Jump to content
Tishomingo

Nõuandeid (eelkõige toitumise koha pealt) rasvapõletuseks?

Recommended Posts

Olen 17-aastane noormees, 174 cm pikk ja kaalun 70kg.

Olen jõusaali ja muidki trenne vahelduva eduga proovinud ja tihti on ka mõjunud, kuid miskipärast asjad pooleli jäänud. Alati olnud probleem nn "sangade" külgedelt maha saamisega. Võtsin ennast hiljuti kokku ja hakkasin uuesti treenimas käima.

Tahtsin küsida, et kas mu praegune treening on sobiv, kui sooviks näiteks 5-6 kg veel maha võtta..

Trennis üritan käia 3-4 korda nädalas, üldjuhul jõuan 3 (esmaspäev, kolmapäev, reede, võimaluse korral ka pühapäeval). Alustuseks teen tühja kõhu peale (hommikupoole siis) 60 minutit jooksulindil. Kõnnin 15 min, siis sörgin 30 min ja siis kõnnin veel 15 min. Lisaks teen ka ühte internetist leitud kõhulihaste harjutuste seeriat (

). Kolmandaks harjutuseks teen ühel trenažööril rinnalihaseid tugevdavaid harjutusi.

Toitumist nii väga ei jälgi ja tean, et kalorite lugemiseks eriti püsivust ei ole. Saia ja leiba ei söö ja šokolaad ja igasugune rämpstoit üldiselt peale ei lähe. Öiseid sööminguid ka ei toimu - kui kell peale 22te tühjaks läheb, söön puuvilju või kergemaid fitness jogurteid. Päevased söögid on võib-olla siiski liiga süsivesikute rohked, tihti söön erinevaid pastasid ning pelmeene.

Küsimus siis, et kas peaksin toitumist ja treeningut kuidagi veel muutma või on sellist treeningut püsivalt tehes hea šanss oma soovitud kaalu saada? Olen seda vaid mõne nädala teinud ja ei tea veel tulemuste kohta rääkida, aga tahtsin igaks juhuks teadjamatelt meestelt üle küsida. Eesmärk oleks just olla kõhnem, lihased pole nii olulised, kuigi nö six-packist ka ära ei ütleks. ;)

Aitäh :D

Muudetud kasutaja Tishomingo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumise paikapanemine peaks sinu praegust eesmärki arvestades olema esimesel kohal. Alusta sellest, et teed endale selgeks toitumise kohta käivad põhitõed, makrotoitained... ja sealt vaikselt edasi. Sinu postitusest lähtub, et hetkel valitseb sul selles suhtes natuke segadus - fitnessjogurtid ja puviljad sisaldavad endas kiiresti imenduvaid süsivesikuid, mis vastu ööd tarbides sulle rasvapõletusel kasuks ei tule. Samuti pole õige limiteerida oma õhtust toidukorda mingi kindla kellaaja järgi, vaid toidukordade jaotus peab olema planeeritud ühtlaselt kogu päevale ja lähtuma pigem energiakulutuse ajast ja määrast.

Treening hommikuti tühja kõhuga kuulub pigem radikaalse kaalukaotuse valdkonda, mitte aruka ja läbimõeldud treeningpõhimõtete hulka, eriti arvestades sinu praeguse aeroobse pikkust, millele lisandub ka anaeroobne treening. Alustuseks jällegi võiksid otsida märksõnu nagu "aeroobne treening" ning kindlasti tutvuda lisaks ka jõutreeningu efektiivsust käsitlevate kirjutistega rasvapõletuse kohta. Lihasmass on see, mis puhkeolekus kaloreid kulutab.

Igaljuhul edu valitud teel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale mõningat artiklite ja foorumiteemade lugemist proovisin endale teha toitumiskava. Ootaksin siis kommentaare ja kriitikat.

Hommik (08.00 - 11.00)

Kauss müslit/helbeid

Tass kohvi/teed

Klaas piima

Lõuna (12.00 - 15.00)

Praad kana- või sealihast (kõrvale riis/kartulid ja aedvilju)

Klaas piima

Õun

Õhtul (20.00 - 22.00)

Pakk kohupiima

Kolm keedumuna

Klaas piima

Tass teed

Kindlat trenniaega pole. Esmaspäeval ja reedel teen kohe hommikul enne söömist nagu eelpool mainitud. Kolmapäeval päris õhtul, enne 19.00 ei jõua kuidagi. Kui pühapäeval võimalus teha siis lõuna paiku.

Aitäh juba ette :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale mõningat artiklite ja foorumiteemade lugemist proovisin endale teha toitumiskava. Ootaksin siis kommentaare ja kriitikat.

Hommik (08.00 - 11.00)

Kauss müslit/helbeid

Tass kohvi/teed

Klaas piima

Lõuna (12.00 - 15.00)

Praad kana- või sealihast (kõrvale riis/kartulid ja aedvilju)

Klaas piima

Õun

Õhtul (20.00 - 22.00)

Pakk kohupiima

Kolm keedumuna

Klaas piima

Tass teed

Kindlat trenniaega pole. Esmaspäeval ja reedel teen kohe hommikul enne söömist nagu eelpool mainitud. Kolmapäeval päris õhtul, enne 19.00 ei jõua kuidagi. Kui pühapäeval võimalus teha siis lõuna paiku.

Aitäh juba ette :D

Hommikul vähe valku . Üldiselt üldse kuidagi nadi võitu , loe veel natuke foorumis ringi :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk hommikul ka veel kohupiima? Mis veel?

No hommikul võid süüa kas , rasva ja valgurikkaid või süsivesiku ja valgurikkaid. Hommmikul puder + kohupiim/munad/kodujuust jne. Ja üldse su menüüs pole nii palju rasvasid , et 3 korraga hakkama saaks päeva jooksul. Peaksid ikka sinna 4 toidukorra peale minema. Areta uus kava siis saab edasi uurida :D

Muudetud kasutaja Samakamees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ennem ei lugenud et sa tahad kaalust alla saada. Siis on siiski kõige parem viis teha seda rasva ja valgurohkete toitudega. Uuri selle kohta veidike. Otsi näiteks ülesse Rotteri postitatud hommikusöök - peekon avokaado jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks keegi ei pööra tähelepanu sellele, et 174 cm ja 70 kg ja tahab 5-6 kg alla võtta?

Mis sust üldse järgi jääb siis? Ainult luu ja nahk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks keegi ei pööra tähelepanu sellele, et 174 cm ja 70 kg ja tahab 5-6 kg alla võtta?

Mis sust üldse järgi jääb siis? Ainult luu ja nahk.

Beckhamite dünastiat pole veel kukutatud, niiet su post pole eriti kohane siin hetkel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks keegi ei pööra tähelepanu sellele, et 174 cm ja 70 kg ja tahab 5-6 kg alla võtta?

Mis sust üldse järgi jääb siis? Ainult luu ja nahk.

174cm ja 70 kg võib olla silmaga vaadates päris rasvunud inimene :D Nii , et ei tea kas tasub sellele tähelepanu pöörata. Kuigi 5 kg vist oleks natuke palju .. üldse ei tasuks numbreid vaadata ( see käis algatajale )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Justnimelt et ei tasuks numbreid vaadata. Rõhk kehakompositsiooni muutmisele, mitte alla võtmisele!

Ja Beckham on 183 cm ja 75 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Justnimelt et ei tasuks numbreid vaadata. Rõhk kehakompositsiooni muutmisele, mitte alla võtmisele!

Ja Beckham on 183 cm ja 75 kg.

Kui nüüd arvestada noormehe pikkust ja tema hetke kaalust - 6 kg, siis ongi väike Beckham :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õllekõhust ja sangadest on vaja lahti saada :D

Eeldades, et rämpstoitu ei sööda:

tarbi minimaalselt teravilja ja fruktoosi sisaldavaid tooteid (õun on fruktoosirikas!) ning loobu magusatest jookidest ja piimast, samuti on välistatud igasuguste pulbrite kasutamine. Kasuta rohkem juurvilju ja pähkleid (v.a. india pähklid, millega tuleb olla ettevaatlik, sest sisaldavad pähklitest kõige rohkem süsivesikuid), sest need ei kõiguta veresuhkrut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palju on miinium palju on vaja tarbida süsivesikuid, valke ja rasvu päevas ? üritan ka mingit toidukava aretada,aga ei tea palju peaks igast asju tarbima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan nõuannete eest, kuid piimast loobumine.. miks? Rämpstoitu jah ei armasta, magusatest jookidest joon vahel Nestea'd, aga mitte väga tihti.

Muudetud kasutaja Tishomingo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul keedumunad ja kohv, lõunal praad (koos köögiviljasalatiga) ja kõrvale vesi, õhtul kergemat liha (kana/kala) ja veel aedvilju kõrvale + tass teed.

Parem? :D

Muudetud kasutaja Tishomingo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikul keedumunad ja kohv, lõunal praad (koos köögiviljasalatiga) ja kõrvale vesi, õhtul kergemat liha (kana/kala) ja veel aedvilju kõrvale + tass teed.

Parem? :D

Rasva jääb väheks, lisa hommikuks näit. peekonit ja hapukoort. Õhtul võiks kana rasvasem olla ja lisaks pähkleid. Millest sul see lõuna koosneb, ei oska aidata ......... Kohvile võid lisada vahukoort.

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasva jääb väheks, lisa hommikuks näit. peekonit ja hapukoort. Õhtul võiks kana rasvasem olla ja lisaks pähkleid. Millest sul see lõuna koosneb, ei oska aidata ......... Kohvile võid lisada vahukoort.

Lõunal söön koolitoitu, kana- või sealiha riisi või kartulitega. Vahel ka pelmeenid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasva jääb väheks, lisa hommikuks näit. peekonit ja hapukoort. Õhtul võiks kana rasvasem olla ja lisaks pähkleid. Millest sul see lõuna koosneb, ei oska aidata ......... Kohvile võid lisada vahukoort.

Ma vaatan, et sa pakud seda menüüd igas teemas :D Ei taha nüüd paha onu olla aga sellega küll sangasid ei vähenda.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et sa pakud seda menüüd igas teemas :D Ei taha nüüd paha onu olla aga sellega küll sangasid ei vähenda.

Argo

Tundub, et oled enda teoorias suht kindel, äkki tõestad vastupidist ????

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et sa pakud seda menüüd igas teemas :angry: Ei taha nüüd paha onu olla aga sellega küll sangasid ei vähenda.

Argo

Ole või vägapahaonupoeg aga mööda sa paned, :D

Töe kriteerium on praktika ja tolle(täpsemalt analoogilise) menüü efektiivsust olen ntx isiklikult enda peal kontrollinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et sa pakud seda menüüd igas teemas :D Ei taha nüüd paha onu olla aga sellega küll sangasid ei vähenda.

Argo

Kas oled ise katsetanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ole või vägapahaonupoeg aga mööda sa paned, :D

Töe kriteerium on praktika ja tolle(täpsemalt analoogilise) menüü efektiivsust olen ntx isiklikult enda peal kontrollinud.

Mina ei ole toitumisspetsialist.Kui sa loed selle teemaalgataja jutu uuesti läbi, siis olen ma tema puhul 100% kindel, et see menüü ei toimi.

PS: Kindlasti see töötab, ma ei kahtlegi selles.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×