Jump to content
Kratos

Rinna treenimine

Recommended Posts

1 kord .

* 3 seeriat - 10 kordust - Hantlitega Lendamine .

* 4 seeriat - 10 kordust - Lamades surumine ( kang )

* 3 seeriat - 10 kordust - Kald.pind surumine ( kang - hantlid )

Esmasp on sobilik rinnapäev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 kord .

* 3 seeriat - 10 kordust - Hantlitega Lendamine .

* 4 seeriat - 10 kordust - Lamades surumine ( kang )

* 3 seeriat - 10 kordust - Kald.pind surumine ( kang - hantlid )

Esmasp on sobilik rinnapäev.

Hr hunter teab, kuidas on ükskõik mis olukorras treenida rinda kõige parem ning veel paljastas ta saladuse, et rind areneb kõige paremini esmaspäeval :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu rinnapäev näeb välja selline

Surumine(Neg/pos/tava kaldega 3x6-8)

Lendamine(Neg/pos/tava kaldega 3x6-8)

Pullover 3x12

Kätekõverdused(Kitsa ja laia haardega) 3xFailini

Ise olen ektomorf ja sellise kavaga olen kõige rohkem näinud rinna arengut..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu rinnapäev näeb välja selline

Surumine(Neg/pos/tava kaldega 3x6-8)

Lendamine(Neg/pos/tava kaldega 3x6-8)

Pullover 3x12

Kätekõverdused(Kitsa ja laia haardega) 3xFailini

Ise olen ektomorf ja sellise kavaga olen kõige rohkem näinud rinna arengut..

27 seeriat rinda ühes trennis? Või valid mis kaldega mingi päev teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eeldusel, et närvisüsteem ja organism suudavad taastuda, on hüpertroofia seisukohalt parem teha tihemini kui kord nädalas.2-3 korda, aga seda siis juba teiste lihasgruppide arvelt.Muidugi siis ei tohi ühe trenniga liiga suurt intensiivsust ja mahtu kasutada, pigem vähem kui tavaliselt.Näiteks 4 korda nädalas käia jõusaalis, neist kahel alustada rinnaga, teha 2-3 harjutust, igas 3-4 seeriat.Viitaks siin teaduslikele uuringutele treeningsageduse ja hüpertroofia seostest ka, aga ei viitsi praegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
27 seeriat rinda ühes trennis? Või valid mis kaldega mingi päev teha?

Kõiki teen ühel päeval, erinevatel kalletel mudin raskuseid ehk siis ühel nädalal annan vatti negatiivse kaldega ja pos kaldega kasutan 50% tavaraskusest ja järgmine nädal siis vastupidi..

(See on ainus viis kuidas mingi areng mul rinnal toimub seega jälgin seda kava kuni arengut jätkub..)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hr hunter teab, kuidas on ükskõik mis olukorras treenida rinda kõige parem ning veel paljastas ta saladuse, et rind areneb kõige paremini esmaspäeval :D

Sinu jaoks olen ma härra .

Üks surumine, üks lendamine , üks tõmme . Harilik, aga saab ka asja teistmoodi. :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen tähele pannud endal, et rind reageerib kõige paremini suruvatele harjutustele.

Ehk siis MINU rinnakava:

kaldpinnal surumine hantlitega,

horisontaalpinnal surumine kangiga,

negatiivsel pinnal surumine kangiga laia haardega,

trenazööril/trossil/vahel ka masinal surumine.

Soovitan alati rinnale teha palju surumisi, siis tuleb ka hea rind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu rinnapäev näeb välja selline

Surumine(Neg/pos/tava kaldega 3x6-8)

Lendamine(Neg/pos/tava kaldega 3x6-8)

Pullover 3x12

Kätekõverdused(Kitsa ja laia haardega) 3xFailini

Ise olen ektomorf ja sellise kavaga olen kõige rohkem näinud rinna arengut..

Pullover on ju seljaharjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ju ta siis teeb mõlemat, sest täpselt sama harjutus on harjutustepangas selja all esimene. Õlavarte ülevalt alla toomine (selili asendit arvestamata) on ikkagi seljalihaste funktsioon ning selg ka selle harjutuse käigus kõige rohkem väsib.

Muudetud kasutaja s4nder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ju ta siis teeb mõlemat, sest täpselt sama harjutus on harjutustepangas selja all esimene. Õlavarte ülevalt alla toomine (selili asendit arvestamata) on ikkagi seljalihaste funktsioon ning selg ka selle harjutuse käigus kõige rohkem väsib.

Õlavarre mediaalne rotatsioon on samamoodi rinnalihase funktsioon.Paljud õlavarre liigutused haaravad nii erinevaid lihaseid, et ei saa öelda "õlavarte ülevalt alla toomine on seljalihaste funktsioon".

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuda oleks kõige õigem treenida rinda ning kui tihti nädalast tuleks rinda treenida?

kuna tavaliselt on rinna ülemine osa nõrgem kui alumine osa (enamus tüüpe keskendub horisontaalpinnal surumisele ja kaldpinda tehakse vähem ja alati teise harjutusena) siis hakkasin alustama alati kaldpinnalt surumisega: esimene seeria pink üks aste allpool 90kraadisest nurgast, vali raskus millega jõuad pingutades 10 kordust suruda, ära unusta, et rinda suru pöidlad kangi peal mitte ümber ja surumine soorita suhtes allalaskmine 3 sekundit ülessurumine 1 sekund ehk jälgi harjutusel negatiivset faasi samuti lase kang alati rinnani välja ja väldi nn rinnalt põrgatamist samuti hoia puusad alati vastu pinki. kui suudad 10 kordust ära suruda siis lisa 5kilo raskust ja ära veel nurka muuda, kui suudad veel 10 kordust suruda siis lisa veel 5 kilo kui kümmet enam ei tule siis lase pinki ühe võrra madalamale - ehk siis raskust lisa siis kui surud 10 kordust ära ja kui ei suru siis lase pinki madalamale, sama süsteemiga mine kuni negatiivse kaldenurgani välja. see ongi su ühe korra rinnatrenn. sama süsteemi võid kasutada ka hantlitega lendamisel ja surumisel, võid teha kas pingi nurka liigutades negatiivsest kuni siis kaldpinnani. kui nüüd tunned, et veel piisavalt pole rind verd täis ja jaksu veel on siis tee rinnamasinat peale, väiksema raskusega ja 3x nii palju kui suudad :D jälgi, et selg oleks kogu harjutuse vältel vastu pinki ja suru ka kukal vastu pinki, väldi kehaga kaasa aitamist - tööta rinnalihasega, võid istme kõrgust regullida - saad nurka muutes koormust suunata erinevale rinna osale :D piisab kui sedasi rinna korra nädalas läbi töötad :D

sedasi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna tavaliselt on rinna ülemine osa nõrgem kui alumine osa (enamus tüüpe keskendub horisontaalpinnal surumisele ja kaldpinda tehakse vähem ja alati teise harjutusena) siis hakkasin alustama alati kaldpinnalt surumisega: esimene seeria pink , vali raskus millega jõuad pingutades 10 kordust suruda, ära unusta, et rinda suru pöidlad kangi peal mitte ümber ja surumine soorita suhtes allalaskmine 3 sekundit ülessurumine 1 sekund ehk jälgi harjutusel negatiivset faasi samuti lase kang alati rinnani välja ja väldi nn rinnalt põrgatamist samuti hoia puusad alati vastu pinki. kui suudad 10 kordust ära suruda siis lisa 5kilo raskust ja ära veel nurka muuda, kui suudad veel 10 kordust suruda siis lisa veel 5 kilo kui kümmet enam ei tule siis lase pinki ühe võrra madalamale - ehk siis raskust lisa siis kui surud 10 kordust ära ja kui ei suru siis lase pinki madalamale, sama süsteemiga mine kuni negatiivse kaldenurgani välja. see ongi su ühe korra rinnatrenn. sama süsteemi võid kasutada ka hantlitega lendamisel ja surumisel, võid teha kas pingi nurka liigutades negatiivsest kuni siis kaldpinnani. kui nüüd tunned, et veel piisavalt pole rind verd täis ja jaksu veel on siis tee rinnamasinat peale, väiksema raskusega ja 3x nii palju kui suudad :D jälgi, et selg oleks kogu harjutuse vältel vastu pinki ja suru ka kukal vastu pinki, väldi kehaga kaasa aitamist - tööta rinnalihasega, võid istme kõrgust regullida - saad nurka muutes koormust suunata erinevale rinna osale :D piisab kui sedasi rinna korra nädalas läbi töötad :D

sedasi ;)

Mnjah aga see "üks aste allpool 90kraadisest nurgast" on minu meelest ikkagi liiga kõrge rinnatrenniks. Seda ka Kalmus kunagi märkis, et tavapärane 45-kraadine nurk on mingi segu rinna-ja õlaharjutusest. Ise sama meelt, asi hakkas liikuma kui pingi langetasin mingi 30-kraadi peale. No eks igaüks ise tunnetagu kus see õige nurk on, eks peabki ju kogu aeg eksperimenteerima...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mnjah aga see "üks aste allpool 90kraadisest nurgast" on minu meelest ikkagi liiga kõrge rinnatrenniks. Seda ka Kalmus kunagi märkis, et tavapärane 45-kraadine nurk on mingi segu rinna-ja õlaharjutusest. Ise sama meelt, asi hakkas liikuma kui pingi langetasin mingi 30-kraadi peale. No eks igaüks ise tunnetagu kus see õige nurk on, eks peabki ju kogu aeg eksperimenteerima...

ja täiskükk on segu jala esiosa ja sääretrennist + tuharad ja paratamatult saab vatti biitseps lailihase trennis ja kui teed jõutõmmet siis kasutad randmelihaseid hoidmisel jne seega paha ei tee see kuidagi pigem on treening mitmekülgsem ja see on üks küllaltki oluline point :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×