Jump to content
Ott Kiivikas

Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

Recommended Posts

Ma kahtlen selliste odavate kellade kvaliteedis. Pigem juba Polar või Suunto, parem kogu natuke raha juurde ja osta juba üks ja korralik.

http://domino.matkasport.ee/msweb.nsf/page...f1=Elektroonika

Nõustun, kui pulsikell juba osta, siis midagi korralikku. Mul ühel kursavennal oli selline odavam pulsikell, mingi tundmatu firma...Mäletan, et ta kurtis, et kell andis kiiresti otsad. Samas võib alati ka kallimate kelladega probleeme tekkida. Minu 1800 kroonine Polar on ligi 4 aastat juba edukalt vastu pidanud.

Puhtalt minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas pulsikellaga kellaaega ka näeb ?

Kas see küsimus on naljaga esitatud või küsid tõsiselt? :) Loomulikult näeb kellaaega ka ikka ;)

Muudetud kasutaja joonast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pole pulsikella kunagi kasutanud, aga tean, et sõber ostis rimist mingi kampaania ajal 300.- krooniga, praegu käime koos trennis ja siiamaani töötab! Aga ega ta vist päris õige asi tõelisele tegijale pole!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pole pulsikella kunagi kasutanud, aga tean, et sõber ostis rimist mingi kampaania ajal 300.- krooniga, praegu käime koos trennis ja siiamaani töötab! Aga ega ta vist päris õige asi tõelisele tegijale pole!

Sõltub sellest, milliseid andmeid soovid treeningust saada. Lihtsam pulsikell Canyon (mida on müügil ka Fitshopides) sobib just jõusaali, peal on stopper, et seeriate vahelisi pause mõõta ja näpuga on mugav pulssi mõõta, ilma et peas peale panema pulsvöö. Kuna jõualadel ei tehta eriti treeningandmete analüüsi pulsi järgi, siis selline kell sobib eelkõige jõusaaliharjutajale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tellisin omale välismaalt sellise asja nagu pulsisõrmus. Asi mõõdab pulssi näpu pealt ning pidevalt. Pole vaja oma näppu veel lisaks kuhugi panna või midagi. Peal on veel ka stopper ja kell. Väga mugav ja maksis ka vähem kui pulsikellad.

pulsering.jpg

Edit: Kui kellelgi on soovi, siis võin aidata tellimisega.

Muudetud kasutaja Lightheaded poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nüüd tükk aega Polari kellasid uurinud ning ei oska ikka valida :D Mulle oleks vaja kella/programmi, mis annaks nõu, kuidas enda tulemusi parandada ja ka analüüsiks mu sooritusi.

Teen tubast trenni ja kevadel hakkan jooksma ning rattaga sõitma. Kuna ma kuskil spordiklubis ei käi siis vaatasin, et FT60 ja FT80 omavad STAR programmi, mis annab nädalaks soovitusliku treeningkoormuse. Samas pole neil kelladel peal ühtegi jooksufunktsiooni....

RS400 ja RS800 kellad sisaldavad jälle jooksufunktsioone, aga pole Star programmi. Mida kujutavad endast netis olev Polar PersonalTraineri programm ja arvutisse laetav ProTraineri programm? Mis neil vahet on ja kas need programmid analüüsivad mu sooritusi ning annavad nõu, mis trenni teha või on lihtsalt andmete salvestuse kohaks?

Tuli küll palju küsimusi, aga vaja ju asi endale selgeks teha enne kella ostmist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd tükk aega Polari kellasid uurinud ning ei oska ikka valida :D Mulle oleks vaja kella/programmi, mis annaks nõu, kuidas enda tulemusi parandada ja ka analüüsiks mu sooritusi.

Teen tubast trenni ja kevadel hakkan jooksma ning rattaga sõitma. Kuna ma kuskil spordiklubis ei käi siis vaatasin, et FT60 ja FT80 omavad STAR programmi, mis annab nädalaks soovitusliku treeningkoormuse. Samas pole neil kelladel peal ühtegi jooksufunktsiooni....

RS400 ja RS800 kellad sisaldavad jälle jooksufunktsioone, aga pole Star programmi. Mida kujutavad endast netis olev Polar PersonalTraineri programm ja arvutisse laetav ProTraineri programm? Mis neil vahet on ja kas need programmid analüüsivad mu sooritusi ning annavad nõu, mis trenni teha või on lihtsalt andmete salvestuse kohaks?

Tuli küll palju küsimusi, aga vaja ju asi endale selgeks teha enne kella ostmist :D

Mis takistab sind külastamast kauplust, kus kellasid müüakse ning esitamast neidsamu küsimusi müüjatele, kes peaksid asjadega kursis olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elan väikeses linnas ja meil müüakse´ainult mõningaid Polari mudeleid, kahjuks ei osanud müüjad mu küsimustele vastata ja kuna suuremasse linna pole hetkel asja, siis mõtlesin küsida siit foorumist. Mõtlesin muidu kella netist tellida ning ma tõesti lootsin, et keegi oskab siin mu küsimustele vastata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Elan väikeses linnas ja meil müüakse´ainult mõningaid Polari mudeleid, kahjuks ei osanud müüjad mu küsimustele vastata ja kuna suuremasse linna pole hetkel asja, siis mõtlesin küsida siit foorumist. Mõtlesin muidu kella netist tellida ning ma tõesti lootsin, et keegi oskab siin mu küsimustele vastata...

Polarist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et nõuad ühelt pulsikellalt liiga palju. Ükski pulsikell ei ütle sulle, et homme jookse nii kaua ja sellise koormusega ning ülehomme jookse hoopis nii kaua ja sellise koormusega. Ja juhul, kui mõni pulsikella tarkvara seda teebki, siis seaksin selle kindlasti kahtluse alla. Paljud vastavad tarkvarad kuvavad graafiku sinu SLS muutumisest, kuid see ei anna sulle midagi. Asjatundja ilmselt oskaks seda analüüsida ja siis vastavaid soovitusi anda, kuid pigem peaksid nõustuma sellega, et pulsikellalt saad andmed, mille märgid iga päev nt. exceli tabelisse üles ja siis analüüsid oma tegevust.

Vaata nt seda linki:

http://web.zone.ee/etreening/

Tervitades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tellisin omale välismaalt sellise asja nagu pulsisõrmus. Asi mõõdab pulssi näpu pealt ning pidevalt. Pole vaja oma näppu veel lisaks kuhugi panna või midagi. Peal on veel ka stopper ja kell. Väga mugav ja maksis ka vähem kui pulsikellad.

pulsering.jpg

Edit: Kui kellelgi on soovi, siis võin aidata tellimisega.

Niisama huvi pärast küsin, et palju maksis? :unsure: Täitsa huvitav asi tundub :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk keegi oskab soovitada. Sooviksin pulsikella, mis mõõdaks ka kulutatud kaloreid? Kuidas see kaloriarvestus tehniliselt üldse käib? Kas pean kella sisse sisestama ka mingi tegevuse, mille ajal kaloreid mõõdab? Või arvestab ta kuidagi pulsiga ja vanusega ja kaaluga jne?

Asi selles, et tahaksin kella hoida käepeal TERVE päeva, et üldse aimu saada kui palju energiat igapäevatoimetustes kaotan. Ja seda muidugi ilma, et ma peaksin kella sisse sisestama, et vot nüüd istun ja nüüd astun ja nüüd jooksen ja nüüd rulluisutan jne...

Palju minu soovitud kell üldse maksaks? Soov oleks saada võimalikult odavalt võimalikult hea kell :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigil pulsikelladel, millel on keha ümber käiv rihm, peaks olema kella sisse programmeeritud ka põletatavate kalorite loendur. Arvutatakse peamiselt vanuse, soo, kaalu, pikkuse ja keskmise pulsisageduse kaudu. Vanust, kaalu, pikkust ja sugu saab pulsikellas muuta. Erinevad pulsikellad võivad kasutada erinevaid valemeid põletatud kalorite mõõtmisel. Näiteks Sigma odavamatel kelladel on nii, et kui pulss on alla 100, siis nagu kaloreid ei põletakski. Ma arvan, et väga täpselt põletatud kaloreid ei mõõda ükski kell.

Kui kasutada googlet, siis võib leida valemeid, kus saab oma põletatud kalorite hulka arvutada ühe minuti kohta, näiteks:

Kasutades VO2max`i

Mehed: C/min = (-59.3954 + (-36.3781 + 0.271 x vanus + 0.394 x kaal + 0.404 x VO2max + 0.634 x keskmine pulss ))/4.184

Naised: C/min = (-59.3954 + (0.274 x vanus + 0.103 x kaal + 0.380 x VO2max + 0.450 x keskmine pulss )) / 4.184

Ilma VO2max´ta

Mehed: C/min = (-55.0969 + 0.6309 x keskmine pulss + 0.1988 x kaal + 0.2017 x vanus) / 4.184

Naised: C/min = (-20.4022 + 0.4472 x keskmine pulss - 0.1263 x kaal + 0.074 x vanus) / 4.184

Kaal on kilogrammides

Ehk keegi oskab soovitada. Sooviksin pulsikella, mis mõõdaks ka kulutatud kaloreid? Kuidas see kaloriarvestus tehniliselt üldse käib? Kas pean kella sisse sisestama ka mingi tegevuse, mille ajal kaloreid mõõdab? Või arvestab ta kuidagi pulsiga ja vanusega ja kaaluga jne?

Asi selles, et tahaksin kella hoida käepeal TERVE päeva, et üldse aimu saada kui palju energiat igapäevatoimetustes kaotan. Ja seda muidugi ilma, et ma peaksin kella sisse sisestama, et vot nüüd istun ja nüüd astun ja nüüd jooksen ja nüüd rulluisutan jne...

Palju minu soovitud kell üldse maksaks? Soov oleks saada võimalikult odavalt võimalikult hea kell :huh:

Muudetud kasutaja uskumatu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei oma küll antud mudelit, kuid sellise hinna eest veekindel pulsokas on suht hästi saadud ju. Ise tahaksin ka veekindlat, just ujumise mõttes, aga Polaril ntx. sellise hinnaga veekindlat kella ma küll leidnud ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30 m veekindel kell ei tähenda alati, et sellega ujuma saaks minna. Beureri peetakse Suunto odavaks jäljendajaks. Ma sellise kellaga küll ei riskiks ujuda, võib vett sisse lasta. Teiseks see, et kuidas pulsivöölt kellale signaal jõuab- mõnel kellal on selline signaal, mis levib ka vees, mõnel kellal aga on selline signaal, mis ei levi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vist see nuppude näppimise jutt kehtib kõikide kohta .Osadel ei olevat võimalik vööl patareid vahetada .Vees kasutamisel tuleks eelistada analoog signaaliga mitte digisignaaliga pulsokat(digisignaal sumbuvat vees).Kasutan ise Suunto pulsokat T-1. .Kindlasti peaks olema ka valgustus , mida kõigil ei ole .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×