Jump to content
krrrr

jooksmine

Recommended Posts

tervist! selline asi, et tahaksin väga-väga-väga saada juurde vastupidavust , või lihtsalt üldiselt palju paremaks (kiiremaks) jooksjaks saada. nii 400-1000 distantsidel. trenni teen. kuidas arvate,kas sügiseks võib olla kasu nt taku HIIT 'i programmist, mida teha nt 2-3 x nädalas.? soovitaksite veel midagi ? kas toitumine mängib ka selles väga suurt rolli?

üldiselt tüdruk, vanuses 15. ja pole kindlasti päris algaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks sul kergejõustikutrenni minna sest vaevalt ükski hea jooksja on treeninud ennast ise, omast tarkusest, heaks jooksjaks vaid ikka treener on olnud see kes on teda treeninud heaks ja nagu ma sinu jutust aru saan siis sa tahad saada heaks jooksjaks. 15 aastasena pole veel hilja ühineda mingi noorte treeninggrupiga kui sul endal tahtmist jagub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina soovitaks sul kergejõustikutrenni minna sest vaevalt ükski hea jooksja on treeninud ennast ise, omast tarkusest, heaks jooksjaks vaid ikka treener on olnud see kes on teda treeninud heaks ja nagu ma sinu jutust aru saan siis sa tahad saada heaks jooksjaks. 15 aastasena pole veel hilja ühineda mingi noorte treeninggrupiga kui sul endal tahtmist jagub.

mh,seda ma juba teen, 1-2 aastat. tulemused on vähe paranenud. aga suvel ju trenni pole, kui siis harva.. ning siis teeks ise, !

tahaks ikkagi küsimustele ka vastuseid !:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tervist! selline asi, et tahaksin väga-väga-väga saada juurde vastupidavust , või lihtsalt üldiselt palju paremaks (kiiremaks) jooksjaks saada. nii 400-1000 distantsidel. trenni teen. kuidas arvate,kas sügiseks võib olla kasu nt taku HIIT 'i programmist, mida teha nt 2-3 x nädalas.? soovitaksite veel midagi ? kas toitumine mängib ka selles väga suurt rolli?

üldiselt tüdruk, vanuses 15. ja pole kindlasti päris algaja.

Küsi raamatukogust vastavat kirjandust või googelda :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsi raamatukogust vastavat kirjandust või googelda :lol:

aga oskab keegi omal kogemustel taku HIIT'ist rääkida.???

kuida tulemused paranesid jne?

ja kuidas siis seda tehes toituda ja mida veel lisaks sellele teha ?

kui tihti teha jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga oskab keegi omal kogemustel taku HIIT'ist rääkida.???

kuida tulemused paranesid jne?

ja kuidas siis seda tehes toituda ja mida veel lisaks sellele teha ?

kui tihti teha jne?

Nagu ma ise ja Rotter soovitas, siis ikkagi vajad vastavat kirjandust. Iga ala nõuab vastavaid teadmisi ja neid siin mõne sõnaga ikka edasta. Ja kahtlen ka, kas siin käib selliste teadmistega inimesi eriti, kes spets tegelevad selliste aladega :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu ma ise ja Rotter soovitas, siis ikkagi vajad vastavat kirjandust. Iga ala nõuab vastavaid teadmisi ja neid siin mõne sõnaga ikka edasta. Ja kahtlen ka, kas siin käib selliste teadmistega inimesi eriti, kes spets tegelevad selliste aladega :lol:

Nonäed targad loevad raamatuid ja lollid ei loe, tark on igatahes etem olla kui loll!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millises kergeraksu trennis suvel sporti ei tehta? Ollen ise üle 10 aasta kergejõustiku teinud ja just keskmaad, siis tavaliselt talvel ei jõudnud ära oodata, et hallist välja saada. Suvel iga päev hommikul staadionil trennid. Suvi just see põhi jooksu trenn ole. Talvel kogud jõudu ja suvel jooksed ennast ribadeks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jookske ma ütlesin jookske--------------koos masinaga loll.hommikul,kui õhtul on hea oma valik millal ise tunnete,et on aega,kui ka enesetunde järgi,et millal on parem

Muudetud kasutaja marko4589 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et tahaks teada,kuidas tuleks joosta?Mitu korda nädalas?Ja ,mis kellast oleks parim aeg jooksmas käia?Kui ajal üldse vahet on? :)

Kuskilt lugesin, et kõige parem trenni tegemise aeg pidi olema 17 kuni 20 umbes, iseasi palju see paika peab, arvamusi ju krdi palju aga minu puhul peab paika. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskilt lugesin, et kõige parem trenni tegemise aeg pidi olema 17 kuni 20 umbes, iseasi palju see paika peab, arvamusi ju krdi palju aga minu puhul peab paika. :(

Mulle meeldib hommikul enne tööd trenni teha, pärast tööd on väsimus juba kallal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et tahaks teada,kuidas tuleks joosta?Mitu korda nädalas?Ja ,mis kellast oleks parim aeg jooksmas käia?Kui ajal üldse vahet on? :(

Ma hakkasin jooksmas käima nüüd enne trenni,soojendus ka sellega siis tehtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskilt lugesin, et kõige parem trenni tegemise aeg pidi olema 17 kuni 20 umbes, iseasi palju see paika peab, arvamusi ju krdi palju aga minu puhul peab paika. :)

Proovisin ja ...ja on kul seal õhtu poole ikka parem joosta...nii et õhtu poole peaks parem olema.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviks nõuandeid jooksmise arendamiseks ja mida suvel teha, et nt sügisel oleksid paremad tulemused.

Mõtlesin proovida taku HIIT'i, aga tundub liiga ränk minu jaoks. Et kas võib ka pisut pikemate puhkepausidega ?

Kas nii oleks normaalne , kui ma teeks nii :

E: taku hiit, lisaks ka peale jooksu hüppeid(ühel jalal jne.. )

K:aeglane pikk jooks / rattasõit

R: taku hiit

ja kas peaks neid mingi aja tagant muutma? nt vahetada taku hiit mäkkejooksuga vms ( taku hiit'is muidugi muutub töö- ja puhkeaeg).

teistel päevadel ujun , olen rannas , pisut tööl vms .

(tüdruk. )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sooviks nõuandeid jooksmise arendamiseks ja mida suvel teha, et nt sügisel oleksid paremad tulemused.

Mõtlesin proovida taku HIIT'i, aga tundub liiga ränk minu jaoks. Et kas võib ka pisut pikemate puhkepausidega ?

Kas nii oleks normaalne , kui ma teeks nii :

E: taku hiit, lisaks ka peale jooksu hüppeid(ühel jalal jne.. )

K:aeglane pikk jooks / rattasõit

R: taku hiit

ja kas peaks neid mingi aja tagant muutma? nt vahetada taku hiit mäkkejooksuga vms ( taku hiit'is muidugi muutub töö- ja puhkeaeg).

teistel päevadel ujun , olen rannas , pisut tööl vms .

(tüdruk. )

Olen natuke rumal ja harimatu poiss, kuid sooviksin targaks saada :P, Mis asi on taku HIIT ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen natuke rumal ja harimatu poiss, kuid sooviksin targaks saada :P, Mis asi on taku HIIT ?

pane otsngusse taku hiit . Üldiselt on see 3-kuuline jooksuprogramm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sooviks nõuandeid jooksmise arendamiseks ja mida suvel teha, et nt sügisel oleksid paremad tulemused.

Mõtlesin proovida taku HIIT'i, aga tundub liiga ränk minu jaoks. Et kas võib ka pisut pikemate puhkepausidega ?

Kas nii oleks normaalne , kui ma teeks nii :

E: taku hiit, lisaks ka peale jooksu hüppeid(ühel jalal jne.. )

K:aeglane pikk jooks / rattasõit

R: taku hiit

ja kas peaks neid mingi aja tagant muutma? nt vahetada taku hiit mäkkejooksuga vms ( taku hiit'is muidugi muutub töö- ja puhkeaeg).

teistel päevadel ujun , olen rannas , pisut tööl vms .

(tüdruk. )

Kõik oleneb väga palju sellest, palju Sa oled enne jooksuga tegelenud ja kuidas seda teinud.

MIS ON NEED TULEMUSED, mida parandada tahad? Pikka maad vastu pidada (15-20[40]km) või siis lühematel distantsidel kiiremini joosta (6-10km)???

Mina oli selleks ajaks jooksuga tegelenud (kui A. Nurmekivi mulle nõu andis) umbes 1,5a ja keskmiselt jooksin nädalas 30-45km (olin läbinud ka ühe poolmaratoni) ja jooksuhärra soovitus oli see, et üle ühe intervall-treeningu nädalas ei olegi eriti mõtekas. Pigem üks "lühem" (u. 6-7 km) kiiremas tempos jooks ja sinna lisaks veel korra nädalas ka lõigud (6x100-200m). Ja see ongi kogu tempokas treening. Ülejäänud tähelepanu ikka rahulikule jooksule.

Mingeid soovituslikke pulsivahemikke ma siin ära tooma ei hakka, et mis see kiire on ja mis mitte. Need võivad erineva treenituse taseme puhul päris palju erineda.

PS! Kui Sa algaja oled, siis mäkke jooksu küll väldi, pigem alusta tasasemal maapinnal.

Muudetud kasutaja katsi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×