Jump to content
kass artur

Jooksu pulss / trenni pulss / kõrge-madal pulss

Recommended Posts

Kasutaks natuke teemat ära ja küsik rahuoleku pulsi kohta. Olen siin enda rahuoleku pulsiks mõõtnud üsna tihti u 40 l/min (madalaim 37). Mida see tähendab??? Olen lugenud, et tippsportlastel selline näit täiesti norm ja ok. Aga tervisesportlasel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutaks natuke teemat ära ja küsik rahuoleku pulsi kohta. Olen siin enda rahuoleku pulsiks mõõtnud üsna tihti u 40 l/min (madalaim 37). Mida see tähendab??? Olen lugenud, et tippsportlastel selline näit täiesti norm ja ok. Aga tervisesportlasel?

Võib olla on sul väga hea treenitus. Võib olla on sul kilpnäärmega midagi nässus. Ise suht hea treenitusega tervisesportlane, pulss rahulolekus kuskil 47-48.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutaks natuke teemat ära ja küsik rahuoleku pulsi kohta. Olen siin enda rahuoleku pulsiks mõõtnud üsna tihti u 40 l/min (madalaim 37). Mida see tähendab??? Olen lugenud, et tippsportlastel selline näit täiesti norm ja ok. Aga tervisesportlasel?

Põhjuseid võib olla palju:

http://www.wrongdiagnosis.com/symptoms/slo...beat/causes.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline

Tere!

Otsustasin täna minna elu esimest korda bodypumpi. Tundub et ma olengi selline inimene kellel alateadvuse närv väljendub pulsis, ükskõik siis kas maal sõidan rattaga ja pulss 130 ning näen mingit võõrast asja, mille peale ma ei ehmatagi, on kohe pulss 150 ja vaat et üle sellegi, või lähen spordiklubis uude trenni. Sellepärast see et mu pulss trenni alguses (ilma et ma mitte midagi oleks teind) oli juba 150 ei üllatanud mind. Otsustasin vaadata pulsikella ainult siis kui paha hakkab, ning kuna trenn oli tempokas ja huvitav ei sattunudki eriti seda vaatama. Kui trenni lõpuni oli jäänud aega ca 15min sattus pilk esimest korda juhuslikult (ilma et mul paha oleks hakanud) kella peale, pulss 190. Üritasin mis ma üritasin, alla ei läinud aga enesetunne oli super, kordagi polnud tunnet et kohe annan otsad või et mu pulss üle 140 on. Hiljem kokkuvõtet vaadates selgus, et trenni maksimumpulss oli olnud 204.

Siit ka küsimus: 198 peaks spordiklubis tehtud koormustesti põhjal olema see kõige maksimum, siis kuidas on võimalik et pulss 204 ning enesetunne ideaalne?

Teiste trennide kohta ei tea, kuna olen kella ainult nädal aega kasutanud, ning terve selle aja maal olnud, aga tükk tegemist on jalgrattasõidugagi pulss 130 kandis hoida, tahab koguaeg väga kõrgeks minna, ja väga aeglaselt ei saa ka ju sõita: tasakaal kaob ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulsikell võib kokku jooksta või pael sinu ümber ei ole korralikult peal või patakad hakkavad lõppema siis teeb selliseid vigureid.

Mul näitas ükskord 224, kohendasin vööd ja korras.

Ma arvan, et pulss üle 200 siis enesetunne kindlalt ei ole hea :P

Muudetud kasutaja Mansel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm. mäletan, et ka minu pulsikell näitas (kui ma teda kasutasin jooksmisel aasta-paar tagasi) lõpuspurdi ajal umbes 208 pulsiks. ja mitte aeg-ajalt, vaid iga enamasti sain lõpus sellised numbrid ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja ma just avastasin et ma polnud enda küsimuse postitamise ajal sisse loginudki.

Tegemist ainult nädal aega vana polari FT7 kellaga, mis peaks vägagi korralik kell olema. Sama asi oli koormustestilgi tegelt - Kui mu pulss jõudis sinna 80% piirini oli mul selline tunne et ma poleks nagu midagi teindki.... Ehk siis kas oleks mõtekas viia kell kohe kontrollimisele (millegipärast ma ei usu et kell katki on, sest normaalolekus näitab mul ta normaalset pulssi) või enne treeneriga arutama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh nightq. Rääkisin ka täna treeneriga, kes samuti mainis eripära aga käskis ka perearsti juures ära käia. Kahjuks on mu arst aga praegu puhkusel, niiet nii kaua kui ta tagasi tuleb, pean vähemalt üritama hoida alla 140 (nagu mul soovitatud on) pulssi, tähendagu see spinningus siis kasvõi ainult istumist ja aeglast väntamist. Ma tola muidugi ei küsinud mida ma BP tegema hakkan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×