Jump to content
masterofceremony

Energia

Recommended Posts

Viimased nädala aega selline täiesti energiatühi tunne olnud. Ei saa hommikul kuidagi voodist üles. Lõuna paiku on selline juba suht ok olemine, et teeks ja oleks. Ja siis tuleb see õhtu, kui peale tööd tahan trenni minna. Ma olen peaaegu terve nädala viilinud, kuna koju jõudes tunnen, et no kohe mittemidagi ei viitsi teha. Selline elus laiba tunne :D Silmad ka kuidagi rasked, aga mis kõige huvitavam --- und ei ole ja ei tule ka nii kergelt. Magan ikka oma 8 tundi täis öösel, toitumine kava järgi korras. Äkki mingi vitamiinipuudus? Oskab keegi nõu anda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimased nädala aega selline täiesti energiatühi tunne olnud. Ei saa hommikul kuidagi voodist üles. Lõuna paiku on selline juba suht ok olemine, et teeks ja oleks. Ja siis tuleb see õhtu, kui peale tööd tahan trenni minna. Ma olen peaaegu terve nädala viilinud, kuna koju jõudes tunnen, et no kohe mittemidagi ei viitsi teha. Selline elus laiba tunne :D Silmad ka kuidagi rasked, aga mis kõige huvitavam --- und ei ole ja ei tule ka nii kergelt. Magan ikka oma 8 tundi täis öösel, toitumine kava järgi korras. Äkki mingi vitamiinipuudus? Oskab keegi nõu anda?

Ei tea ju mis vitamiine saad. Oleneb kõik Su toidukavast. Mina pigem oletan, et Sul on motivatsioonipuudus. Inimene vajab pidevalt midagi uut, eriti veel juhul, kui tegeled lihasekasvatusega, mis on üsna raske töö, nõuab 100% järjepidevat pühendumist. Muuda näiteks jõusaali kus käid, või muuda midagi oma toidukavas või hakka tarvitama mõnda uut lisavalku või osta mingi uus treening riideese vms. Vartiante on palju ja usu mind, need kõik toimivad ja väga edukalt! Ise järgi proovitud. Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimased nädala aega selline täiesti energiatühi tunne olnud. Ei saa hommikul kuidagi voodist üles. Lõuna paiku on selline juba suht ok olemine, et teeks ja oleks. Ja siis tuleb see õhtu, kui peale tööd tahan trenni minna. Ma olen peaaegu terve nädala viilinud, kuna koju jõudes tunnen, et no kohe mittemidagi ei viitsi teha. Selline elus laiba tunne :D Silmad ka kuidagi rasked, aga mis kõige huvitavam --- und ei ole ja ei tule ka nii kergelt. Magan ikka oma 8 tundi täis öösel, toitumine kava järgi korras. Äkki mingi vitamiinipuudus? Oskab keegi nõu anda?

Mingi viirus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikkagi küsiksin, et kui tihti oled tavaliselt treeninud, kaua treeningud kestavad, mitmeks keha jaotatud on? Kui kaua üldse treeninud oled? Ületreening võib kergesti tulla, nii et arugi ei saa kohe. Väga lihtne on "üle" treenida, hoopis raskem on seda mõistlikkuse piidides teha. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi greipruidi seemne ekstrakti, ise olen mitu korda kuuri läbi teinud ja võin julgelt soovitada. Algul võib seedimise natuke sassi lüüa, aga see paar esimest päeva. Annab energiat, tugevdab immuunsust ja hävitab igasugu halbu baktereid ja täisesti looduslik :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimased nädala aega selline täiesti energiatühi tunne olnud. Ei saa hommikul kuidagi voodist üles. Lõuna paiku on selline juba suht ok olemine, et teeks ja oleks. Ja siis tuleb see õhtu, kui peale tööd tahan trenni minna. Ma olen peaaegu terve nädala viilinud, kuna koju jõudes tunnen, et no kohe mittemidagi ei viitsi teha. Selline elus laiba tunne :D Silmad ka kuidagi rasked, aga mis kõige huvitavam --- und ei ole ja ei tule ka nii kergelt. Magan ikka oma 8 tundi täis öösel, toitumine kava järgi korras. Äkki mingi vitamiinipuudus? Oskab keegi nõu anda?

Mul täpselt samad sümptomid, mõtlesin, et ei hakka küsima, kuna karatakse kohe näkku, et laiskus ja motivatsiooni puudus..

Olen ennast trenni vedanud, kuid seal on ka trenni ära tegemine, mitte tamp, nagu tahaks..

Kui kaua soovitatakse ületreeningust puhata? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga lihtne on "üle" treenida, hoopis raskem on seda mõistlikkuse piidides teha. :D

Väga õige, üle on lihtne treenida. Ennast trennis teadlikult tagasi hoida on aga raske.

Kui kaua soovitatakse ületreeningust puhata?

Taastumine võib võtta väga kaua aega. Oleneb mis lihasrühm üle treenitud on, sellega peav väga ettevaatlik olema kava edasi tehes. Üle treenitud lihase saab valulikuks ka juba väikese koormuse juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan proovida Q10 koensüümi (30 mg kapslid, neid on päris palju erinevate firmade tooteid apteegis), lisaks võiksid mõnda aega võtta C- vitamiini ca 1 grammi päevas ja kuldjuure tinktuuri, ükski neist ei tohiks paha teha :D Ja üks multivitamiinitablett päevas- ei tea ju, millise vitamiini puudus sul on, kui muidugi üldse tegu vitamiinipuudusega. Võibolla sul energiapuudus hoopis muudel põhjustel, aga proovi neid vahendeid enne kui arsti juurde lähed. Ja meie praeguste pimedate ilmadega kuluks äkki ka väike valgusteraapia ära- on kohti, kus seda pakutakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Jartmok

... Üle treenitud lihase saab valulikuks ka juba väikese koormuse juures.

Küsin sest ise teen 4x nädalas trenni. Vahest tunnen ka väsimust kuid kui lisasvalu esineb harva ja seegi peale tõsiselt rasket trenni.

kas ma võin õelda, et ületreeningus pole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sarnane teema, kusjuures, kui jõusaalis juba olen, olen energiat jälle täis. Kusjuures hommikuti läheks heameelega trenni kui oleks vaba aega ja tööl ei peaks käima. Olen ka käinud, kui tööaeg seda lubanud on. Diagnoos - laiskus kondites :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omal ajal treenisin pidevalt ületreenituses. Ega sellest eriti aru ei saagi, kui ta vaikselt süveneb. Lõpuks kujunes organismi vastutegevus selliselt, et kui muu päeva ajal oli energia enam-vähem OK, siis täpselt, kui oli trenni kellaaeg, tuli selline räme väsimus peale, et anna olla. Ja umbes nii 1,5-2h pärast tuli energia jälle tagasi.

Kõige parem viis ületrenni vältimiseks on mingi iga kuu või poolteise tagant võtta lihtsalt nädal aega vabaks ja kui see aeg on energiat küllaga ja kipitab jõusaali, siis on kõik ok. Kui ikka väsimus peal, siis on ületrenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan proovida Q10 koensüümi (30 mg kapslid, neid on päris palju erinevate firmade tooteid apteegis), lisaks võiksid mõnda aega võtta C- vitamiini ca 1 grammi päevas ja kuldjuure tinktuuri, ükski neist ei tohiks paha teha ;) Ja üks multivitamiinitablett päevas- ei tea ju, millise vitamiini puudus sul on, kui muidugi üldse tegu vitamiinipuudusega. Võibolla sul energiapuudus hoopis muudel põhjustel, aga proovi neid vahendeid enne kui arsti juurde lähed. Ja meie praeguste pimedate ilmadega kuluks äkki ka väike valgusteraapia ära- on kohti, kus seda pakutakse.

Uurisin selle Q10 koensüümi kohta tiba, ainult positiivne vastukaja. Otsustasin osta omale sellise preparaadi nagu Bio-Slim, sisaldab Q10 koensüümi ja veel parajalt l-karnitini, kas keegi ehk oskab selle toote kohta midagi halba öelda ?

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uurisin selle Q10 koensüümi kohta tiba, ainult positiivne vastukaja. Otsustasin osta omale sellise preparaadi nagu Bio-Slim, sisaldab Q10 koensüümi ja veel parajalt l-karnitini, kas keegi ehk oskab selle toote kohta midagi halba öelda ?

Vaatasin koostist, Bio- Slim on mõeldud siiski rohkem kaalu alandamise abistamiseks, sisaldab Q10- t ainult 10 mg, energiataseme tõstmiseks võib sellest väheks jääda, apteegipreparaatidest enamuse kapslite sisaldus on 30 mg. Kui ikka organismi energiataset tõsta tahad, võiks see 30 mg olla ka miinimumkogus, nii et kui ikka Bio- Slimist loobuda ei taha, peaksid lisaks ühe puhta Q10 kapsli päevas juurde võtma. Ise olen võtnud tavaliselt 1 kapsli päevas, suurema väsimuse perioodidel vahel ka 2, aga kuskilt artiklist lugesin, et võistlevad sportlased võtavad seda ka 100 mg ümber päevas. Odavaim preparaat, mille olen leidnud, maksab täpselt 100.- purk, 30 kapslit sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimased nädala aega selline täiesti energiatühi tunne olnud. Ei saa hommikul kuidagi voodist üles. Lõuna paiku on selline juba suht ok olemine, et teeks ja oleks. Ja siis tuleb see õhtu, kui peale tööd tahan trenni minna. Ma olen peaaegu terve nädala viilinud, kuna koju jõudes tunnen, et no kohe mittemidagi ei viitsi teha. Selline elus laiba tunne ;) Silmad ka kuidagi rasked, aga mis kõige huvitavam --- und ei ole ja ei tule ka nii kergelt. Magan ikka oma 8 tundi täis öösel, toitumine kava järgi korras. Äkki mingi vitamiinipuudus? Oskab keegi nõu anda?

Kui sa väidad, et ületreeningu nähte ei ole (tavaliselt esmased sümptomid just on ongi unepuudus, treeningisu kaotus, kael kange jne.) siis ikkagi on tegemist toidusedeliga mis pole korras. Kindlasti on sul vitamiinide puudus ka, isegi kui sa sööd palju rohelist siis meie kaubanduses olevates juur/puuviljades on seda ikka väga vähe. Esmane vajadus on C-vitamiin. Osta 500 mg tabletid apteegist ja võid vabalt võtta 2 tk päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingi viirus?

Ei usu, mingit palavikku ega muud sellist pole.

Ikkagi küsiksin, et kui tihti oled tavaliselt treeninud, kaua treeningud kestavad, mitmeks keha jaotatud on? Kui kaua üldse treeninud oled? Ületreening võib kergesti tulla, nii et arugi ei saa kohe. Väga lihtne on "üle" treenida, hoopis raskem on seda mõistlikkuse piidides teha. :P

Treenin 4x nädalas ca 2-2,5h. Keha on jaotatud 2-e päeva peale + aeroobne 20-40 min peale trenni. Treeninud olen tänase seisuga 10 kuud. Nüüd võtsingi nädala puhkust nii töölt, kui trennist.

Ei välista ka seda võimalust, et ületreeningus olen.

Väga õige, üle on lihtne treenida. Ennast trennis teadlikult tagasi hoida on aga raske.

Taastumine võib võtta väga kaua aega. Oleneb mis lihasrühm üle treenitud on, sellega peav väga ettevaatlik olema kava edasi tehes. Üle treenitud lihase saab valulikuks ka juba väikese koormuse juures.

Trennis ennast tagasi hoida on mul suht raske, seda tunnistan küll. Sõber ka öelnud, et ma pidavat loomamoodi treenima :)

Imelik on see, et lihased mul valulikud pole. Pigem selline õrn pinge pidevalt peal.

Kõige parem viis ületrenni vältimiseks on mingi iga kuu või poolteise tagant võtta lihtsalt nädal aega vabaks ja kui see aeg on energiat küllaga ja kipitab jõusaali, siis on kõik ok. Kui ikka väsimus peal, siis on ületrenn.

Ei välista ka seda võimalust, et ületreeningus olen. Esmasp. jälle rauda väänama, hetkel küll motivatsioon kõrge (lõpetasin just Ronnie "Relentless" vaatamise.) :P Kisub kohe saali, tunnen, et olen megalt närviliseks ka muutunud.

Kui sa väidad, et ületreeningu nähte ei ole (tavaliselt esmased sümptomid just on ongi unepuudus, treeningisu kaotus, kael kange jne.) siis ikkagi on tegemist toidusedeliga mis pole korras. Kindlasti on sul vitamiinide puudus ka, isegi kui sa sööd palju rohelist siis meie kaubanduses olevates juur/puuviljades on seda ikka väga vähe. Esmane vajadus on C-vitamiin. Osta 500 mg tabletid apteegist ja võid vabalt võtta 2 tk päevas.

Unepuudust otseselt pole, sest magan õigel ajal, mõtlesin selle all just seda, et päeval ei ole unine. Kaela jama oli mul mingi kuu tagasi, kus lõi rämeda valu pingutusel kuklasse, arutasin seda teemat ka foorumis. Toidusedel on Oti koostatud, arvan vähemalt, et peaks korralik olema :D Praegu olen päevas peoga astelpaju marju sisse ajanud. Tsiteerides 1 tegelast, siis: "Hea laksu annab sisse"

Kokkuvõtteks võib vist tõesti öelda, et tegu ületreeningus olemisega ... vist. Eks näeb mis järgmine nädal toob. Lahedalt palju kommentaare tuli teemale :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimased nädala aega selline täiesti energiatühi tunne olnud. Ei saa hommikul kuidagi voodist üles. Lõuna paiku on selline juba suht ok olemine, et teeks ja oleks. Ja siis tuleb see õhtu, kui peale tööd tahan trenni minna. Ma olen peaaegu terve nädala viilinud, kuna koju jõudes tunnen, et no kohe mittemidagi ei viitsi teha. Selline elus laiba tunne :P Silmad ka kuidagi rasked, aga mis kõige huvitavam --- und ei ole ja ei tule ka nii kergelt. Magan ikka oma 8 tundi täis öösel, toitumine kava järgi korras. Äkki mingi vitamiinipuudus? Oskab keegi nõu anda?

Mul täpselt samma jama aga mul kestab see juba 1,5 pool kuud :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toidu korrdasid on 4-5:

7.30 hommikul müsli jogortiga või kama, roheline tee/mahl, sinna kõrvale mõni puuvili(õun, pirn, banaan jne.),

12.00 lõunaks on kooli lõuna (tatar/riis/kartul kastmega, värske salat, piim/keefir, leib, magus toit,

u.17.00 peale kooli/enne trenni 1keedu muna, puuvili,

20.00 õhtu söök: tatar-lihaga, kalapihvid, köögiviljad, 20%hapukoor, leib kala konserviga, piim 1 keedu muna või siis verikäkk, köögiviljad, hapukoor, leib kalakonserviga, piim, 1 keedu muna

u.22.00 söön mõne puuvilja

Trennis käin 4-5 korda nädalas:

Esamspäev: jõusaal

Teisipäev: rahva tants

Kolmapäev: kickpoksing

Neljapäev: hommikul kehaline, õhtul ujumine

Reede puhkan:

Laupäev: jõusaal

Pühapäev: puhkan

Trenni ajal joon ära 0,5l mineraalvett ja peale trenni söön peotäie rosinaid või tatleid.

Ei tarvita lisa aineid(vadavalgud, greatiinid jne.)

ja trennis olen käinud alates selle kooli aasta algusest pikka mõõda:

sep. jõusaal, siis okt. lisandus rahva tants, nov. kicpoksing ja det. ujumine.

Muudetud kasutaja nep-300 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×