Jump to content
kass artur

Jooksu pulss / trenni pulss / kõrge-madal pulss

Recommended Posts

Kõik on täiesti normaalne. Staatiliste harjutuste ajal ei peagi pulss kõrge olema. Ja kui need kõhulihased järgnevad mingil rühmatrennile, siis madal pulss näitab pigem kiiret taastumist. Mul on samuti kõhulihaste ajal (ütleme, et pärast bodypumpi; bodycombatist ma nii kiiresti ei taastu) pulss umbes 100 lööki.

Ja mul on muidu pigem kõrge, mitte madal pulss. Bodypumpis saavutan 71. kava kiirete väljaastetega väga lihtsalt 185 lööki minutis, samas kogu tunni keskmine (ilma venitusteta) jääb umbes 130-140 vahemikku. Rattaga sõites on keskmine pulss (harjumuspärase pingutuse järgi) 20 lööki madalam, kui näiteks crosstraineril. Tavapäraselt ujudes jääb pulss jällegi rattasõidust 20 ühikut madalaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik on täiesti normaalne. Staatiliste harjutuste ajal ei peagi pulss kõrge olema. Ja kui need kõhulihased järgnevad mingil rühmatrennile, siis madal pulss näitab pigem kiiret taastumist. Mul on samuti kõhulihaste ajal (ütleme, et pärast bodypumpi; bodycombatist ma nii kiiresti ei taastu) pulss umbes 100 lööki.

Ja mul on muidu pigem kõrge, mitte madal pulss. Bodypumpis saavutan 71. kava kiirete väljaastetega väga lihtsalt 185 lööki minutis, samas kogu tunni keskmine (ilma venitusteta) jääb umbes 130-140 vahemikku. Rattaga sõites on keskmine pulss (harjumuspärase pingutuse järgi) 20 lööki madalam, kui näiteks crosstraineril. Tavapäraselt ujudes jääb pulss jällegi rattasõidust 20 ühikut madalaks.

Väljaastetega nii kõrge pulss? Siis sul tõuseb see hästi, mul väljaastete ajal umbes 110. Selge, sain kinnitust, et mul on siiski parem töövõime ja taastumine, kui et peaksin muretsema, et ei tee tühja tööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, sul on tõesti kummaline pulss. Ühel naissoost bodypumpi treeneril tõuseb pulss nende väljaastete ajal (üks jalg stepipingil, kiire tempo, ilma raskusteta) samuti sinnakanti. Lisaks olen täheldanud, et on teisigi, kel see pulsi nii üles ajab, ma ei ole kindlasti mitte erand. Võib-olla sa pole 71. kava teinud veel?

Pigem tekib küsimus, et miks sul siis kõhulihaste ajal (võrreldes väljaastetega) nii kõrge pulss on? Kogu Bodypumpi maksimumiks ongi 110? Palju Bodycombatis on?

Nii madala pulsi puhul polegi mingit taastumisvõimet vaja ju...

Muudetud kasutaja Stardust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, sul on tõesti kummaline pulss. Ühel naissoost bodypumpi treeneril tõuseb pulss nende väljaastete ajal (üks jalg stepipingil, kiire tempo, ilma raskusteta) samuti sinnakanti. Lisaks olen täheldanud, et on teisigi, kel see pulsi nii üles ajab, ma ei ole kindlasti mitte erand. Võib-olla sa pole 71. kava teinud veel?

Pigem tekib küsimus, et miks sul siis kõhulihaste ajal (võrreldes väljaastetega) nii kõrge pulss on? Kogu Bodypumpi maksimumiks ongi 110? Palju Bodycombatis on?

Nii madala pulsi puhul polegi mingit taastumisvõimet vaja ju...

Olen teinud BP 71 juba, ei muutunud midagi. Väljaasteid olen teinud koguaeg ilma kangita ja põrandal, sest mul liigesed haiged. Tunnen, et teen trenni, aga pulss väljaastete ajal ligikaudu 110-115. Kogu kava ajal on max pulss kükkide ajal, kus saab 125-130 kätte ja see jääbki enamjaolt suurimaks.

Combatis on pidevalt 130-160, uues kavas 5 loo ajal viskab lakke.

Ühesõnaga Combat on ainus, kus pulss tõuseb, Pumbis kükid ja ülejäänud lihasgrupid ükskõik, mis trennis madal, kui kõhulihastest mitte rääkida.

Kas kohv või tee võiks tõsta pulssi, kui juua enne trenni?

Oih, jäin mammamia kontoga sisse (ema jäi välja logimata)

Muudetud kasutaja mammamia poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, sul on tõesti kummaline pulss. Ühel naissoost bodypumpi treeneril tõuseb pulss nende väljaastete ajal (üks jalg stepipingil, kiire tempo, ilma raskusteta) samuti sinnakanti. Lisaks olen täheldanud, et on teisigi, kel see pulsi nii üles ajab, ma ei ole kindlasti mitte erand. Võib-olla sa pole 71. kava teinud veel?

Pigem tekib küsimus, et miks sul siis kõhulihaste ajal (võrreldes väljaastetega) nii kõrge pulss on? Kogu Bodypumpi maksimumiks ongi 110? Palju Bodycombatis on?

Nii madala pulsi puhul polegi mingit taastumisvõimet vaja ju...

Olen teinud BP 71 juba, ei muutunud midagi. Väljaasteid olen teinud koguaeg ilma kangita ja põrandal, sest mul liigesed haiged. Tunnen, et teen trenni, aga pulss väljaastete ajal ligikaudu 110-115. Kogu kava ajal on max pulss kükkide ajal, kus saab 125-130 kätte ja see jääbki enamjaolt suurimaks.

Combatis on pidevalt 130-160, uues kavas 5 loo ajal viskab lakke.

Ühesõnaga Combat on ainus, kus pulss tõuseb, Pumbis kükid ja ülejäänud lihasgrupid ükskõik, mis trennis madal, kui kõhulihastest mitte rääkida.

Kas kohv või tee võiks tõsta pulssi, kui juua enne trenni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen teinud BP 71 juba, ei muutunud midagi. Väljaasteid olen teinud koguaeg ilma kangita ja põrandal, sest mul liigesed haiged. Tunnen, et teen trenni, aga pulss väljaastete ajal ligikaudu 110-115. Kogu kava ajal on max pulss kükkide ajal, kus saab 125-130 kätte ja see jääbki enamjaolt suurimaks.

Combatis on pidevalt 130-160, uues kavas 5 loo ajal viskab lakke.

Ühesõnaga Combat on ainus, kus pulss tõuseb, Pumbis kükid ja ülejäänud lihasgrupid ükskõik, mis trennis madal, kui kõhulihastest mitte rääkida.

Kas kohv või tee võiks tõsta pulssi, kui juua enne trenni?

Kas kükid teed ka tühja kangiga v kerge raskusega?

Kui raskust nii, et teed suutlikkuse piiril, peaks pulss tõusma küll. samas pumbis polegi pulsi tõstmine eesmärk omaette, sellepärast kohvi ei ole mõtet enne trenni küll juua.

Ma combatis käinud küll vaid korra proovimas, kuid pulss ikka üle 170 käis, vo oledki madalapulsiline.

Proovi ka spinni, vaata, mis pulss teeb.

Igaks juhuks võiks teha ka koormus/fitnesstesti, annab päris objektiivse pildi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kükid teed ka tühja kangiga v kerge raskusega?

Kui raskust nii, et teed suutlikkuse piiril, peaks pulss tõusma küll. samas pumbis polegi pulsi tõstmine eesmärk omaette, sellepärast kohvi ei ole mõtet enne trenni küll juua.

Ma combatis käinud küll vaid korra proovimas, kuid pulss ikka üle 170 käis, vo oledki madalapulsiline.

Proovi ka spinni, vaata, mis pulss teeb.

Igaks juhuks võiks teha ka koormus/fitnesstesti, annab päris objektiivse pildi.

Spinning tõstis 140-150, 1x viskas 225 :rolleyes: Põlvede pärast ei saa seal käia. Kui tegin koormustesti, mis oli küll ammu, oleks pidanud nende tulemustega rahule jääma.

BP kükkidel on 22-25 kg.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline_Jonz_*

Tere!

Muretsesin endale siis pulsikella ja hakkasin trenni ajal pulssi jälgima. Pulsikell annab ette teatud pulsivahemikud ja kui kaua nendes vahemikes trenni tegema peaks. Kõige kõrgemas tsoonis (160-180) peaks olema kõige vähem. Mure aga selles, et kui ma normaalselt trenni teen, on keskmine pulss üle 180-ne (nt koss) Rahuliku sörgi ajal on pulss kolmanda tsooni alguses, peaks olema aga palju madalamal.

Iseenesest mind kõrge pulss ei häiri, ei väsita ega sega ka muud moodi. Mul pole probleemi ega raske olla üle 170 pulsi umbes tund aega (korralikum kussumäng). Küsimus nimelt selles, et kas ma peaksin kõrget pulssi kartma või siis seadistama pulsikella kõrgematele normidele? Sest esimeses tsoonis, kus ta käsib mul ka olla, olen ma vb ainult trenni lõpus riietusruumis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere fitnessirahvast. Ma ~ 3 nädalat juba jooksmas käinud peale jõusaali 15-20 minutit. Kasutan ka pulsikella. Enne jooksmist on pulss 100-110. Jooksen ja kõnnin vaheldumisi. Joostes tõuseb pulss maru ruttu 140+ siis kõnnin jälle mingi aeg. Kas see pulss pole mitte liiga suur, kui tahan jõusaalis kõrvalt ka aeroobset teha, et parandada südame ja kopsude tööd mitte kaalust alla võtta vms.

Tänan, kui viitsite vastata. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere fitnessirahvast. Ma ~ 3 nädalat juba jooksmas käinud peale jõusaali 15-20 minutit. Kasutan ka pulsikella. Enne jooksmist on pulss 100-110. Jooksen ja kõnnin vaheldumisi. Joostes tõuseb pulss maru ruttu 140+ siis kõnnin jälle mingi aeg. Kas see pulss pole mitte liiga suur, kui tahan jõusaalis kõrvalt ka aeroobset teha, et parandada südame ja kopsude tööd mitte kaalust alla võtta vms.

Tänan, kui viitsite vastata. :o

Loe siit:

http://www.struktuur.net/marten/sport/Aero...%20treening.pdf

ja siit:

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMul...icle.aspx?ID=25

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oo. Väga huvitav ja asjalik. Tänan teid :D

Sai ka siis pulsikell soetatud( beurer 45)

Hästi vaikselt joostes pull 155-160

Kõndides 125-140

Et aeroobset tehes peaksin kõndima? Suhteliselt ulmeline või nii. Ma käisin pmst 7a koolist jalgsi koju 5x30min iga nädal. Vastupidavus peaks ulmeliselt hea olema selle järgi. :o Või millest ma aru ei saa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere 140 pluss pulss ei ole kyll selline mille pärast paanitseda.

Ise kui pikka aega pole jooksams käinud, siis sörgiga viskabki pulsi 150+ peale. Samas enesetunne on täitsa hea.

Kui korralikult pingutasin siis jooksin 5 kilta läbi nii, et keskmine pulss oli 182. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal on sama jama, et pulss on hästi kõrge. Kui teistega jooksen, siis endal on keskmine pulss 185 ja trennikaaslasel 140. Sain teada, et mul on südame vastupidavus nõrk ja seda tuleb treenida. Näiteks, treeningul pulss tuleks 130-140 hoida. Taastumine võib võtta aega!

Muudetud kasutaja Ridley poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on sama mure, et pulss on kõrge. Proovisin uuesti alustada jooksmist, kuid tegin kõige aeglasemat sörkjooksu ja pulss on 90% ehk siis kusagil 185 ja püsis samal tasemel terve jooksu vältel. Taastumine oli üsna kiire. Niisama istudes pulss 55-60. Mureks on see, et ma ei leia õiget aeroobset treeningut, mis mul pulsi 60-70% hoiaks. Eesmärgiks siis rasvapõletus ja kaalu langetamine. Proovisin ka max kiirusega joosta ja pulss tõusis väga kõrgele. isegi üle 210 oli. Umbes 20 sek jooksin sellise pulsiga ja siis vaatasin, et nii see asi küll olla ei tohiks. Kas siis oleks tark alustada vaikselt 60% max pulsist ja loota, et edaspidi on mul võimalik ka normaalse pulsiga joosta? Arstil ei ole selle probleemiga veel käinud, aga hetkel söön tablette, mis peaksid mul natuke kõrge oleva vererõhu normaalseks alandama. Igasugune abi on oodatud!

Vanus 18

Kaal 95

Pikkus 185

Muudetud kasutaja Onkel Roy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus siis selline, olen 16a ja varsti hakkavad jooksuvõistlused. Esimene võistlus on 12 km. Treeningul on mul kesk. pulss 160-170 aga tahaks võistlustel kiiresti joosta. Sellega kaasneb ju kiirem pulss 190-200. Kas sellise pulsiga võib võistlustel joosta, kusagil 1 tund?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võistlen jalgrattaga, maanteesõitudel. Pulss on ikka alati punases, kuna mu max pulss vomaxi andmetel on 201 (tegelikult olen ka 206 kätte saanud), siis võistlen 180-190 pulsiga (seda eelmisel aastal, see aasta eeldan, et võistluspulss on natuke allapoole tulnud). Kui juba alla 180 kukkus siis tundsin, et ei andnud endast kõike. Muidugi on oluline vahe võistluse kestvusel ja enda vastupidavusel. Eraldistardil saab pmst kogu etapi punases sõita aga kui on üle 100km ralli siis alguses panen minema, katsun normaalse grupi leida, keskel katsun pulssi madalamal hoida ja lõpus siis jälle punases. Minule on selle punases pulsiga võistlemise kohta öeldud nii, et ega muidu ei arene, niimoodi kasvab anaeroobne lävi. Aga soovitama ma seda ei hakka, sest ei tea ju treenitust ja pulsitsoone, südamega ei tasu mängida. Uuri mõnelt treenerilt või jooksufoorumitest. Ei kujuta ette, palju siin foorumis kestvusspordiga seotud inimesi ringi liigub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rusikareegel sellistel keskpikkadel (10-12km) jooksuvõistlustel on, et 1. pool olgu aeglasem kui teine pool, ehk tunde järgi, hoia pisut reservi esimesed 6km. Kui peale seda tunned, et nüüd võiks hakata kiirust lisama, anna minna. Kui ei ole sellist tunnet, siis liigu lihtsalt nii kähku kui enesetunne võimaldab. Ja võistluste ajaks jäta pulsikell koju. Tõsiselt. See ei anna sulle midagi ja võib sind eksitada, võistlused on see koht, kus peaks enesetunnet jälgima.

Oluline on alguses mitte teiste pealesurutud tempoga kaasa minna, vaid leida endale see tempo, mida hoides, oled finišijoonel ikka täiesti katki ja endast kõik andnud.

Enda näitel 2009 Tallinna sügisjooksul, siis esimesed 10km hoidsin tagasi, ja viimasel 11km peal tuli oioi kui palju inimesi, selg ees, vastu just sellepärast, et nende tempo hakkas langema ja minu oma mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×