Jump to content
joss615

jalad

Recommended Posts

Vaadake, et te selle ass-to-grass tehnikaga oma alaselga ei vigasta. Kui liiga madalale kükkida, siis paratamatult läheb selg alumises asendis kõveraks ja sellest tulenevad paljud traumad. Mina igatahes alla paraleeli kükkida ei saa.

A võib-olla tõesti paindub mõni mees nii, et alumises asendis selg kõveraks ei lähe..

Mul on pikad jalad/käed ja suhteliselt lühike keha, nii on hea madalale lasta, selg on pigem nõgus, kui kõver selles asendis.Eelmine kuu tegin ka veel kükke paralleelini, aga nüüd on hoopis teine tunne teha, raskused on küll väiksemad, aga kõvasti raskem tundub endale.Tõstjad teevad ka kõik ass-to-grass kükke, samuti tegid kulturismi kuldaja profid, Tom "Legs" Platziga eesotsas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstjad peavad ju kõik alla paralleeli kükkima :rolleyes: Rait laseb suht 300-ga ###### vastu maad B)

Miks ALLA paralleeli? Küki loetakse ju, kui on reied paralleelsed. Alla selle ei ole vaja. Milleks teha liigset tööd?

Miks Rait vastu maad laseb, seda ma ei tea ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kuulge, kasvuhormoon ja testosteroon on hoopis erinevad asjad.Testosteroonitase oleneb väga vähe treeningust, see oleneb palju rohkem vanusest ja loomulikest päevastest tsüklitest.Ja kasvuhormooni lihast kasvatav efekt on väga väike, mõelge nende naiste peale, kes teevad kükki, samas on ikka väiksemad, kui mehed.Muidugi, kasvuhormoon vallandab omakorda IGF-1 tootmise, aga ega IGF-1 ei ole samuti väga võimas anaboolne hormoon.Tõenäoliselt kõige võimsam lihaskasvu reguleeriv hormoon, peale testosterooni muidugi, on insuliin, kui temaga osata õigesti ümber käia.Insuliinile teatavasti kükk mingit mõju ei avalda.

Praktikast teada efekt, et kükk on parim massiharjutus, tuleb sellest, et ta hõlmab lihtsalt kõige suuremat lihasmassi üldse kõigist harjutustest.Aga jällegi, ta paneb kasvama ainult need lihased, mis on töösse haaratud.Et seda paremini mõista, tuleb mõelda lihaskasvu mehhanismi peale: 1)harjutus koormab lihast 2)lihases tekivad pingutuse tulemusena mikrotraumad 3)peale treeningut hakkab organism traumasid parandama, kusjuures signaali selleks annavad erinevad hormoonid nagu IGF-1 ja insuliin (insuliin viib glükogeeni ja valgud lihastesse, et parandamine saaks toimuma hakata).

Sellest ilmneb ka hästi miks on vajalik peale trenni kortisoolitase madalaks saada.

Okay, point on selles, et need kes tahavad rind-biitseps kava teha ainult, neil ei tasu kükki teha, sest rinnalihasele kükk mõju ei avalda ja biitsepsi treenimiseks on samuti efektiivsemaid meetodeid.Iseasi on see, et teised lihased neil lihtsalt ei arene.

Ma vaatan, et teemast mingit osa sa valdad, üldpilt nagu jääb segaseks. Et siis kükke tehes testosterooni tootlikkus ei suurene? Mina väidan, et küki tegemine avaldab insuliini eritumisele mõju. Veresuhkru kaudu.

Ja siis veel selline küsimus, et kui testot tagumikku süstida, kas siis ainult tagumik hakkab kasvama ja on vaja kõik skeletilihased läbi torkida? See vist rohkem küsimus keemikutele... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et teemast mingit osa sa valdad, üldpilt nagu jääb segaseks. Et siis kükke tehes testosterooni tootlikkus ei suurene? Mina väidan, et küki tegemine avaldab insuliini eritumisele mõju. Veresuhkru kaudu.

Ja siis veel selline küsimus, et kui testot tagumikku süstida, kas siis ainult tagumik hakkab kasvama ja on vaja kõik skeletilihased läbi torkida? See vist rohkem küsimus keemikutele... :rolleyes:

Ma ei öelnud, et ei mõjuta, mõjutab küll, aga liiga vähe.Kui teha testosteroonisisalduse test, siis peale trenni on testosterooni sisaldus veres isegi madalam, kui enne trenni.Tõus tuleb puhkuse ajal, see väga väike tõus.Testosteroonitase on naturaalselt kõrgem öösel ja hommikul.Näiteks järgmine hommik peale joomist on testosteroonitase samuti normaalsest pisut kõrgem, kas see paneb siis lihased oluliselt kasvama?

Samuti mõtle tõstjate peale, mitte suurte absoluutkaalus olevate, vaid kergemate kaaluklasside omade peale.Keskmist eesti tõstjat vaadates ei ütleks küll välimuse järgi, et ta suuri raskusi tõstab.Rebimine ja tõukamine haaravad veelgi rohkem lihasgruppe, kui kükk, seega nad tõstavad testosteroonitaset veel enam.Aga see tõus on ikkagi nii minimaalne, et ta ei pane kõiki keha lihaseid mühinal kasvama.Toitumise ja insuliiniga mõjutab lihaskasvu palju rohkem, kui kükkidega.

Ja see väide, et kükk mõjutab insuliinitaset on küll iseenesest õige, aga samahästi võib öelda, et iga tegevus mõjutab insuliinitaset veresuhkru kaudu, sest nii see ju on.Veresuhkru taset mõjub näiteks intervalltreening palju rohkem, kas ta on siis efektiivsem massilisaja, kui kükk?

Testosterooni süstides on palju suuremad kogused, kui see pisike tõus, mille kükk annab.Testosteroon on küll kõige suurema mõjuga lihaskasvule, aga tema taset suures ulatuses mõjutada on väga raske ilma süstimata.

Ma ei tee siin kükke maha, aga on vale arvata, et ta paneb KÕIK keha lihased kasvama.Süda on lihas, siseelundid on silelihased.Testosterooni süstimine paneb organid paisuma, kükk ei pane.Skeletilihastest haarab ta kuskil 80%, aga nendele ülejäänule 20% ta ei avalda mõju.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen su jutuga mingil määral nõus, aga ikkagi olen veendunud, et tehes kükki ja teisi baasharjutusi biitsepsi ja rinnaga koos, arenevad viimased palju kiiremini, kui ainult neile keskendudes. Isegi julgeksin väita, et pannes põhirõhu baasharjutustele, tehes lisaks ka käsi, arenevad need palju kiiremini, kui keskendudes kätele, tehes ka lisaks baasharjutusi. Loogika ütleb, et väikesed lihased ei saa ülejäänud kehast nii väga palju rohkem arenenud olla, või kui isegi saavad, siis selle jaoks tuleb kõvasti vaeva näha.

Küll olen nõus, et tuleb treenida tervet keha ja ainult kükiga ei pruugi saada nii suurt rinda või kätt võrreldes sellega, kui teha baasharjutuste juurde ka nendele harjutusi. Mitte aga nii, et jalgadele on ainult üks harjutus, näiteks kükk, nädalas, aga biitsepsile teed kolm harjutust nädalas.

Üritan tuua näite, mis on natuke äärmuslik. Oletame et sa tahad millegi pärast ainult suuri käsivarsi. Keskendud ainult neile. Kas tasub loota, et need arenevad väga palju? Läheksid need siis õlavartest suuremaks ja areneksid ülejäänud kehaga võrreldes väga palju rohkem?

Või siis treenid näiteks ainult ühte trapetsit. Oleks mõtekas loota mingit suurt arengut?

Minu arvates jääb poolt keha treenides suur osa kasvupotentsiaali kasutamata.

Kokkuvõtvalt arvan, et baasharjutused aitavad kõvasti kaasa ka käte arengule, aga viimane kasvaks kiiremini, kui teha ka käsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tee siin kükke maha, aga on vale arvata, et ta paneb KÕIK keha lihased kasvama.Süda on lihas, siseelundid on silelihased.Testosterooni süstimine paneb organid paisuma, kükk ei pane.Skeletilihastest haarab ta kuskil 80%, aga nendele ülejäänule 20% ta ei avalda mõju.

Kas ma saan õigesti aru, et kükk südant ei mõjuta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma saan õigesti aru, et kükk südant ei mõjuta?

Ei saa, mõjutab küll, aga südant mõjutab igasugune füüsiline treening :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa, mõjutab küll, aga südant mõjutab igasugune füüsiline treening :rolleyes:

Südant mõjutab küll igasugune füüsiline treening, aga mida suuremad lihased, seda rohkem treenivad südamelihast, sest süda peab ju lihaseid verega varustama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen su jutuga mingil määral nõus, aga ikkagi olen veendunud, et tehes kükki ja teisi baasharjutusi biitsepsi ja rinnaga koos, arenevad viimased palju kiiremini, kui ainult neile keskendudes. Isegi julgeksin väita, et pannes põhirõhu baasharjutustele, tehes lisaks ka käsi, arenevad need palju kiiremini, kui keskendudes kätele, tehes ka lisaks baasharjutusi. Loogika ütleb, et väikesed lihased ei saa ülejäänud kehast nii väga palju rohkem arenenud olla, või kui isegi saavad, siis selle jaoks tuleb kõvasti vaeva näha.

Küll olen nõus, et tuleb treenida tervet keha ja ainult kükiga ei pruugi saada nii suurt rinda või kätt võrreldes sellega, kui teha baasharjutuste juurde ka nendele harjutusi. Mitte aga nii, et jalgadele on ainult üks harjutus, näiteks kükk, nädalas, aga biitsepsile teed kolm harjutust nädalas.

Üritan tuua näite, mis on natuke äärmuslik. Oletame et sa tahad millegi pärast ainult suuri käsivarsi. Keskendud ainult neile. Kas tasub loota, et need arenevad väga palju? Läheksid need siis õlavartest suuremaks ja areneksid ülejäänud kehaga võrreldes väga palju rohkem?

Või siis treenid näiteks ainult ühte trapetsit. Oleks mõtekas loota mingit suurt arengut?

Minu arvates jääb poolt keha treenides suur osa kasvupotentsiaali kasutamata.

Kokkuvõtvalt arvan, et baasharjutused aitavad kõvasti kaasa ka käte arengule, aga viimane kasvaks kiiremini, kui teha ka käsi.

Käte kohe pealt on sul õigus, käsi saab suure koormuse kükki tehes küll.Biitseps-triitseps on nii väikesed lihased võrreldes paljude teiste lihasgruppidega, et neid on üldse vaja väga vähe teha eraldi, et nad kasvaksid.Aga ma enda kogemusest võin siiski öelda, et käsi kasvas palju kiiremini mul siis, kui ma eraldi ka kätt treenisin.Kükke ma tol ajal loomulikult ei teinud, nagu algajad ikka.Nüüd pole ma juba tükk aega kätele otseselt ühtegi harjutust teinud, nad küll kasvavad suurte baasharjutustega, aga väga minimaalselt.Mitte, et mul midagi selle vastu oleks, funktsionaalsuse kohapealt on suured õlavarred täiesti ebavajalikud.

Siiski, ma ise olen täheldanud, et kükk paneb kasvama, sellises järjekorras: reie nelipea, tuharalihase, kakspealihase ja siis tulevad kõik need lihased, mis dünaamilist tööd ei tee, aga osalevad stabiliseerimises: trapets, lailihas, käsivars, sääred, tõin siin vaid olulisemad lihased välja, muidugi on seljas ja reies rohkem lihaseid, kui siin nimetatud.Võibolla paneb kükk ka kõhulihased kasvama, seda ma ei tea, kuna kõht on väga väikese kasvupotensiaaliga, pole ise aru saanud, et kükk nad kasvama oleks pannud.

Ahjaa, muidugi on kehal veel selline omadus ka, et ta ei lase ainult ühte lihast lõputult kasvatada, samal ajal teised unarusse jättes, aga siiski olen näinud küll ja küll ebaproportsionaalselt suurte õlavarrelihastega meesterahvaid.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Südant mõjutab küll igasugune füüsiline treening, aga mida suuremad lihased, seda rohkem treenivad südamelihast, sest süda peab ju lihaseid verega varustama.

Ilmselt ma tegin vea, kui seal südant üldse mainisin, sest tõesti, südamelihas töötab kükki tehes ja vägagi intensiivselt, seega pole mingi ime, et ka tema hüpertrofeerub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×