Jump to content
astors

Venitamine

Recommended Posts

Jalad harki, laskud poolkükki, paned ntx vasaku käe põlveõndlasse ja võtad parema käega selle randmest kinni ja venitad end ülespoole, teise poolega samamoodi. Venitab paremini kui ükskõik milline rippumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles esimeses videos tal juba venitused tehtud. Tglt tuleb alustada algul väiksema amplituudi ja hooga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kellegil mingid konkreetset venituskava poleks anda mida ennem trenni ja peale trenni peaks tegema ?

Kui saad, hangi endale raamat The Permanent Pain Cure, mis keskendub väga põhjalikult venitustele ja venitamise abil valulike sümptomite ravile. Kirjutanud pikaajalise kulturismi ja füsioterapeudi kogemusega Ming Chew: http://www.permanentpaincure.com/

Mõningatest veebipoodidest saab seda raamatut ka elektroonilisel kujul. Mõned venitused on seal hämmastavalt efektiivsed ja mis eriti hea, iga venitusega on kaasas väga põhjalik tehnika seletus ning kirjeldus, mida sa tundma peaks kui õigesti teed jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas efektiivselt lõdvestada õlavöödet (kael, trapets, õlad) peale trenni ?

Millised harjutused selleks on ?

Kas õlg võib sattuda ületreeningusse kui nt kolmapäev treenin selga (lõuatõmbed jms) ja reedel teen rinda + õlga ?

Ja veel üks küsimus otsa: kas biitsepsit on üldse mõtet treenida ? Kas selle mittetreenimine (spetsiaalselt suunatud biitsepsiharjutused) võib mõjutada muudes harjutustes progresseerumist ? (eriti lõuatõmbed)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Biitsepsi täielik ignoreerimine treeningus mõjutab kindlasti triitsepsi arengut.

Samas sa ju treenid seda lõuatõmmetega niikuinii nagu ma aru saan.

Muudetud kasutaja janarick poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Biitsepsi täielik ignoreerimine treeningus mõjutab kindlasti triitsepsi arengut.

Samas sa ju treenid seda lõuatõmmetega niikuinii nagu ma aru saan.

See et sa biitsepsile ei tee isoleeritud harjutusi ei tähenda et ta ei saa korralikku trenni kätte. Lõuatõmbed ja kangi/hantli/masina tõmbed vastu kõhtu annavad biitsale korraliku trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas efektiivselt lõdvestada õlavöödet (kael, trapets, õlad) peale trenni ?

Millised harjutused selleks on ?

Kas õlg võib sattuda ületreeningusse kui nt kolmapäev treenin selga (lõuatõmbed jms) ja reedel teen rinda + õlga ?

Ja veel üks küsimus otsa: kas biitsepsit on üldse mõtet treenida ? Kas selle mittetreenimine (spetsiaalselt suunatud biitsepsiharjutused) võib mõjutada muudes harjutustes progresseerumist ? (eriti lõuatõmbed)

Pärast trenni piisab venitustest. Seljaharjutustega sul õlg ei tohiks koormust saada eriti. See on täiesti normaalne, et rinna/õla ja selja vahel on 1-2 päeva. Biitsepsi trenni osakaal peaks sõltuma sellest, mis seisus su triitseps on. Tähtis on see, et antogonistid oleksid tasakaalus. Kui su biitseps on triitsepsist tugevam, siis tuleks biitsepsi koormust vähendada või triitsepsi koormust tõsta. Kui biitseps on maha jäänud, siis tuleks kindlasti treenida. Ma muidugi eeldan, et jutt käib pigem jõutõstmisele suunatud trennist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei otseselt jõutõstmisega enam ei tegele, pigem olen nüüd tavaline treenija, kes tahab areneda.

Minuarust venitused mulle lõdvestust ei anna, või ma teen lihtsalt valedaid venitusi ?

Alessandro, aga kuidas sina täpsemalt lõdvestad õlga peale trenni ? (mis harjutustekompleks)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil on siin portaalis Venitustepank ka olemas. Vaata sealt venitusi õlgadele. Mina teen 1-2 venitusharjutust õlgadele. Lisaks hakkasin nüüd jäägeelikotte pärast trenni õlgadele panema. Mis probleem sul õlgadega on muidu? Ei taastu ära? Kui nii, siis postita oma treeningkava, võib-olla tuleb sealt vigu otsida hoopis.

Nii ka ei saa, et pärast õlatrenni lõdvestad õlalihased nii ära, et ei tunnegi, et trenni oled teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma võin postitada oma treeningkava mille järgi ma treenisin aprillis

Esmaspäev

Kükk alla paralleeli 4x3

Lõuatõmbed 4x3 (ei jõua lihtsalt rohkem tõmmata)

Hantlitõmbed küljele 3x10 (seljale)

Sõudmised kangiga 3x10

Kõhuharjutus 2x20

Kerekallutused 2x15

Kolmapäev

Surumine püramiidina

Svung 5x7

Hantlitõsted ette 3x10

Hantlitõsted kõrvale 3x10

Hantlitõsted tagaõlale 3x10

+triisepsile prantsuse surumised kangi ja hantlitega

Reede

Jõutõmme 5x5´

+jalaharjutused

Biitseps

Kõht

Kerekallutused

Pühapäev

Kiire surumine 8x3

Hantlite surumine 3x8

Prantsuse surumine 4x10

Sama hantlitega 4x8

Ranne

Enamvähem niimoodi ma treenisin

Ma tean et ma treenisin valesti, aeroobset ei teinud enne trenni üldse, venitasin külmadele lihastele, pidevalt olid samad harjutused sees (vahetevahel vaheldasin), taastumine oli natuke tuksis jne.

Hetkel hakkan treenima nii, et jätan svungi, lõuatõmbed ja surumise välja, aga ikka teeb vahetevahel valu (puhkeolekus)

Tegelikult valutab mul rohkem trapetsi ja kaela "ühendumiskohas" ja koguaeg on mingi pinge selles kohas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui miski valutab, siis tuleb seda ravida. Elu näitab, et iseenesest ei lähe miski paremaks, kui samamoodi edasi jätkad - ainult hullemaks teed asja. Ja arsti juures võiks ka ära käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eriarsti juurde minna on ikka päris kallis lõbu, aga spordiarstist kasu ka poleks

iseenesest võiks proovida muidugi ravida, kasutades geele ja tehes massashe, aga tore oleks teada, mis ikkagi viga on

mul oli mai algusest antud absoluutne puhkus trennist, viimane aeg alustasin uuesti ja midagi ei valutanud, hetkelgi ei valuta, paar korda päevas võib muidugi juhtuda, aga see on ka päeviti

imelik oli see, et eile tegin korralikult seljatrenni ära ja siis läksin tööle ning tööl hakkas lihtsate liigutuste järel valutama, kuni praeguseni läks üle ja tegin paar hüpet õhku ning hakkas uuesti valutama, nüüd pole hullu midagi

iseenesest trenni ajal pole viga midagi, aga puhkuse ajal küll

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis kallis lõbu? Tasuta on. Lähed oma perearsti juurde ja küsid saatekirja traumotoloogi või ortopeedi juurde - pigem ikka traumotoloogi. Saatekirjaga on tasuta. Ja senikaua, kuni pole selge, mis viga on ja mida teha, pead trenni tegema nii, et valu ei tekiks. Läbi valu tegemine keerab asja veel rohkem tuksi.

Mul on endal ka õlaga probleeme ja neid harjutusi, mis teevad valu, väldin täielikult. Teistes harjutustes, kus õlg koormuse saab, kasutan väikeseid raskusi, mille juures valu absoluutselt ei ole. Kui mingi harjutusega tunnen, et õlg ei kannata, siis ei tee ja kõik. Lisaks enne igat trenni pool tundi soojendust, RC harjutused, venitused, massaaž, jahutus jne. Plaanin veel teipida ka lasta.

Näiteks enne vigastust tegin surumise seeriaid 140-160kg. Nüüd 2 kuud tagasi hakkasin 50-st kilost surumises ja 2 kuu jooksul pole üle 100kg läinud. Iga nädal teen just nii palju, kui palju õlg kannatab. Iga nädal läheb paremaks, siis tõstan veidi raskusi. Seda ei maksa küll loota, et sa 2 kuud pärast vigastust ei tee midagi, siis tuled trenni, laod kangile vana raskuse ja hakkad uuesti treenima. Kohe saad vana vigastuse tagasi niimoodi. Pärast igat tõsisemat vigastust tuleb nullist alustada, muidu ei paranegi see kunagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu, siis lähen peagi perearstile külla.

Jah, minuga on probleem selline, et teoorias olen ma väga tark, tean kuidas õigesti treenida ja mida teha, aga praktikas olen ma parajalt loll, et end vigastada jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks parimates mida ise kasutan näeb välja selline.

olen pool kükis ning hoian kätega reie tagant kinni,samal ajal tõmban alaselga üles poole kumeraks.venitab hästi alaselja lahti.antud harjutust peab aga tunnetama,et kasu oleks ning liigtugevalt ei tasu ka tõmmata loomulikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks parimates mida ise kasutan näeb välja selline.

olen pool kükis ning hoian kätega reie tagant kinni,samal ajal tõmban alaselga üles poole kumeraks.venitab hästi alaselja lahti.antud harjutust peab aga tunnetama,et kasu oleks ning liigtugevalt ei tasu ka tõmmata loomulikult.

Järgmine kord, kui kokku saame, siis võib rääkida sellel teema, et kui hästi kirjeldatu alaselga venitab...

Minu lemmiku jaoks peaks inimene suht hästi painduma.

Täiskükk, nii madal kui võimalik.

Põhiraskus kandadel (kõige parem on paljajalu) ja käed ümber säärte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile kas minu pakutud varjant on väga kergelt vigastusi tekitav?tunnen ise,et venitab hästi kuid samas on ka tunne,et pisut liigagi tugevalt tõmmates võib selja paigast nihutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×