Jump to content
joker

Jõusaali tolad...

Recommended Posts

Sain oma jõusaalis väga kurva uudise: tuleb välja et jõusaali juhatus on kõige suurem tola üldse.

Miks? Seletan...

Minu jõusaalis on kaks ruumi: tõste/jõuruum ja fitnessi ruum (viimast ei külasta ma üldse).

Tõsteruumis on lisaks muule vasrustusele ka 4 pool puur+platvorm komplekti: http://www.eweightplanner.com/img/vendors/powerlift/pow_9ft-half-rack.jpg

See on parim jõusaalivarustus mis olla saab, seal saab kõiki harjutusi teha ja kaks inimest saab korraga treenida. Tähendab seda et tippaegadel saab kiiresti treenima sest ikka leiab midagi mida selle peal teha. Mul endal on kogu trenn sellele varustusele üles ehitatud.

Igal juhul, tuleb nüüd välja et spordikeskuse juhatus on tellinud smith masina et asendada ühte seda. Jah lugesite seda õieti: smith masin tõsteplatvormi ja puuri asemele. Kuul pähe, pea ees vastu seina, nii lolli otsust annab ikka välja mõelda. Kõik jõusaali treenerid on ka nõus et see on ülimalt halb idee kuid kahjuks juhatus arvab teisiti.

Oot, on 4 puuri, nüüd ühe asemele pannakse smith ja see on katastroof? Ma saaks aru kui kõik smithide vastu vahetataks...Eks ilmselt algajate jaoks pannakse et nood kangiga ümber ei kukuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oot, on 4 puuri, nüüd ühe asemele pannakse smith ja see on katastroof? Ma saaks aru kui kõik smithide vastu vahetataks...Eks ilmselt algajate jaoks pannakse et nood kangiga ümber ei kukuks.

Vot ei nõustu sinuga ja mitte keegi kes seal treenimas käib (nii palju kui ma olen nendega sellest vestelnud) ei ole ka nõus.

Asi on selles et need platvormid/puurid on niiigi väga tihedalt kasutuses, alati on keegi ees treenimas ja sa pead ootama. Nüüd tahetakse asja vaid hullemaks teha sest väga paljud inimesed ei kasutaks smithi niikuinii. Puuris/platvormil sa saad teha kükke, tõmbeid, klassikalist tõstmist, surumisi iga nurga alt. Smithis aga? Oluliselt vähem eri harjutusi. Kui seda on vaja kusagile nii väga juurde punnitada siis minug poolest kuid selle tõttu ei tohi head varustust vähemaks võtta mida niigi kasutatakse tihedalt.

Ning tõsisem treenija ei läheks niikuinii smith masinat puutuma. Neid fitness saale kus on masinaid oi kui palju on piisavalt maailmas, ärge rikkuge ära neid väheseid tõelisi tõstesaale mis järel on.

Noh, siis ju asi veel nii hull pole. Meie väikelinnas osteti tekkinud vaba raha eest esimesena täienduseks kaks(!) läikivat masinat - reite kokku-lahku surumiseks.

Ma läksin veidi aega pärast lõpetamist kooli jõusaali treenima ja mis oli juurde ostetud? Pec-deci masin! Mitte näiteks tõstepõrand, kükipuur, kvaliteetne kang-kettad. Mingi totter masin millega sa saad ühte pisikest liigutust teha.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vot ei nõustu sinuga ja mitte keegi kes seal treenimas käib (nii palju kui ma olen nendega sellest vestelnud) ei ole ka nõus.

Asi on selles et need platvormid/puurid on niiigi väga tihedalt kasutuses, alati on keegi ees treenimas ja sa pead ootama. Nüüd tahetakse asja vaid hullemaks teha sest väga paljud inimesed ei kasutaks smithi niikuinii. Puuris/platvormil sa saad teha kükke, tõmbeid, klassikalist tõstmist, surumisi iga nurga alt. Smithis aga? Oluliselt vähem eri harjutusi. Kui seda on vaja kusagile nii väga juurde punnitada siis minug poolest kuid selle tõttu ei tohi head varustust vähemaks võtta mida niigi kasutatakse tihedalt.

Ning tõsisem treenija ei läheks niikuinii smith masinat puutuma. Neid fitness saale kus on masinaid oi kui palju on piisavalt maailmas, ärge rikkuge ära neid väheseid tõelisi tõstesaale mis järel on.

Ma läksin veidi aega pärast lõpetamist kooli jõusaali treenima ja mis oli juurde ostetud? Pec-deci masin! Mitte näiteks tõstepõrand, kükipuur, kvaliteetne kang-kettad. Mingi totter masin millega sa saad ühte pisikest liigutust teha.

Pec-dec on veel mõttetum ja halvem kui smith. Oma saalist viskaks mõlemad välja.

Kus treenid muidu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pec-dec on veel mõttetum ja halvem kui smith. Oma saalist viskaks mõlemad välja.

Kus treenid muidu?

Väljaspool Eestit.

Ei ole see pec dec otseselt nii halb midagi, kuid kui sul on vaja väikesesse jõusaali midagi juurde hankida siis see on küll vist kõige mõttetum ost mida annab ette kujutada.

Vahest tundub et jõusaalivarustust komplekteerivad inimesed kes ise pole kunagi kangi tõstnud....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väljaspool Eestit.

Ei ole see pec dec otseselt nii halb midagi, kuid kui sul on vaja väikesesse jõusaali midagi juurde hankida siis see on küll vist kõige mõttetum ost mida annab ette kujutada.

Vahest tundub et jõusaalivarustust komplekteerivad inimesed kes ise pole kunagi kangi tõstnud....

Pec dec võib osutuda ohtlikuks õla tervise seisukohalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule on suureks mõistatuseks järgnev isend:

Tuleb jõusaali kükke tegema. Ning varustust on oi kui palju:

- Kindad

- Randmesidemed

- Põlvesidemed/soojendused

- Tõstevöö (kuigi see on nii lõdvalt peal et tema funktsioon on puhtalt kosmeetiline)

- Šeiker koos värvilise joogiga seal sees

Kuid mis on mehel jalas? Suure paksu pehme tallaga tossud, sellised kus iga astumisega tald ligi sentimeetri jagu kokku tõmbub.

Ma ei saa aru miks on investeeritud nii palju igasugusesse mõttetusse pudi-pädisse kuid kõige elementaarsem ja praktilisem, korralik treeningjalanõu, on unarusse jäetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru miks on investeeritud nii palju igasugusesse mõttetusse pudi-pädisse kuid kõige elementaarsem ja praktilisem, korralik treeningjalanõu, on unarusse jäetud.

Milleks osta kalleid tõstesaapaid, kui kükkimine on vaid üks tema treeningutest.

Kõik need teised sinu nimetatud esemed, maksavad suht vähe võrreldes tõstekingadega(kui sa neid korralikuks treeningjalatsiks pead.)

Vaevalt ta nende paksu pehme tallaga tossudega ümber kukub seal kükkides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nägin täna kuidas mees kes 100kg'ga veerandkükke tegi läks ja ütles mehele kes just 220kg'ga täiskükki tegi et ta peaks olema ettevaatlikum et end mitte vigastada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mult on ka küsitud, miks ma vööd ei kasuta - see kaitseb ju selga.

:blink:

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule on suureks mõistatuseks järgnev isend:

Tuleb jõusaali kükke tegema. Ning varustust on oi kui palju:

- Kindad

- Randmesidemed

- Põlvesidemed/soojendused

- Tõstevöö (kuigi see on nii lõdvalt peal et tema funktsioon on puhtalt kosmeetiline)

- Šeiker koos värvilise joogiga seal sees

Kuid mis on mehel jalas? Suure paksu pehme tallaga tossud, sellised kus iga astumisega tald ligi sentimeetri jagu kokku tõmbub.

Ma ei saa aru miks on investeeritud nii palju igasugusesse mõttetusse pudi-pädisse kuid kõige elementaarsem ja praktilisem, korralik treeningjalanõu, on unarusse jäetud.

Pisasjad saab ajapikku soetatud(kingitud) ükshaaval vastavalt vajadusele ja need ei maksa ka nii meeletult, et takistaks ostmast. Samuti saab mujal neid kasutada.

Korralikult tõstejalatsid on aga suur investeering. Ja nendega vast metsas jooksmas ei käi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile nägin Soomes ka ühte noort nolki saalis. Tegi siis jõutõmmet 60kg-ga ja vöö julmalt peal. Selg igavesti kaardus. Pärast ei suutnud viimaseid 10kgseid kettaid ja maha tõsta ja läks jala pressi tegema. Seal siis 20 cm amplituudiga andis minna. :) Pärast biitsa 9 seeriat ja koju :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×