Jump to content
Gasp

Valgud ja rohusööjad ja loomasööt

Recommended Posts

Taimetoit on üleminek lihatoidult mullatoidule :P

Hea :D , aga taimetoitlaste kohta ka selline küsimus , et kas kohupiima ja muid piimatooteid ei tohi ka siis üldse süüa ? Või siis ka kanamune ?

Muudetud kasutaja noPAINnoGAIN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea :P , aga taimetoitlaste kohta ka selline küsimus , et kas kohupiima ja muid piimatooteid ei tohi ka siis üldse süüa ? Või siis ka kanamune ?

Üldiselt loetakse taimetoitlasteks neid, kes liha ei söö. Kui ekstreemseks peale seda minnakse, on oma teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea :P , aga taimetoitlaste kohta ka selline küsimus , et kas kohupiima ja muid piimatooteid ei tohi ka siis üldse süüa ? Või siis ka kanamune ?

Blackdom vastas sellele küsimusele esimesel lehel. Üldiselt ei ole mõtet taimetoitlust nii maha ka teha ikka, taimetoidu peal elaks ära küll, lihtsalt peab teadma, mida palju süüa, muidu tekib mingite ainete ja vitamiinide defitsiit. Tippkulturistiks ka ilmselt ei saa taimetoitlasena. Mul endal idaneb mõte, et teeks eksperimendi ja elaks mingi aja ainult taimetoidu peal ja vaataks, mis juhtub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Härrased, taimetoitlane on see, kes sööb ainult taimset toitu. Piimatooted ei lähe kohe kuidagi taimsete alla. Nagu ka varem mainisin on rangelt võttes ka mesi loomne, mis siis, et õitelt korjatud-käinud läbi mesilase ja loomne ta ongi.

Niiet ei saa olla natuke rase. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul endal idaneb mõte, et teeks eksperimendi ja elaks mingi aja ainult taimetoidu peal ja vaataks, mis juhtub.

John Berardi just tegi, peaaegu... hommikul sõi 3 muna juustuga, muu oli taimne.

Metsik gaasitoodang olevat olnud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
John Berardi just tegi, peaaegu... hommikul sõi 3 muna juustuga, muu oli taimne.

Metsik gaasitoodang olevat olnud...

Selline kombo võib tõesti tekitada. Ma mõtlesin ikka ainult taimi nosida. BTW, mis sellest arvate? :PEhret Fasting

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline kombo võib tõesti tekitada. Ma mõtlesin ikka ainult taimi nosida. BTW, mis sellest arvate? :PEhret Fasting

Taimedes ei ole B12 vitamiini. Selle vaeguse tagajärjel tekib inimesel kehvveresus. Samuti ei ole D-vitamiini. Inimestel, kes ei saa piisavalt D-vitamiini, tekib luupehmus. Probleeme on ka rauaga, sest taimedes on mitteheemne raud, mida inimese organism omastab halvasti. Rauavaeguse tagajärjeks on väsimus, pikenenud taastumisaeg, kehvveresus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võibolla taimsed valgud? Sojavalk näiteks ..

Mis firma praegu sojat üldse toodab? Oli meil Sojafoods, mis läks aga pankrotti ja sealt oli minnu lemmiktoode Tofu. Seda vist enam pole kuskilt saada?

Kas kodujuust ja muna kuuluvad ka taimsete valkude hulka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Taimedes ei ole B12 vitamiini. Selle vaeguse tagajärjel tekib inimesel kehvveresus. Samuti ei ole D-vitamiini. Inimestel, kes ei saa piisavalt D-vitamiini, tekib luupehmus. Probleeme on ka rauaga, sest taimedes on mitteheemne raud, mida inimese organism omastab halvasti. Rauavaeguse tagajärjeks on väsimus, pikenenud taastumisaeg, kehvveresus.

Palju on normaalne päevane raua ja D-vit kogus füüsiliselt aktiivsel inimesel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju on normaalne päevane raua ja D-vit kogus füüsiliselt aktiivsel inimesel?

D-vitamiini kohta:

http://209.85.229.132/search?q=cache:LA4k5...=clnk&gl=ee

Mineraalide kohta:

http://www.runningtools.com/minerals.htm

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan et ei tohiks unustada seda, et mõned inimesed on lihtsalt andekamad ja geneetiliselt soositud.

ise arvan, et palju valku ei olegi mõtet tarbida, rohkem oleks kasu süsivesikutest

muidugi ise, kes ma kaalun 85kg, arvan et oleks vajalik päevas vähemalt 100g valku saada

muide, kas valgu tarbimine võib mõjutada jõudu ja selle arendamist ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma arvan et ei tohiks unustada seda, et mõned inimesed on lihtsalt andekamad ja geneetiliselt soositud.

ise arvan, et palju valku ei olegi mõtet tarbida, rohkem oleks kasu süsivesikutest

muidugi ise, kes ma kaalun 85kg, arvan et oleks vajalik päevas vähemalt 100g valku saada

muide, kas valgu tarbimine võib mõjutada jõudu ja selle arendamist ?

ei, valgud on lihtsalt energia allikas, jõu ja lihaskasvuga pole midagi pistmist :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma arvan et ei tohiks unustada seda, et mõned inimesed on lihtsalt andekamad ja geneetiliselt soositud.

ise arvan, et palju valku ei olegi mõtet tarbida, rohkem oleks kasu süsivesikutest

muidugi ise, kes ma kaalun 85kg, arvan et oleks vajalik päevas vähemalt 100g valku saada

muide, kas valgu tarbimine võib mõjutada jõudu ja selle arendamist ?

Sa oled siin foorumis ikka varem ka käinud? Teemasid lugenud?

Kui sa kavatsed jah öelda siis ma kutsun sind valetajaks. Sellist teksti ei saa ajada inimene, kes on kasvõi pool tundi siinses foorumis ringi vaadanud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt loetakse taimetoitlasteks neid, kes liha ei söö. Kui ekstreemseks peale seda minnakse, on oma teha.

Palun, siin taimetoitluse erinevad liigid :

* Lakto-ovovegetariaanlased ei söö liha (s.h. kala, linnuliha), aga söövad muna-, piimatooteid ja mett.

* Laktovegetariaanlased ei söö liha ega ka munatooteid, kuid söövad piimatooteid ja mett.

* Ovovegetariaanlased ei söö liha ega ka piimatooteid, kuid söövad munatooteid ja mett.

* Veganid ei söö ei liha, muna-, piimatooteid ega ka mett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaevalt et se Hackenschmidt ainult taimi järas,taimetoitlased söövad ju ka piimatooteid nagu kohupiim,kodujuust jms mis sisaldavad päris palju valke

Hackenschmidt oli 100% taimetoitlane,mul mingi raamat mis r22gib tema elust ja tegemistest.Ta hakkas taimetoitlaseks hiljem ta pole seda kogu elu olnud(igaljuhul v2ga huvitav mees on)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hackenschmidt oli 100% taimetoitlane,mul mingi raamat mis r22gib tema elust ja tegemistest.Ta hakkas taimetoitlaseks hiljem ta pole seda kogu elu olnud(igaljuhul v2ga huvitav mees on)

Ole hea ja avalda raamatu autor ja pealkiri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No päris need õiged taimetoitlased ei söö mune ja piimatooteid ka, vaid ainult looduses kasvavaid asju.

Minu loogika järgi söövad õiged taimetoitlased ainult seda,mille valmistamise käigus ei tapeta loomi/linde/kalu. Ehk siis muna mitte aga piima ikka joovad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu loogika järgi söövad õiged taimetoitlased ainult seda,mille valmistamise käigus ei tapeta loomi/linde/kalu. Ehk siis muna mitte aga piima ikka joovad :D

Eks neid taimetoitlaseid ole erinevaid, kes kui tõsiselt seda asja võtab. Mõni sööb ainult rohelist ja tunneb elust rõõmus (mis tundub küll minu jaoks kummaline :))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tartu Ülikooli biokeemiaprofessori Mihkel Zilmer:

Inimese jaoks on parim söögisedel tasakaalustatud segatoit: taimset päritolu toiduained peavad päevasest menüüst moodustama 75–85% ja loomsed toiduained 15–25%.

Kui võrreldi tervislikult elavaid ja normaalselt söövaid segatoitlasi ja tegelikke taimetoitlasi (ehk siis inimesi, kes tõepoolest ja ainult ja kestvalt toituvad vaid taimsest kraamist ning on loobunud ka piimasaadustest ja munast), siis viimastel pole statistiliselt tõestatud tervise-eeliseid. Pealegi on taimetoitlastele vajalik toidukogus väga suur, võrreldes kättesaadavate kalorite koguse ja bioväärtusega. Suur kogus energiavaest ja suhteliselt madala bioväärtusega taimset kraami on seedeelundite tarbetu koormamine.

Tasapisi tekivad rangel taimetoitlasel tervisehäired: kujuneb mõningate asendamatute aminohapete defitsiit. Kestva taimetoitluse korral ohustavad neid ka vitamiinide – eeskätt D- ja B12-vitamiini – vaegus ja nendega seotud haigused. Muidugi mitte kohe, kuid pärast 3–4aastast taimetoitlust (ainult taimset päritolu toiduaineid süües) kindlasti.

Loomset osa meie toidus pole võimalik lõpmatult ära jätta. Kuid väga hästi saab selle katta ka piimasaaduste, kala ja munaga. Punast liha vajab inimene tegelikult vähe. Ainus probleem, mis punasest lihast loobudes tekkida võib, on rauapuudus. Selle vältimiseks sobivad mõlemad, nii sea- kui ka loomaliha, kusjuures varude hoidmiseks piisab ainult 50 grammist 2–3 korda nädalas. Lihast saab inimene kätte kõige kergemini omastatava raua. Muidugi võib minna ka apteeki ja osta mõnd rauapreparaati, aga minu meelest on korralik liha hulga maitsvam kui rauaprepaat.

Kestvalt ainult taimi süües ja vaid taimseid õlisid tarvitades ei ela inimene kindlasti tervislikult. Ja veel: veresoonte sisekiht ehk endoteel (seda leidub organismis umbes 1 kilo) on inimese suurim sisesekretsiooninääre. Low-fat või veelgi halvem, rasvavabade toodete kestval ainutarbimisel aga hakkab endoteelikiht paraku tasapisi kaotama oma normaalset talitlust. Seda on viimastel aastatel maailmas põhjalikult ja asjalikult uuritud ning see on USA toiduaineteturu üks kõige enam varjatud saladusi.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piimavalgust piisab lihaste ehitamisel. Liha pole vaja. Ainult taimevalgu pealt tõesti ei kasvata.

Jah, aga kui tahad mehemood jõudu, siis pead liha ka sööma. Ei usu, et ainult kohupiima ja piima peal saab häid tulemusi jõus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu loogika järgi söövad õiged taimetoitlased ainult seda,mille valmistamise käigus ei tapeta loomi/linde/kalu. Ehk siis muna mitte aga piima ikka joovad :angry:

Hea loogika. Mismoodi munad ja tapmine seotud on, muidu? Keegi on bioloogiatunnid vahele jätnud vist...

Jajah, Aasias süüakse muidugi mune tihtipeale koos lootelisandiga, ent Eestis süüakse ikkagi viljastamata kanamune.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu loogika järgi söövad õiged taimetoitlased ainult seda,mille valmistamise käigus ei tapeta loomi/linde/kalu. Ehk siis muna mitte aga piima ikka joovad :angry:

No kui nad muna ei söö, siis vaevalt ka piima joovad. Muna tuleb ju kanalt ja piim lehmalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×