Jump to content
Shox

kava

Recommended Posts

Kuidas 3-eks jaotatud kava toimib, kas sellest on vähem kasu kui 5-eks jaotatud kavast või mis on plussid ja mis miinused?

Suvel on see jama et ei pruugi päris nii tihti jõusaali sattuda kui vaja oleks, aga soovitage jaotusi.

Tänan!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas 3-eks jaotatud kava toimib, kas sellest on vähem kasu kui 5-eks jaotatud kavast või mis on plussid ja mis miinused?

Suvel on see jama et ei pruugi päris nii tihti jõusaali sattuda kui vaja oleks, aga soovitage jaotusi.

Tänan!!

Kui aega pole siis kolmeks jaotatud on tõesti hea :)

Kolmeks jaotatud pluss on et kauem saab taastuda, miinus ei keskendu nii palju igale lihasele kui viieks jaotatud.

Viie miinus - vähe taastumis aega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui aega pole siis kolmeks jaotatud on tõesti hea :)

Kolmeks jaotatud pluss on et kauem saab taastuda, miinus ei keskendu nii palju igale lihasele kui viieks jaotatud.

Viie miinus - vähe taastumis aega

Sama mõtlesin isegi et taastumine võib olla parem aga kuidas jõule või massile teistega võrreldes mõjub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viiesega on jah hea, saab iga lihasrühma nagu eraldi ette võtta, intensiivsemalt ja rohkemate harjutustega läbi töötada. Kolmesega pead lihasrühmad kavasse kokku kruttima ja kindlasti siis kannatab harjutuste arv ja ka intensiivsus lõpu poole. Sellepärast soovitaks kolmesega rõhu asetada just baasharjutustele, sest need kurnavad nii palju, et vbl polegi vaja rohkem harjutusi(oleneb indiviidist). Ma ei ütlesk, et viiesega taastumine väga halvem oleks, sest lihase siiski teed ju sama moodi korra nädalas läbi, üldine väsimus vbl kipub jah rutem peale ja ka närvisüsteemi kurnatus, siinkohal ongi oluline koht korrektsel toitumisel ja uneajal!

Olen kasutanud mõlemaid ja ei oska küll öelda, et nüüd üks halvemini massile ja jõule mõjub kui teine. Samas kui ma nö. jõukava teen siis kasutan enamasti just kolmeks jaotatud kava(või neljaks).

Kuid jah, nagu see ala juba on, kõik on individuaalne ja mis muud kui katseta ja proovi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viiesega on jah hea, saab iga lihasrühma nagu eraldi ette võtta, intensiivsemalt ja rohkemate harjutustega läbi töötada. Kolmesega pead lihasrühmad kavasse kokku kruttima ja kindlasti siis kannatab harjutuste arv ja ka intensiivsus lõpu poole. Sellepärast soovitaks kolmesega rõhu asetada just baasharjutustele, sest need kurnavad nii palju, et vbl polegi vaja rohkem harjutusi(oleneb indiviidist). Ma ei ütlesk, et viiesega taastumine väga halvem oleks, sest lihase siiski teed ju sama moodi korra nädalas läbi, üldine väsimus vbl kipub jah rutem peale ja ka närvisüsteemi kurnatus, siinkohal ongi oluline koht korrektsel toitumisel ja uneajal!

Olen kasutanud mõlemaid ja ei oska küll öelda, et nüüd üks halvemini massile ja jõule mõjub kui teine. Samas kui ma nö. jõukava teen siis kasutan enamasti just kolmeks jaotatud kava(või neljaks).

Kuid jah, nagu see ala juba on, kõik on individuaalne ja mis muud kui katseta ja proovi. :)

Noo tänud ma üritan jah proovida kunagi ammu tegin 3est nyyd olen 5est teinud pikalt aga tüütu on jälle ning peab uuesti midagi uut proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline siis umbes sobiks?

1.päev - Rind, triits

2.päev - puhkus

3.päev - õlg, biits

4.päev - puhkus

5.päev - jalad

6.päev - selg, ranne

7.päev - puhkus

Midagi enamvähem sellist saaks ehk teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava täitsa OK. Isiklikult vahetaksin triitsepsi ja biitsepsi ära, sest peale rinda mina küll ei jõua triitsepsile enam sellist koormust anda kui muidu, rinnaga töötab ta ju kaasa, aga jah see on minu kohta! Aga jällegi, pead nädala ise ära proovima siis saad analüüsida kas muuta midagi kuskil või sobib.

Piisab, see on suhteline. Võib juba kahest harjutusest kah küll olla, kui endast ikka 110% anda iga seeria ja iga kordus. Jama, siin ei saagi ühtegi kindlat soovitust anda, kõik on nii individuaalne. Ise kui olen kas neljase või viiese jaotuse peal siis teen suurtele lihasrühmadele 3-4 harjutust ja väiksematele 2-3(tavaliselt).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nõus eelkõnelejaga! Biitseps ja rind tee samal päeval.

Endal mul pms sama kava. 4 päeva nädalas on massikava jaoks igati sobiv.Jõutsükli ajaks vahetan 3 päeva peale.Rannet ma küll ei tee, sest peale trennipäeva lõppu ei jõua ma tavaliselt veepudeltki käes hoida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×