Jump to content
Blackdom

Leutsiin

Recommended Posts

Tervitus!

Kuidas kommenteeriksid artiklit: Unleash the Full Anabolic Potential of Food?

Kuna tegemist tundub olema suures osas ka kommertstekstiga, siis ei ole see ehk väga objektiivne? Artiklis soovitatakse kasutada leutsiini kas sheikides või raputada ka teisi aminohappeid sisaldavatele toitudele (5g korraga).

Olen lugenud, et 2 leutsiniini molekuli metabolismiks on vaja 1 isoleutsiini ja 1 valiini molekuli. Kui ma näiteks raputan 5g leutsiini toidu peale (4 praemuna, 100-200g liha, köögiviljad ja joon kas enne või mingi aeg pärast sööki korralikult piima), kas aminohapete tasakaal läheb paigast ja kas see kujutab endast terviseriski?

Arvutasin veidi ja tundub, et piimas ja munas ongi enam-vähem nii, et iga isoleutsiini ja valiini grammi kohta sisaldub ca 2 grammi leutsiini. Kui sinna juurde puhast leutsiini lisada, tundub vähemalt esialgu, et aminohapete tasakaal saaks häiritud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seal viidatud Zest-i allikas toodi välja, et päevane leutsiini doos võiks olla umbes 16 mg 1 kg kehakaalu kohta. 90 kg kaaluva inimese jaoks oleks see siis 1440 mg / päevas. 4 praemuna peaks andma juba ca 2000 mg, ma arvan, et ma eriti alla 5000 mg leutsiini päevas eriti ei söögi.

Kokkuvõtteks, see puhta leutsiini võtmine, k.a. valgurikka toidu peale raputamine, ei ole siis väga mõttekas.

Huvi hakkas aga pakkuma hoopis teine aminohape - arginiin, eriti arginine pyroglutamate... fitnessi poes seda saada pole, huvitav, kas meie apteegid seda müüvad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav on see, et arginineresearch.com liigitab arginiin-püroglutamaadi mittesoovitavaks arginiini vormiks, sest selle toimemehhanism pidi olema väga spekulatiivne. Samas Zest-i allikas väidab, et Itaalias on just seda vormi kasutatud inimeste seniilsuse, vaimse alaarengu ja alkoholismi ravimiseks ning et uuringud inimeste peal näitavad, et see võib parandada vereringet ja tõstab veresoonte elastsust. Samuti pidi just see vorm olema tõhusam kasvuhormooni "vabastaja" kui tavaline arginiin ilma püroglutamaadi molekulita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav on see, et arginineresearch.com liigitab arginiin-püroglutamaadi mittesoovitavaks arginiini vormiks, sest selle toimemehhanism pidi olema väga spekulatiivne. Samas Zest-i allikas väidab, et Itaalias on just seda vormi kasutatud inimeste seniilsuse, vaimse alaarengu ja alkoholismi ravimiseks ning et uuringud inimeste peal näitavad, et see võib parandada vereringet ja tõstab veresoonte elastsust. Samuti pidi just see vorm olema tõhusam kasvuhormooni "vabastaja" kui tavaline arginiin ilma püroglutamaadi molekulita.

http://en.wikipedia.org/wiki/Arginine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×