Jump to content
tuufus

Valu kuklas

Recommended Posts

vbl surud kukla liiga kõvasti vastu pinki

kuklas on paljud tähtsad veresooned

jägi seda ka kõhu tegemsel, ära hoia käsi kukla taga

muide kas sa ikka hingad korralikult sel ajal?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga äkki on sulle uss ajju pugenud? Ma kuulsin uudist, kuidas ühel pensionäril avastati u 12 cm uss silmast, mis kiiresti eemaldati, kuna tekkis oht, et uss võib ajju pugeda. Ussi sai mees silma sügisel õunakoristamis ajal, kui teda hammustas sääsk silma.

Nii et mine ruttu arsti juurde, enne kui uss suuremat pahandust jõuab su ajus teha ja su lõpuks zombeerida. :blink: Kui arst ka ei aita, siis mine mõne nõia juurde, küll nemad juba oma voodoo kepiga su korda teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga äkki on sulle uss ajju pugenud? Ma kuulsin uudist, kuidas ühel pensionäril avastati u 12 cm uss silmast, mis kiiresti eemaldati, kuna tekkis oht, et uss võib ajju pugeda. Ussi sai mees silma sügisel õunakoristamis ajal, kui teda hammustas sääsk silma.

Nii et mine ruttu arsti juurde, enne kui uss suuremat pahandust jõuab su ajus teha ja su lõpuks zombeerida. :huh: Kui arst ka ei aita, siis mine mõne nõia juurde, küll nemad juba oma voodoo kepiga su korda teevad.

:blink: Mida f.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi võib olla körgenenud vererõhus, ning pingutades tekibki pea taha ossa valu, endal oli sama probleem, kuid puhkus ja aeroobne aitasid sellest üle saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga äkki on sulle uss ajju pugenud? Ma kuulsin uudist, kuidas ühel pensionäril avastati u 12 cm uss silmast, mis kiiresti eemaldati, kuna tekkis oht, et uss võib ajju pugeda. Ussi sai mees silma sügisel õunakoristamis ajal, kui teda hammustas sääsk silma.

Nii et mine ruttu arsti juurde, enne kui uss suuremat pahandust jõuab su ajus teha ja su lõpuks zombeerida. :blink: Kui arst ka ei aita, siis mine mõne nõia juurde, küll nemad juba oma voodoo kepiga su korda teevad.

Kuumarabandusest tingitud segasusseisundi väljendus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli kunagi nii et kui äkiliselt pead pöörasin vms.siis lõi kukla taha julma valu,nagu rebeneks midagi.

ja mul ühel sõbral oli ka samamoodi siin vahepeal,ei tea jh millest see tingitud võib olla :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peavalu põhjuseid võib olla väga mitmeid. Pead katvas nahas on keerukas närvivõrgustik. Peas ning ajupõhjas asuvad lihased ja veresooned sisaldavad valutundlikke närvilõpmeid. Sageli on peavalu põhjuseks veresoonte laienemine, mis venitavad närvilõpmeid ja see panebki valu tundma. Need on nn. vaskulaarsed peavalud, mille korral on tegemist koos füüsilise pingutusega tugevneva tuikava peavaluga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul oli vahepeal sama asi,suruda ei saanud üldse ja jõusaalist olin 2 nädalat talvel eemal ja läks normaalseks uuesti.

Te ikka pearinge teete ja kaela painutate?

Käige kiropraktiku juures ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muutsin natuke kava. Eelnevalt tegin 3x6 seeriad, nüüd 3x15 väiksemate raskustega. Samad harjutused, eelnevalt pole probleeme olnud. Nüüd, aga esimese harjutuse viimast seeriat lõpuni tehes lööb mõnikord kuklasse tuikav valu, mis levib pealaeni välja. Ja tihti jääbki pea pärast seda esimest harjutust vaikselt tuikama. Ei saa järgnevate harjutuste viimaseid seeriaid lõpuni teha, kuna tuikav valu muutub pinge tõustes tugevamaks. Milles võib probleem olla? Kuidas seda vältida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muutsin natuke kava. Eelnevalt tegin 3x6 seeriad, nüüd 3x15 väiksemate raskustega. Samad harjutused, eelnevalt pole probleeme olnud. Nüüd, aga esimese harjutuse viimast seeriat lõpuni tehes lööb mõnikord kuklasse tuikav valu, mis levib pealaeni välja. Ja tihti jääbki pea pärast seda esimest harjutust vaikselt tuikama. Ei saa järgnevate harjutuste viimaseid seeriaid lõpuni teha, kuna tuikav valu muutub pinge tõustes tugevamaks. Milles võib probleem olla? Kuidas seda vältida?

Tegemist on nn. pingutuspeavaluga. Tavaliseks tekkepõhjuseks on raskuste tõstmine. Seda liiki valu nim. ohutuks peavaluks ja selle täpne tekkemehhanism on teadmata.

Ilmselt pead leidma katse-eksituse meetodil sinu jaoks sobiliku korduste arvu seerias.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muutsin natuke kava. Eelnevalt tegin 3x6 seeriad, nüüd 3x15 väiksemate raskustega. Samad harjutused, eelnevalt pole probleeme olnud. Nüüd, aga esimese harjutuse viimast seeriat lõpuni tehes lööb mõnikord kuklasse tuikav valu, mis levib pealaeni välja. Ja tihti jääbki pea pärast seda esimest harjutust vaikselt tuikama. Ei saa järgnevate harjutuste viimaseid seeriaid lõpuni teha, kuna tuikav valu muutub pinge tõustes tugevamaks. Milles võib probleem olla? Kuidas seda vältida?

kui mul sellised valud olid siis avastasin et vererõhk on liiga kõrge, kontrolli kas rõhk on normis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii vastas sellise küsimuse peale teadjamees Kalmus: ".... selle põhjus on suur vererõhutõus, mille tagajärjel saab ülemäära venitatud mõni pea versoon, ajus toimunud rõhu suurenemine, midagi lihtsalt saab pisut välja venitatud."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekib sprintides vahepeal jube peapööritus, tekivad n-ö jaaniussid silmades, eredad valged triibukesed igalpool, ka arvatavasti vererõhk. Puhkeasendis on vererõhk igati korras ja ehk isegi natuke madal. Kuidas seda peapööritust treeningu ajal ära hoida? Tekib ainult keset jooksu, kui olen juba hoo sisse saanud ja pingutan kõvasti, et hoogu säilitada. Kui jooks saab tehtud, siis läheb kõik normaalseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muutsin natuke kava. Eelnevalt tegin 3x6 seeriad, nüüd 3x15 väiksemate raskustega. Samad harjutused, eelnevalt pole probleeme olnud. Nüüd, aga esimese harjutuse viimast seeriat lõpuni tehes lööb mõnikord kuklasse tuikav valu, mis levib pealaeni välja. Ja tihti jääbki pea pärast seda esimest harjutust vaikselt tuikama. Ei saa järgnevate harjutuste viimaseid seeriaid lõpuni teha, kuna tuikav valu muutub pinge tõustes tugevamaks. Milles võib probleem olla? Kuidas seda vältida?

Samal teemal on varasemaid teemasid, tee otsing :rolleyes:

Minul aitas surve kuklalihastele teatud kohta. Proovi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli kunagi sama probleem.

Lähtudes Oldmani postitusest teemas "jalapress ja pilt taskus":

"... /Põhjuseks võib olla ka vähene soojendus enne trenni ja soovitavalt tee enne mingi kergem harjutus, sest adaptatsioon ei ole veel mõnikord käivitunud nii kiiresti.",

eeldasin ka, et viga võib olla nõrgas soojenduses = ebapiisavas veresoonte adaptsioonis.

Hakkasin tegema "HIIT tüüpi" soojendust:

sõudmine ergomeetril (sobib ka ratas, jooksulint)

2 min kergelt

1 min keskmiselt

30 sek kergelt

1 min tugevalt

30 sek kergelt

1 min maksimumiga

30 sek kergelt

1 min maksimumiga

1-2 min kergelt samal ajal õlavööga maksimaalse amplituudiga töötades.

Teaduslikult tõestada ei saa aga kuna probleem kadus, siis järeldan, et hüpotees on paika pidanud. :rolleyes:.

Lihtsalt 10 minutit rahulikus tempos teeb küll lihased ja liigesed kergelt soojaks, kuid veresoonte adaptsiooniks pole see ilmselt piisav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhuga pole mul kunagi "normis" olnud. See mul kaasasündinud viga, kõigub 80/120 ja 90/140 vahel, seda siis ilma koormuseta. Valu tekib just rinda tehes (kaldpink smithil surumine) ja reit tehes (hack-kükk). Soojendust teen 10 min sõudekat, keskmises tempos 8 min ja lõpus viimane 2 min tõmban max. tempoga. Isegi täna hommikul annab vaikselt tuigates märku, et mingi jama eile ole. Täpselt nagu pohmakas praegu.

Mõtlesin teha paar tsüklitreeningut 2 nädalat 3x15-20 seeriad; 2 nädalat 3x10-13 seeriad; 2 nädalat 3x6-8 seeriad; 1 taastav nädal kergete raskustega. Imelik on just see, et horisontaalpingil surumisel ei ole sellist peavalu tekkinud.

Järgmine nädal algab 3x10 seeriad, vaatame, kas siis ka jamab, või on viga hoopis liiga pikas seerias.

Alan, millisele piirkonnale peaks tähelepanu pöörama?

Edit:

Eile trenni tehes on mul 3-as harjutus hack kükk. 2 esimest 15-st seeriat probleemivabalt ja kolmanda seeria viimane kordus, alla kükkides pani litaka kuklasse ära. Püsti sain küll tagasi, aga põhimõtteliselt peale seda paneb siiamaani isegi trepist käimine pea valutama. Lisaks oli terve eilne õhtu süda paha. Võtan paariks päevaks aja maha ja vähendan seerias korduste arvu. Peab hakkama püramiidi vist hoopis tegema.

Muudetud kasutaja masterofceremony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtsin 1,5 nädalat puhkust, lisaks vähendasin korduseid (nagu Hr. Otter soovitas) ja enam ei mingit probleemi. Eilne kuidagi natuke ebavlev ja "kompiv" trenni algus läks peale esimest kahte harjutust täie auruga jälle edasi. Täna ei jõua trenni juba ära oodata, sihuke laks on sees :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×