Jump to content
jrx

Beeta-alaniin

Recommended Posts

Isiklikult leian, et trennivabadel päevadel beeta-alaniini tarvitamine on puhas raiskamine. Mis selle purakaga peale hakkad? Tarvitan teda trennipäevadel ning manustan ca 20-30 minutit enne trenni. Töötab! :huh:

Mul sulle üks küsimus. Kas sa oled kunagi proovinud beeta-alaniini tarvitada nii, et igal päeval võtad? Kui oled, siis ma täitsa usun, et töötab hästi, aga kui pole, siis kuidas sa tead, kui hästi see töötaks siis, kui iga päev võtta. Ma miskipärast arvan, et suur vahe on sees ja iga päev võtta pole raiskamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul sulle üks küsimus. Kas sa oled kunagi proovinud beeta-alaniini tarvitada nii, et igal päeval võtad? Kui oled, siis ma täitsa usun, et töötab hästi, aga kui pole, siis kuidas sa tead, kui hästi see töötaks siis, kui iga päev võtta. Ma miskipärast arvan, et suur vahe on sees ja iga päev võtta pole raiskamine.

Olen proovinud ja erilist vahet ei olnud märgata. Seetõttu räägingi ning nagu ma ütlesin, siis räägin omadest kogemustest. Kuidas kellelgi teisel asi töötab, seda ei oska öelda :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei arva midagi:) Mina räägin sellest, mis efektiivsuseuuringutes kirjutatakse. Sina arvad, et et beeta-alaniin sinuga imesid teeb.

Loll jutt! Tehke proovi ja kasutage beeta alaniini esimene kuu poolteist 5g päevas ja siis sama palju aega 10g päevas näete ise vahet. Arvamisest ja lihtsalt usust toote tõhususse on asi kaugel.

Ma pole ainus inimene kes saanud antud toote rohkemal kasutamisel paremaid tulemusi. Kes kardab, et tema piss või kaka liiga hinnaliseks muutuvad siis need võivad muidugi selle ideaalse toote potensiaalsest kasutegurist poole või ka veerandi oma teenistusse rakendada.

Siin foorumis on inimesi kes küll julgevad omale lihaskasvu eesmärgil kuni 2g valku keha kg kohta sisse süüa päevas kuid 2,5 juba enam mitte, sest on kusagilt targast raamatust lugenud, et organism rohkem omastada ei suuda ja see on neerudele kahjulk. Oles ise seda omal nahal järgi mitte proovinud, kellavad siis seda igal võimalusel, et nii on ja ärge seda küll tehke. Rääkimata lauslollidest kes valgupulbreid keemiaks peavad jne jne. Igasugused efektiivsus ja muud teaduslikud uuringud on toredad asjad kuid kunagi pole nende tulemused 100% sed. Kunagi uskusid inimesed ka seda, et maailm on lapik nagu pannkook ja asub kolme suure vaala seljas. Mingil hetkel väitis keegi hoopis midagi muud ja see tegelane põletati tuleriidal surnuks. Tänapäeval võib pannkook vaalade seljas olla vaid multikates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes kardab, et tema piss või kaka liiga hinnaliseks muutuvad...

haha :huh::lol:

Kalmusel on omamoodi õigus ja jrx'l samuti. Üks räägib kogemuste põhjal , teine teaduslike faktide põhjal. Usun , et kes seda kasutab peaks siiski proovima nii üht kui teist varianti. Mõnele vb mõjub suurem kogus paremini ja teisel vb teeb tõesti ainult pissi kallimaks :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina manustan beeta-alaniini koos kreatiiniga enne trenni.

MIda ta siis annab?

Lühemad pausid seeriate vahel, üle pikka aega higistan jälle rohkem ja on märgata kaalu langust.

Minu puhul mingit supperpowerit ei anna, seega ma seda combot mingiks pre workout tooteks ei pea ja beeta-alaniini kihelemise effekt kadus peale teist kasutuskorda.

Soovitan proovida.

Enda pissi maksumust enne ja pärast selle combo kasutamist pole arvutanud, pole pidanud seda vajalikuks. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel beeta-alaniinist... muuhulgas sellest, et EAS finantseeris efektiivsusuuringuid - teadlased ise ei eita seda ja see on väga hea. Aga kas usute uuringuid, mis näitavad, et suitsetamine ei ole kahjulik ja mida finantseerivad tubakakontsernid?

See selleks - iseenesest see finantseerimisallikas EI kummuta uuringu tulemusi iseenesest, seda teevad vead metodoloogias ja esitluses, mida siis on lähemalt käsitletud siin:

Esimene

Teine

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

The Bottom Line:

If I ignore a lot of bad stuff, here's what I take away from this study:

1) There is weak evidence from this study to show that creatine and creatine with beta-alanine supplementation can have benefits to body composition, strength and workout quality.

2) There is NO evidence from this study to show that the addition of beta-alanine to creatine supplementation has any additional benefit to anything that was measured in this study.

3) I despair at the future of fitness research on a weekly basis.

So, if you're thinking of buying beta-alanine, stop. Serious. Just stop. I don't know how to get this point across any more effectively. Stick with your creatine and you'll be fine.

I really need a flashy anti-ad to compete with the beta-alanine hype.

Et siis selle uurimuse järgi ei anna beeta-alaniin mingit erilist efekti, saan ma õigesti aru?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki toimib Beeta-Alaniin igale inimesele isemoodi? Minu arvamus on see, et ostke üks pakk ja proovige, kui ei taha sellise rahasummaga riskida, et äkki ei tööta, siis ärge proovige. Ainult ise katsetades saab teada, kas töötab või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen selle 200g potsiku ära proovinud. Kui alguses võtsin 2 nädalt nii, et jaotasin päeva peale ära u 5-6g, siis ei tundnud sellist mõju kui võtsin u 5g vahetult enne trenni. Oli kohe tunda, et nii see nagu toimiks paremini minul ja trenn on erksam ning suudan suuremaid raskuseid kasutada. Katsetasin ka võtmist eri aegadel enne trenni, parim oli minujaoks u 15-20min enne trenni, muidugi soojendused veel otsa siis, enne tõsist trenni vast kogu aeg 30min. Kreatiini enamasti võtsin 5g peale trenni, ka lisasin sinna muidugi valgud+süsivesikud ja mingi aeg panin veel u 1g beeta-alaniini.

Arvan, et ostan ühe postiku vähemalt veel ning siis võtan seda nii nagu ma selle esimesega endale sobiva leidsin u 5g enne trenni. Vbl ka katsetan sedasi ka, et võtan kratiini ja beeta-alaniini korraga, eks näis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jubeda maitsega Fasti ACC andis mulle tuntavalt jõus juurde - igat harjutust suutsin 2-6 kordust tavalisest rohkem teha. Arvasin, et see on beeta-alaniinist tingitud. Proovisin beeta-alaniini eraldi ja sellist efekti ei olnud. Oskan enda jaoks mõelda kahte varianti:

A. Beeta-alaniin töötab kõige paremini esimesel kuuril ja edasi nii suurt efekti ei anna. Kreatiiniga mul näiteks oli nii.

või

B. Beeta-alaniin ei anna mingit erilist efekti peale surisevate kannikate ja ACC sees oli midagi muud, mis sooritust parandas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki toimib Beeta-Alaniin igale inimesele isemoodi? Minu arvamus on see, et ostke üks pakk ja proovige, kui ei taha sellise rahasummaga riskida, et äkki ei tööta, siis ärge proovige. Ainult ise katsetades saab teada, kas töötab või mitte.

Asi selles ongi, et ei saa teada:) Enda puhul ei saa kunagi teada, kas ei ole tegemist mingite muude muutujatega või enda subjektiivsusega / platseeboefektiga.

Ja ärge saage valesti aru - platseeboefekt ei ole midagi HALBA või võltsi selles mõttes et platseeboefektist tulnud jõu/lihase/vms juurdekasv ei ole miskit moodi pettus või võlts - see ei ole lihtsalt tingitud sellest asjast, mis sa arvad - antud juhul nt. beeta-alaniinist.

Vägivaldur - ACC's on kreatiin:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vägivaldur - ACC's on kreatiin:)

Ma tean jah, aga ma ei ole peale oma esimest kreatiinitarvitamist kreatiinist sellist purakat saanud kui ACCga. Tundub, et kokku hea segu lihtsalt (va maitse).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Beta alanini soovitan võtta koos kreatiinetüülestriga, toime on 25% suurem, seda mitte ainult kirjanduse põhjal vaid ka tulemuste põhjal. Mõjub väha hästi. Raskused on kasvanud ja ka selg on massiivsemaks muutunud.

Eriti soovitan Eiselt-i toote valikut, sest hind soodne ja hea kvaliteet.

Siin äratoodud uuring väidab, et kreatiin+BA annab viletsama tulemuse kui kumbki eraldi. Mitte et ma sinu juttu ümber tahan lükata. Lihtsalt meenus, et nii kirjutati.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võimas asi, laksab hästi, esimene tulemus on kindlasti paari päevaga märgatav, jõusaalis laksab sitaks hästi paned nagu vihane pull ringi

keha välimust muudab 1 nädalaga, kui selleks aega näha, aga see pole üldine !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen veel täheldanud sellist asja, et kui laksan BA-d siis olen väga närviline selle ajani kuni trenni saan. Katsun enamasti laksata ennem trenni kuskil pool kuni kolmveerand tundi, siis täpselt paras, ei jõua veel väga närviliseks minna ja saab trennis täiega anda, trenni lõpuks ilusti ammendunud:-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
võimas asi, laksab hästi, esimene tulemus on kindlasti paari päevaga märgatav, jõusaalis laksab sitaks hästi paned nagu vihane pull ringi

keha välimust muudab 1 nädalaga, kui selleks aega näha, aga see pole üldine !

Ooo võimas usk ja platseebo:) Loomulikult PEAB sellel olema ju lihaseid kasvatav mõju sest, torkima ju paneb. Järelikult võimas asi ;)

See, kas BA'l pikemaajaline efekt on või mitte võib veel vaidluse alla tulla, aga see, et PAARI PÄEVAGA esimene tulemus ja kehakompositsioonis tulemus NÄDALAGA see on lihtsalt võimatu :)

Ja kui kellelgi tekib praegu tahtmine vastata jälle stiilis, et "OH YEAH!? Aga minule toimis nii!" Siis palju õnne teile ja toetage toidulisandikompaniisid edasi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praeguseks olen kasutanud B-Alaniini nii 6 korrale jaotatuna päevas kui ka ainult enne trenni, aga suuri tulemuste arenemist ei ole märgata olnud. Eks see olegi vast nii, et mõnele mõjubtuntavalt, mõnele mitte. Nagu ka kreatiin mõjub mõnele jubeda purakana, mõnele ei mõju üldse (mulle annab kreatiin tuntavalt jõudu juurde, kui seda kasutan kuuridena ja maksimaalselt 2 korda aastas). Tihedamate kuuridena ei ole enam sellist mõju märgata. Ja kui tekib küsimus, miks ma kreatiini üldse kuuridena kasutan, mitte pidevalt ei tarbi, siis selleks, et minu eesmärk on jõud ja kreatiini kuuridena kasutades on tulemus minu jaoks efektiivsem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.bodybuilding.com/fun/beta_alanine_benefits.htm

Siin on vastupidist väidetud. Ja mina olen alati uskunud, et koos on nad paremad, sellepärast AC-C ongi võimsam, kui ainult Beta-Alanine. Paljud, kes võtavad ainult beeta-alaniini kurdavad, et mõju ei midagist, kulturistid ja muidu tõsisemad tegelased ütlevad, et neile mõjub küll ja nemad on need, kes tarvitavad ka kreatiini. Aga see on puhtalt minu arvamus, selline mulje on jäänud. Pole mingeid uuringuid netist ka nende kohta uurinud, seega pole vist minust erilist kaasarääkijat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ka tänaseks proovinud ca 14 päeva. Jõunäitajad on suurenenud, kehakaal mitte oluliselt, sest hoian ise toiduga tagasi, et mitte põrsaks süüa. Kükkis oli nädalaga 15 kg edasiminek. Kui nädal tagasi tegin viimase 6. tööseeria 180x5, siis eile 195x5 enne seda veel 185x7. Need on näitajad, mida ole ka varem teinud, kuid mitte kehakaalu juures (90 - 91kg). Õlga sai samuti surutud 45 kg hantlitega 7 seeriad. Samal ajal kasutan ka kreatiini, kuid seda olen kasutanud juba viimased 11 aastat. Muud toidulisad on samad mis varem olen tarbinud. Raske on 100% väita, et see kõik on Beta - Alaniin, kuid ei oska seda millegi muu arvele ka kirjutada. Kui alguses oli tunda seda naha kihelut, siis hiljem enam mitte.

Ott, kuidas sa sel perioodil beeta-alaniini manustasid? On plaanis ka proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kasutasin seda alati enn trenni 1 kuhjaga teelusikatäis ca 30 minutit enne trenni.

Lugesin selle teema postitused läbi ja lisaks sellele näitele, mis ma tõin, tegin praktiliselt kõikides baasharjutustes isiklikud margid (ma olen treeninud 15 aastat ja naljalt ei ole suutnud niigi häid jõunäitajaid edasi viia, kuid see aeg kui kasutasin beta - alaniini need juhtusid, söön ja treenin nagu ikka suhteliselt ühtemoodi, nii et trenni või toidu arvele ei julge seda kirjutada) eks proovige ja veenduge ise, isegi kui on platseebo effekt, siis saate ikkagi näitajad uuele tasemele.

tegin täiskükke 210kgx6, jõutõmmet 245x5, lõuatõmbeid lisaraskusega 45kgx6 jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
PLATSEEBO

Neuropaatiline valu ehk siis minu puhul sajad väikesed nõelatorked käelabades, kõrvades ja vähemal määral näol ja jalgadel. Esimene kord ehmatasin ära, aga ei midagi hullu... päris lõbus kogemus iseenesest. Täislaksu all autot vist ei julgeks juhtida.

Ma tunnen seda umbes iga teine kord kui võtan, midagi hullumeelset selles tõesti pole, aga ma olen märkanud, et seal kust nahka puudutad sealt hakkab veel eriti hull :P Mul hakkavad kulmud jõhkralt torkima ja kui ei suuda enam ja sügan kulme, siis läheb põrgu lahti :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×