Jump to content
Blackdom

Kangi max raskus

Recommended Posts

Tervitus!

Kui palju oleks veel ohutu ületada tootja poolt märgitud maksimum lubatud raskuseid kangil? Kas 65kg raskuste jaoks mõeldud väikesele kangile on ohutu 120-150kg peale panna? Kas kang võib ka pooleks minna või läheb lihtsalt kõveraks?

Ette tänades,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti läheb katki nende raskustega, kui keskelt ühendusega. Kui ühes tükis, läheb nii kõveraks, et enam kasutuskõlblik ei ole. Ega need max raskused niisama välja mõeldud ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et täiesti pooleks ei lähe ükski kang, niiet treenija viga vast ei saa. Küll aga lähevad kõveraks, kui mingi ambaal ikka vale kangiga kükki teeb. Selliseid kange on Revalis küllaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kogemused on erinevad.

Kindlasti läheb kang kõveraks, kui jätta sinna raskused peale (lubatust suuremad) pikemaks ajaks.

Ei pruugi midagi juhtuda, aga kui juhtub siis on kurb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et täiesti pooleks ei lähe ükski kang, niiet treenija viga vast ei saa. Küll aga lähevad kõveraks, kui mingi ambaal ikka vale kangiga kükki teeb. Selliseid kange on Revalis küllaga.

Läheb küll ja viga saab ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et täiesti pooleks ei lähe ükski kang, niiet treenija viga vast ei saa. Küll aga lähevad kõveraks, kui mingi ambaal ikka vale kangiga kükki teeb. Selliseid kange on Revalis küllaga.

Kusjuures ise ka ei uskunud varem, et kang võib katki minna, aga räägitakse, et on läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingisugusest väikesest maakonnalehest lugesin kunagi artiklit Andrus Utsarist ja ühest teisest tõstjast, kelle nime ei mäleta. Ja sellel teisel tõstjal oligi treeningul juhtunud, et kang läks käes pooleks ja vigastas tema nägu, õnneks küll mitte kuigi tõsiselt.

Ise olen näinud kuidas 70 kiloga väänatakse kang kõveraks. Poisid tegid püsti surumist ja kui seeria läbi sai, siis viskasid kangi õla kõrguselt pingi peale - st kang kukkus keskkohaga pingile. Rohkem polnudki vaja. Tegu ei olnud küll mingi eriliselt hea kangiga, aga hiljem lugesin Eleiko kodulehelt, et niisugune asi on surmkindel viis kangi rikkumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanas TÜ kergejõustikuhallis suutis ka mingi vend kangi pooleks murda küki ajal.

Kang oli väga ajast ja arust ja sinna oli ikka paras hunnik kettaid ka peale laotud ning läks ikka korraliku pauguga puruks. Tüübil oli kael ka verine pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen mitmeid kange erinevates saalides jõutõmbega kõveraks tõmmanud. Ei tea küll, palju neil on olnud ette nähtud see max raskus, aga kui on ikka midagi ette nähtud, siis sellest suurema raskuse puhul garantiid kindlasti anda ei saa, et see vastu peab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vanas TÜ kergejõustikuhallis suutis ka mingi vend kangi pooleks murda küki ajal.

Kang oli väga ajast ja arust ja sinna oli ikka paras hunnik kettaid ka peale laotud ning läks ikka korraliku pauguga puruks. Tüübil oli kael ka verine pärast.

Ongi nii, kukal on pärast neid metallikilde täis, mul ühel sõbral juhtus ka, kui ta veel tõstja oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et kui netist otsida leiab murdunud kangidest ka pilte, ehk isegi vidosid. Korralik kang, kui see nö üle koormata raskustega läheb pooleks. Mingi Taiwani looming aga kõveraks, sest nende metall on vähe karastatud. Kumb on parem variant? Kui kang kõveraks vajub ei juhtu treenijaga midagi, läheb see aga pooleks tõste ajal on vigastuse oht suur. Üritage ikka originaaltoodangut kasutada ja jälgige tootja poolt lubatud max-i.

"Mööö"

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×