Jump to content
KpoS

Liigne valgu tarbimine

Recommended Posts

Kas on tõsi et võib hakkata neerudele?

ei ole tõsi. Kuigi pulbreid ja muud nö sünteetilist kraami ei soovita nii palju tarbida kui "tavatoitu". Tavatoidu valk Sulle kindlasti halba ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ole tõsi. Kuigi pulbreid ja muud nö sünteetilist kraami ei soovita nii palju tarbida kui "tavatoitu". Tavatoidu valk Sulle kindlasti halba ei tee.

Jälle teed Amarillot. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga mis moodi ta siis seda mõjutab?

Arvatakse, et selline suur toiduvalgu hulk kujutab pikaajalisel tarbimisel ohtu inimese neerudele. Lisaks koormab pidev liigne valk toidus ka maksa ning võib kiirendada organismi vananemist. Loomkatsed on näidanud, et valgu kestev ülehulk toidus tekitab maksa ja neerude hüpertroofiat.

Samas usun, et see pole väga levinud probleem. Pigem just vastupidi ehk valgudefitsiit.

Et üle tarbida, siis tuleks vist päevast soovitatud kogust ületada vähemalt kahekordselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on ohutu, aga nagu IGA toiduainega, on võimalik üle pingutada

tihti pole asi isegi valgus endas, vaid lisatud lõhna-värvi-ja maitseainetes, mida sisse sööd

niiet eelistage võimalikult väheste E-dega valke v Yatesi kraami

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jälle teed Amarillot. :)

on Sul viimasel ajal midagi mõistlikku ka öelda v? kui Sul on teine arvamus siis avalda see ja põhjenda. Ei viitsi nagu tühja teksti kommenteerida. Sul dementsusega probleeme? ... v-o jälle väidad, et kalaõli on tervislikum kui kala? Või äkki ongi valk Oldman arvates väga kahjulik ja kõik kulturistid hävitavad oma neere? :D:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
on Sul viimasel ajal midagi mõistlikku ka öelda v? kui Sul on teine arvamus siis avalda see ja põhjenda. Ei viitsi nagu tühja teksti kommenteerida. Sul dementsusega probleeme? ... v-o jälle väidad, et kalaõli on tervislikum kui kala? Või äkki ongi valk Oldman arvates väga kahjulik ja kõik kulturistid hävitavad oma neere? :D:)

Ära muutu isiklikuks.

Inimesed on erinevad, see valgu kogus, mis mõnede inimeste neerudele ei tee veel midagi, põhjustab mõnedel jälle valusid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ole tõsi. Kuigi pulbreid ja muud nö sünteetilist kraami ei soovita nii palju tarbida kui "tavatoitu". Tavatoidu valk Sulle kindlasti halba ei tee.

Kui sa nii tark oled, siis räägi, mismoodi organism teeb vahet tavatoidu valgul ja pulbrivalgul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes ei tea valkude mõjust neerudele, nendel pole mõtet ka plõksida... Liigne valgu tarbimine koormab neere. Probleeme põhjustab nenedele, kellel neerud juba haiged on...näiteks nagu mul. Minge suvalise nefroloogi jutule, räägivad teile ilusti ära, kuidas liigne valk neerudele head ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes ei tea valkude mõjust neerudele, nendel pole mõtet ka plõksida... Liigne valgu tarbimine koormab neere. Probleeme põhjustab nenedele, kellel neerud juba haiged on...näiteks nagu mul. Minge suvalise nefroloogi jutule, räägivad teile ilusti ära, kuidas liigne valk neerudele head ei tee.

Ühtset seisukohta ei ole, teaduslikud artiklid räägivad nii ühe poolt kui teise poolt. Siis esitaks juba retoorilise küsimuse, mis asi on "liiga palju" valku, kas me räägime 10g, 100g või 1000g või 10 000g.

Kui sa nii tark oled, siis räägi, mismoodi organism teeb vahet tavatoidu valgul ja pulbrivalgul?

Targaks end ei pea aga minu väide, et toiduvalk on parem kui sünteetiline valk põhineb väitel, et ühe puhul on tegu vähem töödeldud produktiga kui teisel puhul. Kas sa tõesti tahad öelda, et protseduurilises ketis eespool olev (vabaõhu)lehmast tulev piim on samaväärse kvaliteediga mis pulber? Toitaineväärtus ON drastiliselt teine. Siinkohal ma ei hakka laskuma laktoositalumatuse tasandile või veel kaugemale. Puhtalt common sense aspektist rääkides on eelnev jutt.

Mis teha ROtter ma olen juba vanakooli austaja selles suhtes.. oleks võimalik siis jooks piisoniverd hobusepiimaga kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis ta ikka teeb. maks niikuinii lagundab üleliigseid hormoone ja valke, ning need lähevad verega neerudesse, kus veri nii v naa filtreeritakse.. eks kindlasti see hea pole, kuna maks peab rohkem tööd tegema, kuigi samas kui probleeme pole maksaga, vaevalt see midagi hullu teeb.. küll millegipärast ma ei soovitaks eluaeg valku liigselt tarbida.. võib lõpuks pähe hakata:D käid ringi: valku valku valku :)

http://www.tarbija24.ee/121206/esileht/olu...rvis/233209.php

Niiet ära parem jama :D

Muudetud kasutaja past poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei muretseks selle 30-70g pärast

juba puhtalt sellepärast, et pole kindel, kust see piir läheb, kas ta on 2g v 2,5g v isegi 3g, kindel on see, et keha komakohtasid ei tunne

Dorian Yates näiteks soovitas süüa 3g keha kg kohta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul võtab liigne valk kõhu kinni. Siis pean jälle omale linaseemneid keetma, et süsteem jälle käima saada.

Vähe jood vedelikke, valguline toit tahab seedimiseks rohkem vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina pidasin silmas umbes 30-70g liigsed valku, kui valgu vajadust arvestada 2g/kg kohta

Nagu eelpool mainiti, siis see küll midagi hull pole. Loomulikult ka eeldades, et sa tegeled jõusaaliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti jah oleneb mingil määral inimesest, kui ma keskmiselt u. 250 g või veidi üle selle valku iga päev sõin, siis oli ka selline kahtlane tunne (päris 100% kindel ei ole, et sellest põhjustatud), et mõjus neerudele, nagu kerge valu moodi tunne alaseljas vms, ühel pool just (kunagi sain teada, et selle neeruga tegelikult ongi üks väike probleem, ei midagi väga hullu küll väidetavasti)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi hakkab neerudele, ku tarbid liigselt neid pulbreid. Enda nahal olen kogenud. Nimelt jõin 4x päevas valgusheiki ( kõva paar aastat tagasi), kui ei olnud aega tõsisemalt toituda, siis sai nipet-näpet muud söödud ja sheik nagu magustoiduks kõrvale. Enne trenni, peale trenni ja õhtuti veel see öövalk ja vahest ühe sheigi jõin, kui läks kõht tühjaks. Ja tõesti peale 3 nädalat niisugust tarbimist tuli tõdeda, et ega see hea ei ole. Neerud hakkasid valutama. Ei saanud kõhtugi enam teha nii, et neerudesse valu ei löönud, samuti võis jõutõmbe unustada ning vahest oli isegi raske voodist üles saada. Võtsin tarbimise 1 sheigile päevas ja hakkasin korralikult toituma ning ca 1,5 kuu pärast enam neerud valu ei teinud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×