Jump to content
Uranius

Mida edasi? Bodypump`ist Jõusaali?

Recommended Posts

Teema kirjeldust lugedes, tormab siinne teravkeelne seltskond kindlasti kohe hurjutama, et loe vanu foorumeid. Lugesin!

Viimasel ajal muud ei teegi kui loen internetist ja foorumitest materjale, aga mida rohkem loen, seda segasemaks asi läheb.

Aga ehk alustaks algusest.

Olen nüüd aasta tegelenud aktiivse eneseharimisega füüsilisel pinnal.

Alustasin aasta tagasi jõusaalis algajate kavaga, toitusin iseenese tarkuse ja igalt poolt kokkukorjatud õpetussõnade järgi,

ja nüüdseks kaotanud kaalust 16 kilo, mis oli ka eesmärk. Veel ehk niipalju, et olen just saanud hiljuti 40, kaalun 81 kilo ja pikkust on 185.

Eelmisel suvel aga olin palju Eestist ära ja ka aktiivne sporditegemine jäi soiku kuni eelmise aasta novembrini, mil vahetasin vana spordiklubi Tartu Arcticu vastu.

Arcticus olen nüüd aktiivselt käinud 4 kuud ja esimese kuu rabelemine on asendunud järgmistel kuudel kindla rütmiga erinevates rühmatreeningutes: 2 korda nädalas spinning ja 3 korda Bodypump, suure tahtejõuga olen suutnud ennast 2 päeval nädalas ka puhkusele-taastusele sundida. Vahel olen ühe Bodypump`i asendanud ka sõudeergomeetriga (10 000 m ikka korraga).

Nüüd, mil kaal on peaaegu soovitu lähedane, riiete suurusnumbrid vähenenud XL-lt - M-ni, garderoob uus ostetud ja rasvapolster vöökohalt õhemaks kulunud, rinnad kadunud ja ka lihased hakkavad juba naha alt välja joonistuma, siis siit ka mu küsimus - MIS SAAB EDASI?

Pean siinkohal tunnistama, et mulle MEELDIVAD rühmatreeningud!

Jõusaalis rassimine ei ole nii emotsionaalne ja ahvatlev kui tüdrukutega koos rühmatreeningus käimine.... ;)

Aga minu soov on säilitada saavutatut ja hakata enesele ka kasvatama luudele ja naha alla lihaseid. Kas selleks piisab Bodypump`ist ja spinningust või on tarvis nüüd tellida enesele treening- ja toitumiskava?

Olen neid va toitumiskavasid vaadanud ja need ajavad mulle hirmu nahka - ühe päeva kogusest jätkuks minu seniste toitumisharjumuste korral nädalaks, peaaegu. Lisaks veel see, et siis ma muud ei saagi päev otsa teha kui süüa teha ja süüa ning lisaks sellele pean ülejäänud kolm pereliiget eraldi toidule panema.

Kuna ma ei talu päris toorest piima, olen peale treeningut ennast Whey proteiinijoogiga toitnud. Veidi lisaks ka vitamiine krõbistanud ja mis seal salata - püüdsin kasutada ka rasvapõletajat, aga see tekitas mulle tund peale võtmist palaviku ja vappekülma :D

Seega - äkki on keegi nii tark ja kena ja oskaks öelda, et mida edasi teha?

Kordan üle veelkord oma eesmärgi - ennast liigutada (see tekitab minus tõelise rahuolutunde endaga), saada kadunud rasva ja seni veel suht lõdva naha alla lihased, aga mitte ka väga palju - nii parasjagu. Ja kas selleks on vaja tõesti tellida endale treeningkava ja toitumiskava, milles ettenähtu ärasöömine mulle ilmselgelt ülejõukäiv on?

Ja ega ka laheda trennikaaslase vastu miskit oleks.... Aga see selleks - tõsised asjad ikka eelkõige.

Igatahes tänud ette!

Toitumiskava ei tee kunagi paha, ole sa treeniv inimene või mitte. Lisaks ei pea sa kartma seda, et sa ei jõua toidukorda ära süüa. Kava koostatakse spetsiaalselt sinule, arvestades sinu eesmärke. Võib olla oleks hea kombineerida jõusaali ja bodypumpi ? Näiteks 2x nädalas jõusaalis ja 2x bodypumpis. Jõusaalis võiks siis kava jaguneda kaheks, ülakeha ja alakeha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumiskava ei tee kunagi paha, ole sa treeniv inimene või mitte. Lisaks ei pea sa kartma seda, et sa ei jõua toidukorda ära süüa. Kava koostatakse spetsiaalselt sinule, arvestades sinu eesmärke. Võib olla oleks hea kombineerida jõusaali ja bodypumpi ? Näiteks 2x nädalas jõusaalis ja 2x bodypumpis. Jõusaalis võiks siis kava jaguneda kaheks, ülakeha ja alakeha.

Pole küll Rotter, kuid ...et siis teed 1 päev jõusaalis ja teine päev taastumata lihastega pump otsa.....päev vahet ja sama uuesti.

treening jõusaalis ja pump on lihastreeningud. spinn aeroobne ehk cardio treening. kombineerida lihastreeningut lihastreeninguga tundub .... kummaline. Kui tahad arendada lihaseid ja tunned et pumbis enam ei arene, asenda pump jõusaalitreeninguga. Spinnis saad siis nautida head muusikat ja meeldivat seltskonda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teed enne pumpi saali ette ja laks missugune. Saad siis pumpist ka kergemate raskustega eelnevalt läbi töötatud lihasgruppidele hea laksu... :D Sellisel juhul ei ole mõtet teha väga pikka saalitreeningut. Teine variant on teha eraldi nädala ühes otsas saal ja teises pump, aga tegelikult lihas ju harjub ilusti selle pika seeriaga mida bodypumpis tehakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka aastaid asendanud saali rühmatreeningutega ja olen täiesti rahul. 2 korda nädalas Body pump, 2 korda spinning ja 1 kord body combat ja ma ei saaks öelda, et lihas ei areneks. peale saali BP ei soovita, sest siis ei jaksa seda korralikult teha. BP saab korralike raskustega teha ja oma klubis tellisin ka 10 kg kettad, et ei peaks väiksematega sebima. Kang jääb lühikeseks. :D

Oluline on see, et oled oma treeningutega rahul ja kinldasti areng seisma ei jää.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma sain õigesti aru, et su praegune režiim 2 korda nädalas spinning ja 3 korda Bodypump sulle endale muidu meeldib, aga leiad, et miinuseks on see, et need ei täida seda liha-luudele-kasvatamise eesmärkki? Ehk siis, kas oleksid valmis meeldiva asja asemel tegema seda, mis ei ole esimene valik, kui aga lihas kasvaks? Sinu vastusest jäi mulje, et oled kahtleval seisukohal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka aastaid asendanud saali rühmatreeningutega ja olen täiesti rahul. 2 korda nädalas Body pump, 2 korda spinning ja 1 kord body combat ja ma ei saaks öelda, et lihas ei areneks. peale saali BP ei soovita, sest siis ei jaksa seda korralikult teha. BP saab korralike raskustega teha ja oma klubis tellisin ka 10 kg kettad, et ei peaks väiksematega sebima. Kang jääb lühikeseks. :D

Oluline on see, et oled oma treeningutega rahul ja kinldasti areng seisma ei jää.

Väga tore on kui oled suur bodypumpi austaja aga lähtuvalt inimese soovist lihast kasvatada (tsit.- ,,Aga minu soov on säilitada saavutatut ja hakata enesele ka kasvatama luudele ja naha alla lihaseid´´) on sinu väide mitte teha enne saali väga kaheldav. Ise annan 8 bodypumpi nädalas, jah ka jääb vahel kang kitsaks, aga reaalsus on see et peale jalgade endale lihast sealt oluliselt juurde ei saa ja seegi ei ole mingisugune massiivne lihas. Kindlasti ma ei väida, et pump ei aitaks lihast toonusesse või ei aitaks keha üldisele arengule kaasa, aga kui eesmärgiks on lihaskasv, siis on kurb tõde, et enne saal ja siis pump (mõtle veel korraks kumb nõuab meilt just maksimumsooritust ja kaasab kiired lihaskiud). Olen teistpidi proovinud ja see ei toimi.

Emotsionaalse laksu saab pumpist nii või naa. Veel variant teha baasharjutused saalis, selleks spetsiaalselt eraldatud ajal nädalas, ja muidu püsida rühmatreeningute juures. Seda kasutavad ka paari pump-i treenerit.

Parimatega...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigi kommentaaride eest igatahes - veidi ainest edasimõtlemiseks, -tegemiseks ikka sain.

Resümeerisin siis enda jaoks selle, et enne Bodypump`i jõusaal ette ja laks missugune :) ja lisaks veel Pumbas raskusi juurde, ehkki mulle tundub juba praegu, peale intensiivset 4-kuulist treeningut, et on teksade reieosa veidi rohkem ümber kui enne... Aga see selleks. Pelaegi on võimalus võtta endale personaaltreener, aga see on võimalus.

Toitumiskava peale hakkan siis ka mõtlema - võibolla tõesti on see ülioluline, sest siinses foorumist sellest väga palju räägitakse. Kõik muudkui söövad ja söövad... Samas pean märkima, et peale intensiivset spordiga tegelemisega alustamist on söögiisu märgatavalt tõusnud, nii et seda peab suisa teadlikult ohjeldama. Aga saab hakkama.

Aga energialaksu saab spordist küll ja isegi nii, et mõned sõbrad olen suutnud sellega nakatada. Eks õllekõhtudest saavad ühel hetkel six-pack´iga kõhud.

Tänud veelkord!

P.S. Olen Tartus jah (keegi vist küsis)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×