Jump to content
sifka

Saksa mahutreening

Recommended Posts

Küsimus neile kes teevad/teinud seda kava.Täna proovisin seda teha ning tegingi,tegin 40kg 10x10.Seeriate lõpus käed väsisid ära ning olemine oli hea,rind verd täis jne.Aga natuke aega möödas kadus see väsimuse tunne ning tegin ka teisi harjutusi rinnale.Ja küsimus siis selline ,et järgmiseks päevaks on teil ka rind piimhappet täis ja katsudes valus kui selle SaksaMahu Treeningu läbi olete teinud?Lugesin eespoolt ,et kükiga olid mõnel mehel jalad jubedalt valusad ning ei saanud 2päeva korralikult kõndida.Mainiks ära ,et kui lisada 5kg ,siis ei jõua seeriad lõpuni teha,langetan 5kg ,et saaks puhtamalt teha,siis jääb jällegi liiga kergeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise hiljuti proovisin vahelduseks Saksa mahutreeningut ja tõesti, järgmine päev olid treenitud lihased omadega läbi ja piimhapet täis.

Parem tee kergema raskusega puhtalt, pole vaja kohe maksimaalse raskusega ennast piinata, muidu tuleb raskustega kohe nn. "sein" ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise hiljuti proovisin vahelduseks Saksa mahutreeningut ja tõesti, järgmine päev olid treenitud lihased omadega läbi ja piimhapet täis.

Parem tee kergema raskusega puhtalt, pole vaja kohe maksimaalse raskusega ennast piinata, muidu tuleb raskustega kohe nn. "sein" ette.

kaua sa seda teinud oled ning on ka lihas suurenenud ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kaua sa seda teinud oled ning on ka lihas suurenenud ka?

Ei teinud seda üldse kaua, lihtsalt proovisin kas selline treeningkava sobib mulle.

Kusjuures väga sobis ja sain hakkama, praegust paar nädalat teen üht teist kava ja peale seda võtan siis mahutreeningu ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei teinud seda üldse kaua, lihtsalt proovisin kas selline treeningkava sobib mulle.

Kusjuures väga sobis ja sain hakkama, praegust paar nädalat teen üht teist kava ja peale seda võtan siis mahutreeningu ette.

mul praegu sama teema ,tiss on mõnusalt haige :huh:

tundub et rinnale hakkan seda tegema :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul praegu sama teema ,tiss on mõnusalt haige :huh:

tundub et rinnale hakkan seda tegema :)

Ma arvan ,et ainult rinnale teha 10x10 on mõttetu.

Vähemalt tee igale lihasgrupile üks baasharjutus mis on 10x10.

Saksa mahutreening on keeruline ja seda tuleb korralikult järgida. Koosneb kahest faasist ja üks faas on 6 nädalat.

Anna mulle oma e-mail, ma saadan sulle korraliku mahutreeningu kava, kui sul endal pole.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere,

Kõik kes proovind võiks vähe rääkida sellest kavast. See 4sek. tundub liiga pikk aeg..?Ma täna proovisin ja see kõik käis nii aegluubis,et ei kujuta ette kas see annab jõudu ka:)

Ja kas jõutõmmet ei tehtagi siis? See ju sama tähtis kui kükk minumeelest!

Ja kui ma ei jõua teha lõua tõmbeid 10x10 siis millise baasharjutusega see asendada?Või teen palju jaksan?

tänan!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin ise sellist variatsiooni, et kordused ei olnud aeglased, aga pausid seeriate vahel olid ca 30 sek. Rets.

Ja järgmisel päeval lihased piimhapet täis küll ei ole. Sellest on ka siin foorumis piisavalt juttu olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin ka selle nn saksa mahutrenni ära ja võin õelda et kasu on sellest palju.Toon näite et enne seda jõudsin teha vanast rasvast 110 kg-ga näiteks 3x8 suht raske vaevaga aga pärast 2 kuud juba teen näiteks 150 -ga mingi 4x5 ikka ära ja näiteks 3x2-3 160 kg-ga. Trenn ise nägi välja nii et üks nädal 10x10 90 kg, 2 nädal 10x10 95 kg,3 nädal 8x8 100 kg, 4 nädal 8x8 105 kg, 5 nädal 4x5 120 kg ja 5x135 kg, 6 nädal 5x5 130 kg, 7 nädal 3x3 150+ 2x160 kg, 8 nädal 3x3 155 kg....

MUidugi tegin ma ka teisi jala värke....jalapress 230-330 kg jne......aga kükid olid head ja andsin hea ettevalmistuse ja vastupidavuse edasiseks......jõudu mahutreeninguteks:) ise teen neid hiljem uuesti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitmendas seerias viimasne kordus juba mingit pingitust peaks nõudma? St, et ma saan aru, et esimesed 4 seeriat lõppevad nii, et viimane kordus nagu suur vaeva ei nõua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ladusin kükke 10x10 põhimõttel. Pani jalad päris heasse vormi.

Alustasin 60kg 10x10, see oli liiga ketrge, järgmine trenn 70, siis 75 ja siis 80. 80 peal tegin paar korda, enne kui 85 ette võtsin. Nii vaikselt raskust lisades, jõuad varsti ka tulemusteni, mis sind ennast rõõmustavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise hiljuti proovisin vahelduseks Saksa mahutreeningut ja tõesti, järgmine päev olid treenitud lihased omadega läbi ja piimhapet täis.

Parem tee kergema raskusega puhtalt, pole vaja kohe maksimaalse raskusega ennast piinata, muidu tuleb raskustega kohe nn. "sein" ette.

Sry ,et ma nii loll olen aga kysiks,et kuidas saab aru ,et järgmine päev on lihased piimhapet täis,mis selle tunnusmärgid on...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sry ,et ma nii loll olen aga kysiks,et kuidas saab aru ,et järgmine päev on lihased piimhapet täis,mis selle tunnusmärgid on...?

Ilmselt mõtles tunnsmärkide all lihtslt seda, et lihas oli valus. See valu aga pole niivõrd piimhappest, vaid peamiselt lihtsalt koormusest tulenevatest lihas-haavanditest. Kui treenitakse hilja õhtul, siis ei puugi lihasvalu järgmisel päeval veel kõige tugevam olla, ülejärgmisel aga küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere,

Kõik kes proovind võiks vähe rääkida sellest kavast. See 4sek. tundub liiga pikk aeg..?Ma täna proovisin ja see kõik käis nii aegluubis,et ei kujuta ette kas see annab jõudu ka:)

Ja kas jõutõmmet ei tehtagi siis? See ju sama tähtis kui kükk minumeelest!

Ja kui ma ei jõua teha lõua tõmbeid 10x10 siis millise baasharjutusega see asendada?Või teen palju jaksan?

tänan!!!

Keegi oskab vastata neile küsimustele?

Ja nüüd kava tehes tekkisid küsimused, nt. õlale harjutused nõrgaks ei jää? Kardan et lõhun selle kavaga õlga kuna need harjutused nõ.abistavad.

Ja teiseks peale käe päeva on ainult üks päev vahet rinna päevaga. Selle ajaga ei jõua käed taastuda.

Muudetud kasutaja ristokru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi oskab vastata neile küsimustele?

Ja nüüd kava tehes tekkisid küsimused, nt. õlale harjutused nõrgaks ei jää? Kardan et lõhun selle kavaga õlga kuna need harjutused nõ.abistavad.

Ja teiseks peale käe päeva on ainult üks päev vahet rinna päevaga. Selle ajaga ei jõua käed taastuda.

?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervis!

Tahaks ka abi.

Üritasin ka täna teha neid harjutusi 60% rekordraskusest. Mina ei saa aru, kuidas keegi suudab nii.

Kas see, kui raskust vähendan nt 50 või lausa 40% peale rekordist, kahandab tulemusi ka palju? Või peaksin ikka selle 60% juurde jääma ja üritama teha nii palju kordusi, kui suudan?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan ,et ainult rinnale teha 10x10 on mõttetu.

Vähemalt tee igale lihasgrupile üks baasharjutus mis on 10x10.

Saksa mahutreening on keeruline ja seda tuleb korralikult järgida. Koosneb kahest faasist ja üks faas on 6 nädalat.

Anna mulle oma e-mail, ma saadan sulle korraliku mahutreeningu kava, kui sul endal pole.

Tere,

sooviks ka Saksa mahutreeningu kava. kaspar.stora@hotmail.com

Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervis!

Tahaks ka abi.

Üritasin ka täna teha neid harjutusi 60% rekordraskusest. Mina ei saa aru, kuidas keegi suudab nii.

Kas see, kui raskust vähendan nt 50 või lausa 40% peale rekordist, kahandab tulemusi ka palju? Või peaksin ikka selle 60% juurde jääma ja üritama teha nii palju kordusi, kui suudan?

Ma olen ikka nii aru saanud, et korduste arv peaks olema vastavalt kavale. Koormust vähenda nii, et sa need kordused ära teha saaksid.

Tegelikult peaksid ka selle maxi valima selle järgi, mida suudad samas tempos suruda. Vähemalt mul oli sellises korrelatsioonis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ikka nii aru saanud, et korduste arv peaks olema vastavalt kavale. Koormust vähenda nii, et sa need kordused ära teha saaksid.

Tegelikult peaksid ka selle maxi valima selle järgi, mida suudad samas tempos suruda. Vähemalt mul oli sellises korrelatsioonis.

mõtlengi täpselt seda kava: http://www.fitness.ee/treeningkavad/42

aga eks ma teen siis väiksema raskusega. Aga näiteks lõuatõmbed... Kas kõvemad kulturistid teevad lõdvalt keharaskusega 10x10 lõuatõmbeid? Minu jaoks tundub see ikka jube palju küsitud. Õnneks on meil jõusaalis võimalik Assisted Chin-Ups teha... Aga keharaskusega nii palju teha? Karm...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×