Jump to content
meetodimees

Toitumiskava kontroll

Recommended Posts

Tere,

palun foorumi kasutajate arvamusi, kogemusi ning soovitusi minu toitumiskava kohta.

Eelinfo: vanus 23, pikkus 185cm, kaal ca. 125kg, rasvaprotsent ca. 30%, BAV 2600kcal.

Treeningud keskmiselt: 3 korda nädalas jõusaal, 2 korda nädalas aeroobset (suusk, jooks, ratas).

Töö iseloom: kontor, vähe liikumist.

Sportlik taust: eluaeg erinevate spordialadega tegelenud. Kaalu probleem on tekkinud viimase nelja aastaga, kuna toitumine ja sportimine olid väga ebamäärased. Suitsetamise jätsin maha november 2008, toitunud ja treeninud korrapäraselt olen alates 01.01.09.

Eesmärk: langetada kaalu 20kg, lihased vormi.

Toitumiskava on järgmine:

Hommikusöök kell 06.30

Müsli 50gr piima või jogurtiga (väherasvane või maitsestamata).

Keedumuna 2-3tk.

Tomat ja kurk.

Paar viilu täistera leiba fileesingiga või juustuga.

(Tööjuures joon paar tassi musta kohvi, vahest koorega)

Lõunaoode kell 11.00

Lahjat kohupiima, jogurtit, kodujuustu 250gr.

Rasvavaba petti, keefiri, hapupiima 250gr.

Lõuna kell 14.00

Riisi, tatart, makarone, pasta või keedukartul 100gr.

Kana- või kalaliha.

Muna keedetud 2-4tk.

Toorsalatit 100gr.

Täistera leib.

Enne trenni:

Mõni puuvili või mahla.

TRENN 17.00

Peale jõusaali trenni: valgujook + süsivesikud mõnest puuviljast.

Õhtusöök 19.00

Kodujuust rasvatu 250gr.

Tomat, kurk.

Tuunikala konserv vees.

Viil täisteraleiba.

Kalamaksaõli üks kapsel.

Vajadusel nälja korral õhtul 21.00-23.00

Roheline tee, vahest meega.

Täisteraleib või porgandid või muu selline kergem närimine.

* Päeva jooksul joon ca. 2-3 liitrit vett.

** Nädalas esineb toitumiskavast paar-kolm kõrvalekallet: nädalavahetusel vahest alkohol, grillitooted, kiirtoit jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unusta kiired süsikad (mida sa annad terve päeva kuhjade viisi) ja lisa valke ja rasvu, nii lihtne see ongi. Ja 20kg on esimeseks pidepunktiks hea eesmärk, mina võtsin ka sellise eesmärgi alguses:-)

Kiired süsikad on sul esmapilgul:

Müsli

jogurt (kui pole just maitsestamata, mida kahtlen)

puuviljad

mahl

Kaota menüüst valge riis, makaron ja kartul (kui on) lisa tatar, neljaviljapuder ja köögivilju. Sul pole ka rasvu piisavalt, lisa oliiviõli, pähklid jne.

Ühesõnaga tee omale selgeks toitumise baastõed, siinsamas foorumis on infot rohkem kui küllalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

palun foorumi kasutajate arvamusi, kogemusi ning soovitusi minu toitumiskava kohta.

Eelinfo: vanus 23, pikkus 185cm, kaal ca. 125kg, rasvaprotsent ca. 30%, BAV 2600kcal.

Treeningud keskmiselt: 3 korda nädalas jõusaal, 2 korda nädalas aeroobset (suusk, jooks, ratas).

Töö iseloom: kontor, vähe liikumist.

Sportlik taust: eluaeg erinevate spordialadega tegelenud. Kaalu probleem on tekkinud viimase nelja aastaga, kuna toitumine ja sportimine olid väga ebamäärased. Suitsetamise jätsin maha november 2008, toitunud ja treeninud korrapäraselt olen alates 01.01.09.

Eesmärk: langetada kaalu 20kg, lihased vormi.

Toitumiskava on järgmine:

Hommikusöök kell 06.30

Müsli 50gr piima või jogurtiga (väherasvane või maitsestamata).

Keedumuna 2-3tk.

Tomat ja kurk.

Paar viilu täistera leiba fileesingiga või juustuga.

(Tööjuures joon paar tassi musta kohvi, vahest koorega)

Lõunaoode kell 11.00

Lahjat kohupiima, jogurtit, kodujuustu 250gr.

Rasvavaba petti, keefiri, hapupiima 250gr.

Lõuna kell 14.00

Riisi, tatart, makarone, pasta või keedukartul 100gr.

Kana- või kalaliha.

Muna keedetud 2-4tk.

Toorsalatit 100gr.

Täistera leib.

Enne trenni:

Mõni puuvili või mahla.

TRENN 17.00

Peale jõusaali trenni: valgujook + süsivesikud mõnest puuviljast.

Õhtusöök 19.00

Kodujuust rasvatu 250gr.

Tomat, kurk.

Tuunikala konserv vees.

Viil täisteraleiba.

Kalamaksaõli üks kapsel.

Vajadusel nälja korral õhtul 21.00-23.00

Roheline tee, vahest meega.

Täisteraleib või porgandid või muu selline kergem närimine.

* Päeva jooksul joon ca. 2-3 liitrit vett.

** Nädalas esineb toitumiskavast paar-kolm kõrvalekallet: nädalavahetusel vahest alkohol, grillitooted, kiirtoit jms.

Nagu mingi tibi, :D

Lausa paaniline hirm rasvade ees,süsikate kohta juba öeldi - liiga palju;no makaronid unusta üldse ära.Kartuli jätaks ehk kah esialgu välja.Liha tooks sisse.

Tglt on rasvad sul täielikult välja roogitud ... peale kalamaksaõli , :)

Kus on avokado,hapukoor,kookoshelbed?!

Ja palju sul seda kaloraazhi ka kokku tuleb?Esmapilgul paistab kuidagi väheks jäävat!

btw,kui sul taolised kõrvalekalded hakkavad tekkima igal nädalavahetusel,siis võid igasuguse kaalulanguse rasva arvelt ära unustada,Lihasest jah,võid lahti saada küll.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

palun foorumi kasutajate arvamusi, kogemusi ning soovitusi minu toitumiskava kohta.

Eelinfo: vanus 23, pikkus 185cm, kaal ca. 125kg, rasvaprotsent ca. 30%, BAV 2600kcal.

Treeningud keskmiselt: 3 korda nädalas jõusaal, 2 korda nädalas aeroobset (suusk, jooks, ratas).

Töö iseloom: kontor, vähe liikumist.

Sportlik taust: eluaeg erinevate spordialadega tegelenud. Kaalu probleem on tekkinud viimase nelja aastaga, kuna toitumine ja sportimine olid väga ebamäärased. Suitsetamise jätsin maha november 2008, toitunud ja treeninud korrapäraselt olen alates 01.01.09.

Eesmärk: langetada kaalu 20kg, lihased vormi.

Toitumiskava on järgmine:

Hommikusöök kell 06.30

Müsli 50gr piima või jogurtiga (väherasvane või maitsestamata).

Keedumuna 2-3tk.

Tomat ja kurk.

Paar viilu täistera leiba fileesingiga või juustuga.

(Tööjuures joon paar tassi musta kohvi, vahest koorega)

Lõunaoode kell 11.00

Lahjat kohupiima, jogurtit, kodujuustu 250gr.

Rasvavaba petti, keefiri, hapupiima 250gr.

Lõuna kell 14.00

Riisi, tatart, makarone, pasta või keedukartul 100gr.

Kana- või kalaliha.

Muna keedetud 2-4tk.

Toorsalatit 100gr.

Täistera leib.

Enne trenni:

Mõni puuvili või mahla.

TRENN 17.00

Peale jõusaali trenni: valgujook + süsivesikud mõnest puuviljast.

Õhtusöök 19.00

Kodujuust rasvatu 250gr.

Tomat, kurk.

Tuunikala konserv vees.

Viil täisteraleiba.

Kalamaksaõli üks kapsel.

Vajadusel nälja korral õhtul 21.00-23.00

Roheline tee, vahest meega.

Täisteraleib või porgandid või muu selline kergem närimine.

* Päeva jooksul joon ca. 2-3 liitrit vett.

** Nädalas esineb toitumiskavast paar-kolm kõrvalekallet: nädalavahetusel vahest alkohol, grillitooted, kiirtoit jms.

Ma tean, mida sa tunned - kõht on tühi ja kaal ei lange. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastuste eest!

Muutsin toitumiskava järgmiselt:

1. Hommikuse müsli asendasin neljavilja- ja kaerahelvestega.

2. Hommiku söögile lisasin oliiviõli ja avakaado.

3. Lõuna ootele lisasin pähklid.

4. Lõuna põhitoit on tatar või pruun riis, väldin makarone ja kartuleid.

5. Enne trenni kaotasin ära mahla ja puuviljad.

6. Õhtusöögile lisasin keedetud kanaliha ja kookoshelbed.

Küsimus mida veel toitumiskavas parandada või muuta (eesmärk kaalulangetamine) ning mida on mõistlik tund aega enne trenni süüa? Kui erinev võiks olla toitumiskava trenni vabal päeval?

Toitumiskava on järgmine:

Hommikusöök kell 06.30

Neljavilja- või kaerahelbed piima või jogurtiga (väherasvane või maitsestamata).

Keedumuna 2-3tk.

Tomat, kurk ja avokaado.

Viil täistera leiba fileesingiga või juustuga.

Oliiviõli 1 spl.

(Tööjuures joon paar tassi musta kohvi, vahest koorega)

Lõunaoode kell 11.00

Lahjat kohupiima, jogurtit, kodujuustu 250gr.

Rasvavaba petti, keefiri, hapupiima 250gr.

Pähkleid peotäis.

Lõuna kell 14.00

Tatar või pruun riis 100gr.

Kana- või kalaliha.

Muna keedetud 2-4tk.

Toorsalatit 100gr.

Täistera leib.

Enne trenni:

?

TRENN 17.00

Peale jõusaali trenni: valgujook + süsivesikud mõnest puuviljast.

Õhtusöök 19.00

Kodujuust rasvatu 100gr.

Kanaliha keedetud.

Tomat, kurk.

Tuunikala konserv vees.

Viil täisteraleiba.

Kalamaksaõli üks kapsel.

Kookoshelbeid peotäis.

Muudetud kasutaja meetodimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3-4 aastat tagasi kaalusin 115kg(pikkust 185cm)...

Ma võtsin alla nii, et hommikuti sõin räigelt kõhu täis, lõunat sõin ettevaatlikumalt(sai ja kartulid ei tulnud kõnealla) ja õhtul kerge salat... näksimiseks õhtul vahel porgandid ja päeval vahel puuvilju. Samuti atrbisin rohelist teed ja keefirit meeletustes kogustes. Läksin selle asjaga üsna hoogu ja võtsin 115kg pealt 72 kilo peale poole aastaga. Lihaseid eriti ei olnud, nüüd vahepeal lihaseid tekitanud ja natuke rasva ka juurde tulnud ja 85kg kaalun :rolleyes: ... VÄGA tähtis on, et jalutad palju(kui sporti ei tee eriti), kuigi Sa spordi peal vist väljas, et siis pole hullu... Eks inimesed on erinevad, aga sellise aeroobse trenniga nagu ratas ja uisutamine jne ma eriti tulemusi ei saavutanud millegi pärast, jalutamine just andis resultaati ajapeale...

Sorri kui teemast mööda läks, aga kergeks motivaatoriks see jutt võibolla tasus ära...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õhtusöök 19.00

Kodujuust rasvatu 250gr.

Kanaliha keedetud.

Tuunikala konserv vees.

Kogu see kraam läheb õhtkuks sisse?

Enne trenni ei soovitata süüa asju(süsivesikuid), mis toodavatad insulini - see langetab testo taset, lisaks langeb veresuhkur trenni ajal nii kiiresti, et igasugune trenni isu kaob ära. Väheke rasva ja valku peaks enne trenni sobima hästi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja seesama ikka iga jumala päev? :rolleyes:

Olen inimene ja ilmselge, et ei suuda iga päev päris täpselt sellise kava järgi toituda. Kindlasti esineb menüüs kõrvalekaldeid.Põhimõte on, et kõrvalekalded oleks ajutised ja võimalikult tervislikud. Ma olen rahul kui ma suudan toitumiskava täita viiel päeval nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3-4 aastat tagasi kaalusin 115kg(pikkust 185cm)...

Ma võtsin alla nii, et hommikuti sõin räigelt kõhu täis, lõunat sõin ettevaatlikumalt(sai ja kartulid ei tulnud kõnealla) ja õhtul kerge salat... näksimiseks õhtul vahel porgandid ja päeval vahel puuvilju. Samuti atrbisin rohelist teed ja keefirit meeletustes kogustes. Läksin selle asjaga üsna hoogu ja võtsin 115kg pealt 72 kilo peale poole aastaga. Lihaseid eriti ei olnud, nüüd vahepeal lihaseid tekitanud ja natuke rasva ka juurde tulnud ja 85kg kaalun :rolleyes: ... VÄGA tähtis on, et jalutad palju(kui sporti ei tee eriti), kuigi Sa spordi peal vist väljas, et siis pole hullu... Eks inimesed on erinevad, aga sellise aeroobse trenniga nagu ratas ja uisutamine jne ma eriti tulemusi ei saavutanud millegi pärast, jalutamine just andis resultaati ajapeale...

Sorri kui teemast mööda läks, aga kergeks motivaatoriks see jutt võibolla tasus ära...

Ole hea ja palun ära soovita taolist "dieeti" teistele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3-4 aastat tagasi kaalusin 115kg(pikkust 185cm)...

Ma võtsin alla nii, et hommikuti sõin räigelt kõhu täis, lõunat sõin ettevaatlikumalt(sai ja kartulid ei tulnud kõnealla) ja õhtul kerge salat... näksimiseks õhtul vahel porgandid ja päeval vahel puuvilju. Samuti atrbisin rohelist teed ja keefirit meeletustes kogustes. Läksin selle asjaga üsna hoogu ja võtsin 115kg pealt 72 kilo peale poole aastaga. Lihaseid eriti ei olnud, nüüd vahepeal lihaseid tekitanud ja natuke rasva ka juurde tulnud ja 85kg kaalun :rolleyes: ... VÄGA tähtis on, et jalutad palju(kui sporti ei tee eriti), kuigi Sa spordi peal vist väljas, et siis pole hullu... Eks inimesed on erinevad, aga sellise aeroobse trenniga nagu ratas ja uisutamine jne ma eriti tulemusi ei saavutanud millegi pärast, jalutamine just andis resultaati ajapeale...

Sorri kui teemast mööda läks, aga kergeks motivaatoriks see jutt võibolla tasus ära...

päris ulme värk - 6kuuga 43kg alla võtta ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×