Jump to content
0ttt

Tuunikala

Recommended Posts

Tere,

Uursin tuunikala ja elavhõbeda kohta ja pidin tõdema, et olen tõttamas ajukahjustuse poole. Nimelt söön ma kaks karpi tuunikala päevas ehk 14 karpi nädalas. Interneti vahendusel sain teada, et seda on liiga palju. Minu kehakaalu juures oleks normaalne süüa 2,5 karpi nädalas. Uskuda seda või mitte? Hea meelega sööks selle asemel kanafileed aga see hakkab jubedalt rahakotile, kui peab seda suures koguses sööma. Mida õhtul süüa siis riisi/pasta ja värske salati kõrvale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Uursin tuunikala ja elavhõbeda kohta ja pidin tõdema, et olen tõttamas ajukahjustuse poole. Nimelt söön ma kaks karpi tuunikala päevas ehk 14 karpi nädalas. Interneti vahendusel sain teada, et seda on liiga palju. Minu kehakaalu juures oleks normaalne süüa 2,5 karpi nädalas. Uskuda seda või mitte? Hea meelega sööks selle asemel kanafileed aga see hakkab jubedalt rahakotile, kui peab seda suures koguses sööma. Mida õhtul süüa siis riisi/pasta ja värske salati kõrvale?

enamus kalatooteid imporitakse eestisse kalakasvandustest, oled ikka kindel et sööd avamerel püütud tuunat :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lohutuseks võin öelda, et see ajukahjustus on pöörduv kui kala maha jätad mõneks ajaks. Et kui sõbrad-sugulased ütlevad, et sa hakkad ebatavaliselt kurjaks ja kontrollimatuks muutuma, siis on õige aeg pikemaks ajaks tuunikalast loobuda.

Sellegipoolest 2 karpi päevas regulaarselt võib tõesti olla liiga palju, soovitan kodujuuste, muna, ja teisi lihatooteid.

Tuunikala kilohind (kui arvestad palju konservis reaalselt kala on) on kanafileega täiesti võrreldav - siit ka põhjus, miks ise seda väga sagedasti ei tarbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lohutuseks võin öelda, et see ajukahjustus on pöörduv kui kala maha jätad mõneks ajaks. Et kui sõbrad-sugulased ütlevad, et sa hakkad ebatavaliselt kurjaks ja kontrollimatuks muutuma, siis on õige aeg pikemaks ajaks tuunikalast loobuda.

Sellegipoolest 2 karpi päevas regulaarselt võib tõesti olla liiga palju, soovitan kodujuuste, muna, ja teisi lihatooteid.

Tuunikala kilohind (kui arvestad palju konservis reaalselt kala on) on kanafileega täiesti võrreldav - siit ka põhjus, miks ise seda väga sagedasti ei tarbi.

OK tänan asjaliku vastuse eest. Olen isegi tundnud, et olen kurjaks läinud :P. Peab siis kuskile hulgilattu minema ja ostma suures koguses kanafileed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma söön umbes 8-10 karpi päevas ja ei tunne mingit muret.

Tähtsid öelda 8-10 karpi nädalas?? Kui päevas siis oled küll puhta hull?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Uursin tuunikala ja elavhõbeda kohta ja pidin tõdema, et olen tõttamas ajukahjustuse poole. Nimelt söön ma kaks karpi tuunikala päevas ehk 14 karpi nädalas. Interneti vahendusel sain teada, et seda on liiga palju. Minu kehakaalu juures oleks normaalne süüa 2,5 karpi nädalas. Uskuda seda või mitte? Hea meelega sööks selle asemel kanafileed aga see hakkab jubedalt rahakotile, kui peab seda suures koguses sööma. Mida õhtul süüa siis riisi/pasta ja värske salati kõrvale?

Kala ei tohiks palju süüa. Huvitav. Söö ikka peale tuunikala ka kana ja ka punast liha. Siis veri korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas teised kala liigid ka sisaldavad elavhõbedat niipalju?

Viimael ajal olen söönd iga õhtu ühe karbi suitsetatud forellifileed 125g,

sest see on väga maitsev ja lisaks sellele sisaldab küllaltki palju valku ja rasvu.

Kas seda on liiga palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku saan päevas umbes 180g ringis kaalun 74kg. Hommikul kodujuust siis peale trenni sheik siis oleks tuunikala/kana, siis jälle tuunikala/kana, siis kodujuust ja siis kohupiim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×