Jump to content
vaher

Hobusesalv

Recommended Posts

Mida ütleb suur hobusesalvi soovitaja härra Otter sellise jutu peale: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=307552&q=salv

Kas tüüpiline Õhtulehe jutt?

Edit: Leidsin veel ühe artikli Õhtulehest selle teema kohta, mis ilmselt vastab minu küsimusele :D : http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=307553

Muudetud kasutaja vaher poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõelgem nüüd loogiliselt. Kui ravimeid katsetatakse inimeste peal, siis inimesed annavad mõjudest teada, aga katsuge looma käest arvamust teada saada. Ja mis puutub salvi efektiivsusesse, siis ratsahobused ja traavlid on väga kallid ja peavad iga nädal omanikele võistlustelt tulu tooma, mitte haigena latrites viibima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõelgem nüüd loogiliselt. Kui ravimeid katsetatakse inimeste peal, siis inimesed annavad mõjudest teada, aga katsuge looma käest arvamust teada saada. Ja mis puutub salvi efektiivsusesse, siis ratsahobused ja traavlid on väga kallid ja peavad iga nädal omanikele võistlustelt tulu tooma, mitte haigena latrites viibima.

1. Sa ei saa ju tõsiselt mõelda, et erinevate ravimite mõjud on täpselt samad hobustele ja inimestele.

2. Suvalise kasutaja arvamus on subjektiivne. Ega ravimeid ei võeta kasutusele rahvaküsitluste tulemusena.

3. Selle tulu nimel ollakse kindlasti valmis hobusest viimast võtma. Vaevalt tipp-ratsasport hobuse väärika ja hea tervisega pensionipõlveni juhatab. :D

Seega ikka inimese enda vastutus, kui ta loomade ravimeid kasutab.

PS. Tore muidugi, et ühes artiklis alfaemane Kati Murutar ravimiteadlast mängib. :P

Edit: kirjaviga

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul kiidab äi kah asja taevani...et haiseb küll, aga väga efektiive pidi olema (ka seljavalu puhul just, teisi kommentaare pole kuulnud) :D Pidavat suhteliselt kallis olema, aga kuna suur pudel, siis ka jätkub kauaks. Hipodroomi poest saab osta ja näiteks uues Rocca al Mare Prismas on ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul kiidab äi kah asja taevani...et haiseb küll, aga väga efektiive pidi olema (ka seljavalu puhul just, teisi kommentaare pole kuulnud) :D Pidavat suhteliselt kallis olema, aga kuna suur pudel, siis ka jätkub kauaks. Hipodroomi poest saab osta ja näiteks uues Rocca al Mare Prismas on ka.

Vastupidi - see kraam on just väga väga odav. Kui võrdled inimese mõeldud sarnase toimega kreemi, siis hobuste oma saab sama raha eest ropult rohkem. See üks põhjuseid, miks pensionärid seda ostavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Sa ei saa ju tõsiselt mõelda, et erinevate ravimite mõjud on täpselt samad hobustele ja inimestele.

2. Suvalise kasutaja arvamus on subjektiivne. Ega ravimeid ei võeta kasutusele rahvaküsitluste tulemusena.

3. Selle tulu nimel ollakse kindlasti valmis hobusest viimast võtma. Vaevalt tipp-ratsasport hobuse väärika ja hea tervisega pensionipõlveni juhatab. :D

Seega ikka inimese enda vastutus, kui ta loomade ravimeid kasutab.

PS. Tore muidugi, et ühes artiklis alfaemane Kati Murutar ravimiteadlast mängib. :P

Edit: kirjaviga

Koostisained on sildil olemas, saad ju uurida nende kohta infot.

Vägivaldur: Kas on hordide viisi surnuid?

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koostisained on sildil olemas, saad ju uurida nende kohta infot.

Saadame Ravimiameti laiali ja las müüvad üldse kõiki ravimeid vabalt kõikidele inimestele? Ja väidetavalt ei ole kõiki koostisaineid sildil olemas...ise pole kontrollinud.

Vägivaldur: Kas on hordide viisi surnuid?

Vaata, mille peale mina seda ütlesin ja vaata, mille peale sina seda ütled. Mina räägin ainult enda vastutusel rohu kasutamisest. Mul pole õrna aimugi, kas selle hobusesalvi pikaajaline kasutamine tekitab vähki või paneb hoopis rõõmsalt traavima. Sina tõid täiesti põhjendamatult välja mingi absurdmõttetu teatud tingimustel esineda võiva kõrvalnähu kui surmaohu. Tundub, et torge läks hinge. Suur mees, saa üle ja ole siis teinekord rohkem oma staatuse vääriline. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minagi avastasin selle kreemi Võsu laagris olles 2008-ndal aastal, kui üks kaaslaagerdaja:-) seda mulle hüppeliigese ravil abiks pakkus. Peale laagrit läksin ise ka kohe apteeki ja ostsin potsiku ära. Nüüd olen seda kasutanud tihti väiksemate vigastuste ja lihasvalude puhul- väga hea on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin kah üks nädal tagasi kasutama MSM Linimenti e. ratsahobuse salv. Olen määrind seda oma haigele randmele millel oli suvel trauma ja nüüd imekombel hakkab terveks saama, isegi trennis ei anna anna tunda, varem ikka andis. Oleks ma seda varem teadnud, siis oleks Fastumid ja Liotonid ostmata jätnud. :D Aga ei haise ta midagi nii väga, väike kampri, mentooli ja piparmündi lõhn on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

copy/paste Hundioru Inno ja Irja blogist sama teema kohta....

"See on üsna loogiline, et hobusesalv on parem kui inimese oma. Sest esiteks on hobune tundlikum, mingit jama ei talu, ühes sigaretisuitsus sisalduv kogus nikotiini pidavat hobuse tapma, teiseks on hobusel hind, mida inimesel pole. Kui hobune sureb, teeb omanik kohe kindlaks, mis tal viga oli. Ja kui saab halba rohtu, siis hoidku ravimifirmad oma piip ja prillid! Sest hobuseomanikud pole mingid paadialused.

Inimesel seevastu hinda pole, talle võib kõiksugu sitta sisse sööta ja peale määrida. Ja keegi ei kobise. Või tal on hind, aga negatiivne. Neid, kes on huvitatud ühe inimese surmast, on palju rohkem kui neid, kes on huvitatud tema ellujäämisest. Niipalju siis inimesest ja hobusest. "

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
copy/paste Hundioru Inno ja Irja blogist sama teema kohta....

"See on üsna loogiline, et hobusesalv on parem kui inimese oma. Sest esiteks on hobune tundlikum, mingit jama ei talu, ühes sigaretisuitsus sisalduv kogus nikotiini pidavat hobuse tapma, teiseks on hobusel hind, mida inimesel pole. Kui hobune sureb, teeb omanik kohe kindlaks, mis tal viga oli. Ja kui saab halba rohtu, siis hoidku ravimifirmad oma piip ja prillid! Sest hobuseomanikud pole mingid paadialused.

Inimesel seevastu hinda pole, talle võib kõiksugu sitta sisse sööta ja peale määrida. Ja keegi ei kobise. Või tal on hind, aga negatiivne. Neid, kes on huvitatud ühe inimese surmast, on palju rohkem kui neid, kes on huvitatud tema ellujäämisest. Niipalju siis inimesest ja hobusest. "

Kleebin siia foorumist yhe hobuseomaniku kogemuse...

"Kogemused.. ääm negatiivsed.. tegu nii kange kraamiga, et üks hobustest kes muidu on rahulik ja sõbralik nagu kaisukaru pidi mingi paari korra selle kraamiga määrimise järel inimestele kellel ta tundis selle lõhna või nägi tuupi peos kallale tulema. Ja teine hobune tahtis mind, kes ma teda päitsetest kinni hoidsin lihtsalt minema lohistada kui nägi teise inimese käes seda salvi...

Nii et kummalgi juhul ei saanud seda kasutada nii kaua, et oleks mõjuma hakanud ja leiti uued vahendid mida hobused talusid..."

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kleebin teile veel juttu:

Tallinnas Põhja-Eesti regionaalhaiglas töötav saarlannast neuroloog Anu Saar rõhutab, et MSM Power Liniment on ette nähtud siiski hobuste raviks ja mitte inimestele.

“Loomade ravimid võivad sisaldada aineid ja koguseid, mis pole inimorganismile mõeldud. Näiteks sisaldab hobusesalv ühe komponendina ka dimeksiidi, ainet, millel on väga hea kudedest läbitungivõime ja mis toimib kiiresti. Ägeda valu ja trauma korral võtab kiiresti valu ära, pikaajalisel kasutamisel võib see aga osutuda kantserogeenseks.”

Saare sõnul kasutati dimeksiidi 25 aastat tagasi efektiivse antiseptikuna, tänapäeval seda inimeste ravimiseks enam ei pruugita.

Wikipedia toob ära terve nimekirja haigusi, mille puhul on dimeksiid lausa vastunäidustatud, näit maksa- ja neeruhaigused, stenokardia, ateroskleroos jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kleebin teile veel juttu:

Tallinnas Põhja-Eesti regionaalhaiglas töötav saarlannast neuroloog Anu Saar rõhutab, et MSM Power Liniment on ette nähtud siiski hobuste raviks ja mitte inimestele.

“Loomade ravimid võivad sisaldada aineid ja koguseid, mis pole inimorganismile mõeldud. Näiteks sisaldab hobusesalv ühe komponendina ka dimeksiidi, ainet, millel on väga hea kudedest läbitungivõime ja mis toimib kiiresti. Ägeda valu ja trauma korral võtab kiiresti valu ära, pikaajalisel kasutamisel võib see aga osutuda kantserogeenseks.”

Saare sõnul kasutati dimeksiidi 25 aastat tagasi efektiivse antiseptikuna, tänapäeval seda inimeste ravimiseks enam ei pruugita.

Wikipedia toob ära terve nimekirja haigusi, mille puhul on dimeksiid lausa vastunäidustatud, näit maksa- ja neeruhaigused, stenokardia, ateroskleroos jms.

Copy-paste:

eleonore 02.12.2008 12:35

tüüpiliselt meie uurivale ajakirjandusele, kirjutatakse lihtsalt kõik usinalt üles, mida suvaline arsti nime kandev isik ütleb, ja kõik. keegi ei vaevu tegelikult kontrollima müügil oleva preparaadi koostisi, millest jutt käib, küsima mõne keemiku käest üle, mis ainega on tegelikult tegemist jne.

pusisin selle mõistatusliku dimeksiidi kallal (mida muide ikkagi selle msm-linimendi koostises EI ole, kui uskuda silti, kus muidu on ära toodud kõik, isegi värvaine).

selgub, et tegu on dimetüülsulfoksiidiga (DMSO).

on valejutt, et seda inimeste meditsiinis ei kasutata. kasutatakse küll. ja mitte antiseptikuna, nagu väidab Saar, vaid

1) valuvaigistina

2)põletikuvastase vahendina (toimib antioksüdandi ja rakumembraanide stabilisaatorina)

3) teiste ravimite imendumise soodustamiseks (tänu tema heale võimele kudesid läbida, mida siin ka mainiti).

DMSO käsitlemisel _on_ ettevaatus vajalik just selle kiire ja täieliku imendumisvõime tõttu, mille abil ta võib viia teisi kaasnevaid ühendeid väga kiiresti ja täielikult organismi (mitte see tõttu et DMSO _ise_ oleks ohtlik).

DMSO kantserogeensuse kohta ma viiteid ei leidnud. pigem leidsin viiteid tema kõrvaltoimete vähesuse kohta võrreldes teiste valu-ja põletikuravimitega. aga ega ma väga pikalt ei otsinud ka. mina pole meedik ja mina pole uuriv ajakirjanik. minuarust lasub viitamise ja tõestamise kohustus neil, kes vastavaid ametinimetusi kandes rahvast huupi hirmutavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kleebin siia foorumist yhe hobuseomaniku kogemuse...

"Kogemused.. ääm negatiivsed.. tegu nii kange kraamiga, et üks hobustest kes muidu on rahulik ja sõbralik nagu kaisukaru pidi mingi paari korra selle kraamiga määrimise järel inimestele kellel ta tundis selle lõhna või nägi tuupi peos kallale tulema. Ja teine hobune tahtis mind, kes ma teda päitsetest kinni hoidsin lihtsalt minema lohistada kui nägi teise inimese käes seda salvi...

Nii et kummalgi juhul ei saanud seda kasutada nii kaua, et oleks mõjuma hakanud ja leiti uued vahendid mida hobused talusid..."

http://209.85.129.132/search?q=cache:Ik16k...lang_et|lang_en

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah...Peab ka katsetama :P

Mul 6nneks (ptui, ptui, ptui...) ei valuta kuskilt, kuid kyll ma katsej2neseid leian :)

Yks kysimus... N6uka ajal oli yks vapustavalt hea salv, minu m2letamistm88da Visnevski salv. Mis sellest on saanud, kas seda asja veel kuskil liigub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah...Peab ka katsetama :P

Mul 6nneks (ptui, ptui, ptui...) ei valuta kuskilt, kuid kyll ma katsej2neseid leian :)

Yks kysimus... N6uka ajal oli yks vapustavalt hea salv, minu m2letamistm88da Visnevski salv. Mis sellest on saanud, kas seda asja veel kuskil liigub?

Laiskus on otsingu nimi. :P

http://209.85.129.132/search?q=cache:Fay04...lang_et|lang_en

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimeste puhul v6ib julgelt 8elda, et pada s6imab katelt, yhed mustad m6lemad. :)

L2tis...

...no eks ma otsi, kui siit leian annan teada.

S6nadega on yks selline kole lugu, et vahest peab neid s88ma hakkama...ja siis ei pruugi nad just h2sti maitsta .

Višnevski salv ei ole Ravimiametis registreeritud.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×