Jump to content
-Jaanus-

Roheline tee

Recommended Posts

Keegi mainis mingi teema alla siin foorumis, et töötlemata rohelisel teel on suurem efekt rasva põletamisel, mida ma ka kahtluse alla ei sea. Kuid kust seda töötlemata teed siis saada? See konkreetne kasutaja, kelleks oli vist enemy, mainis, et hiinlase käest, kuid kas mõnes marketis ka töötlemata teed müüakse? Või kas üldse on olemas pakendatud töötlemata teed, ükskõik kas siis karbi või paki sees lahtisena või teekotikeste sees..

Probleem lihtsalt selles, et kohapeal (Paides) ei ole hiinlastest kaupmehi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda ongi raske saada. Tallinnas on küll üks hiina pood vanalinnas Aia tänava kandis, aga see tee seal no ikka ropult kallis. Otsisin ise kah vahepeal, aga nüüd ikka tarvitan töödeldud varianti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tees on teiin mis kahjulikum kui kofeiin aga teda palju väiksemas koguses kui n. kohvis kofeiini! kofeiinist tees pole kuulnud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teiin– tees leiduv kofeiin, mille mõju tänu tees leiduvatele parkainetele on leebem ja pikemaajalisem. Parkained seovad suure osa kofeiinist, sellest tulenevalt imendub ja lõhustub tees sisalduv kofeiin aeglasemalt. Tänu sellele ei pane roheline tee südant kloppima. Tõsiste südamehäiretega inimesed peaksid kangest teest hoiduma :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes erinevaid teesid uurides lugesin mingi paki pealt, et see on madala kofeiini sisaldusega.. Kuskilt oled ma seda enne kuulnud, võib olla nimetatakse teiini siis vahel kofeiiniks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Roheline tee minuteada peaks olema teedest ühe kõige kõrgema kofeiini sisaldusega, kuid ega seda pole vaja karta, inimene naljalt ikka sellist kogust ära ei joo et see tervisele kahjustavat mõju avaldaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee (camelia sinensis)sisaldab kofeiini.

Teiin ja kofeiin on kaks erinevat asja, mida kahjuks asjatundmatuse tõttu ühta patta pannakse. Teiin on tees leiduv suhteliselt keerulise koostisega amionohapete ja parkainete segu. Ei oma ergutavat toimet(kui kerge toniseerimine välja arvata) Kahjulik ei ole nagu ühes kommentaaris väideti (juhul kui ei tehta nn ülikanget/musta teed ). Annab hoopis teele iseloomuliku maitse.

Tee kofeiini sisaldus on olenevalt sordist väga varieeruv. Mõnes on seda väga vähe, mõnes väga palju (näiteks jaapanlaste teepulber macha).

Kofeiini ergutav toime on rohelisel teel reeglina tunduvalt pikaajalisem kui kohvil.

Seda tänu mitmetele ühenditele (näiteks GABA ehk aminovõihape ning ka teiin jpm), mis mängivad nn puhveri rolli.

Väga palju sõltub valmistamisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kolasin siin foorumis juba ringi ja uurisin sellealaseid teemasid aga siiski teeks siis ühe üldise kokkuvõtva teema rohelise tee kohta.

Kui hästi aitab roheline tee kaasa kaalulangusele?

Kui palju peaks teelehti panema 1L teele?

Mida panna tee sisse, et teel oleks parem maitse aga, et see ei takistaks kaalulangust? Siiamaani joon seda vägisi, sest maitse on ikka tõesti jube (kuigi olen proovinud mitmeid erinevaid rohelisi teesid). :S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püüan ka ülejäänd toitumist kontrolli all hoida aga kui palju see roheline tee üldse kaasa aitab? Joon seda päevas umbes 6 tassi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No minul on miskipärast ka rohelisse teesse usku. Tarvitasin seda koos õunaäädikaga nii kevadisel kui sügisesel valmistumisel. Ent minumeelest on kapsleid (rohelise tee kapslid) hõlpsam ja käepärasem manustada. Üks kapsel sisaldab 250 mg rohelise tee ekstrakti (camelia simensis). Soovitatakse 1-3 kapslit päevas, aga mul tuli mõnel päeval isegi 2000 mg päevas.

Ei tea, eks arvamusi on erinevaid, aga usun, et õige toitumise korral on sellest mõnevõrra kindlasti abi!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No minul on miskipärast ka rohelisse teesse usku. Tarvitasin seda koos õunaäädikaga nii kevadisel kui sügisesel valmistumisel. Ent minumeelest on kapsleid (rohelise tee kapslid) hõlpsam ja käepärasem manustada. Üks kapsel sisaldab 250 mg rohelise tee ekstrakti (camelia simensis). Soovitatakse 1-3 kapslit päevas, aga mul tuli mõnel päeval isegi 2000 mg päevas.

Ei tea, eks arvamusi on erinevaid, aga usun, et õige toitumise korral on sellest mõnevõrra kindlasti abi!!!

Sinu puhul aitas õunaäädikas. Oleksid sa seda ilma rohelise teeta tarbinud, oleks efekt sama olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga mis sellel õunaäädikal siis nii väga erilist on et ta nii aitab?

Peale positiivsete omaduste on tal ka negatiivseid omadusi - ta mõjub hammastele halvasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No minul on miskipärast ka rohelisse teesse usku. Tarvitasin seda koos õunaäädikaga nii kevadisel kui sügisesel valmistumisel. Ent minumeelest on kapsleid (rohelise tee kapslid) hõlpsam ja käepärasem manustada. Üks kapsel sisaldab 250 mg rohelise tee ekstrakti (camelia simensis). Soovitatakse 1-3 kapslit päevas, aga mul tuli mõnel päeval isegi 2000 mg päevas.

Ei tea, eks arvamusi on erinevaid, aga usun, et õige toitumise korral on sellest mõnevõrra kindlasti abi!!!

Sinu puhul aitas õunaäädikas. Oleksid sa seda ilma rohelise teeta tarbinud, oleks efekt sama olnud.

Kuidas sa Oldman nii kindel saad olla, et see efekt tuli ainult õunaäädikast, ma paneks sulle selle terviselehe lingi peale vastu samasuguse lingi rohelisest teest ja kui sa just ise õunaäädika või rohelise tee keemilist koostist ning selle mõju ainevahetusele süviti uurinud pole, siis ma ei julgeks küll 100% kindlusega väita, et roheline tee on mõttetu ja et minu puhul toimis ainult õunaäädikas.

http://www.toidutare.ee/foorum.php?teema=540&start=1

“Roheline tee Šveitsi teadlaste väitel on roheline tee väga hea rasvapõletaja. Kui jood päevas viis tassi rohelist teed, põletab see 70-80 kcal.”

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
“Roheline tee ?veitsi teadlaste väitel on roheline tee väga hea rasvapõletaja. Kui jood päevas viis tassi rohelist teed, põletab see 70-80 kcal.”

ma arvasin,et rohkem :rolleyes: minu 4000kcal toitumise juures ja dieedil ajal 3500 kcal toitumisel vist väga abiks pole :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

“Roheline tee Šveitsi teadlaste väitel on roheline tee väga hea rasvapõletaja. Kui jood päevas viis tassi rohelist teed, põletab see 70-80 kcal.”

ma arvasin,et rohkem :rolleyes: minu 4000kcal toitumise juures ja dieedil ajal 3500 kcal toitumisel vist väga abiks pole :P

No esiteks kui sa muidu tarbid 4000 kcal ja dieedil jäädki 3500 kcal, siis ma arvan, et suurt edu rasvapõletusel pole niikuinii loota. Alguseks on see hea, ent hiljem see

kahtlemata peaks vähenema.

Teiseks, tsitaadis on öeldud, et 4-5 tassi (70-80 kcal), tassitäis on reeglina 200 ml ja ma arvan,et vedelal kujul teest ei elusees sellist kogust ekstrakti kätte, mis kontsentreeritud kapslitest, teiseks, kui see 4 - 5 tassitäit duublisse lüüa, teeb see juba ca. 150-200 kcal päevas, mis omakorda võrdub 15-20 minuti veloergomeetri sõiduga.

Nt. jõin rohelist teed isegi niimoodi, et keetsin suure laari valmis, panin pudelisse ja

kogu päeva vaikselt limpsisin, see oli veel lisaks kapsitele.

Ja kolmandaks, kui ma võtan oma dieete, siis dieediperioodi lõppfaasis on suur vahe kas ma saan 1700 kcal või 2000 kcal või nt. kas ma saan 2350 kcal või 2600 kcal või 2000 kcal või 1800 kcal. Nii, et mida väiksemaks jääb üldkaloraaz, seda suuremat rolli see 150 - 200 kcal hakkab mängima.

Võib-olla tõesti see vahe ei ole tunda, kas 3300 või 3500 kcal aga, mida rohkem

kaloraaz alaneb, seda väärtuslikum on iga kalori hind ja seda rohkem te seda tunnete.

Nii, et kui sellest 200-st rohelise tee arvelt tulevast kilocalorist algul ei ole abi, siis

kaloraazi alanedes on see vägagi tunda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei tahtnud tee kohta midagi halba öelda...ma ise olen seda ka suures koguses tarbinud :rolleyes: ma avaldasin imestust oma kehvade teadmiste üle ;) ja kuna ma teen kulturismi vaid lihaste suurendamiseks jõutõstmise tarvis ja keha proportsioonis hoidmiseks, siis dieet ei oma mul ka nii suurt tähtsist, kui kulturistidel :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm tavaliselt joon ka ära õhtul oma tassi rohelist-teed . Maitsel pole minu arust väga vigagi , aga eks maitse asi rohkem .

Kui muu toitumine on puus ,siis ega see roheline-tee üksi kaalu alla ei tiri

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×