Jump to content
Angelo

Mitu korda ...

Recommended Posts

Mitu korda on soovitav lihasgruppe nädalas treenida? piitsepit 1 või 2 korda nädalas ?? kaua puhkus olema peax ,et seda lihast saax uuesti treenida?? (kysimus on ka teiste lihaste kohta ka:))

Muudetud kasutaja Angelo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled hetkel algaja, siis oleks normaalne 1x kõiki lihasgruppe treenida .

Jaotad lihased nädala peale ära, kui palju sul võimalik on käia jõusaalis, nii ka teed.

5 x nädalas on võimalik siis peaksid jagam 5 päeva peale kõik lihased ära, siit Portaalist saad jaotusi mitmeid, ainult otsimise vaev. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled hetkel algaja, siis oleks normaalne 1x kõiki lihasgruppe treenida .

Jaotad lihased nädala peale ära, kui palju sul võimalik on käia jõusaalis, nii ka teed.

5 x nädalas on võimalik siis peaksid jagam 5 päeva peale kõik lihased ära, siit Portaalist saad jaotusi mitmeid, ainult otsimise vaev. ;)

irw ma pole algaja :) rinnalt 115 ja olen 16 a.. sellepärast kysin et mul on selline mure,et areng on seisma jäänud nagu:( teen juba piitsepit 2 kuud sama raskusega 50kg 4x6:/ (äkki 2 korda piitsepi treenimist nädalas on liiga kurnav ja lihas ei jõua taastuda?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
irw ma pole algaja :) rinnalt 115 ja olen 16 a.. sellepärast kysin et mul on selline mure,et areng on seisma jäänud nagu:( teen juba piitsepit 2 kuud sama raskusega 50kg 4x6:/ (äkki 2 korda piitsepi treenimist nädalas on liiga kurnav ja lihas ei jõua taastuda?)

Loomulikult asi ei parane ,kui teed 2 kuud ühe ja sama raskusega. Järgmine trenn näiteks tee juba 55kg 3X5. Ja niikaua teed ,kui jaksad juba 4X6 teha. Siis suurendad jälle raskusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahaa, siin see piir seisabki siis algaja ja proffi vahel, kui 115kg ära surud oled pro, kui ei siis algaja ja noh ega vahet pole kah kas biitseps või piitseps ju siis ikka piitseps kui pro nii kirjutab! Ok. See selleks.

Lihtne soovitus on, et väikesed lihased u 48h suured 72h. Kuid siiski on taastumine väga individuaalne, oleneb: trenni raskusest, oskust lihast kurnata, toitumine, kui tihti trennid on, mis trenne veel teed, kuidas lihased jaotatud on jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled hetkel algaja, siis oleks normaalne 1x kõiki lihasgruppe treenida .

Jaotad lihased nädala peale ära, kui palju sul võimalik on käia jõusaalis, nii ka teed.

5 x nädalas on võimalik siis peaksid jagam 5 päeva peale kõik lihased ära...

Algajale 5-ks jagatud kava ja 1x nädalas lihasgrupp läbi treenida? See on huvitav soovitus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täiskükk on 105 ja jõutõmme 180

:D kükk 105 ja rinnalt 115.mees sinu asemel ei muretseks biitsepsi pärast vaid paneks rõhku jalgadele mul viimane rekord rinnalt 90 kg ja täiskükk 120kg! Tee ise omad järeldused.Kükk peaks rinnalt surumise rekordist vähemalt 10 kg suurem olema.(minu arvamus).Muidu jõutõmmbel pole viga midagi :)

Muudetud kasutaja zander14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D kükk 105 ja rinnalt 115.mees sinu asemel ei muretseks biitsepsi pärast vaid paneks rõhku jalgadele mul viimane rekord rinnalt 90 kg ja täiskükk 120kg! Tee ise omad järeldused.Kükk peaks rinnalt surumise rekordist vähemalt 10 kg suurem olema.(minu arvamus).Muidu jõutõmmbel pole viga midagi :)

Minu arvates peaks täiskükk olema vähemalt 100kg rohkem kui lamades surumine. Aga see selleks..

Teema algatajale: ise pead tunnetama, millal sul lihas taastunud on ja valmis järgmiseks trenniks. Sellest tulenevalt koostad ka kava. Taastumine on väga individuaalne ja keegi ei saa täpselt su küsimusele vastata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

24...48h taastuvad väiksemad lihased ära. Kui teed eraldi treeningkava neile, siis pigem 48h. Kui tunned, et lihased ei ole järgmiseks trenniks taastunud, siis tee trenni 30% raskustega selles trennis. See stimuleerib taastumiseks vereringet piisavalt, kuid ei poo kinni verevarustust lihastes.

Biitsepsi tegemiseks võiksid sul olla korduste arv kõrgem kui 6. Need lihased pigem vajavad toonust arendavaid harjutusi, kui max jõudu arendavaid harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
24...48h taastuvad väiksemad lihased ära. Kui teed eraldi treeningkava neile, siis pigem 48h. Kui tunned, et lihased ei ole järgmiseks trenniks taastunud, siis tee trenni 30% raskustega selles trennis. See stimuleerib taastumiseks vereringet piisavalt, kuid ei poo kinni verevarustust lihastes.

Biitsepsi tegemiseks võiksid sul olla korduste arv kõrgem kui 6. Need lihased pigem vajavad toonust arendavaid harjutusi, kui max jõudu arendavaid harjutusi.

72h peale jõutrenni hakkavad alles lihased nõrgemaks minema. ( "Jõutreening" raamat )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
72h peale jõutrenni hakkavad alles lihased nõrgemaks minema. ( "Jõutreening" raamat )

No 72h ei olegi 24 ega 48 tundi. Ning selle all mõeldakse, vähemalt seal raamatus, lihaste taandarengut.

Või täpsusta, mida sa mõtled sõna "nõrgemaks" all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×