Jump to content
haubits

Ajateenistus ja pulbrid

Recommended Posts

Tervist!

Küsimus selline, et mida soovitaksite peale trenni ajateenistuses võtta? Vihjan sellele, et söögipoolise valik on piiratud ja valdavalt saab nädala sees trenni alles õhtul, peale sööki.

Endale silma jäänud Muscle+ ja HT-R. Ennem tarvitanud Hera80't, aga tekkis mõte, et ehk proovida kreatiini, mjda eelmainitud ka sisaldavad osalt. Samuti juurdlesin, et ehk lisaks emmale-kummale ka Hera juurde segada valgu tarbeks(ehk ei saa toidunormist küll muidu...?).

"Poest" on saada meil peamiselt kaupa stiilis küpsis-krõps-shokolaad...Seega miskit väga asjalikku ei leidu, aga lihast tahaks kasvatada. Kaal 73, 178cm, üsna sportliku kehaehitusega (tsiviiliski käidud saalis pikemalt vahelduva eduga)

Muudetud kasutaja haubits poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oh my, no ega midagi, siis tuleb kolm kuud dieedil olla ja alles pärast seda saab jälle kasvama hakata :P :S paras huinamuina küll, kes krt tuleb ütlema, et sõjavägi teeb suureks, pigem toimub kaalulangus ja seda lihasmassi arvelt

edit: üks asi veel mis tahtsin öelda, see ajab lausa naerma kui need kes seal käinud tulevad jutuga a la ma olen nüüd tugev, ega päevast päeva kätekõverdused ometi tugevaks tee, see ju lõpuks üks paras vastupidavuse treening ja muud jamad seal, tugev raskuse tõstmine tagab tugevaks saamise!

Muudetud kasutaja Savage poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oh my, no ega midagi, siis tuleb kolm kuud dieedil olla ja alles pärast seda saab jälle kasvama hakata :P :S paras huinamuina küll, kes krt tuleb ütlema, et sõjavägi teeb suureks, pigem toimub kaalulangus ja seda lihasmassi arvelt

edit: üks asi veel mis tahtsin öelda, see ajab lausa naerma kui need kes seal käinud tulevad jutuga a la ma olen nüüd tugev, ega päevast päeva kätekõverdused ometi tugevaks tee, see ju lõpuks üks paras vastupidavuse treening ja muud jamad seal, tugev raskuse tõstmine tagab tugevaks saamise!

Igastahes kui sa lähed ajateenijaks, siis valku sa sisse sahkerdada ei saa. Sama on igasuguste ravimitega. Aga v-b keegi toob sulle esimesel külastusajal ja asi õnnestub :lol:.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu ma tahan küll ajateenistusse minna. Plaan minna ju elukutseliseks sõduriks päris. Aga seda ma kardan küll, et noorteajal jõusaalis pingutatu saab suure tagasi löögi:S

Mõned on mulle rääkind, et kui rääkida pataljonis, et tõsiselt trenni oled juba aastaid teinud siis pidi isegi saama. Aga see esimesd kolmkuud on ju nii palju väljaõpet ja kas pärast õhtu jõuab ajaliselt ja füüsiliselt teha trenni? Keegi kes käinud oskab öelda äkki? Pärast vist läheb asi lebomaks ja siis peaks olema aega ja jõudu, ma loodan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu ma tahan küll ajateenistusse minna. Plaan minna ju elukutseliseks sõduriks päris. Aga seda ma kardan küll, et noorteajal jõusaalis pingutatu saab suure tagasi löögi:S

Mõned on mulle rääkind, et kui rääkida pataljonis, et tõsiselt trenni oled juba aastaid teinud siis pidi isegi saama. Aga see esimesd kolmkuud on ju nii palju väljaõpet ja kas pärast õhtu jõuab ajaliselt ja füüsiliselt teha trenni? Keegi kes käinud oskab öelda äkki? Pärast vist läheb asi lebomaks ja siis peaks olema aega ja jõudu, ma loodan!

Esimestel kolmel kuul ei lastagi paljudes pataljonides jõusaali. Noorteaeg on huvitav ja väsitav, aga pärast seda muutub olukord ja aega jääb rohkem üle, siis saad küll käia. Pärast noorteaega saab valku ka sisse viia :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No elad üle. Millal muidu lähed? Ise tahaks ka minna peale gümnaasiumit esimesel võimalusel ning olen ka kõhna(60kg),lühike. Valgupulber sõjaväes oleks päris hea.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igastahes kui sa lähed ajateenijaks, siis valku sa sisse sahkerdada ei saa. Sama on igasuguste ravimitega. Aga v-b keegi toob sulle esimesel külastusajal ja asi õnnestub :P.

Mul vennal sai küll viidud proteiini sõjaväkke...ei öeldud küll vist midagi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesel kolmel kuul sa arvatavasti proteiini seal vast tarbida ei saa.Muide,milline on see vorm,mille kaotamist sa niiväga kardad?Ma olen üsna veendunud,et hiljem saad selle kiiresti taastatud.Minu kogemused pärinevad 10a tagant.sain aru,et seal on peamiselt 2 harjutust,millega sind koormatakse hommikust õhtuni.Kõhulihastele istesse tõus ja loomulikult kätekõverdused.Kui ajateenistusse minnes suutsin teha sadakond kätekõverdust,siis kolm kuud hiljem vast 30.

Asi nimelt taastumise puudumises ja ühe lihasgrupi järepidevas kurnamises,mis ei saagi teisiti lõppeda.Peale selle annab lihastele tagasilöögi suht vähene uneaeg.Ja kuna ise läksin sõtta palaval suvel,siis ka pidev dehüdratsioon.Kulturistid ju ütlevad,kui tekib janu,siis on juba hilja.

Kuna väljaõppe aeg on suht intensiivne,siis tuleb mängu ka üldine energiapuudus.süüa saab seal kindlasti väga hästi aga ikkagi jääb puuudu.Pidevalt on magusavajadus.Ja lõppude-lõpuks üldine stress.

Tegelikult pole aga asi hoopiski nii hull,sest see kestab ikkagi lühikest aega ja on kogemist väärt.Lohutan sind sellega,et eksisteerib rakumälu.Mis tähendab,et lihasrakk püüab alati saavutada oma endise oleku.Seepärast ongi lihtsam taastada endist vormi kui alustada nullist. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sain küll valgupulbrit kaasa võtta, 4kg Maito90 võtsin. Jõusaalivõimalus noorteajal muidugi on, aga sa oled kogu aeg nii väsinud, et sinna ei jõuagi. Iga vaba moment läheb magamisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab ikka võtta. Kohe esimesel päeval võtad kaasa. Muidugi külastuspäeval saab ka lasta tuua. Toidulisandid on lubatud. Ühel rühmakaaslasel oli kapis pulbreid rohkem kui sõdurivarustust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu ma tahan küll ajateenistusse minna. Plaan minna ju elukutseliseks sõduriks päris. Aga seda ma kardan küll, et noorteajal jõusaalis pingutatu saab suure tagasi löögi:S

Mõned on mulle rääkind, et kui rääkida pataljonis, et tõsiselt trenni oled juba aastaid teinud siis pidi isegi saama. Aga see esimesd kolmkuud on ju nii palju väljaõpet ja kas pärast õhtu jõuab ajaliselt ja füüsiliselt teha trenni? Keegi kes käinud oskab öelda äkki? Pärast vist läheb asi lebomaks ja siis peaks olema aega ja jõudu, ma loodan!

Tallinnas Sidepataljonis saavad sportlased, kes on seal üldse vaid noorteaja ja hiljem mingi lühikese aja(hommikul patti, õhtul koju), pärast päevast väljaõpet patist välja treenima. Õhtul tuleb jälle tagasi tulla aga on ka võimalik nädalavahetustel treeninglaagrites ja võistlustel käia. Oma lõbuks jõusaalisporti tehes muidugi sinna sportlaste rühma ei pääse, peab olema ikka mingi sporditaust ka.

Ja see pärast läheb lebomaks....arvasin sama aga hoopis vastupidi, vaba aega jäi hoopis vähemaks, mingid paraadiproovid ja pikad metsasolekud. Lisaks on jõusaali kasutamine pataljoniti erinevalt reguleeritud...kus saab juba noorteajal saali, kus mitte. Eks seda pead kuskilt militaar või sõdurifoorumist otsima või sõjas käinud sõpradelt/tuttavatelt küima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma plaanin Tapale minna aegateenima. Ma katsun ise ajada seda asja, et ma peale gümnaasiumi lõppu saaksin ikka minna. Praegu on mul kunagi ammu saadud arvelevõtu kiri käes. Aga mul sõber ajas ka asjad ennne joonde kui kutsuti.

No ma loodan ka, et see vormi taastamine ei ole raske. Praegu kaalun juba 65kg ja olen 174 pikk. Kangi läks esmaspäev juba 95kg rinnalt. Enne ajateenistusse minekut, tahaks 110kg kätte saada(kui õnnestub) Keegi oskab öelda palju mul see kadu võib tulla kangis kolmekuuga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ja kui ei saagi, siis see kolm kuud sheigi mitte joomist nüüd küll midagi ei tee oluliselt. Süüa saab normaalselt ju (kui topeltportsu peale saad) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paluks teemasse ka...!

Tapal, suure tõenäosusega saad avamata pakina ka kohe võtta kaasa. Kui ununeb vms siis lase pakk saata (pakke lased saata 24/7 anyway siin...), või külalistepäevadel tuua.

Mina ütleks, et ka trenni on piisavalt, ise sebisin end saali kui sai (nv siis enamjaolt), ise tegin ja teen ka kasarmus käepärast. Kogu reziim aitab siin väga muhedalt end distsiplineerida ja treenida.

See selleks - minu tees on, et riisi, kartuli ja makaroniroogadest saan piisavalt süsivesikuid ja oletan, et valku jääb "maatoidus" vajaka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma plaanin Tapale minna aegateenima. Ma katsun ise ajada seda asja, et ma peale gümnaasiumi lõppu saaksin ikka minna. Praegu on mul kunagi ammu saadud arvelevõtu kiri käes. Aga mul sõber ajas ka asjad ennne joonde kui kutsuti.

No ma loodan ka, et see vormi taastamine ei ole raske. Praegu kaalun juba 65kg ja olen 174 pikk. Kangi läks esmaspäev juba 95kg rinnalt. Enne ajateenistusse minekut, tahaks 110kg kätte saada(kui õnnestub) Keegi oskab öelda palju mul see kadu võib tulla kangis kolmekuuga?

5kg kanti võib küll minna. Mul oli paari aasta eest sama number, ning suveaaeg tegi vähe liiga küll. Rõhk sõnal vähe, veidi üle 5kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul läks SBK ajal 6-7 kg. Kui väkke läksin siis kaalusin 87, peale noorteaega 80. NAKi ajal tõusis 82 peale. Peale NAKi seeru ajal tõusis 84 peale ja kuni teenistuse lõpuni oli 84. Peale sõjaväge, kui uni ja toitumine paika jälle sai tõusis suht kiirelt 86 peale. Nüüd juba jälle 87 peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soovitan kindlasti kreatiini kasutada. kas siis hera 80ga segatult ( tavaline kreatiinmonohüdraat ) ja vaata et kiireid süsivesikuid ka nati saad(~20-40 g) peale trenni koos selle sheigiga. või siis massilisajat kus on kreatiin sees juba. kreatiini soovitan sellepärast et toit on sõjaväes tõesti suht kesine ja ehk aitab ta jõu suurenemisel ja antikataboolikuna rohkem kui lihtsalt proteiinisheik. sõjaväes on juba niigi intevsiivne trenn (rännakud jms bullsh*t) ja kui NV-ti lisada 2 x korralik jõusaali trenn siis kreatiin peaks nagu rusikas silmaauku ära kuluma.

muide :

hädaga saab sõjaväe söökla toiduga ~120-140 g valku päevas kätte isegi(3 toidukorra kohta), seda veel heal päeval :D. eriti sitt päev on siis kui peab kuivtoidupakiga läbi elama ! edu kasvamises siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×