Jump to content
Ott Kiivikas

Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

Recommended Posts

Ära osta paska! Sigmad ja Beuerid on saast, proovi näit. Sigma pulsivööd(vist tehtud salvokelgu plastmassist) ümber rinna ja jookse paar kilti, see nii kõva ja paindumatu et hõõrub naha katki! Igal juhul osta Suunto või Polar.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära osta paska! Sigmad ja Beuerid on saast, proovi näit. Sigma pulsivööd(vist tehtud salvokelgu plastmassist) ümber rinna ja jookse paar kilti, see nii kõva ja paindumatu et hõõrub naha katki! Igal juhul osta Suunto või Polar.

Nõus Suunto ja Polar on kõige paremad aga hind on ka vastav. Kui raha vähem võib ka Sigma poole pilgu heita. Sigma kvaliteet sama hea kui Polaril. Sigma pulsivöö pole mul nahka katki hõõrunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ka juba aasta Sigma (onyx classic) odavat pulsikella kasutanud ja ei ole millegi üle kurta. Korra oli vaja vaid patareisid vahetada, kuid need maksavad mingi 25 krooni tükk ja saab ise ära vahetada. Pulsivööl ka pole midagi viga. Näitab keskmist ja hetke pulssi ning aega. Näitab ka põletatud kaloreid ja teavitab heliga kui väljud enda määratud pulsivahemikust, kuid need on mõttetud lisavidinad. Kõik olemas, mis vaja. Ainult see on puudu, et ei saa andmeid arvutisse sisestada ja mäletab vaid viimast treeningut.

Samas olen ma näinud Polari kellasid, millel on sang lahti tulnud või nupp katki läinud, niiet on vaja olnud garantiiremonti viia. Kuna polari kellad on ka ujumiseks, siis tühja patarei korral tuleb uus pulsivöö osta või lasta mingi teenustasu eest kuskil patarei ära vahetada. Kui omale kella valisin, siis ühes poes öeldi, et polari pulsivöödel patareisid ei vahetata ja tuleb uus pulsivöö osta. Teises poes öeldi, et kui patarei saab tühjaks, siis tuleb see neile tuua ja nad vahetavad patarei ära. Need poed olid Sportland ja Hawaii Express. Ma ei mäleta kumb kumba juttu rääkis. Igastahes ühes neis saab patareisid vahetada ilma et peaks uue pulsivöö ostma.

Selline konks on ka vist, et polari kelladel on signaal, mis levib küll vees, kuid see signaal võib olla täpselt sama erinevatel kelladel- seega kaht kella ja kaht pulsivööd lähestikku ei saa kasutada. Sigma kasutab digitaalselt kodeeritud signaal, mis küll vees ei levi, kuid sigma kellade kasutajad saavad segamatult lähestikku trenni teha.

Ära osta paska! Sigmad ja Beuerid on saast, proovi näit. Sigma pulsivööd(vist tehtud salvokelgu plastmassist) ümber rinna ja jookse paar kilti, see nii kõva ja paindumatu et hõõrub naha katki! Igal juhul osta Suunto või Polar.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk keegi oskab soovitada. Sooviksin pulsikella, mis mõõdaks ka kulutatud kaloreid? Kuidas see kaloriarvestus tehniliselt üldse käib? Kas pean kella sisse sisestama ka mingi tegevuse, mille ajal kaloreid mõõdab? Või arvestab ta kuidagi pulsiga ja vanusega ja kaaluga jne?

Asi selles, et tahaksin kella hoida käepeal TERVE päeva, et üldse aimu saada kui palju energiat igapäevatoimetustes kaotan. Ja seda muidugi ilma, et ma peaksin kella sisse sisestama, et vot nüüd istun ja nüüd astun ja nüüd jooksen ja nüüd rulluisutan jne...

Palju minu soovitud kell üldse maksaks? Soov oleks saada võimalikult odavalt võimalikult hea kell ;)

See ei ole võimalik. St. ei ole täpsem sellest, kui rahuolekus arvutad kalorikulu välja statistilise valemiga aktiivse kehamassi järgi ja aktiivsel füüsilisel koormusel kella pealt.

Sest kell ei suuda vahet teha, kas sa jooksed trepist üles või karjud oma alluvate peale või oled Tallinna ummikus ja pulss laes <_<

Täpseim viis füüsilise koormuse puhul kellaga kaloreid mõõta on määrata eelnevalt koormustestil oma VO2max väärtused. Ja seda mitte Norra 40 aastaste naiste keskväärtuste järgi vaid ehtsa gaasianalüsaatoriga koormustestil. Seejärel sisestatakse kella (nt. Polar) vastavad vahemikud ja VO2max. Selle järgi suudab kell juba suht täpselt lugeda. Kuid ainult ka koormuse ajal, mitte istudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seal vaid 2 kella ongi. Canyon Heart Meter CNS-SW8 on saast, kuna puudub pulsivöö ja pulsi teadasaamiseks on vaja pidevalt sõrme anduril hoidma. Pulsikell Canyon Heart Meter CNS-SW5 on pulsivöö- seega näed pidevalt oma hetkepulssi ja näitab ka treeningu keskmist pulssi.

Nende kellade vastupidavust jms ei tea, kuna pole kasutanud. Aga seda odavat ära kindlasti osta.

Keegi oskab fitness.ee poes müüdavate pulsikellade kvaliteedi kohta midagi öelda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julgen soovitada siiski Polarit või Suuntot, need on siiski tunduvalt kvaliteetsemad. Ise kasutan Suunto T6C ning olen väga rahul. Kuna ise kannan kella 24/7 siis valikul soovitan arvestada ka toote välimusega. Mõistlik on küsida proovida pulsivööd, odaval cräpil nagu canyon, sigma jne on need nagu salvokelgust tehtud, ülimalt ebmugavad keha ümber. Vast keegi ei solvu, sest see on lihtsalt minupoolne soovitus läbi oma kogemuse. Odavamatest soovitaks seda: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/S...f1=Elektroonika

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Julgen soovitada siiski Polarit või Suuntot, need on siiski tunduvalt kvaliteetsemad. Ise kasutan Suunto T6C ning olen väga rahul. Kuna ise kannan kella 24/7 siis valikul soovitan arvestada ka toote välimusega. Mõistlik on küsida proovida pulsivööd, odaval cräpil nagu canyon, sigma jne on need nagu salvokelgust tehtud, ülimalt ebmugavad keha ümber. Vast keegi ei solvu, sest see on lihtsalt minupoolne soovitus läbi oma kogemuse. Odavamatest soovitaks seda: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/S...f1=Elektroonika

Miks sul see 24/7 ümber on? Kas sa sörgid ööpäeva ringselt või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma pulsivööta Cnyon sobib eelkõige jõusaali, kus pulsivöö pigem segab. Ja kogu aeg ei ole vaja ka pulssi mõõta, piisab kui vaadata, mis ta enne seeria sooritamise algust on ja peale soorituse lõppu, pannes lihtsalt näpp andurile.

Kallimatel puslikelladel on rohkem funktsioone, kuid küsin kui palju te neist regulaarselt neid allalaadimisi ja andmete analüüsimisi kasutate? Ma kasutan mobiilitelfonil ka põhiliselt: sõnumite saatmine, äratuskell, vahest ka kalkulaator, kuigi funktsioone on seal kordades rohkem. Seega tuleks enne kella soetamist selgeks teha, millised parameetrid on need põhilised mida soovite sellelt kellalt saada ja siis saate otsustada millise firma kella teil vaja on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sul see 24/7 ümber on? Kas sa sörgid ööpäeva ringselt või?

Julgen arvata, et kasutaja on siinkohal silmas pidanud kella e siis ajanäitajat ilma pulsivööta... äkki ;) Kui tõesti tervet komplekti, siis tekiks muidugi sama küsimus :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koolis olete käinud, lugeda oskate krt?:angry:

KANNAN KELLA, mitte pulsivööd!!!

Ma ei mõista, kas keegi nagu teemasse süüvib ka? Ma siin omast kogemusest soovitasin, miks valida just veidi kallim kell.

Teemaalgataja soovis kella kuhugi 2tuh kanti, seega mõnisada krooni siia-sinna ple eriti suur vahe, see kompleks ju veel hea soodukaga.

Kella ei osta ju kaheks nädalaks.

Proovige ikka teemast aru saada, enne kui suvalisi komme postite.

Muudetud kasutaja P-A-U-L poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kasutan pulsikella kellana igapäevaselt, vahel panen vöö ka peale, et vaadata, mis süda teeb. Vahel tuleb hoog peale ja panen vööd mitu nädalat järjest, siis jälle ei pane.

Kell aga kogu aeg käe peal ja minu valik on juba 3-s aasta Polar Tall. Kaubamajast. 2011 läheb siis sama kellaga juba 4-s aasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koolis olete käinud, lugeda oskate krt?:angry:

KANNAN KELLA, mitte pulsivööd!!!

Ma ei mõista, kas keegi nagu teemasse süüvib ka? Ma siin omast kogemusest soovitasin, miks valida just veidi kallim kell.

Teemaalgataja soovis kella kuhugi 2tuh kanti, seega mõnisada krooni siia-sinna ple eriti suur vahe, see kompleks ju veel hea soodukaga.

Kella ei osta ju kaheks nädalaks.

Proovige ikka teemast aru saada, enne kui suvalisi komme postite.

Ära nüüd liialt erutu, eksole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui omale kella valisin, siis ühes poes öeldi, et polari pulsivöödel patareisid ei vahetata ja tuleb uus pulsivöö osta. Teises poes öeldi, et kui patarei saab tühjaks, siis tuleb see neile tuua ja nad vahetavad patarei ära. Need poed olid Sportland ja Hawaii Express. Ma ei mäleta kumb kumba juttu rääkis. Igastahes ühes neis saab patareisid vahetada ilma et peaks uue pulsivöö ostma.

Kui ma nüüd ei eksi, siis oled Sa seda juttu juba kusagil teemas kirjutanud :D ja selle põhjal läksin mina oma kella vöörihma patareisid vahetama. Sportlandis öeldi, et nemad ei vaheta ja Hawaiis öeldi telefoni teel, et saab küll. Aga kui ma kohale läksin, siis öeldi, et see on veel see vana mudel ja sellel ei saagi vahetada. Tagantjärgi targana oleks võinud muidugi kohe Polari maaletooja kodukalt uurida: http://polar.mefo.ee/index.php?option=com_...9&Itemid=30

Uuemad vööd on nüüd vist sellised, millel saab ise vahetada. Kahjuks ei osanud ise sellisele asjale kella ostes tähelepanu pöörata :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt peaks pulsikellad olema veekindlad.Sai endale soetatud(2 aastat tagasi) REEBOK´i pulsikell ja olen täiesti rahul.Patakaid olen korra vahetanud.Maksis 1400.- EEk-i.Eks kallimatel ole rohkem funktsioone peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Tegin testi (kuskilt olin kuulnud, et nii tehakse) Panin ühel õhtul pulsivöö peale ja kandsin kuni järgmise õhtuni - tegemist siis pühapäevase päevaga, mis iseenesest on rahulik trennivaba päev.

Küsimus tuleb nüüd siit, et kell näitas 24 tunni kalori kulu 4228 kcal (hetkekaal 83 kg). Kas see on tõesti võimalik ja kui on siis kas ma peaks siia lisama veel trenni jooksul kulutatud kalorite hulga (keskmiselt 800 - 900 kcal neli päeva nädalas) ja näiteks kaalu tõstmiseks veel + 1000 kcal? Ehk siis päevas süüa 6000 + kcal???

Ja kui juba küsimiseks läks siis kui kõrgele peaks pulsisagedus tõusma jõusaalis tehtava trenni jooksul ? Kas selle jälgimine on oluline ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Tegin testi (kuskilt olin kuulnud, et nii tehakse) Panin ühel õhtul pulsivöö peale ja kandsin kuni järgmise õhtuni - tegemist siis pühapäevase päevaga, mis iseenesest on rahulik trennivaba päev.

Küsimus tuleb nüüd siit, et kell näitas 24 tunni kalori kulu 4228 kcal (hetkekaal 83 kg). Kas see on tõesti võimalik ja kui on siis kas ma peaks siia lisama veel trenni jooksul kulutatud kalorite hulga (keskmiselt 800 - 900 kcal neli päeva nädalas) ja näiteks kaalu tõstmiseks veel + 1000 kcal? Ehk siis päevas süüa 6000 + kcal???

Ja kui juba küsimiseks läks siis kui kõrgele peaks pulsisagedus tõusma jõusaalis tehtava trenni jooksul ? Kas selle jälgimine on oluline ?

Kui küsid, kas arvnäitajana on võimalik - siis jah, pulsikellast saab sellise numbri välja võluda küll kui panna oma VO2max näitajaks maailma tippsuusataja hapnikutarbimine.

Aga ilma naljata - pulsikell ei ole selliseks kasutamiseks mõeldud ja eeldab, et selline pulss saavutatakse liikudes. Pulss võib aga üles minna ka muudel põhjustel päeva jooksul mis ei too aga kaasa kalorikulu.

Jõusaalis ei ole pulsisageduse jälgimine oluline selles mõttes, et jõusaal klassikalises mõistes ei ole koht, kus teha aeroobset trenni. Kui sa pead silmas pingi peal hantlid käes vehkimist ja eesmärk on lihaste kasvatamine. St. ärme räägi siin kah jõusaalides leiduvatest sõude-ergomeetritest.

Jõutrenni tehes pead jälgima, et järgmise harjutuseni jõudes oleks taastunud. Kuid, kui su pulss on tavalisi jõuharjutusi tehes pidevalt 140-150 tuuri ja selle langemiseks 120-ni kulub kahe harjutuse vahel üle 2-3 minuti, siis peaks tõsiselt mõtlema kava muutmisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×