Jump to content
kass artur

Jooksu pulss / trenni pulss / kõrge-madal pulss

Recommended Posts

Olen 19 ja käin vahest jõusaalis jooksmas ainult. Eile pärast 7 km pool tunniga jooksmist kontrollisin pulssi ja see oli 230. Kas see on normaalne?

no see 230 on minu arust ikka väge kõrge, mul oli pärast 3km jooksu pulss 207 ja mõtlsin, et hakkan otsi andma, aga noh samas jooksmine on üsna võõras teema ka minu jaoks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvestusliku maksimaalse südamelöögisageduse võib leida ka valemi 220-vanus abil. Maksimaalne südamelöögisagedus reeglina väheneb vanusega. Tegelik südamelöögisagedus võib ületada ka maksimaalse südamelöögisageduse, sel juhul on tegemist tahhükardiaga, mis viitab südame ebanormaalsele tööle. Südame löögisagedus üle 200 löögi minutis on vereringe seisukohalt ebaefektiivne, sest nii suure sageduse juures ei jõua vatsakesed löökide vahel verega täielikult täituda.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jõusaalides jooksurajal,stepperil jne on küljes andurid mis näitavad südametööd,pulssi ja muud sellist aga metsas joostes jne siis on olemas pulsikell.Kõik töötavad väga täpselt kui on korralikult kinnitatud , võimalik ,et kui sooja ei tee ja hakkad kohe täiest väest jooksma siis võib hetkega pulsi üli kõrgeks lüüa .

Muudetud kasutaja MikroToitaine poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joosta 7 km poole tunniga on üsna hea tempo ka ikka. Samas 230 on liiga hull pulss ka isegi selle kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

230 on küll kreisi. Teatud materjalist spordisärgid pidid tõesti vussima pulsoka näitu (staatiline elekter). Võib-olla sul ongi mingi vigane näit. Minestushood trenni ajal ei ole ka normaalne ;) Kui vähegi saad, siis mine tee kusagil korralik koormustest kontrolli mõttes. Nt Vomaxis tehakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks vaja nõu kuidas jooksmisel pulssi alandada et teha aeroobset trenni

Mure siis selline et tahan teha aeroobset trenni aga pulss on koguaeg laes kuigi ma omaarust ei jooske väga kiiresti, sellist mõnusat sõrki.

Kuid alati läheb peale paari minutit jooksmist juba üle 180(pulsikell rohkem ei näita nii et täitsa täpselt ei teagi kui palju) ja siis on nagu juba anaeroobne,

jooksen ma umbes 6-10 kilomeetrit 3xnädalas ja mure pole selles et ei suudaks joostud kuid tahaks rasva põletada aga kuidagi ei suuda pulssi paika saada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks vaja nõu kuidas jooksmisel pulssi alandada et teha aeroobset trenni

Mure siis selline et tahan teha aeroobset trenni aga pulss on koguaeg laes kuigi ma omaarust ei jooske väga kiiresti, sellist mõnusat sõrki.

Kuid alati läheb peale paari minutit jooksmist juba üle 180(pulsikell rohkem ei näita nii et täitsa täpselt ei teagi kui palju) ja siis on nagu juba anaeroobne,

jooksen ma umbes 6-10 kilomeetrit 3xnädalas ja mure pole selles et ei suudaks joostud kuid tahaks rasva põletada aga kuidagi ei suuda pulssi paika saada

Teed veel midagi? Äkii on koormus liiga suur või raua puudus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks vaja nõu kuidas jooksmisel pulssi alandada et teha aeroobset trenni

Mure siis selline et tahan teha aeroobset trenni aga pulss on koguaeg laes kuigi ma omaarust ei jooske väga kiiresti, sellist mõnusat sõrki.

Kuid alati läheb peale paari minutit jooksmist juba üle 180(pulsikell rohkem ei näita nii et täitsa täpselt ei teagi kui palju) ja siis on nagu juba anaeroobne,

jooksen ma umbes 6-10 kilomeetrit 3xnädalas ja mure pole selles et ei suudaks joostud kuid tahaks rasva põletada aga kuidagi ei suuda pulssi paika saada

hmm, mis pulsimõõtja see, mis üle 180 ei võta?

Aga ära siis jookse, tee kepikõndi, sõida rattaga jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulss alaneb kuudega, kui teha iga nädal 10-15h aeroobset treeningut. Enda peal toimib, tegin 22h kuu aja sees(22h niipalju, kuna üldse alustasin esimest korda trennidega sel aastal ja olin nädalake haige :P) aeroobset, pulss alanes 3-4 lööki. Südamelöökide sagedus peab olema madal, nii 60-70% SLSmaxist(220-vanus) kogu trenni vältel. Tee ükskõik mida, aga madala pulsiga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on trennis pulsikell. Mul on hästi madal pulss, kui aga teen BodyCombatit, siis läheb üles. BodyPumpis enam-vähem normis. Kui aga on kõhulihased, siis on pulss 90-100 lööki. Ma tunnen kõhulihast, aga pulssi üles ei saa. Jõusaalis, basseinis ja kõik muud trennid peale BC ja BP ei tõsta pulssi. Kas see võib olla seotud madala vererõhuga? Vererõhk 110/70.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on trennis pulsikell. Mul on hästi madal pulss, kui aga teen BodyCombatit, siis läheb üles. BodyPumpis enam-vähem normis. Kui aga on kõhulihased, siis on pulss 90-100 lööki. Ma tunnen kõhulihast, aga pulssi üles ei saa. Jõusaalis, basseinis ja kõik muud trennid peale BC ja BP ei tõsta pulssi. Kas see võib olla seotud madala vererõhuga? Vererõhk 110/70.

Ei näe probleemi. Sportlastel, hea treenitusega inimestel ongi madalam pulss, seda nii trennis kui ka muul ajal. Eelmisel aastal enne opile minekut imestas mu arst, miks mul rahuolekus oli pulss 40 kanti. Kas too vererõhk oli sul ühekordse mõõtmise tulemus või on pidevalt selline? 110/70 ei ole tegelikult väga madal ning mina usun, et selle pärast muretseda küll ei peaks.

Ei ole BC ega BP kokku puutunud, aga seal on pidevalt ju aktiivne liikumine, mille tagajärjel pulss tõusebki. Kui sa jõusaalis väga intensiivselt ja lühikeste pausidega ei treeni, siis pole imestada, et SLS sul tavapärasest madalam on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on trennis pulsikell. Mul on hästi madal pulss, kui aga teen BodyCombatit, siis läheb üles. BodyPumpis enam-vähem normis. Kui aga on kõhulihased, siis on pulss 90-100 lööki. Ma tunnen kõhulihast, aga pulssi üles ei saa. Jõusaalis, basseinis ja kõik muud trennid peale BC ja BP ei tõsta pulssi. Kas see võib olla seotud madala vererõhuga? Vererõhk 110/70.

Mine jookse nii kiiresti kui suudad 200m õues ja küll sa näed, et pulss tõuseb. See, et ujudes ja jõusaalis pulss laes pole on lihtsalt treeningu eripära, saalis on ju tihti puhkused ja ujud sa ikkagi pikemat maad. Ujudes kõrge intensiivsusega saad kindasti pulsi korralikult üles.

Ja lamades kõhulihase tegemine on ka harjutuse eripära, et pulssi väga ei tõsta. Ei ole sinu vererõhus asi kinni.

Madal 100/60

Optimaalne 120/80

Normaalne kuni 130/85

Norm-kõrg 130-139/85-89

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on trennis pulsikell. Mul on hästi madal pulss, kui aga teen BodyCombatit, siis läheb üles. BodyPumpis enam-vähem normis. Kui aga on kõhulihased, siis on pulss 90-100 lööki. Ma tunnen kõhulihast, aga pulssi üles ei saa. Jõusaalis, basseinis ja kõik muud trennid peale BC ja BP ei tõsta pulssi. Kas see võib olla seotud madala vererõhuga? Vererõhk 110/70.

Sellest loetelust ainuke kõrge pulsiga trenn ongi combat.

Kui paned norm raskuse, saaksid kindlasti pulsi üles ka pumbis kükke ja väljaasteid tehes.

Basseinis on pulss madalam juba veekeskkonna mõju tõttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei näe probleemi. Sportlastel, hea treenitusega inimestel ongi madalam pulss, seda nii trennis kui ka muul ajal. Eelmisel aastal enne opile minekut imestas mu arst, miks mul rahuolekus oli pulss 40 kanti. Kas too vererõhk oli sul ühekordse mõõtmise tulemus või on pidevalt selline? 110/70 ei ole tegelikult väga madal ning mina usun, et selle pärast muretseda küll ei peaks.

Ei ole BC ega BP kokku puutunud, aga seal on pidevalt ju aktiivne liikumine, mille tagajärjel pulss tõusebki. Kui sa jõusaalis väga intensiivselt ja lühikeste pausidega ei treeni, siis pole imestada, et SLS sul tavapärasest madalam on.

Selge, jõusaalis ei tõuse ka. Ainult rattaga või ergomeetril. Imelik, et kõik rassivad sarnaselt ja mõnel on kõhulihaste ajal 120 pulss, mul 90-100. Tunne nagu ei teeks ma midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×