Jump to content
matti

Parteiline kuuluvus

Recommended Posts

Ei kuulu ühtegi parteisse. Ja kuni jätkub olukord, kus hommikul telefoni sisse lülitades saabuvad sõnumid, milles Edgar palub tõusta, särada ja hääletada kandidaadi 104 poolt; peaminister ostab valimispropaganda tegemiseks erakanalitelt eetriaega; iga natukese aja tagant kostab korruptsioonihõngulisi kõlakaid ühe või teise poliitikategelase kohta ja nii edasi, ja nii edasi...ei tõmba mind sinnapoole mitte miski.

Valimistel oma hääle andmisegagi on raskusi, sest pea igas parteis on esinumbrite seas mõni pehmelt öeldes ebasümpaatne tegelane (suletud nimekirjad teevad siinkohal oma töö) ja tihtipeale jäävad parteide põhikirjades olevad punktid vaid ridadeks paberil. Seda enam ei tahaks ennast millegi sellisega siduda...

Aga noh, see on kõigest minu arvamus. Vabandage mu ründavat suhtumist, olen sellistel teemadel üsna kriitiline. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõigil "parteidel" erakondadel üks ja sama jutt - nemad teavad, nemad oskavad, neil on metsikud kogemused, nemad päästavad jne. :):D:D

Minnes 7. juunil valima, osaled Sa Euroopa tuleviku kujundamisel – raskel ajal õigete otsuste langetamisel. Selleks, et Eesti hääl oleks otsustajate seas kuuldav, vajab Eesti Euroopa Parlamendi kõige suuremas fraktsioonis – Euroopa Rahvapartei ja Euroopa Demokraatide saadikurühmas – võimalikult palju esindajaid. Eestit esindab seal ainult üks erakond – IRL.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Matti sa oled vahepeal end politiseerinud? Igatahes on see tõsi - sotsiaaldemokraadid ja isamaarespublicaliitlased kuuluvad küll erinevatesse, kuid Euroopa parlamendis kõige mõjukamatesse ja suurematesse fraktsioonidesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei kuulu kuhugi aga olen kindel Reformi toetaja.

Natukene sotside pooltajatele ka juttu. Palun ärge väidke, et sotsid on kuhugi heaolu ja "hoolimist" toonud. See nö skandinaavia heaolumudel on osutunud äärmiselt ebaefektiivseks ja selline vägisi võrdsustamine tapab inimese tahte pingutada. Kes asjaga kursis, teab, et riigid kes kunagi seda mudelit järgisid on nüüd hoopis teises suunas liikuma hakanud. Sinna suunas kus on asub kõrge konkurentsivõimega Eesti. Ehk siis madalate maksude suunas ja vältides lennukilt raha külvamist.

Ei ole ju tegelikult vaja KÕIGILE toetusi maksta, kes seda tegelikult ei vaja? See on juba populism ja ainult tänu sellele nii paljudes riikides valitsev ideoloogia. Liberaalide ideoloogia on mõistlikum: toetada neid, kes seda tegelikult vajavad.

Kordan kõikidele kes toovad erinevaid vasakpoolseid riike näideteks kui rikastest ja jõukatest. Vaadake statistikat pikemas perspektiivis. Sellised kõrgete maksudega maad LANGEVAD erinevates tabelites ja konkurentsivõimelisemad, madalamate maksudega riigid tõusevad. Tõsi, endiselt on esimesi rohkem tipus aga kui nad ennast ei muuda, siis nii see ei jää. Aga nagu juba mainitud - muudavad.

-

Väide, et "igal pool mujal on ju nii, kas meie oleme siis mingit pidi "targemad"" (rääkides siis astmelisest tulumaksust) on bullshit! Miks valitseb selline maksusüsteem peaegu igal pool? Sellepärast, et seda ideed on mõnel populistlikul parteil või poliitukul väga kerge rahvale maha müüa, vastutasuks odav populaarsus. Rikkaid on ju alati vähem kui vaeseid? Kas on normaalne, et mõni inimene peab enda palgast riigile loovutama 50%?

-

Üleüldse on Sotsid ühed eriti ebasümpaatsed tegelased. Jällegi, kes on asjadega kursis, teab millist peavalu tekitavad Sotsid europarlamendis. Raudselt kõige suuremad Euroopa arengu pidurdajad. Kreeka, Hispaania, Prantsusmaa sotsid - täielik okse. Väga kaua pidi neid moosima, et nõustuksid komunismikuritegusid hukka mõistma.

-

Muudetud kasutaja FrodoB poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valima küll minna ei saa, aga üht-teist on erakondade kampaanite kohta öelda küll- mõttetu raha raiskamine- söögi alla- vahele ja peale- raadiost, telekast... kõge suurem promoja tundub olema Keskerakond- linnas ringi sõites on nii mõneski kohas roheliste särkidega noori õhupalle ja komme jagamas näha. Ei taha küll mingi kiunu üles kiskuja olla, aga seda raha võiks praegusel hetkel vähe mõistlikumalt kasutada- terve mõistusega inimene ei tee ju oma valikut selle järgi, kui hästi Ivari Padar vankrit hobusega kraavist välja tõmbab või kui palju õhupalle Savisaare jüngrid lastele jagada suudavad :) . Teema juurde tulles, siis ühtegi erakonda ei kuulu, ega kavatse seda kunagi ka teha. Kuigi poliitikas väga kodus ei ole, siis kui valida antakse, tundub Mart Laar enam- vähem valitav olevat :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen küllalt apoliitiline.

Samas nii mõndagi jõuab ka minuni.

Mis loosungitesse puutub, siis need on alati populistlikud. Soovitan enam süveneda parteide reaalsetesse tegevusplaanidesse ja tegevustesse endisse (NB! plaanid on tegevustest enamjaolt helgemad - suhtuda muudatuste kavadesse sellest johtuvalt seda kriitilisemalt).

Esialgu parteisid nimepidi nimetama ei hakka, kuid soovitan tungivalt kõigil, kes mistahes erakonna suhtes seisukohta võtma hakkavad, nendega ikka eelnevalt tutvuda.

Ja veel: kui ei tea, keda/mida oleks ühiskonna seisukohast kõige mõistlikum valida, valida see, kes/mis iseendale kõige kasulikum. Kuid see otsus nõuab ikkagi ka erakondade (kuid miks mitte ka parteitute poliitikute) seisukohtade tundmist (kontseptsiooniliselt vähemasti).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei kuulu ühtegi erakonda, seadus keelab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei kuulu veel erakonda ja ei tea kas astungi, aga erakond, keda ma kõige vähem eelistan on Keskerakond. Minumeelest nad ei too mitte mingeid ideid ega kavandeid välja kuidas probleeme lahendada või üldse mis nende plaanid on.Ainus mis nende poliitikas silma hakkab on virisemine.Pidev ilkumine reformierakonna kallal ja ka teiste.Ma ei saa aru miks on vaja näidata et " näe, nad on ikka nii halb erakond" ja siis panna oma logo alla, mida ma sellest järeldama peaks, et nemad on paremad? Kõige rohkem ajas vihale ühe ministri kohta tehtud reklaam "kõige kallim minister" kus tõi välja mehe palganumbrid, samas aga kui mõni keskerakondlane saaks ise samale kohale, kas siis muudaks ta enda palga kohe väiksemaks?Samas vene rahvusest inimestele lähevad nad ju väga peale .... Ise valin Laari ehk IRL -i , ainsad kes on midagi selget ja asjakohast välja pakkunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Plaanis leidub nii asjalikumaid, kui ka vähemasjalikumaid ideid, aga vähemusvalitsusega sellist koostööplaani e teosta. Sotsid ei tahtnud valitsuses olla, Rahvaliiduga ei suudetud läbi rääkida, Rohelised ei lähe valitsusse ja Keskerakonnaga ei tehta põhimõtteliselt koostööd - ainus enamusvalitsus on siis hetkel Reform, IRL ja Jaan Kundla? :)

2. Europarlament on nii sisutühi koht, et isegi kohalikud parteid (kusjuures mitte ükski) ei suuda ennast reklaamida läbi selle, mida nad Euroopasse tegema lähevad, vaid teevad kohalike valimiste propagandat. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei kuulu erakonda ja ei hakka kuuluma kah, kuna ei ole ühtegi erakonda mille liige auga oleks ja tulevane amet ei lubaks mul niguinii kuskil erakonnas olla.

Ja mis sellesse euro jamasse puutub, siis mina valiks sinna need kes seal praegu on. Las nad olla edasi.

Muidu oleksin Tarandi poolt, aga ma ei ole kindel kas ta seal üksinda(parteituna), oma ideid realiseerida saaks. nii, et mõtlen veel valiku üle.

Muudetud kasutaja L6viLeo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poliitika on arusaamatu minu jaoks, ei oska selles mingit seisukohtagi seetõttu võtta.

Näiteks riigis toimub selline transaktsioon:

http://www.yhistransport.eu/index.php/et/u...nspordiga-soita

St, et riik otsustab ühel päeval, et veerand miljonit paneks sellisesse kulusse, või mõningasse teise kulusse.

Kas tegu on üleöö otsusega, millega pole arvestatud aasta väljaminekuid planeerides? Sel juhul minu jaoks arusaamatu kogu see poliitika,

ei nähta ette kulusid ega tulusid, tehakse lihtsalt mingit fiktiivsed rahaplaneerimist,

tulemuseks on rahalised probleemid riigis. Kas selliseid kulusid-tulusid osatakse ette näha üldse, ja kas peaks oskama,

kas selliseid kulusid-tulusid on üldse vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poliitika on arusaamatu minu jaoks, ei oska selles mingit seisukohtagi seetõttu võtta.

Näiteks riigis toimub selline transaktsioon:

http://www.yhistransport.eu/index.php/et/u...nspordiga-soita

St, et riik otsustab ühel päeval, et veerand miljonit paneks sellisesse kulusse, või mõningasse teise kulusse.

Kas tegu on üleöö otsusega, millega pole arvestatud aasta väljaminekuid planeerides? Sel juhul minu jaoks arusaamatu kogu see poliitika,

ei nähta ette kulusid ega tulusid, tehakse lihtsalt mingit fiktiivsed rahaplaneerimist,

tulemuseks on rahalised probleemid riigis. Kas selliseid kulusid-tulusid osatakse ette näha üldse, ja kas peaks oskama,

kas selliseid kulusid-tulusid on üldse vaja.

Vat, aeg on raha, selliste ninnu-nännu probleemide liigne 'käiamine' lõppeb sellega et kogu 'lahendus' läheb kordades kallimaks kui kõige esimene lollikindel plaan..

Muidugi on see ka hea märk sellest et JUHUL kui Valitsus hakkab CharlesRoosi mõttelainel tegutsema saavad nii mõndeki mu tuttavad analüütikud endale ehk sel raskel ajal tööotsa :)

Aga jah, poliitika on tore selle hetkeni kuni juhtuvad kokku kaks vastaspoolt kel erinevad arusaamad ja vanad armid valusad..

Muudetud kasutaja Goleteral poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×