Jump to content
LaizeN

RESPECT

Recommended Posts

Ei tahaks nüüd tüütaja olla, kuid ma lihtsalt pidin ära mainima, muidu jäi sisse kripeldama..

Tellisin siit omale toitumisakava, mis oli ka selline standarkava - järgisin, no ei sobinud, siis võtsin nõuks rasva toitumise ja ikka K**di hea on olla !

Nüüd võtsin selle südameasjaks, et ikka inimesed saaksid aru, kuidas õigesti süüa..Vennal oli vaja teha power point teemal toitumine,

Ma KOHE ütlesin, et ma teen sulle selle ära, täna kannab seda ette ja ma palusin kõigil protesteeriatel, kohe enda jutule tulla või kes ei usu :D

Samuti printisin oma klassijuhatajale välja artikli toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus.

Teema on mind alati huvitanud ja on plaan minna ka edasi õppima - kuid tahtsin tänada fitness meeskonda, kuna olen saanud siit vist isegi liiga palju abi :D

Nagu pealkiri RESPECT <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata selle niiöelda valgustamisega on nagu on, mul oli ka hiljuti vestlus nn. tava pereinimestega ja seal tuligi kohe jutuks, et kui mitu korda päevas ma normaalset sooja (mis ajast toidu temperatuur rolli mängib??) suppi või praadi (mis need on? :-P) söön ja et lapsed peavad ju majoneesi ja friikartuleid ja komme sisse lahmima jne jne (miks lapsed erinevad on kui vanemad, korralik tatar, täisterapasta, majoneesi asemel hapukoor, saia asemel teraleib, piisavalt köögivilju jne. peaks ju igati sobiv olema maast madalast...). Jube keeruline on selgitada mingeid põhitõdesid, rääkimata süviti minekust.

Lisaks sellele, et valgustamine on keerukas, on veel ka aspekt, et osadele sobib palju trenni, seega ka rohkem söömist, osadele jälle praktiliselt rasvatu menüü, kuid süsikaterohke, osadele rasvad jne. Aga et nn. tavainimene katsetama hakkaks midagi süviti on reeglina vaja olla tal probleemi ees, olgu kas verenäitajate või kaaluprobleemi tõttu... Niisama ei viitsi keegi midagi, räägi mis tahad, need niiöelda saledad tavainimesed on reeglina luu ja pekk, ka nendel oleks tegelikult mõistlik mingi lihas vaikselt ehitada ja normaalselt toituda.

Igati hea et oled selle tänamatu tee jalgealla võtnud ja üritad inimestele midagi selgitada, kuigi pakun, et närvesäästvam oleks rääkida seinaga kuskil:-P

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks sellele, et valgustamine on keerukas, on veel ka aspekt, et osadele sobib palju trenni, seega ka rohkem söömist, osadele jälle praktiliselt rasvatu menüü, kuid süsikaterohke, osadele rasvad jne. Aga et nn. tavainimene katsetama hakkaks

Igati hea et oled selle tänamatu tee jalgealla võtnud ja üritad inimestele midagi selgitada, kuigi pakun, et närvesäästvam oleks rääkida seinaga kuskil:-P

Praktiliselt rasvatu, kuid süsikaterohke menüü ei sobi kellelegi. :D Eluks vajalikud asendamatud rasvhapped jäävad ju saamata ja see rikub tervise väga ruttu ära. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin enamus toidukordi on rasvatutest toodetest ja süsikatest (a la kõikvõimalikud fitness tooted mida promotakse vigaseks, on ju ainus reegel, et on suhkrukuhi ja rasvu pole), vahepalad ja mõned korrad peavad nagunii rasvadega olema, muidu tõepoolest jamad kiired tulema. Kõike on päevalõikes vaja, see on selge, vahekorrad on iseküsimus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesin enamus toidukordi on rasvatutest toodetest ja süsikatest (a la kõikvõimalikud fitness tooted mida promotakse vigaseks, on ju ainus reegel, et on suhkrukuhi ja rasvu pole), vahepalad ja mõned korrad peavad nagunii rasvadega olema, muidu tõepoolest jamad kiired tulema. Kõike on päevalõikes vaja, see on selge, vahekorrad on iseküsimus...

Katsu sa päevas 100 + g rasvu mõne toidukorraga ära tarbida, vaata, mis siis su teistest toidukordadest saab. <_<

Vastupidi ikka, mõned korrad peavad ilma rasvadeta olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahan siikohal öelda, et kui te paar Fred Antsoni artiklit läbi loete, ei tee see teid veel toitumis-guruks <_<

See käib siis nende kohta, kes on selle teema avastanud (mis iseenesest on muidugi positiivne).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahan siikohal öelda, et kui te paar Fred Antsoni artiklit läbi loete, ei tee see teid veel toitumis-guruks <_<

See käib siis nende kohta, kes on selle teema avastanud (mis iseenesest on muidugi positiivne).

Kui sa suletud ust ei ava, ei saa sa kunagi teada, mis selle taga on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes on öelnud, et on toitumisguru? Ja põhitõdesid tavainimesele selgitamaks on kõik gurud, kes endale selle selgeks on teinud... Loomulikult on see suht lõputu teema, et mis siis ikkagi on tervislik ja kas ikka kõike vajalikku saab kätte sellisest menüüst. Samas arvestades tavainimese burksi ja friikarimenüüd ei ole võimalik baastõdesi jälgides tervisele hullemalt kindlasti mõjuda, isegi kui näiteks tulebki pisut vähe rauda ja magneesiumi toidust kui ideaalne oleks, sest olemasolev menüü on ju inimestel lisaks nendele puudujääkidele veel igatpidi puus.

Ja siinkohal ka selline mõttetera, et iga toitumisguru (kes on siis paberitega (see on veel omaette teema) või meeletu kogemuspagasiga isik) ajab oma suunda, kas siis see teeb risti erineva suuna ajaja kohe mitteguruks? Tulemused on ju mõlema teooriaid jälgides...

Aga bottom line, ärgem muretsegem tavainimesele mittetervisliku lahenduse pakkumisest (juhuks kui teadmised pole piisavad, et päris kõiki mineraale või aminohappeid kätte ei saa kohe), sest nad hävitavad ennast nii megalt nagunii, et hullemaks ajades peab juba pahatahtlikult midagi kokku panema:-)

Ja loomulikult edu gurudele ja ka nendele kes gurude jutust enese jaoks tõde otsivad ja üritavad kõigi gurude soovitusi järgida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahan siikohal öelda, et kui te paar Fred Antsoni artiklit läbi loete, ei tee see teid veel toitumis-guruks :D

See käib siis nende kohta, kes on selle teema avastanud (mis iseenesest on muidugi positiivne).

Jäta see gurunduse jutt, :D

Hr.Antsoni põhimõtteid toetavad siin inimesed,kes nende abil on kümneid kg oma pekimassi vähendanud - seega eelkõige praktikud,kes neid oma isikliku kere peal katsetanud.

Tõe kriteerium on praktika!

Ei hakka siin inimesele,kes kunagi ei ole paks olnud seletama,KUI raske on äärmuslikul endomorfil räigest ülekaalust vabaneda ja siis inimesesarnast välimust säilitada, ;)

btw,kooli ajast tuleb üks tore loosung meelde :"Lenini õpetus on kõikvõimas,sest ta on õige!"

Tea,kas peaks toda siin parafraseerima 'akkama või ..., <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja siinkohal ka selline mõttetera, et iga toitumisguru (kes on siis paberitega (see on veel omaette teema) või meeletu kogemuspagasiga isik) ajab oma suunda, kas siis see teeb risti erineva suuna ajaja kohe mitteguruks? Tulemused on ju mõlema teooriaid jälgides...

Ja loomulikult edu gurudele ja ka nendele kes gurude jutust enese jaoks tõde otsivad ja üritavad kõigi gurude soovitusi järgida...

Missugused tulemused, mille arvelt ja kui kauaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kirjutasin siia lihtsalt ühe enda tähelepaneku, mis ei olnud mõeldud kellegile konkreetselt. Sorry kui end puudutatult tundsite <_<

Mulle endale sobib ka selline toitumine, kuid enam-vähem igas toitumise teemas soovitavad a la 2 postitust teinud tegelased palju rasva süüa ja süsivesikuid vältida. Kõigest minu tähelepanek, kindlasti omab enamus inimesi loomulikult ka ise neid teadmisi, niiet respekt ka minu poolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, ehk siis üldtunnustatud teooria, et süsikad päeva esimeses pooles versus näiteks süsikad päeva teises pooles menüü on kuidagi lühemaajalised tulemused, või siis tervise arvelt? +/- 10-20% valgu/rasva/süsika suhte erinevus ka kuidagi megalt tervise arvelt, või lühiajaline tulemus? Need on erinevused mida silmas pean eri nn. gurude teoorias. Loogiline, et peab mitmekesiselt toituma, kuid kui vähegi juba suudetakse jälgida toitumist, siis on see reeglina tervislikum kui suvalise inimese kiirtoidukava... Seega ma ei saa aru mida sa silmas pead?

Kui tavainimene juba pisutki teadlikult hakkab seda või teist valima mida suhu paneb, siis on see alguseks minuarust ülikõva samm, sest enamusel täielik kaos ja see kaos reeglina on köögiviljade arvelt, ning on liigselt lihtsüsikaid ja valku polegi, kasulikest rasvadest rääkimata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõigest minu tähelepanek, kindlasti omab enamus inimesi loomulikult ka ise neid teadmisi, niiet respekt ka minu poolt.

Ei tunnegi otseselt puudutatuna:-) Aga teadmiste kohapealt, kusjuures inimesed ei oma neid teadmisi absoluutselt, enamuse arust tervsilik toitumine (või siis kaalu langetav, kuna tervislikkus on suhteline alati) on jogurti ja mahla massiline joomine ja vahest coca light burgeri kõrvale, heal juhul ka mõni köögivili päevas... Ja kui juhtud kellegile rääkima, et ma ei söö makaroni, kartulit, magusat, saia jne, siis küsitakse suu ammuli, et aga mida sa sööd siis üldse.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Head mehed :D Kõik nö osapooled räägivad kuidas nad ühte või teist dieeti jälgivad ja kuidas see just nende peal 100% töötab .. ometigi üritatakse ümber lükata väidet kuidas teised eksivad kui nad teisiti teevad jne <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100% toimivust ei saa kuidagi väita, kõike saab lihvida ju veel mingil määral, aga eks tulemused on ka sellised, et kui võrdlust pole siis peab enda mättaotsast vaatama ikka:-) Ma ei hakka ju selleks ennast j2lle paksuks sööma, et kellegi teise teooriat proovida:-P

Teema point tundub olevat siiski see, et tavainimesi peaks teadvustama mingilgi määral toitumise alustega ja respect nendele kes seda teevad, olgugi, et pole võibolla nii guru-d kui mõned teised, igaüks ei jõua ju igalepoole:-)

Mina olen ka palju palju põhimõtteid võtnud siit foorumist, mis parata kui osad neist üksteisele vastu käiva aeg ajalt (kuna inimeste teooriad on erinevatel põhimõtetel ehitanud), ikka juhtub.

Aga et jutt päris teemast mööda poleks, siis ROtter-ilt olen saanud palju olulist infot lugedes erinevaid teemasi ja ka minu poolt respect.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitu lolli püüavad üksteisele tõestada, kes on kõige lollim. <_<

Inimese toitumine muutub sünnist surmani. Erinevad vajadused toitumisel on nii kontoritöötajatel, raske füüsilise töö tegijatel, terviseprobleemidega inimestel, pikamaajooksjatel kui ka kulturistidel, enne võistlusi, võistluste ajal ja pärast võistlusi. Samuti on erinev kaalu suurendamine või kaalu langetamine (kas vee ja lihaste arvelt kiiresti või rasva arvelt aeglaselt). Kuna toitumine avaldab mõju nii lühemas perspektiivis kui ka kaugemas, siis tuleb arvestada ka sellega, et sul pankrease rakud enneaegselt insuliini tootmist ei lõpetaks vale toitumise tagajärjel või ei tekiks muid tervisehäireid (nt. naistel m.tsükli ärajäämist jne.).

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Head mehed :D Kõik nö osapooled räägivad kuidas nad ühte või teist dieeti jälgivad ja kuidas see just nende peal 100% töötab .. ometigi üritatakse ümber lükata väidet kuidas teised eksivad kui nad teisiti teevad jne <_<

Täpselt, kõik töötab, aga mis hinnaga?

Minu suurim ja meeldivam asi üle pika aja oli see, et ma pean sööma, sest 5 tundi on täis tiksunud ja kõht EI OLE tühi..

Sv rikka(trenniks vaja ja blablabla) toiduga oli nii, et kaks tundi ja viimase pidid vee peal elama umbes, no nii hull ei olnud, aga seda meeldivat täiskõhuga 24/7 tunnet ka ei olnud, samuti on mul hakanud paranemismärke andma näiteks väsimus, ma olen vaimselt aktiivsem jne jne..

Oma kohapealt siis niipalju ka, et mul ema, kes on tüüpiline kaalujälgija ja eluaeg teadnud, et puuviljad ja puder on need kõige kõigemad, võitleb päevast päeva magusa isuga ja no ei anna alla ja nõu ka ei võta kuulda..

Ma ikka mainin talle, et nii kaua sa kakled oma isudega, kui mind kuulda võtad ja siis õpid oma vigadest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×