Jump to content
krrrr

jooksmine

Recommended Posts

http://treener.eok.ee/oppematerjal_vaata.php?id=155

Kui on soov treenida erinevate meetoditega, nagu nt intervalltreening, kestvusjooks jne, on see raamat kindlasti see, mida Sul oleks vaja lugeda. Varu endale natuke aega ning kindlasti saad sealt huvitavaid mõtteid. Ise ei ole just jooksutrennis kunagi käinud, kuid selles raamatus esinevate meetodite järgi treenides olen saanud oma 100 m ja 1500 m aja tunduvalt kiiremaks.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest jooksja

Tere!

Olen tegelenud juba mitu aastat jooksmisega. Probleem on selles, et olen aasta aega väga korralikult trenni teinud, rohkem kui tavaliselt, aga tulemused ei parane, on samad ning see tekitab masendust. Käin siis kergejõustikus, aga tegelen vaid jooksualadega(500-1500 m). Trennis teen üldiselt kellegagi koos, aga nüüd suvel enamjaolt üksinda. Krossi joostes kipub pulss ka liiga kõrge olevat, kuigi jooksen enda arust piisavalt aeglaselt, aga ikka hingeldan. Kahtlaselt väsivad just käed ära, need on mul jube nõrgad küll. Aga seda vaid üksi joostes, kellegagi koos nagu ei hingelda nii väga. Mõte oli pulsikell osta, aga treener ütles, et pole vaja, kui just raha ülearu pole, et vb kahe aasta pärast, kuid ise peaksin vajalikuks. Mis te arvate?

Ise mõtlesin, et äkki ületreening jne.. aga ma kahtlen selles, sest mul on suur tahtmine trenni teha ja nii suur see koormus ka pole olnud. Sügisest käin küll uues kohas ja uus treener ning lõike teeme päris palju, mida ma varem väga pole teind.

Kas asi võib ka toitumises olla kuidagi, et tuleks rohkem süüa?

Hetkel suvine plaan:

sel nädalal:

E-> lõigud (nt sel nädalal 6x200m), 6x sammhüpped(u 30m), lõuatõmbed 10x(hästi vaikselt lasen alla)

T-> kross 30-40 min (täna nt 6 km 33 min), ÜKE(kõht, selg, küljed, kätekõverdused, jalgadele midagi, pöiaharjutused, hoidmised jne) - 2-3 seeriat, keharaskusega)

K->rulluisutamine/rahulik jooks/pallimäng

N-> puhkus

R-> jooksuharjutused, kiirus(60-100 m lõigud), hüppeid

L-> pikem aeglane jooks 8-12 km, ( u 1 h)

P-> Puhkus

Sõidan lisaks veel rattaga u 6 km päevas ja tavaliselt ka ujun peale jooksmist ( 15-30 min).

Üritan hoida trenni mitmekesisena, nt lõigutreening igal nädalal erinev(vahel pikemad, vahel lühemad otsad, ka mäkkejooksu, intervalle), vahel tempokrossi jne.

Pulsid(ise kaelalt võttes): lõikudel(lõpus) u 180, tempokrossil 160-180, rahulikul jooksul 140-150.

Sugu: naine, vanus: 17

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas treeneri käest oled nõu küsinud?

Kuidas toitumisega lood on? Eriti trennipäeval.

Treener on öelnud, et lihtsalt läheb äkki kauem aega vms. Minu arust aga kahtlane, pulss kuidagi liiga kõrge joostes. Toitun normaalselt, mingeid lisandeid vms kindlasti ei kasuta. Vaated aga tervislikumad, kui enamusel endavanustest. Alati söön hommikust(kõige tähtsam minu jaoks, paneb päeva täielikult paika), selleks siis kas puder, kohupiim, omlett/keedumunad+salat, avokaado vms, puuvilju/marju. Lõunaks tavalist kodutoitu, nt kana+riis/tatar/kartul+salat. Õhtuti kuidas kunagi, vahest kohupiim/kodujuust, kama, puuvilju, salatit, leiba, juustu, või siis mis kodus tehtud. Trennipäevadel(kooli ajal) ka u 2 vahepala(pähklid, puuviljad). Tarbin ka hapukoort ja üldse seemneid ja pähkleid päris palju. Kindlat plaani nagu ei ole praegu, aga kooliajal täpsed ajad ja siis rutiin sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis üldine eesmärk on?

Siin on faktoreid nii jube palju. Väga palju asju võivad pärssida tulemusi. Aga kirjuta kõike, mis sa arvad, et vähegi olulised võivad olla ning eks me proovime lahata asja. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis üldine eesmärk on?

Siin on faktoreid nii jube palju. Väga palju asju võivad pärssida tulemusi. Aga kirjuta kõike, mis sa arvad, et vähegi olulised võivad olla ning eks me proovime lahata asja. <_<

Eesmärk oleks ikka paremaks saada. Distantse 500-1500 teen üldiselt, rahvajooksudel jne krossijooksudel osalemine. Probleem võibki äkki olla uues treeneris jne, sest tegelikult ma varem lõike polnud nii palju tõesti jooksnud. Aga samas tundsin, et paras. Vahetasin ka kooli, vb pinge sellega. On öeldud ka, et rahulikul jooksul peaks pulss olema u 120-130, mul aga 140-150 ning lõikudel mitte üle 170, mul aga kuskil 180. Ma ei tea missuguse tempoga ma siis tegema peaks. Soojendust tehes läheb pulss juba kuidagi kõrgeks, samas lõdvestuse ajal on hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×