Jump to content
gymer

Hetke toitumine

Recommended Posts

Tervist,

tooksin siinkohal oma hetke "toitumis kava", kas ja kui valesti ma teen?

Niisiis:

8.00 - Smuut (keefir+1 banaan+25g valgupulbrit). 1-2 viil leiba. tass kohvi (piimaga)

11.30 - peale trenni shake (valk+süsikad+veega)

13.30 - kodujuust hapukoorega 330g + toorsalat ("vitamiini")

16.30 - 4-5 muna, mõned viilud leiba, kui muna ei tee, siis pelmeene 250g 10% hapukoorega.

19.30 - shake (pulber 30 g piimaga)

22.30 - kohupiim 0.1% meega. 3 spl linaseemne õli.

Sai enamvähem kirja. Päevas vett umb 2-3L. Vanus 27, kaal 77kg, pikkus 185 (+/- mõni sent, kuna pole kaua mõõtnud:) ).

Varasemast ajast jäänud "polster" kõhul. Trenn 3xnädalas (jõusaal). Eesmärk, nagu paljudel - lihasmassi juurde kasvatada. Märtsis hakata rohkem rasvade põletamise peale rõhuma.

Seega küsiksin, kui mööda ma oma eesmärkidest sihin? Mida muuta, mida mitte?

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

tooksin siinkohal oma hetke "toitumis kava", kas ja kui valesti ma teen?

Niisiis:

8.00 - Smuut (keefir+1 banaan+25g valgupulbrit). 1-2 viil leiba. tass kohvi (piimaga)

11.30 - peale trenni shake (valk+süsikad+veega)

13.30 - kodujuust hapukoorega 330g + toorsalat ("vitamiini")

16.30 - 4-5 muna, mõned viilud leiba, kui muna ei tee, siis pelmeene 250g 10% hapukoorega.

19.30 - shake (pulber 30 g piimaga)

22.30 - kohupiim 0.1% meega. 3 spl linaseemne õli.

Sai enamvähem kirja. Päevas vett umb 2-3L. Vanus 27, kaal 77kg, pikkus 185 (+/- mõni sent, kuna pole kaua mõõtnud:) ).

Varasemast ajast jäänud "polster" kõhul. Trenn 3xnädalas (jõusaal). Eesmärk, nagu paljudel - lihasmassi juurde kasvatada. Märtsis hakata rohkem rasvade põletamise peale rõhuma.

Seega küsiksin, kui mööda ma oma eesmärkidest sihin? Mida muuta, mida mitte?

Ette tänades.

Oot ...

palju sul valku päevas tuleb?Oled kokku arvutanud või?

Kalaõli,avokado,kookoshelbed - miks neid ei kasuta?

Ja tõesti - kus liha ja kala on?Ja juurviljad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma olen ainuke kelle jaoks on eesti poodides müüdav avokaado liiga kallis ja liiga toores, et seda tõesti süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma olen ainuke kelle jaoks on eesti poodides müüdav avokaado liiga kallis ja liiga toores, et seda tõesti süüa?

Ei, sa ei ole ainus. Enamasti peab laskma tal seista, siis on tarbitav alles :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

tooksin siinkohal oma hetke "toitumis kava", kas ja kui valesti ma teen?

Niisiis:

8.00 - Smuut (keefir+1 banaan+25g valgupulbrit). 1-2 viil leiba. tass kohvi (piimaga)

11.30 - peale trenni shake (valk+süsikad+veega)

13.30 - kodujuust hapukoorega 330g + toorsalat ("vitamiini")

16.30 - 4-5 muna, mõned viilud leiba, kui muna ei tee, siis pelmeene 250g 10% hapukoorega.

19.30 - shake (pulber 30 g piimaga)

22.30 - kohupiim 0.1% meega. 3 spl linaseemne õli.

Sai enamvähem kirja. Päevas vett umb 2-3L. Vanus 27, kaal 77kg, pikkus 185 (+/- mõni sent, kuna pole kaua mõõtnud:) ).

Varasemast ajast jäänud "polster" kõhul. Trenn 3xnädalas (jõusaal). Eesmärk, nagu paljudel - lihasmassi juurde kasvatada. Märtsis hakata rohkem rasvade põletamise peale rõhuma.

Seega küsiksin, kui mööda ma oma eesmärkidest sihin? Mida muuta, mida mitte?

Ette tänades.

Esmalt, on hästi tore, et sa oled teadlik, mida sa päeva jooksul sööd. Sellise järje hoidmine on tark tegu. Teiseks, ma ei saa nõustuda nende nõuannetega, mis liha soovitavad. Minu küsimus on pigem, et kus on juurviljad? Näiteks hiinakapsas, lehtsalat, kergesti kättesaadavad ja kergesti töödeldavad värksed juurviljad. Need on kehale äärmiselt vajalikud toitained, mis sa sealt kätte saad. Praegu sa sööd kokkuvõtvalt surnud toitu, seda valdavas osas. Elav toit (mitte siis füüsiliselt liigutav) on see, mis annab sulle energiat ja aitab kehal enda ideaali saavutada. Sööd küll toorsalatit, aga see peaks käima sinu iga toidukorra kõrvale ning ei tohiks reeglina olla kaetud äädika vms kastmega, mis pahatihti sinna siiski satub.

Edu! Ja kui on küsimusi, lase tulla :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esmalt, on hästi tore, et sa oled teadlik, mida sa päeva jooksul sööd. Sellise järje hoidmine on tark tegu. Teiseks, ma ei saa nõustuda nende nõuannetega, mis liha soovitavad. Minu küsimus on pigem, et kus on juurviljad? Näiteks hiinakapsas, lehtsalat, kergesti kättesaadavad ja kergesti töödeldavad värksed juurviljad. Need on kehale äärmiselt vajalikud toitained, mis sa sealt kätte saad. Praegu sa sööd kokkuvõtvalt surnud toitu, seda valdavas osas. Elav toit (mitte siis füüsiliselt liigutav) on see, mis annab sulle energiat ja aitab kehal enda ideaali saavutada. Sööd küll toorsalatit, aga see peaks käima sinu iga toidukorra kõrvale ning ei tohiks reeglina olla kaetud äädika vms kastmega, mis pahatihti sinna siiski satub.

Edu! Ja kui on küsimusi, lase tulla :(

Pea hoogu!

Räägime köögiviljades (eriti lehtsalat) sisalduvatest nitraatidest ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma olen ainuke kelle jaoks on eesti poodides müüdav avokaado liiga kallis ja liiga toores, et seda tõesti süüa?

Viimaseid tsekke ei ole vaadanud aga kg hind peaks olema 20 - 30 krooni kilo. Võrreldes muu söödavaga on see odav. Ostad suurema portsu ja paneb pimedasse valmima ja küpseid hoiad külmikus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pea hoogu!

Räägime köögiviljades (eriti lehtsalat) sisalduvatest nitraatidest ka.

Täiesti nõus. Lisaks sellele on hiinakapsas ja lehtsalat suhteliselt toitaineliselt "tühjad" oma kaalu kohta...

Kuigi üldiselt nende nitraatidega on kurb lugu jah... ise tarbin väga palju külmutatud aedvilju (nt. spinat, porgand, brokkoli, aedoad jne.) ja vahel ikka mõtlen, et vast on parem kui ma ei tea kus ja kuidas need kasvatatud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8.00 - Smuut (keefir+1 banaan+25g valgupulbrit). 1-2 viil leiba. tass kohvi (piimaga)

11.30 - peale trenni shake (valk+süsikad+veega)

13.30 - kodujuust hapukoorega 330g + toorsalat ("vitamiini")

16.30 - 4-5 muna, mõned viilud leiba, kui muna ei tee, siis pelmeene 250g 10% hapukoorega.

19.30 - shake (pulber 30 g piimaga)

22.30 - kohupiim 0.1% meega. 3 spl linaseemne õli.

Minu meelest suht proportsioonis ja ilus toitumiskava. Mis silma jäi, on väga vähe, isegi olematu süsivesikute kogused eeldades, et põhieesmärk on lihasekasvatamine. Ainuke, mida sööd, on leib. Kuhu jäävad riis, kartul, tatar, kaerapuder jne. Ka mis silma jäi on, et peamise valgukoguse saad piimatoodetest. Pole sees liha ja mune sööd ka ainult ühe toidukorra. Piimavalk on selline aeglasti imenduv, võiksin nende vahepeale sokutada muna- ja lihakorrad.

Muudetud kasutaja joey poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti haige... pmst see tähenab et ma võin süüa 100g kapsast päevas! No ok - see on ilmselt koos juurega seal see kogus aga... mida ma söön siis üldse? Süsikaid süüa ei saa - rikun insuliinitundlikkust, aevilju süüa ei saa - rikun aminohapete koostist... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud kõigile, kes vastanud. Püüna ka liha menüüsse tuua. Kuid kui süsivesikuid lisada, siis millised oleks parimad allikad. Kas puuviljad, pudrud, kartul vms.?

Keegi siin küsis, kas olen valgu koguse kokku arvutanud. No see peaks tulema umbes nii: 30+30+35+20+30+20=165g valku (arvutasin siis eeltoodud menüü põhjal). Kaal, nagu mainitud 77kg, seega peaks valgukogus piisav olema (2g kehakaalu kohta). Kuid jah, kuna ja milliseid süsikaid rohkem lisada. Olen aru saanud, et hommikuti ja peale trenni on soovitatav süsivesikuid tarbida... Kuid kui hommikul ei jõua putru teha, kas siis 16.30 on liiga hilja nt. 200g kaerahelbeputru süüa?

Ahjaa, kas ka süsivesikute tarbimisel lihaskasvu eesmärgil, on mingi "valem", nagu valgu puhul (2g kehakaalu kohta)? Segane jutt, kuid point, kuhu jõuda tahan on see, kui palju ja milliseid süsikaid päevas tarbima peaksin?

Tänan.

Muudetud kasutaja gymer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pane eesmärgiks päeva jooksul võimalikult erinavaid süsivesikuallikaid saada. Iga toidukord midagi erinevat. Hommikul, kui ei ole aega keeta värki, sobib ka maisihelbed piimaga. Kaerapuder on ideaalne olukorras, kus järgmine toidukord on väga kaugel, sest see hoiab kõhu täis kaua aega. Aga võid panna nii, et päeva esimene pool ja enne trenni aeg söö maisihelbeid, tatar, riis. Päeva teine pool ja peale trenni aeg kartul, leib, kaerapuder. Kaerahelbeid sellisel tihedal söömisel eriti ei soovitagi üle pingutada, sest see seisab ikka suht kaua sees. Sama on ka salatite ja rohelisega - kiudained, mis aeglustavad seedimist.

Ja puuvilju võid ka mingile toidukorrale lisada, seda eeldades, et teist sv-allikat vähendad. Kogused sv võiks välja kujuneda tunde järgi. Sul on 6 toidukorda, mis eeldab, et igal toidukorral suht vähe sv vaja, ja viimane toidukord jäta muidugi sv välja.

Muudetud kasutaja joey poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen aru saanud, et hommikuti ja peale trenni on soovitatav süsivesikuid tarbida... Kuid kui hommikul ei jõua putru teha, kas siis 16.30 on liiga hilja nt. 200g kaerahelbeputru süüa?

Fred Antson näiteks arvab, et õhtul, peale treeningut on õigem aeg pudru ja süsivesikute jaoks :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud kõigile, kes vastanud. Püüna ka liha menüüsse tuua. Kuid kui süsivesikuid lisada, siis millised oleks parimad allikad. Kas puuviljad, pudrud, kartul vms.?

Keegi siin küsis, kas olen valgu koguse kokku arvutanud. No see peaks tulema umbes nii: 30+30+35+20+30+20=165g valku (arvutasin siis eeltoodud menüü põhjal). Kaal, nagu mainitud 77kg, seega peaks valgukogus piisav olema (2g kehakaalu kohta). Kuid jah, kuna ja milliseid süsikaid rohkem lisada. Olen aru saanud, et hommikuti ja peale trenni on soovitatav süsivesikuid tarbida... Kuid kui hommikul ei jõua putru teha, kas siis 16.30 on liiga hilja nt. 200g kaerahelbeputru süüa?

Ahjaa, kas ka süsivesikute tarbimisel lihaskasvu eesmärgil, on mingi "valem", nagu valgu puhul (2g kehakaalu kohta)? Segane jutt, kuid point, kuhu jõuda tahan on see, kui palju ja milliseid süsikaid päevas tarbima peaksin?

Tänan.

Süsivesikuid 4-6g/ kg kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täiesti haige... pmst see tähenab et ma võin süüa 100g kapsast päevas! No ok - see on ilmselt koos juurega seal see kogus aga... mida ma söön siis üldse? Süsikaid süüa ei saa - rikun insuliinitundlikkust, aevilju süüa ei saa - rikun aminohapete koostist... :(

Ma olen aru saanud nii, et see nitraatide sisaldus köögiviljades on tingitud peamiselt nitraate sisaldavate väetiste kasutamisest ning sellisel teel jõuab see ka loomasööta, mis lihaloomade organismis nitrititeks muunduvad. Lisaks ka joogivesi muidugi.

Tuleks süüa mahetooteid, kusagil peaks isegi maheliha saadaval olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pea hoogu!

Räägime köögiviljades (eriti lehtsalat) sisalduvatest nitraatidest ka.

Selle vastu me kahjuks ei saa, kasvatatavaid juurikad ikka väetatakse. Ideaalvariandis tulekski süüa juurvilju, mis on enda kasvatatud.

Samas, lihas on seda kõike samuti, lisaks ka nitriteid, mis on veelgi mürgisemad. Loomad söövad samuti taimi, mis on koos happevihmadega jms keemiliste ühenditega. Sellest on mõjutatud ka loomsed produktid.

See, et nad toitaineliselt tühjad on oma massi kohta ..., kogu menüü ei peagi ja ei tohi koosneda ainult lehtsalatist ning hiinakapsast. Loomulikult on nad toitaineliselt vaesemad kui mõni muu juur- või köögivili. Need on ühed näited asjadest, mida võiks lisada oma menüüsse. Juurikatest saadavate toitainete ning nende rikkuse teema on juba hoopis midagi muud. Minu soovitus oli lisada midagi tervisele ka :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle vastu me kahjuks ei saa, kasvatatavaid juurikad ikka väetatakse. Ideaalvariandis tulekski süüa juurvilju, mis on enda kasvatatud.

Samas, lihas on seda kõike samuti, lisaks ka nitriteid, mis on veelgi mürgisemad. Loomad söövad samuti taimi, mis on koos happevihmadega jms keemiliste ühenditega. Sellest on mõjutatud ka loomsed produktid.

See, et nad toitaineliselt tühjad on oma massi kohta ..., kogu menüü ei peagi ja ei tohi koosneda ainult lehtsalatist ning hiinakapsast. Loomulikult on nad toitaineliselt vaesemad kui mõni muu juur- või köögivili. Need on ühed näited asjadest, mida võiks lisada oma menüüsse. Juurikatest saadavate toitainete ning nende rikkuse teema on juba hoopis midagi muud. Minu soovitus oli lisada midagi tervisele ka :D

Sinu soovitus oli liha mitte tarvitada ja seda ei saa küll tervisele kasulikuks pidada,eriti veel jõusaalis käiva inimese jaoks, :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu soovitus oli liha mitte tarvitada ja seda ei saa küll tervisele kasulikuks pidada,eriti veel jõusaalis käiva inimese jaoks, :(

Suuresti oleneb see sellest, mida jõusaalis teha soovitakse st, mis on eesmärk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu soovitus oli liha mitte tarvitada ja seda ei saa küll tervisele kasulikuks pidada,eriti veel jõusaalis käiva inimese jaoks, :(

Hmm, oskad Sa öelda, miks ei saa liha mitte tarvitamist kasulikuks pidada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×