Jump to content
erko87

Valu vöökohas-alakehas-kubemes,kühmud, kubemelihase venitus-vigastus, kubemesong, song. Ja EV meditsiin

Recommended Posts

Songa tekkepõhjusteks loetakse tegureid,mis kõhuõõne siserõhku suurendavad nt.raskuste tõstmine,raske sünnitus,kõhupressi rakendamine kroonilise kõhukinnisuse korral jne.Et tüsistusi vältida,vajavad kõik songad kirurgilist ravi.Songade tekkimist aitab vältida ülirasketest pingutustest hoidumine,tõstja vöö kasutamine,kõhulihaste tugevdamine,õige tehnika säilitamine kükkimisel.

Kaua peale op.trenni teha ei või - seda ütleb kirurg peale op.sõltuvalt opi tulemustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OldMan-iposti viimane rida oli vägga õige ja on indiviiditi erinev. Minul õnnestus song sebidqa suusaavariis eks ma peale seda olin mingi 6 kuud ilma suuremate pingutusteta ja vältisin rasket tööd ja muid tegureid, mis mõjutasid mind halvas mõttes. Ise kahjuks ei mäleta kui kaua arst keelas mul raskusi tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes sõidab auto puu otsa, kes läheb mootorrattaga lendama a mõni mees suudab suuskadega avarii teha (Y) --> see on oskus:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Songade puhul on võimalik üks ohtlikumaid tüsistusi - songa pitsumine.Seda iseloomustab äkiline tugev valu songa piirkonnas, songa suurenemine, valulikkus kompimisel, iiveldus, oksendamine.Hiljem tekivad üldised intoksikatsiooninähud ja kui operatsioon hilineb,võib haigus lõppeda surmaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Songade puhul on võimalik üks ohtlikumaid tüsistusi - songa pitsumine.Seda iseloomustab äkiline tugev valu songa piirkonnas, songa suurenemine, valulikkus kompimisel, iiveldus, oksendamine.Hiljem tekivad üldised intoksikatsiooninähud ja kui operatsioon hilineb,võib haigus lõppeda surmaga.

Aga kas kaasasündinud song nagu iseenesest ära ei kao? Endal ka sama jama küljes, küll mitte kubemes, vaid hullemas kohas. Esmasp. kirurgi juurde minek.

Keegi võiks veel kirjeldada kuidas song välja näeb ja miks ta nii ohtlik on.

Muudetud kasutaja Acid poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ta nüüd küll ära ei lähe, opile pead ikka minema! Mina muretsesin ka endale songa suuskadega kukkudes. Noh midagi see song erilist ei ole, aga raskusi ei saa tõstam, lihtsalt kõhukelme rebend.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas siin kellegil on kogemusi asjaga mille nimeks on song?

nimelt diagnoosis mul arst sellise vigastuse. täpsemalt valgejoone song. arst seletas mulle, et see tekkib raskete asjade tõstmisest. järelikult peaks jõusaali sportlastel levinud asi olema.

kui keegi on asjaga kursis võiks kommenteerida teemat. kus haiglas, millise arsti ja millise tehnoloogiaga lasite opereerida? kas jäite tulemusega rahule? kui pikalt läks paranemiseks aega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänan vastuse eest. seda otsingut olin juba kasutanud ja neid jutte lugenud. ma tean, et tuleb opereerida. minu küsimus oligi, mis tehnoloogiaga ja mis haiglas/arsti juures olete positiivse tulemuse saanud?

nimelt songade opereerimiseks on kaks tehnoloogiat:

1)tavaline meetod - lõigatakse lõhki ja tehakse.

2)laporoskoopiline meetod - puuritakse augud ja nende aukude kaudu tehakse.

teise meetodi puhul ei jää pikka koledat armi. mõlema meetodi tegijad arstid kiidavad oma tehnikat, kuid teevad maha teist.

argumendid meetodi 1 kasuks: arstidel palju kogemusi, sest nii on tehtud kogu aeg. miinused: jääb pikk arm.

argumendid meetodi 2 kasuks: ei jää koledat pikka armi.

miinused: uus tehnoloogia, arstidel vähe kogemusi sellega.

teine asi on see, et song tuleb paljudel juhtudel tagasi. näiteks kliinik.ee kirurgia foorum on täis tegelaste küsimusi, kellel song on tagasi tulnud ja siis 2-3 korda seda jälle opereeritakse enne kui korda saadakse. kuskilt lugesin, et Eestis 20% juhtudest tuleb song tagasi. Läänes, spetsiaalsetes songa kliinikutes alla 1% tuleb song tagasi.

sellepärast paningi küsimuse siia, et saada natuke neutraalsem arvamus tehnoloogia valiku kohta ja asja läbi teinud inimeste arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal lõigati song mingi 3 või 4 aastat tagasi.

alguses oli nii, et ei saanud naerdagi, nii valus oli. Nädala pärast võeti niidid välja ja lasin juba niisama ringi.

kuu aja pärast tegin juba kerget sörkjooksu ja muud aeroobset. kahe kuu pärast tegin trenni nagu ennemgi.

siiani ei ole õnneks tagasitulnud ja see arm ei ole kaa sugugi nii hull (ei ole eriti arugi saada).

kui probleem on siis lase kindlasti ära lõigata.

endale tehti mul Tartu Maarjamõisas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul sulle veel üks küsimus. kas sul tehti enne operatsiooni mingi pilt ka songast? röntgen, MRI, ... ?

mul näiteks arst ainult katsus käega ja leidis songa sedasi katsumise teel üles. pandi nüüd operatsiooniks aeg kinni ja tuleb teha ainult vereanalüüs paar päeva ennem. Küsisin kas mingi aparaadiga pilti ei tehtagi röntgen, MRI, .. ? öeldi et ei ole vaja.

see tundub mulle väga kahtlane, et noaga kallale minnakse, enne kui asjast mingi konkreetne pilt tehakse. käega kompamine ei saa olla ju iialgi nii kui täpne kui röntgen vms.

Muudetud kasutaja Joumees1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline jama, et kükki tehes natuke enne tõste lõpetamist on väike valu kubemelihases, mitte suur vaid tuleb selline stabiilne valu kuid põlvede lukustades kaob ära, aga alla kükkides ei ole midagi aga just natuke enne lõppu. Käies ega muul ajal valu ei tee. Kuskil 2,5 kuud tagasi oli samas kohas kerge vigastus, jõutõmbe ajal läksin hooletuks, tollal oli natuke valus käia kuiod ainult nädal aega.

Selle pärast vist pausi pole vaja teha ? Kuidas seda kohta üldse soojaks teha ? Teie nõuandeid ?

Valu tuleb raskete raskustega, enne seda teen kuskil 4-5 seeriat 5x soojaks kuid see pole aidanud.

Seda ka et ma võin selle valuga teha küll kuid tekkis kartus et äkki ütleb midagi üles tänu sellele või paneb liiga suure koormuse mujale ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nu kubemelihas un reite sisemine lihas.ehk se lihas mis jalgu üksteise vastu tõmbab.loodan et said aru ma ei oska paremini seletada aga vaata internetist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järsku on song? :unsure:

Siis peaksid raskuste tõstmise lõpetama ja kohe opile. Aga enne pead veenduma, mine perearsti juurde ja kohe asi selge mis probleem on. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selge ... tänud nüüd tean mis on kubemelihas .... netist otsisin kuid ei leidnud ... aga ilmselt minu viga ..... järsku on kubemelihas kui tugilihas antud harjutuse juures lihtsalt liiga nõrk ... nagu et lihas rakendub kui treenitusaste pole piisav ja siis tunned valu .... et ainult pakun .... endal on tugilihastega olnud probleeme ja siis aitas sellest kui konkreetse lihase järgi aitasin ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ing. k. on see groin ... teen nüüd kitsama jalgade asendiga, nii õlgade laiuselt, siis ei annab puhkust sellele.

Kui teil on jalad suured siis kubemelihas on see lihas mis üksteise vastu hõõrub, üldjuhul peetakse seda kintsuks, kohe esimene siselihas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olukord jargmine, vasakul pool kohe seal kus alumised(kylgmised) k6hulihased l6ppevad, on naha all umbes 2-3cm pikliku kujuga k6vad mygarikud, kas v6ib tegu songaga olla? Valu puudub, v6in k6iki harjutusi teha , avastasin selle nii muuseas, kui köhin ja näpu selle peal hoian siis olex nagu pulssi tunda?!?!

Arst ytles et see ei pruugi song olla, et v6ivad ka lympfis6lmed paistes olla!

Ei tea mida teha ja mida mitte teha, oskab keegi midagi tarka oelda!

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

leidisn otsingust paris mitu sarnast teemat, aga just huvitab see et valu pole!! Kirurgiga kohtun nadala l6pu poole ja seniks ei tea kuidas trenniga asi peaks olema?

Peab vist ujuma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×