Jump to content
aiverson

Trenn ilma jõutõmbeta? Ajaraisk?

Recommended Posts

Tervist,

Selline küsimus, et kui ära jätta jõutõmme, mida mul edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks polegi sees, kas siis trenn on mõttetu? Või mis harjutused nö. suudaksid asendada seda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

Selline küsimus, et kui ära jätta jõutõmme, mida mul edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks polegi sees, kas siis trenn on mõttetu? Või mis harjutused nö. suudaksid asendada seda?

Kust sa sellist jama kuulsid. Pole see jõutõmme mingi imerohi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmme peaks ikka sees olema kyll :)

See on üks põhilisest baasharjutusest peale küki ja lamades surumise, nii et suhteliselt oluline harjutus. Isiklikult soovitaksin kyll selle kuskile sisse panna :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningkava ilma jõutõmbeta,on sama,mis pulmad ilma muusikata- kuidagi saab,aga jube jama on :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mis arvamus see nüüd on? :)

Kui ma paneks siia kirja, kui vähese treeningmahuga ma jõudsin suurepäraste tulemusteni jõus, siis saaks siin 70 % olijatest vist infarkti :) Ma ei väidagi, et jõutõmme poleks hea harjutus aga üldiselt peetakse teda mingiks imerohuks, sellega ma ei nõustu kuidagi B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt mulle ie meeldi üldse sellised tehnikat nõudvad harjutused. Võib-olla tõesti mingi omamoodi allergia või kartus... :)

Kui tunned, et jõutõmme tekitab alaseljas ebamugavust või kerget valu, siis loobu sellest harjutusest. Või kasuta sellist kergemat raskust, mingi 70 %. Siin samas foorumiski küllalt kasutajaid kes om alaselja p.......keeranud, kaasa arvatud ma ise. Tunnen ka paari tugevamat poissi, kes eestis päris heal tasemel. Kui kuulata nende seljaprobleeme, siis tekib vägisi küsimus, et mille kuradi jaoks on vaja ennast selle harjutusega lõhkuda. Ei väsi ennast kordamast, et jõutõmme ja tavaline kükk ei sobi kõigile inimestele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui seljas on valu/ebamugavus siis tuleb teha väiksema raskusega niikaua kui keha on valmis suurema raskusega trenniks või siis lihvida tehnikat. Ilmselt ongi suur viga see, et aetakse maksimum raskust taga ja seetõttu ei tehta asja puhtalt või laotakse liiga palju peale...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tunned, et jõutõmme tekitab alaseljas ebamugavust või kerget valu, siis loobu sellest harjutusest. Või kasuta sellist kergemat raskust, mingi 70 %. Siin samas foorumiski küllalt kasutajaid kes om alaselja p.......keeranud, kaasa arvatud ma ise. Tunnen ka paari tugevamat poissi, kes eestis päris heal tasemel. Kui kuulata nende seljaprobleeme, siis tekib vägisi küsimus, et mille kuradi jaoks on vaja ennast selle harjutusega lõhkuda. Ei väsi ennast kordamast, et jõutõmme ja tavaline kükk ei sobi kõigile inimestele.

Selja võib tuksi keerata ka prügiämbrit valesti tõstes. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole vist näinud ega kuulnud eriti ühestki tippsportlasest vähemalt kulturistist ja jõumehest küll mitte, kes ei teeks regulaarselt jõutõmmet.

Vigastada võib end iga harjutusega aga jõutõmbe juures unustatakse ära, et see on praktiliselt tervet keha hõlmav harjutus ning õige vorm ning raskuse valik on ülitähtsad. Kuid õigesti tehtuna on tegemist ikka sellise harjutusega, et vähe pole.

Miks minu meelest tekivad vigastused on kindlasti ühes osas vale vorm, kuid teises osa vale raskuse valik. Lähtutakse sellest kui palju jaksatakse tõmmata, ning tunnetatakse just oma suuri lihaseid nagu jalad ja selg. Märkamata jäävad kõik ülejäänud lihased millel on veidi väiksem osa harjutuse sooritamises ning ei tunnetata seda, et need väiksemad lihased on peale paari seeriat omadega juba päris õhtal, samas kui suured lihased annavad märku, et jõuavad veel.

Ning tulemus ongi, et tehakse uued seeriad, et koormata neid suuri lihaseid, abistavad sekundaarsed lihased on juba väsinud ning korrektse vormi säilitamine on raskendatud - ja vo'ila. Vigastus kerge tulema...

Ise loen abistavat infot ning jõutõmbe kasulikkusest siit:

http://messageboard.tuckermax.com/showthread.php?t=14622

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole vist näinud ega kuulnud eriti ühestki tippsportlasest vähemalt kulturistist ja jõumehest küll mitte, kes ei teeks regulaarselt jõutõmmet.

Vigastada võib end iga harjutusega aga jõutõmbe juures unustatakse ära, et see on praktiliselt tervet keha hõlmav harjutus ning õige vorm ning raskuse valik on ülitähtsad. Kuid õigesti tehtuna on tegemist ikka sellise harjutusega, et vähe pole.

Miks minu meelest tekivad vigastused on kindlasti ühes osas vale vorm, kuid teises osa vale raskuse valik. Lähtutakse sellest kui palju jaksatakse tõmmata, ning tunnetatakse just oma suuri lihaseid nagu jalad ja selg. Märkamata jäävad kõik ülejäänud lihased millel on veidi väiksem osa harjutuse sooritamises ning ei tunnetata seda, et need väiksemad lihased on peale paari seeriat omadega juba päris õhtal, samas kui suured lihased annavad märku, et jõuavad veel.

Ning tulemus ongi, et tehakse uued seeriad, et koormata neid suuri lihaseid, abistavad sekundaarsed lihased on juba väsinud ning korrektse vormi säilitamine on raskendatud - ja vo'ila. Vigastus kerge tulema...

Ise loen abistavat infot ning jõutõmbe kasulikkusest siit:

http://messageboard.tuckermax.com/showthread.php?t=14622

Tule Revalisse, seal on palju väga suuri poisse kes ei tee jõutõmmet,ise teen ja olen ikka neist poole väiksem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda kindlasti, kuid kui suur on see tõenäosus. Joker meil siin tõmbas isegi voodisse minnes selja ära, kui mu mälu mind peta :)

See tõenäosus on tegelikult väga suur, küsi arstide käest, nad vastavad sulle.

Kui sa sooritad mingit harjutust, kasvõi jõutõmmet, sa keskendud sellele, jälgid õiget tehnikat ja selja asendit, ei pööra kõrvalistele asjadele tähelepanu, pingutad lihaseid, kasutad jõukohaseid raskusi, ei tee lollusi jne., on vigastus vähetõenäoline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See tõenäosus on tegelikult väga suur, küsi arstide käest, nad vastavad sulle.

Kui sa sooritad mingit harjutust, kasvõi jõutõmmet, sa keskendud sellele, jälgid õiget tehnikat ja selja asendit, ei pööra kõrvalistele asjadele tähelepanu, pingutad lihaseid, kasutad jõukohaseid raskusi, ei tee lollusi jne., on vigastus vähetõenäoline.

Arstid ütlevad ka seda, et kui tahad oma selge p.......e keerata, siis tee kükke. Mina viskaks selle probleemi ikkagi inimeste väikeste anatoomiliste erinevuste kapsaaeda. Mäletan siiani, kuigi see oli juba mingi 5 -6 a. tagasi, et tegin viimase kordusega väikese vea. Kuna olin kindel, et suudan selle veel ülesse tirida, kuid unustasin tehnika ja lasin selja kergelt kumeraks ja kõik. See selleks, kuid tekib uus küsimus, et paljud kisuvad tunduvalt suuremaid raskusi, kui mina tookord tirisin ja milline kumerus on veel seljal, kuid pole siiani midagi juhtunud, siis tekib küsimus WTF. Töökaaslane teeb näiteks tõmmet nii, et jalad on õlgade laiuselt, mulle on see täielik müstika, mul annab selg juba sellise asendi puhul väikese raskuse juures tunda. Temal pole aga kunagi seljaga midag juhtunud. Samas võib vaadata lamades surujaid, et milline kaar neil tekib, kui nad selja maast lahti endal ajavad. Olen seda asendist proovinud ja mulle ei mahu sinna isegi tikutops alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmme on hea ja vajalik harjutus. Ilma selleta sa ei küki raskusega mis su karke arendaks. Ilma tugeva seljasirutajata ei ole võimalik arendada suurt ja võimast lailihast jne. Jutt siis neile kelle peamine eesmärk on oma muskulatuur märkimisväärselt välja arendada. Samas kui sa ei ole rammumees või jõutõstja siis ei maksa jõutõmmet tehes raskusi lisades hulluks minna. Ennekõike jälgi puhast korralikku tehnikat. Jäägu see 20 või 40 lisakilo kangile panemata kui, et olla nö aastas kaks kolm korda seljavalude pärast rivist väljas.

Muide, väga paljudel saavad seljaprobleemid alguse mitte valesti sooritatavast jõutõmbest vaid hoopis valest liigutusest oma kõhulihaseid treenides. Uuriga kirjandust vähe siis saate teada miks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult imetlen seda vanahärrat, ei mingeid spets pükse-trakse ja ärplemist. Ja vaadake raskust./vaadake ka teisi tema vidosid, eriti kükki/

Muideks see mees oli nooremas heas peale õnnestust altpoolt kaela halvatud. Suurim respekt!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuna peaks kindlasti kasutama seljavööd, mis raskuste juures, see suht idividuaalne vastavalt treenitusele, kuid ikkagi

ma olen teinud 130-140 seeriaid ilma seljavööta, eriti ei viitsi kaasas kanda , on õige või peaks ikkagi igaksjuhuks panema:P?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna peaks kindlasti kasutama seljavööd, mis raskuste juures, see suht idividuaalne vastavalt treenitusele, kuid ikkagi

ma olen teinud 130-140 seeriaid ilma seljavööta, eriti ei viitsi kaasas kanda , on õige või peaks ikkagi igaksjuhuks panema:P?

Minu arvamus selle harjutuse puhul oleks selline... MILLEKS TOESTADA SEDA LIHAST MIDA SA ARENDADA JA TREENIDA TAHAD. JUST RIHMA KASUTAMINE SIIN LOOBKI LIIGSELT PETLIKKKINDLA TUNDE JA PAUGUTATAKSE ÜLE RASKUSEGA. Eriti veel noorte harjutajate puhul. KUI SA EI TEE JUST MAX-I 1 KORDUSE PEALE SIIS LAS JÄÄB SEE RIHM KA EDASPIDI KOJU.

Minu PM järgi on see sama nagu treenida rinda selle imesärgiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×