Jump to content
ants16

Pidevalt haige

Recommended Posts

Viimased 2 talve olen koguaeg haige olnud. Iga kord kui peale vaheaega kooli lähen jään kohe haigeks. Arusaadavalt mul vist nõrk organism. Aga mida selle vastu teha? Käin ülipaksult riides, aga siiski kui mingi tuuleiil kuskilt läbi tuleb olen haige. Ja pidevalt siis angiinid, põskoopapõletikud ja lihtsalt köhad/nohud koos 37.5 palavikuga. Mida teie teete, et terved olete? Ega ma väga kurb polegi sellepärast, et tihti haige olen, aga jõusaalis tehtud trenn palju kahjustada selle arvelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma just mõtlesin sama teema teha, juba viis päeva kodus, hulluks võib minna!

Iga kuu on haigus kallal, korralikut trenni teha ei saa. Hakkab juba jõud ja lihas tulema, vollaa, kurk valus, nohu, palavik 37,5. Ära tüütab!

Toitun tervislikult, söön mett, küüslauku, punast päevakübarat, vitamiine, joon erinevaid teesid...

Ise kahtlustan ületreeningut, mis muudab organismi nõrgaks. Haigusest vabanen, siis tahan jälle hullu panna, ei suuda rahulikult treenida.

Äkki Sul ka sama probleem, pingutad üle lihtsalt? Stress, närvipinge?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just mõtlesin sama teema teha, juba viis päeva kodus, hulluks võib minna!

Iga kuu on haigus kallal, korralikut trenni teha ei saa. Hakkab juba jõud ja lihas tulema, vollaa, kurk valus, nohu, palavik 37,5. Ära tüütab!

Toitun tervislikult, söön mett, küüslauku, punast päevakübarat, vitamiine, joon erinevaid teesid...

Ise kahtlustan ületreeningut, mis muudab organismi nõrgaks. Haigusest vabanen, siis tahan jälle hullu panna, ei suuda rahulikult treenida.

Äkki Sul ka sama probleem, pingutad üle lihtsalt? Stress, närvipinge?

Täitsa võimalik et stress kallal, mul sama asi, et peale haigust hakkan jälle jõhkralt trenni tegema ja vb tuleb ületreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks võimalik põhjus on tõesti stress. Kuigi tänapäeval on see ka selline "moehaigus", võib tõsine ja pikaajaline vaimne pinge viia üsna korralike füüsiliste sümptomiteni - omal nahal kogetud. Teiseks põhjuseks võivad olla kõikvõimalikud kroonilised või niisama pikaajalised haigused, millele inimesed tihti eriti tähelepanu ei vaevu pöörama, nt lihtlabane nohu. Kõikvõimalike mikro- ja makroelementide(vitamiinid,mineraalid jne) puudus võib samuti organismi nõrgestada. Ja noh - last but not least - arvestades seda, mis ühiskonnas toimub (ma küll ei tea, mis elu sa elad), on üks variant ka HIV e inimese immuunpuudulikkuse viirus, mis ajapikku nõrgestab organismi ja teeb selle teistele viiruslikele (mitte ainult!) haigustele haavatavaks.

Rohkem hetkel pähe ei tulnud. Kindel, et midagi siit sinuga ei kattu? Ma siiralt loodan, et mitte viimane.

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimased 2 talve olen koguaeg haige olnud. Iga kord kui peale vaheaega kooli lähen jään kohe haigeks. Arusaadavalt mul vist nõrk organism. Aga mida selle vastu teha? Käin ülipaksult riides, aga siiski kui mingi tuuleiil kuskilt läbi tuleb olen haige. Ja pidevalt siis angiinid, põskoopapõletikud ja lihtsalt köhad/nohud koos 37.5 palavikuga. Mida teie teete, et terved olete? Ega ma väga kurb polegi sellepärast, et tihti haige olen, aga jõusaalis tehtud trenn palju kahjustada selle arvelt.

V6tan D vitamiini ja s88n v2rsket kyyslauku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan samuti, et vitamiinide ja mineraalainete puudus... Tarvita toidulisandeid ja just LOODUSLIKKE..sünteetikast hoia eemale! Minule endale on looduslikud toidulisandid hästi mõjunud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakka karastama ennast.

Karastamine on ka hea m6te, kuid mina alustaks sellega suvel :P ...j2rgmine talv tuleb palju lahedam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks immuunsussüsteem ja selle tugevus ole indiviiditi suhteliselt erinev, kuid ma siiski uuriks seda ületreeningu asja natuke.

Millise protokolli järgi trenn ennist käis, mitu korda nädalas ja kui palju seeriaid kehaosa kohta ning kui palju harjutusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TSITAAT(Fdvk @ 6 Jan 2009, 19:01) *

Hakka karastama ennast.

Karastamine on ka hea m6te, kuid mina alustaks sellega suvel wink.gif ...j2rgmine talv tuleb palju lahedam.

Miks suvel ja miks järgmine talv lahedam?

Jookse paljajalu lume peal väga mõnus :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käin ülipaksult riides, aga siiski kui mingi tuuleiil kuskilt läbi tuleb olen haige. Ja pidevalt siis angiinid, põskoopapõletikud ja lihtsalt köhad/nohud koos 37.5 palavikuga.

Kas hambad on korras? Põletikulised hambad ülalõualuus võivad soodustada põskkoopa põletiku teket.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mainisid angiini, mis tõenäoliselt arenenud krooniliseks. Tasuks lasta kurgumandlid tohtril üle vaadata.

Siin pisut kurgumandlitest juttu

Just tahtsin sama kirjutama hakata. Mul oli vend väiksena no kohe pidevalt haige, enne sõjaväge lasi mandlid maha võtta, kartis et vb seal tekib ka tervisega jamasid ja külmetused kallal- nüüd terve kui purikas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb lihtsalt soojalt riide panna, aga mitte liiga palju asju selga toppida, muidu hakkad higistama ja siis jääd kohe uuesti haigeks.

Ja kui trennis käid siis peale pesemist korralikult kuivatada, et külm ligi ei pääseks. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuleb lihtsalt soojalt riide panna, aga mitte liiga palju asju selga toppida, muidu hakkad higistama ja siis jääd kohe uuesti haigeks.

Ja kui trennis käid siis peale pesemist korralikult kuivatada, et külm ligi ei pääseks. :P

Külm, temperatuuri näol, ei tee inimest kunagi haigeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur trennikoormus teeb külmetushaigustele vastuvõtlikumaks. Viirused, millest muidu organismi immuunsüsteem jagu saab, on aga koormatud (ka rohke trenniga koormatud) organismile liiga rasked vastased. Tulemuseks ongi järjekordne mõttetu külmetushaigus. Optimaalse nö organismi jaoks mugavuskoormusega liikudes-trennid tehes on võimalik olla üldse külmetushaigustest aastate kaupa vaba. Eks see piir on individuaalne, mis hetkest on trenni koormus selline, et organism murdub viiruste tõttu kergemalt. Lisaks mõjutavad kõike ka toit, muu elu, stress ja sellised faktorid.

Nagu eelnevalt kirjutati on põletikukolle organismis (nt probleemsed mandlid) ka võimalik sagedaste külmetushaiguste põdemise põhjus. Põletik ju nõrgestab organismi ja osa vabast ressursist võitleb piltlikult öeldes selle põletikukoldega.

Aga suvine karastamine on asjakohane ettepanek.

Pärast haigust trenni minnes ei tohi ka kindlasti jätkata sealt, kust enne haigust pooleli jäi. Kirjandus ja kogenud praktikud kinnitavad, et kergem treeninguperiood peab kestma vähemalt sama kaua, kui kestsid haigusnähud. Ok, tunnistan, et olen ise ka aeg-ajalt selle reegli vastu eksinud, aga jutt on neil jumala õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmine aasta oli sama probleem. Niikui trenni läksin või suusatasin oli kohe kurk valus ja järgmine päev jälle haige. See viis lõpuks suure stressini, mis muutis juba ärevaks. Käisin isegi haiglas ja avastati, et mandlid süüdi ning juunist saati olen ilma mandliteta. Arvan ka, et peaksid mandlid üle vaatama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu haigused mandlitest õnneks/kahjuks ei ole. Arst vaatas üle, ütles, et on nagu beebil. Tähendab see siis head või halba?! :S

Mul muidu tolmuallergia, sellepärast ninaga tihti probleeme(vahest nina kinni, teinekord vesine). Sellepärast vist ka külmetushaigused tulevad kergemini ligi.

Kas keegi, kellel ka allergia, on tihi haige? On see üldse omavahel seotud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu haigused mandlitest õnneks/kahjuks ei ole. Arst vaatas üle, ütles, et on nagu beebil. Tähendab see siis head või halba?! :S

Mul muidu tolmuallergia, sellepärast ninaga tihti probleeme(vahest nina kinni, teinekord vesine). Sellepärast vist ka külmetushaigused tulevad kergemini ligi.

Kas keegi, kellel ka allergia, on tihi haige? On see üldse omavahel seotud?

minu teada nad küll omavahel seotud pole.

mul endal ka erinevaid allergiad k.a tolmukas ja suht terve kui purakas. Eks see kõik ole elustiilist.

Külm dušš 24/7 aitab erinevate külmetuste vastu :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu haigused mandlitest õnneks/kahjuks ei ole. Arst vaatas üle, ütles, et on nagu beebil. Tähendab see siis head või halba?! :S

Mul muidu tolmuallergia, sellepärast ninaga tihti probleeme(vahest nina kinni, teinekord vesine). Sellepärast vist ka külmetushaigused tulevad kergemini ligi.

Kas keegi, kellel ka allergia, on tihi haige? On see üldse omavahel seotud?

Allergiast küll külmetushaigused ei tule, pigem allergia sümptomid võivad sarnaneda külmetusele- kinnine ja vesine nina, köha... Endal tugev tolmuallergia- pesen hoolega põrandaid, tekid-padjad, madrats allergiavabadeks vahetatud, ikka öösiti nina kinni, selle vastu kasutan allergiaspreid, mille arst kirjutas. Mõned korrad on tulnud ka astmapiipu kasutada, kuna allergia suht kaugele arenenud. Plaanis on paigaldada õhuionisaator koju- see peaks kõiksugu tolmulestad hävitama ja ma ei pea enam spreid kasutama. Kui allergia kõrvale jätta, on mu tervis väga hea juba mitu aastat, kuna mandlid lõigati ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kadunud kurgu-kõrvaarst professor Mart Kull ütles, et mandlid, nagu ka pimesool on inimorganismis võõrkeha. Aastal, vist 94 lõigati ka endal mandlid välja-peale seda ei tea haigusest midagi. Vaid selg annab aegajalt tunda.

Loomulikult aitab külmetuse vastu ka karastamine, tee seda aastaringselt. Alusta näit. järjest jahedama dussiga. Harjud ära ja võid end varsti talvel jääaugu kõrvalt leida(soovitan, kui tervis ok on).

Paha ei tee ka järgneva mandi manustamine: 0,5 l mett, 40g küüslauku, 40g ingverit +pigista juurde veel 4 sidrunit. Sega korralikult ja manusta lusikas päevas. Säilib see segu pikalt, algul suht ebameeldiv, u. kuu pärast ok. Kui ka siis alla ei lähe siis helista mulle-võtan ära.

ps. peale toote valmistamist tuuluta maja korralikult ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli mitu aastat tagasi ka selline probleem, olin ka väga pikalt haige, märtsi alguses kuini septembri alguseni. Noh, eks seal vahel oli ka lühikesi terveid perioode,aga need oli tõesti lühikesed, 1-2 päeva.

Tagantjärele mõeldes oli sellel 2 peamist põhjust: liiga soojalt riidesse panek ning poolhaigena trenni ronimine. Ei ravinud end korralikult välja,nii kui palavik läinud, kohe trenni :o

Ma usun,et viimane võib olla ka teemaalgataja põhjus.

Nüüd on õnneks asjad paremad, haige olen keskmiselt kord aastas :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×