Jump to content
Sign in to follow this  
Merleta

BodyPump ja toitumine

Recommended Posts

Sooviksin saada infot toitumise kohta, kui käin nädalas 3x body pump treeningus. Spordiga olen aktiivselt tegelenud kuskil aasta. Kaalun 57kg ja olen 168 cm pikk, sooviksin siiski veel natuke kaalu langetada ja lihast kasvatada. Huvitab just see kas süüa enne või pärast ja mida ja kui palju ja.....

Vastuseid ootama jäädes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaalu rohkem langetada ei soovita,sest loeb välimus,mitte kaal.Lihasmassi tuleb muidugi suurendada,sest siis on põhiainevahetus kiirem ja rasva seda lihtsam põletada.Selleks ,et treeningu ajal oleks rasvade põletamiseks soodne sisekeskkond,peab eelnenud toidukord sisaldama piisavalt loomset valku (valgud kiirendavad ainevahetust) ~ 30g ja essentsiaalseid rasvhappeid (ilma nendeta on lipolüüs raskendatud) ning vähe või üldse mitte süsivesikuid (takistavad lipolüüsi).Näide Sinule - 150 g rasvata mittemagusat kohupiima ühe supilusikatäie linaseemne- või kalaõliga ja juurde veel kanget rohelist teed (ergutab ja aitab ka lipolüüsile kaasa).

Peale treeningut on olukord hoopis teine - lihased vajavad kiiresti valke plastiliste ja süsivesikuid energeetiliste reservide taastamiseks vahekorras 1:2,kogustes 0,4 g valku ja 0,8 g süsivesikuid keha kg kohta.Selle koguse saad ühest pakist GP whey dringist (44 g) - milles on kõige kiiremini imenduv valk ja ühest suurest banaanist või klaasist mahlast.See kõik omastatakse täiega ja Sa jaksad järgmises trennis rohkem rasva põletada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×