Jump to content
Zaany

Suhkur

Recommended Posts

nii palju kui ise tean, kooskõlas tuttava-arstiga, siis kui tahta suhkru teema kiiresti ammendada siis alustada rääkida headest asjadest kuna hea ta nüüd küll ei saa meile olla.. suhkur- kahjustab esiteks hambaid, liig magusa söömisest tekib tihti rasvumine ning sellega koos ka vastavad haigused jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2. tüübi suhkruhaigus võib tekkida 60-80a vanadel inimestel, sest nende pankreas ei tee kvaliteetset insuliini või sellepärast, et ta teeb liiga vähe insuliini. 1. tüübi suhkruhaigus on auto-immuune haigus mis tekib pärilikkusest. Nt kui su vanaisa/vanavanaisa oli diabeedik siis on 10-50& kindel, et sa võid jääda ka kunagi diabeedikuks.

Diabeedikute arv suurenem 2x aastas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2. tüübi suhkruhaigus võib tekkida 60-80a vanadel inimestel, sest nende pankreas ei tee kvaliteetset insuliini või sellepärast, et ta teeb liiga vähe insuliini. 1. tüübi suhkruhaigus on auto-immuune haigus mis tekib pärilikkusest. Nt kui su vanaisa/vanavanaisa oli diabeedik siis on 10-50& kindel, et sa võid jääda ka kunagi diabeedikuks.

Diabeedikute arv suurenem 2x aastas.

2. tüübi suhkruhaiguse levik on praeguseks laiem ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2. tüübi suhkruhaiguse levik on praeguseks laiem ikka.

Kui te oma toitumisele t2helepanu ei p88ra, siis oma kolmekymnendateks eluaastateks v6ite juba arvestada ka seede- ja neurohumoraalsysteemi v2simisega ja yks v6imalustest on II diabeet.

Head isu! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on probleem juba sotsiaalne ja arvata võib, et tänu sellele hakatakse asja muutma juba ühiskonna tasemel. Arvan, et lähima kümne aasta jooksul lisatakse koolide õppekavadesse mingil kujul toitumis õpetus, et vältida tulevikus selliseid asju:

Fat Family

Muudetud kasutaja triibu triits poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on probleem juba sotsiaalne ja arvata võib, et tänu sellele hakatakse asja muutma juba ühiskonna tasemel. Arvan, et lähima kümne aasta jooksul lisatakse koolide õppekavadesse mingil kujul toitumis õpetus, et vältida tulevikus selliseid asju:

Fat Family

Kas sa saaksid lühidalt tõlkida mis seal Fat Familys kirjas on, kuna mu enda inglise keel ei ole eriti hea :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vana teema küll, aga ma lihtsalt ei saa kommenteerimisele vastu panna...See "Fat Family" artikkel on ikka täiesti masendav, ma ütleks. Ja see ei ole kindlasti kaugeltki ainus selline perekond. Ütlevad, et soovivad midagi muuta ja siis tulevad sellised laused nagu "It's not our fault we can't work" ja "...bacon butties for lunch and microwave pies with mashed potato or chips for dinner". Ja kuidas juuksurikooli kõrvalt ei ole aega end liigutada? 24/7 käiakse seal koolis? Keegi peaks aitama neid inimesi, (kuigi nad ei näi eriti abi tahtvat). Ülakaalulisus ja geenides? Ma ei ole küll ekspert, aga kui ma oleks 7 päeva nädalas peekonit ja kartulit näost sisse ajav inimene, siis ma küll geenidest ei julgeks rääkida...Kurb-kurb.

Suhkru kohta aga selline küsimus: kodus olles ei tarbi ma mittekunagi suhkrut. Suhkrut sisaldavatest toodetest söön aga siiski tumedat shokolaadi ja vahel harva luban jäätist). Teie, kes samuti suhkruvastased, kuidas käitute nt peolauas või muudel tähtsatel puhkudel või külaskäikudel? Kas väldite 100% suhkrut, ja kas on's see tänapäeval üldse võimalik? (ma räägin siin sahharoosist, mida erinevatele toitudele ja toodetele lisatakse, mitte naturaalselt toiduainetes leiduvast suhkrust).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vana teema küll, aga ma lihtsalt ei saa kommenteerimisele vastu panna...See "Fat Family" artikkel on ikka täiesti masendav, ma ütleks. Ja see ei ole kindlasti kaugeltki ainus selline perekond. Ütlevad, et soovivad midagi muuta ja siis tulevad sellised laused nagu "It's not our fault we can't work" ja "...bacon butties for lunch and microwave pies with mashed potato or chips for dinner". Ja kuidas juuksurikooli kõrvalt ei ole aega end liigutada? 24/7 käiakse seal koolis? Keegi peaks aitama neid inimesi, (kuigi nad ei näi eriti abi tahtvat). Ülakaalulisus ja geenides? Ma ei ole küll ekspert, aga kui ma oleks 7 päeva nädalas peekonit ja kartulit näost sisse ajav inimene, siis ma küll geenidest ei julgeks rääkida...Kurb-kurb.

Suhkru kohta aga selline küsimus: kodus olles ei tarbi ma mittekunagi suhkrut. Suhkrut sisaldavatest toodetest söön aga siiski tumedat shokolaadi ja vahel harva luban jäätist). Teie, kes samuti suhkruvastased, kuidas käitute nt peolauas või muudel tähtsatel puhkudel või külaskäikudel? Kas väldite 100% suhkrut, ja kas on's see tänapäeval üldse võimalik? (ma räägin siin sahharoosist, mida erinevatele toitudele ja toodetele lisatakse, mitte naturaalselt toiduainetes leiduvast suhkrust).

Meil kehtivad n8 "yhiskondlikud normid"...senimaani, kuni nad reguleerivad lihtsalt inimeste vabadusi, st minu vabadus l6peb seal, kus teise inimese vabadus algab on k6ik OK.

Ma leian, et suhkru s88mine v6i mittes88mine on minu isiklik vabadus ja seltskonnas olles ei tohiks kyll keegi tunda ennast h2irituna, kui ma loobun m6nedest toiduainetest, mida ma ei pea k6lblikuks.

Hetkel on mul aasta ja yks kuu olnud n8 "cold turkey" suhkur, valge jahu (paaril korral olen s88nud m6ne tyki gruusia leiba terve selle aja jooksul) ja imelike lisandite osas.

Kui ei, siis ei...

Mul on peolaua jaoks omad v6tted. Kuna peale suhkru 2raj2tmist t88tab aju tunduvalt paremini, siis olen ma ka m2rgatavlt seltskondlikum ja tuttavate seas "entertaining"...jutu juhtimine v6i aktiivne kuulamine ei ole minu jaoks mitte mingi probleem. Nad tavaliselt ei pane isegi t2hele, et ma istun ikka veel selle sama salati juures.

Head lauakombed on ka abiks. Vali seda, mida sa syya saad ja s88 seda aeglaselt ja m6nuga.

Kui oled seltskonnas, siis anna energiat v2lja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suhkur on kõige parem asi üldse mis olemas.jumala pohkui mida ta teeb,ära niikuinii ei tapa.alati kui söön peale jõukat kohupiima

panen suhkrut ikka mehiselt,niisama muidugi ei söö seda mõistagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ainuke kuhu ma igapäevaselt lauasuhkrut panen on tee sisse 2 tl. täit ja vahel ka pudru sisse... :rolleyes:

Kui te v2hegi syvenete, siis avastate, et suhkrut on pea igale poole sisse topitud (v6i siis mingit sarnast asja nagu HFCS jne)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga see on ju ammu teada, et magusad tüdrukud on tehtud suhkrust, jahust ja maasikavahust. Kas peaksin siis kõigest loobuma?

Teie isiklik vabadus on teha oma kehaga, mida aga soovite...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no mõõdukalt peab ikka suhkrut sööma.ja invaliidistab ka ainult kellel on soodumus.

Ma ausalt öeldes kahtlen miski "soodumuse" eksisteerimist. Mingil määral võib kindlasti rolli mängida iga organismi personaalsus, aga ma ei tahaks loota ja panustada selle peale, et ma olen üks neist, kellel on ehk õnnelik käsi. Kui probleemid hakkavad tekkima, on lihtsalt liiga hilja. Suhkur on tõesti tänapäeval pea igas toiduaines sees, ma vahel kohe tõsiselt vihastan toidupoes käies. Samuti on see nii uus toiduaine, meie eellased ei teadnud suhkrust midagi.

Usun, et tagajärjed ei pruugi end kohe näidata, aastate pärast aga võib välja lüüa näitels insuliiniresistentsus ja siis on küll jama majas.

Ise pole lauasuhkrut juba ma isegi ei mäleta, mis ajast söönud. Kunagi GI-süsteemi (Montignac) jälgimist alustades ostsin koju potsiku fruktoosi, algul tegin 2 ahjukooki sellega, aga nüüd seisab rahulikult kapis. Külas käies ütlen suhteliselt kergekäeliselt "ei" (eranditega) suurest kaubandusvõrgust päris magusatele asjadele, aga kodukootud toorainest valmistatud magustoidud näiteks proovin ära, isegi kui on suhkur sees. Seda juhtub õnneks suhteliselt harva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ausalt öeldes kahtlen miski "soodumuse" eksisteerimist. Mingil määral võib kindlasti rolli mängida iga organismi personaalsus, aga ma ei tahaks loota ja panustada selle peale, et ma olen üks neist, kellel on ehk õnnelik käsi. Kui probleemid hakkavad tekkima, on lihtsalt liiga hilja. Suhkur on tõesti tänapäeval pea igas toiduaines sees, ma vahel kohe tõsiselt vihastan toidupoes käies. Samuti on see nii uus toiduaine, meie eellased ei teadnud suhkrust midagi.

Usun, et tagajärjed ei pruugi end kohe näidata, aastate pärast aga võib välja lüüa näitels insuliiniresistentsus ja siis on küll jama majas.

Ise pole lauasuhkrut juba ma isegi ei mäleta, mis ajast söönud. Kunagi GI-süsteemi (Montignac) jälgimist alustades ostsin koju potsiku fruktoosi, algul tegin 2 ahjukooki sellega, aga nüüd seisab rahulikult kapis. Külas käies ütlen suhteliselt kergekäeliselt "ei" (eranditega) suurest kaubandusvõrgust päris magusatele asjadele, aga kodukootud toorainest valmistatud magustoidud näiteks proovin ära, isegi kui on suhkur sees. Seda juhtub õnneks suhteliselt harva.

M6nede andmete j2rgi on insuliinresistentsed ligi pooled inimestest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole siis ime, et rasvumine vohab. Kui pooled on insuliinresistentsed, kas nendest osadel "lööb see siis lihtsalt vähem välja"? Kõik insuliinresistentsed inimesed ei ole veel diabeetikud, aga kas kõik i.-resistentsed on ülekaalulised? Ja kas piirkonniti on see näitaja ka erinev...? Geneetika mängib kindlasti teatavat rolli, aga oma geenidele lootma jäädes ma küll ei soovitaks kellelegi pidevalt oma pankreast suhkru ja muude kõrge GI'ga toiduainetega õrritada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole siis ime, et rasvumine vohab. Kui pooled on insuliinresistentsed, kas nendest osadel "lööb see siis lihtsalt vähem välja"? Kõik insuliinresistentsed inimesed ei ole veel diabeetikud, aga kas kõik i.-resistentsed on ülekaalulised? Ja kas piirkonniti on see näitaja ka erinev...? Geneetika mängib kindlasti teatavat rolli, aga oma geenidele lootma jäädes ma küll ei soovitaks kellelegi pidevalt oma pankreast suhkru ja muude kõrge GI'ga toiduainetega õrritada.

Geneetika kindlasti...kuid meie esiesivanemate jaoks oli see yks elluj22mist soodustav geneetiline omap2ra.

Raamatus nimega "Insulin-Resistance Diet" on 2ra toodud 25 kysimusega test, millest nende arvates juba kolmele ja enamale positiivselt vastanul on probleemid suhkruga.

K6ige parema tagasisideme annab meie aju. Hypoglykeemia, p2rastl6unane v2simus, tunne, et tahaks magusat...

Ma soovitaks kyll k6igil tarbida toiduks vaid k6rge toitev22rtusega naturaalseid toiduaineid, hoolimata suhkrus6ltuvusest v6i veel s6ltumatusest. Keha v2sib...

Meil vaadatakse seda nagu normi, et vanemad inimesed l2hevad vormist v2lja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×