Jump to content
joker

Jõusaali tolad...

Recommended Posts

minu jaoks on kvalifitseeruvad tolade hulka:

1) kogu see plätude koolkond;

2) palja ülakehaga vennad, kes peale iga harjutust käivad "arengut" peeglist kaemas;

3) vennad, kes harjutusi tehes koguaeg häälitsevad, puhivad, karjuvad, vms;

4) vennad, kes teevad aastast-aastasse ühte kava, kuid vaatamata sellele tarivad seda kaasas, mida nad siis iga harjutuse vahepeal kala näoga silmitsevad;

5) vennad, kes tammuvad mööda jõusaali, jõllavad sind altkulmu (kriminaali pilguga), teevad vahepeal poksiliigutusi ja kui sa hakkad neid puht arstiteaduslikust huvist jälgima ja kogemata tekib silmside, küsivad: mida on.

Mina ei nõustu kindlasti punktiga 3. Ainult siis ma ei mõistaks seda, kui tegemist on kerge raskusega ja/või ei tehta maksimumi. Üldiselt on see nagu väga tugev hingamine, mis vajab välja laskmist koos pingutusega. Väga raske raskusega punnitades viimast on väga loomulik, et natuke ergutatakse ennast ja tehakse seejuures häälitsusi. Kui sa seda survet välja ei lase, siis sa võid lõhestada sedasi silmades või ninas omal veresooned või kõrvakile võib katki minna. Häälitsetakse ja karjutakse ikkagi vihast ja adrenaliinist, mis annab veel seda lisa powerit ja võimalust, et suudaksid teha maksimaalse soorituse.

Punkt 2 on ka suht olenev. Peale igat seeriat oleks küll imelik, kuid peale teatud lihasgrupi lõpetamist võib ju üle kaeda, et milline on lihas pumbatuna. Kuigi kõige normaalsem oleks vist jah poseerida siis, kui trenn juba lõpetatud.

Eestis võiks ka spordiklubides olla poseerimisruum. Siis ei peaks mehed keset jõusaali, peaaegu alasti, naistel trenni tegemist segama. :D :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veel naljakam on see, kui tüüpiline lohvaka t-särgi mees teeb enesele hoolega rannet...

Oleksid võinud täpsustada ka, et mees väeti ja pisike on. Ns lohmaka t-särgiga randme treening pole jah midagi naljakat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kerge karje tuleb kükis või jõutõmbes maximum pingutuse juures on see normaalne ju, ka kerge peer pole patt :D

Mul juhtus kunagi ammu nii, et hakkasin hoolega suruma ja kuna naisterahvaid oli ka saalis, siis polnud aega täpsemalt jälgida, mis seis kangil raskustega on, tuli näidata jõudu. Esmapilgul tundus ok aga kui suruma hakkasin, siis hakkas üks pool kahtlaselt vajuma, suutsin tasakaalu viia aga üsna koomiline olukord oli. Selgus, et ühel pool oli 5 kg vähem. Nii et võib ka juhtuda, et jõusaalitola oled ise. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spartas on läinud populaarseks biitsepsi tegemine kükipuurides. Täna lasid seal kaks härrat kõrvuti, viiesed kettad kangi otsas. Kus neid kükke siis tegema peaks huvitav.

Kükipuuris on rohkem hardcore, nad on videost näinud, et pro'd teevad nii.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen ka puuris. Sue me. Keegi puuri tahab siis palun, astun eest. Kui ei julge küsida, siis enda viga, et kellasid antud pole. Mul on puuris või puurist väljapool, puuri haake kasutades väga mugav kangi ja raskusi sättida. Mugavus ja harjutuste vaheline liikumine ja effektiivsus jms on mulle tähtis.

Aga seda kõike muidugi juhul, kui saalis puudub vastav koht, kus väiksemaid kange asetada. Kui sellised kohad olemas on, siis on puuris passimine muidugi täiesti tobe. Kasutada võiks ikka mõeldud kohta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen ka puuris. Sue me. Keegi puuri tahab siis palun, astun eest. Kui ei julge küsida, siis enda viga, et kellasid antud pole.

Sama nagu bussis - kui ei julge kellegi kõrvale istuda, siis seisa püsti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen ka puuris. Sue me. Keegi puuri tahab siis palun, astun eest. Kui ei julge küsida, siis enda viga, et kellasid antud pole. Mul on puuris või puurist väljapool, puuri haake kasutades väga mugav kangi ja raskusi sättida. Mugavus ja harjutuste vaheline liikumine ja effektiivsus jms on mulle tähtis.

Aga seda kõike muidugi juhul, kui saalis puudub vastav koht, kus väiksemaid kange asetada. Kui sellised kohad olemas on, siis on puuris passimine muidugi täiesti tobe. Kasutada võiks ikka mõeldud kohta...

Kellamise kõrval on mõtlemine ka oluline. Mugavust otsivale 35 kilo mehele on saali teises otsas fixraskusega kangid. Kui neid põrandalt tõsta ei jõua, siis peaks muule keskenduma, kui biitsepsile.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kellamise kõrval on mõtlemine ka oluline. Mugavust otsivale 35 kilo mehele on saali teises otsas fixraskusega kangid. Kui neid põrandalt tõsta ei jõua, siis peaks muule keskenduma, kui biitsepsile.

Teema ongi selles, et:

1) Fixraskusega kangid imevad.

2) Kõikjal neid pole niikuinii

3) Mugavuse ja effektiivsuse nimel on parem, kui kang asuks kuskil põlve/vöö kõrguse vahepeal, et oleks mugav võtta ja tagasi panna ning samas kerge ja mugav raskuseid kruttida.

Vajadusel saab muidugi põrandalt võetud, kui kellegil puuri vaja on. Kui pole siis teen seal.

Keegi sulle "hardcore" olemise eest punkte ei anna. Tee oma trenni nii mugavalt ja effektiivselt ära, kui võimalik ilma teisi segamata.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spartas on point just selles, et tõstjatele tehti "oma nurgake", kuid ikka on seal biitsepsimehed ees isegi siis, kui suurem osa tõstjatest trennis on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseenda arvel huumorit seekord :D

Spartas on uues osas rinnarenažöör, mis mulle meeldib. Teen soojendusseeria ära, panen raskuseid juurde. Mõnusalt raske aga ootuspäraselt teen kordused ära. Siis panen veel juurde ja see peaks juba pingutus olema. Surun ja mõtlen, et täna läheb ikka eriti hästi. Kusagil viienda juures hakkab veider tunduma. Teen seeria lõpuni ja vaatan, et olen lisaraskused pannud valede pulkade otsa :D

Aga krdi hea tunne oli kui rinnalt nii kergelt läks :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea artikkel ja edasine arutelu, sain korralikult naerda.

Pean ära mainima, et näen pidevalt ühte meest pikkade pükste ja triiksärgiga crosstraineril. Ja siis on mehed kes tulevad jõusaali teksades või siis cargo pükstes.

Vot ei saa aru sellest. Muigan lihtsalt, kui näen et mõni selline jälle saalis ringi jalutab. Ise pean väga tähtsaks mugavat trenni riietust, ei suudaks ega tahaks trenni tehagi riietuses mis ei lase mul vabalt liikuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi mis mind häirib kuid mida on raske inimestele pahaks panna (kuna tegemist on nii spetsiifilise asjaga siis kõik seda ei tea, isegi need kes on aastaid jõusaalis käinud) on see kui nendes vähestes jõusaalides kus on olemas korralikud tõstespordi kangid võetakse need ja viiakse kusagile mujale et nendega mingeid suvalisi harjutusi teha. See otseselt mind ei häiriks kui mul endal neid vaja ei lähe, las kasutavad kangi, kuid mis on hull on see kui neid pannakse kaitsmata (ehk ilma pehmenduseta) surumispinkidele või kükipuuridele. Miks see hull on on see et metall vastu metalli hõõrub kangi otsad väga siledaks (minge näiteks vaadake vanemaid kange kus muster läheb äärteni, kohe näha kuidas sealt on see maha tulnud) mis tähendab et nendega ei saa enam korralikult rebida mis on ju see mis on nende kangide algne kasutusala. Korralikumad Eleiko kangid võivad maksta 5-8x rohkem kui mingi suvaline 20kg kang nii et päris valus on vaadata kuidas inimesed neid vastu metalli siledaks hõõruvad.

Osades kohtades (näiteks Sparta ja Audentes) on sildid üleval et neid kange mitte võtta kuid enamus inimesi ei järgi seda reeglit või ei saa sellest aru (sest olgem ausad, vaid see kes on alale tõsiselt pühendunud suudaks vahet teha tõstmiskangil ja tavalisel trennikangil).

Muudetud kasutaja matjusm poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks nädal ja siis on jõusaalid igasuguseid uskumatuid kloune täis! Raudselt tuleb sellist rahvast ka, kes ei tea, kus nad on, miks nad on ja eriti raske juhus kui nad ei tea ise ka kes nad on. Õnneks see mass kaob võrdlemisi ruttu ära ja alles jäävad ikka tõsisemad tegijad. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle pole rammumehed sugugi hea mulje jätnud. Näide - nägin mõni aeg tagasi spordihoone parklas suurt meest, mõtlesin kohe, et oi jummel, veel üks rammumees (hiljem nägin tal ka rammumehe särki seljas). Kui ma lõpetasin jõusaalis aeroobse tegemise, siis tuli ka tema saali, tõstis surumispingilt kangi maha ja pani raskused peale. Kuna meil ongi seal vaid 1 suurem kang, siis ma saan neist täiesti aru, et nad ei saa enda harjutusi muu varustusega sooritada, samas, kui mul on võimalus alternatiiv valida. Ja siis hakkas ta aeroobset ja soojendust tegema - samal ajal kui ta kang lihtsalt seisis põrandal, tema raskus peal.

15 minutit hiljem hakkas ta enda tõmbeid tegema ning kui need tehtud, siis ta pani enda järgmiseks kangiharjutuseks sobivad raskused peale. Viga seisnes selles, et tal oli enne seda harjutust veel teha 2-3 harjutust erinevatel trenažööridel, jälle samal ajal kang lihtsalt seisis seal tema järgmise harjutuse raskustega. Muidugi ma küsisin talt ning sain enda trapetsiharjutuse kangiga tehtud, aga irooniline tundub lihtsalt see, kuidas keegi okupeerib kangi terveks enda treeninguks, isegi, kui tal seda pool tundi vahepeal vaja ei lähe. Irooniline oli ka see, et kui ma teda juba parklas nägin, siis ma juba eeldasin, et veel üks laiav rammumees (no offence, lihtsalt isiklikud kogemused on halvad).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks nädal ja siis on jõusaalid igasuguseid uskumatuid kloune täis! Raudselt tuleb sellist rahvast ka, kes ei tea, kus nad on, miks nad on ja eriti raske juhus kui nad ei tea ise ka kes nad on. Õnneks see mass kaob võrdlemisi ruttu ära ja alles jäävad ikka tõsisemad tegijad. :rolleyes:

Lõbu laialt siis ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis tüübid, kelle ego on nii suur, et peale seksikate näitsikute ei nähta kedagi teist saalis ja ei suudeta teistega arvestada. See on tõesti väga haige teema, kujutame nüüd ette, et 50 kilone noormees soovib seda kangi kasutada, kuid ta elusees ei julge sellise jõmmi käest midagi küsida, kes juba eos nii väljakutsuvalt käitub :D

Millegipärast on nii, et mida suurem lihas, seda suurem ego. Kindlasti ei ole see kõikidel niimoodi, kuid mina olen seda oma silmaga ikka päris palju näinud ja see ei ole üldse ilus vaatepilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis tüübid, kelle ego on nii suur, et peale seksikate näitsikute ei nähta kedagi teist saalis ja ei suudeta teistega arvestada. See on tõesti väga haige teema, kujutame nüüd ette, et 50 kilone noormees soovib seda kangi kasutada, kuid ta elusees ei julge sellise jõmmi käest midagi küsida, kes juba eos nii väljakutsuvalt käitub :D

Millegipärast on nii, et mida suurem lihas, seda suurem ego. Kindlasti ei ole see kõikidel niimoodi, kuid mina olen seda oma silmaga ikka päris palju näinud ja see ei ole üldse ilus vaatepilt.

Eks see jõusaalikultuur on meil kohati natuke nihkes küll. Mäletan ühte juhust kui ma 1998 aastal USA-s, World Gym saalis treenisin ja kiirustades kitsas koridoris ühest umbes 150 kilosest kollist mööda tormasin nii, et riivasin meest. Suur mees kakkas kohe vabandama ja mina vabandasin vastu, et mina ju kiirustasin. Muidugi 90-datel võisid ida-Virumaal surma saada kui mõnele kollile niimoodi vastu oleks põrganud. Need olid sellel ajal krdi tigedad kantpead :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis tüübid, kelle ego on nii suur, et peale seksikate näitsikute ei nähta kedagi teist saalis ja ei suudeta teistega arvestada. See on tõesti väga haige teema, kujutame nüüd ette, et 50 kilone noormees soovib seda kangi kasutada, kuid ta elusees ei julge sellise jõmmi käest midagi küsida, kes juba eos nii väljakutsuvalt käitub :D

Millegipärast on nii, et mida suurem lihas, seda suurem ego. Kindlasti ei ole see kõikidel niimoodi, kuid mina olen seda oma silmaga ikka päris palju näinud ja see ei ole üldse ilus vaatepilt.

Selline asi võib ka juhtuda, et pärast kangi okupeerimist jätab ta selle lihtsalt maha. Kujutate nüüd ette, kuidas väike poiss peab hakkama selle jõhkralt raske kangiga toimetama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nende laetud kangide sinnapaikajätmine on mitmekordne probleem:

Kui sa jätad kusagile pukkidele või pingile laetud kangi siis hakkavad raskused kangi kõveraks väänama ja see teeb ju karuteene su enda tulevastele treeningutele.

Jättes laetud kangi põrandale seda ohtu ei ole kuid tõenäosus et järgmine inimene kes seda kangi soovib kasutada täpselt sama raskusega oma trenni alustab on kaduvväike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×