Jump to content
LaizeN

Toitumisest

Recommended Posts

Hommikusöök kell 08.00:

1) Kaerahelbepuder, klaas piima, puuvili, moos/või ja sool, kohv(2pl mett, piim)

2) Müsli, piim, puuvili, 2spl mett, kohv(2spl mett, piim)

3) 3 muna, juust, kohv(2spl mett, piim)

2. Lõunasöök kell 12.00:

1)3 keedumuna, midagi rohelist(porgand, prookol), vesi pool L

2)Kodujuust 200g, Kooli toit, kartul,makaron,tatar, piim

3)kanaliha, toorsalat, vesi, (puuvili?)

3. Enne trenni kell 15.30/15:00:

1)kaks banaani, õuna vmt, puuvilja

2)Jogurt pool kg

3)võilevad

4. Peale trenni kell 19.00:

1)jogurt/kohupiim

2)puuvili

3)näkileivad

5. Õhtuoode kell 19.30:

1)soe toit, makaron, merevaik, roheline tee,juurviljad

2)soe toit, supp, paar viilu leiba, roheline tee,juurviljad

3)Pelmeenid, maits. Jogurt, roheline tee, till, juurviljad

6. Õhtusöök kell 21.30:

1)Kodujuust

2)muna valge 3tk

2)jogurt

Ootan kriitikat :)

Kehakaal hommikul 69, õhtul 71, pikkus 175, rasva üle vaid kõhu pealt u. 3 kg puhast rasva..

Suveks vaja lahti saada..

Võin ka treeningu lisada, vanemad ei poolda toitumiskava..Leiavad, et liiga palju mõtlen ka toitumisele jne..

:/ veneajal sündind vanemad ühesõnaga xD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöök kell 08.00:

1) Kaerahelbepuder, klaas piima, puuvili, moos/või ja sool, kohv(2pl mett, piim)

2) Müsli, piim, puuvili, 2spl mett, kohv(2spl mett, piim)

3) 3 muna, juust, kohv(2spl mett, piim)

2. Lõunasöök kell 12.00:

1)3 keedumuna, midagi rohelist(porgand, prookol), vesi pool L

2)Kodujuust 200g, Kooli toit, kartul,makaron,tatar, piim

3)kanaliha, toorsalat, vesi, (puuvili?)

3. Enne trenni kell 15.30/15:00:

1)kaks banaani, õuna vmt, puuvilja

2)Jogurt pool kg

3)võilevad

4. Peale trenni kell 19.00:

1)jogurt/kohupiim

2)puuvili

3)näkileivad

5. Õhtuoode kell 19.30:

1)soe toit, makaron, merevaik, roheline tee,juurviljad

2)soe toit, supp, paar viilu leiba, roheline tee,juurviljad

3)Pelmeenid, maits. Jogurt, roheline tee, till, juurviljad

6. Õhtusöök kell 21.30:

1)Kodujuust

2)muna valge 3tk

2)jogurt

Ootan kriitikat :)

Kehakaal hommikul 69, õhtul 71, pikkus 175, rasva üle vaid kõhu pealt u. 3 kg puhast rasva..

Suveks vaja lahti saada..

Võin ka treeningu lisada, vanemad ei poolda toitumiskava..Leiavad, et liiga palju mõtlen ka toitumisele jne..

:/ veneajal sündind vanemad ühesõnaga xD

veits mööda on kava küll, minu soovitused siis sulle

1)Iga toidukorraga vähenda süsivesikute arvu, st hommiku on kõige suurem kogus

2)Ära tarbi ühtegi puuvilja, vbl ahest õun okei ja unusta jogurst, selle asemel maitsestamata, mingit moosi jne pole vaja

3)Lisa oma menüüsse 300g aedvilju!

4)Söö päevas vähemalt 1x kanafileed/sealiha

5)Söö 3-4 munakollast + vabal valikul valgeid lisaks

6)Lisa 1 lonks oliiviõli hommiku ja 1 lonk kalaõli õhtul

7)Vaheta kohvi vhest rohelise tee vastu

8)Kasuta loomse rasva allikana konsentreeritud võid ehk alla 86% võid ära söö, nt kui määrid võileivale vms(võileba pole muidugi vajha:P)

9)Joo päevas palju vett umbes 2-3L lisaks ja ära söö soolast, unusta see , nt kodujuust (möödukalt), soolatud seafille jne.

10)Ära näksi toidukordade vahel, ainult vett, söö iga 3-4h tagant, õhtune viimane toidukord võiks olla 1-3h enne magamaminekut ja ilma rasva/süsivesikutete nt rasvata kohupiim.

11)edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
veits mööda on kava küll, minu soovitused siis sulle

1)Iga toidukorraga vähenda süsivesikute arvu, st hommiku on kõige suurem kogus

2)Ära tarbi ühtegi puuvilja, vbl ahest õun okei ja unusta jogurst, selle asemel maitsestamata, mingit moosi jne pole vaja

3)Lisa oma menüüsse 300g aedvilju!

4)Söö päevas vähemalt 1x kanafileed/sealiha

5)Söö 3-4 munakollast + vabal valikul valgeid lisaks

6)Lisa 1 lonks oliiviõli hommiku ja 1 lonk kalaõli õhtul

7)Vaheta kohvi vhest rohelise tee vastu

8)Kasuta loomse rasva allikana konsentreeritud võid ehk alla 86% võid ära söö, nt kui määrid võileivale vms(võileba pole muidugi vajha:P)

9)Joo päevas palju vett umbes 2-3L lisaks ja ära söö soolast, unusta see , nt kodujuust (möödukalt), soolatud seafille jne.

10)Ära näksi toidukordade vahel, ainult vett, söö iga 3-4h tagant, õhtune viimane toidukord võiks olla 1-3h enne magamaminekut ja ilma rasva/süsivesikutete nt rasvata kohupiim.

11)edu

Ma arvan, et ta ei peaks hommikul kõige rohkem süsivesikuid sööma. Peale trenni oleks parem ma arvan. Kui lähtuda Fred Antsoni ajubiokeemia artikklist, siis suur süsikate arv hommikul muudab oleku kogu päeval uimaseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
veits mööda on kava küll, minu soovitused siis sulle

1)Iga toidukorraga vähenda süsivesikute arvu, st hommiku on kõige suurem kogus

Tsiteerin:

"Kuigi inimesed on peale öist puhkust päeva esimesel poolel energilisemad kui päeva teisel poolel, ei tasu endale pidureid rohke süsivesikute tarbimisega peale tõmmata - parim on valgu- ja rasvarikas ning süsivesikuvaene hommikusöök, mis kindlustab aju varustatuse türosiini ja tema abilistega ja annab meile pikaajalist ühtlast energiat. See soovitus läheb muidugi vastuollu üldise arusaamisega, et hommikul võime endale lubada ja vajame palju süsivesikuid. Võime lubada küll, kuid kas vajame? Eriti tänapäevastes oludes, mil hommikusöögile ei järgne füüsilist tööd, mis süsivesikute kohese energiaks kasutuselevõtuga ennetaks veresuhkru ja insuliinitaseme tõusu. Kindlasti on kõik tundnud peale süsivesikurikast toidukorda energiataseme olulist langust, isegi unisust, kuigi needsamad süsivesikud peaksid ju andma meile küllaga energiat. Tegemist on serotoniini produtsiooni stimuleerimisega ja veresuhkru tõusule järgnenud langusega, mis on aga mõlemad toidu koostise kaudu hõlpsasti välditavad, saavutamaks energilist hoiakut ja selget pead. Nendest vähestest süsivesikutest, mida rasva- ja valgurikka toiduga saame, piisab täiesti, sest boonusena õpetame organismi põletama energeetiliseks otstarbeks koos toidurasvaga ka keharasva! Süsivesikurikas hommikusöök määrab ära suuna kogu päevaks - energeetilised vajadused langevad otsesesse sõltuvusse süsivesikute kättesaadavusest! Samuti igatseb aju pidevalt midagi magusat. Rasva ja valgurikka hommikusöögi korralkaob päevajooksul ära igasugune vajadus magusa järele! Soovitan kõigil oma nahal järele proovida!"

Edit: kasutaja 0ttt jõudis must ette, mõte jääb samaks.

Muudetud kasutaja Tuki poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsiteerin:

"Kuigi inimesed on peale öist puhkust päeva esimesel poolel energilisemad kui päeva teisel poolel, ei tasu endale pidureid rohke süsivesikute tarbimisega peale tõmmata - parim on valgu- ja rasvarikas ning süsivesikuvaene hommikusöök, mis kindlustab aju varustatuse türosiini ja tema abilistega ja annab meile pikaajalist ühtlast energiat. See soovitus läheb muidugi vastuollu üldise arusaamisega, et hommikul võime endale lubada ja vajame palju süsivesikuid. Võime lubada küll, kuid kas vajame? Eriti tänapäevastes oludes, mil hommikusöögile ei järgne füüsilist tööd, mis süsivesikute kohese energiaks kasutuselevõtuga ennetaks veresuhkru ja insuliinitaseme tõusu. Kindlasti on kõik tundnud peale süsivesikurikast toidukorda energiataseme olulist langust, isegi unisust, kuigi needsamad süsivesikud peaksid ju andma meile küllaga energiat. Tegemist on serotoniini produtsiooni stimuleerimisega ja veresuhkru tõusule järgnenud langusega, mis on aga mõlemad toidu koostise kaudu hõlpsasti välditavad, saavutamaks energilist hoiakut ja selget pead. Nendest vähestest süsivesikutest, mida rasva- ja valgurikka toiduga saame, piisab täiesti, sest boonusena õpetame organismi põletama energeetiliseks otstarbeks koos toidurasvaga ka keharasva! Süsivesikurikas hommikusöök määrab ära suuna kogu päevaks - energeetilised vajadused langevad otsesesse sõltuvusse süsivesikute kättesaadavusest! Samuti igatseb aju pidevalt midagi magusat. Rasva ja valgurikka hommikusöögi korralkaob päevajooksul ära igasugune vajadus magusa järele! Soovitan kõigil oma nahal järele proovida!"

Edit: kasutaja 0ttt jõudis must ette, mõte jääb samaks.

see ainult fredi teooria, miks kõik sellest kinni hoiavad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
veits mööda on kava küll, minu soovitused siis sulle

1)Iga toidukorraga vähenda süsivesikute arvu, st hommiku on kõige suurem kogus

2)Ära tarbi ühtegi puuvilja, vbl ahest õun okei ja unusta jogurst, selle asemel maitsestamata, mingit moosi jne pole vaja

3)Lisa oma menüüsse 300g aedvilju!

4)Söö päevas vähemalt 1x kanafileed/sealiha

5)Söö 3-4 munakollast + vabal valikul valgeid lisaks

6)Lisa 1 lonks oliiviõli hommiku ja 1 lonk kalaõli õhtul

7)Vaheta kohvi vhest rohelise tee vastu

8)Kasuta loomse rasva allikana konsentreeritud võid ehk alla 86% võid ära söö, nt kui määrid võileivale vms(võileba pole muidugi vajha:P)

9)Joo päevas palju vett umbes 2-3L lisaks ja ära söö soolast, unusta see , nt kodujuust (möödukalt), soolatud seafille jne.

10)Ära näksi toidukordade vahel, ainult vett, söö iga 3-4h tagant, õhtune viimane toidukord võiks olla 1-3h enne magamaminekut ja ilma rasva/süsivesikutete nt rasvata kohupiim.

11)edu

Oli küll palju abi, kuid mida millega asendad, 9) on kahtlane, ära söö soolast !?

Oleks kena, kui asendaksid sellised asjad, sain aru, et jogurti asemel maitsestamata jogurt ja õhtuks rasvata kohupiim?

olen lisand oma menüüsse ka näkileibu, kasutan palju mett, on mesi väga hull?

Teele piima peale valamine on väga hull patt? Tahaks teada, kuna ja mida, oleks ülimalt tänulik, kui teeksite mõned parandused toitumiskavas ja paneksite siia üles, olen üritand tükk aega juba toituda ja nii, tuli ületrenn ja sama suur magu on ikka ees..Vanemaid ka ümber ei räägi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see ainult fredi teooria, miks kõik sellest kinni hoiavad?

Ei peaegi hoidma. Igaüks tehku, mis ise tahab. Aga endal oli reeglina alati peale hommiku ja lõunasööki selline tunne, et kohe voodisse tagasi. Peale seda, kui rookisin süsivesikud hommikul ja lõunal välja, kadus ka see probleem.......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oli küll palju abi, kuid mida millega asendad, 9) on kahtlane, ära söö soolast !?

Oleks kena, kui asendaksid sellised asjad, sain aru, et jogurti asemel maitsestamata jogurt ja õhtuks rasvata kohupiim?

olen lisand oma menüüsse ka näkileibu, kasutan palju mett, on mesi väga hull?

Teele piima peale valamine on väga hull patt? Tahaks teada, kuna ja mida, oleks ülimalt tänulik, kui teeksite mõned parandused toitumiskavas ja paneksite siia üles, olen üritand tükk aega juba toituda ja nii, tuli ületrenn ja sama suur magu on ikka ees..Vanemaid ka ümber ei räägi :)

sool pole kunagi hea olnud, takistab higistamast ja tekitab vähki jne.Mesi on vägahea, seda võid süüa isuga, kuid mitte kilode kaupa:P

ära unusta et need minu nõuanded ise tead keda usud jne.

hiljem teen väike näidiskava, kuid praegu eemal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui peaks jooma ja sööma vähem süsivesikuid, siis pead menüüsse lisama kindlasti toidukordadesse natuke soola. Hea valik on meresool. Kehv enesetunne ei teki tavaliselt mitte madalatest süsivesikutest vaid soolade puudusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui peaks jooma ja sööma vähem süsivesikuid, siis pead menüüsse lisama kindlasti toidukordadesse natuke soola. Hea valik on meresool. Kehv enesetunne ei teki tavaliselt mitte madalatest süsivesikutest vaid soolade puudusest.

Mul just reede vist olin ainult valke söönd, muna ja kodujuustu näol, soola ka suht null vist, selline energia puudus oli, õpetaja ütles et mine arstile sa oled näost jummala valge..Mul on kodus sellised tabletid mis ema tõi,mingi nordic male, keegi teab midagi?Pidid olema head oomega-3 rasvhapetega, oleks huvitatud, kas mõjuvad?

Ja tahtsin kasutama hakata sellist asja nagu formuline l112, oleks mõtet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul just reede vist olin ainult valke söönd, muna ja kodujuustu näol, soola ka suht null vist, selline energia puudus oli, õpetaja ütles et mine arstile sa oled näost jummala valge..Mul on kodus sellised tabletid mis ema tõi,mingi nordic male, keegi teab midagi?Pidid olema head oomega-3 rasvhapetega, oleks huvitatud, kas mõjuvad?

Ja tahtsin kasutama hakata sellist asja nagu formuline l112, oleks mõtet?

Sa pead sööma tunduvalt rohkem rasva, kui sul on süsivesikud madalal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa pead sööma tunduvalt rohkem rasva, kui sul on süsivesikud madalal.

Hommikul siis munale peale hapukoort?

Lõunaks sellised asjad nagu õllesnäkid on väga jubedad..?

Süsivesikuid 2g, valku 16, rasva 30 ?

Mul on vaja osta koolis üks oode..Selleks on mul 25 kr poest..Mis oleks selle eest parim valik, olen hakkanud ostma, kodujuustu ja kanakintsu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikul siis munale peale hapukoort?

Lõunaks sellised asjad nagu õllesnäkid on väga jubedad..?

Süsivesikuid 2g, valku 16, rasva 30 ?

Mul on vaja osta koolis üks oode..Selleks on mul 25 kr poest..Mis oleks selle eest parim valik, olen hakkanud ostma, kodujuustu ja kanakintsu

Mõlemad tooted on head. Rasvadest siis soovitaks (või, koor, pähklid, juust, oliivi -ja kalaõli) Peale treeninguid võid süsivesikutega vabamalt võtta, siis on nad teenitult söödud. Ise toitun vähemalt nii. Millise otsuse langetad erinevate inimeste soovitustest järgi jääb sinu otsustada. Jõudu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõlemad tooted on head. Rasvadest siis soovitaks (või, koor, pähklid, juust, oliivi -ja kalaõli) Peale treeninguid võid süsivesikutega vabamalt võtta, siis on nad teenitult söödud. Ise toitun vähemalt nii. Millise otsuse langetad erinevate inimeste soovitustest järgi jääb sinu otsustada. Jõudu :D

Endale väga istuvad pähkil, aga neid müüakse nii palju korraga, oleks mingid sellised ühepeotäiepähklid..:D

Siis oleks jummala hea 5kr maksaksid, ma ostaks iga päev neid, aga reaalsus on üldse teine.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sool pole kunagi hea olnud, takistab higistamast ja tekitab vähki jne.Mesi on vägahea, seda võid süüa isuga, kuid mitte kilode kaupa:P

ära unusta et need minu nõuanded ise tead keda usud jne.

hiljem teen väike näidiskava, kuid praegu eemal.

Amarillo, usaldan sind vmt..Sa võiksid mulle teha jah midagi..

Tundud tark inimene olemas..:)

Oleksin nõus sulle isegi maksma vmt..kui sa just ka sellist kirvest ei taha naq teised :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Amarillo, usaldan sind vmt..Sa võiksid mulle teha jah midagi..

Tundud tark inimene olemas..:D

Oleksin nõus sulle isegi maksma vmt..kui sa just ka sellist kirvest ei taha naq teised :D

väike soovitus: lase eksperdil teha.

Amarillo oleks viimane inimene, kellel ma laseks teha. Aga see on minu arvamus temast :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endale väga istuvad pähkil, aga neid müüakse nii palju korraga, oleks mingid sellised ühepeotäiepähklid..:D

Siis oleks jummala hea 5kr maksaksid, ma ostaks iga päev neid, aga reaalsus on üldse teine.. :)

Ära siis söö tervet pakitäit korraga, jäta osa järgmiseks korraks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhkruga jogurtid võiks jah üldiselt ära jätta, tegelikult müslid ka.

Mesi on üldiselt kiire süsivesik, seda võiks võtta natuke maitsestamiseks ainult :D

Piima kaseiin seob tee rasva põletavad polüfenoolid, parem joo ilma piimata.

Nordic Male Heart pole paha, aga kalaõli on parem vist ikka eraldi võtta, seal on seda vähe :)

Sool midagi erilist halba ei tee, soolapuudus teeb küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väike näidiskava siis.

7.00

50g putru,2 kanamuna kollasega, lonks oliiviõli, tass kohvi/teed meega ja piimaga

11.00

50g riisi, 200g tailiha/kanafileed/kalafileed või 250g rosinatega kohupiima, 1 tass keefir/piim, 100g aedvilju

Enne trenni

1/2 pärmi, tass kohvi/teed 5spl meega, 200g 4% kodujuustu või 2 muna koos 50g singiga, 1 küüslauguküün kui kannatad , kuivatatud leivad 100g

Peale trenni (proteiinisheik süsivesikutega 1:2) - kohe

200g liha/kana/kala , 50g tatart/riisi , porgandid+juurviljad (150g), lonks kalaõli, 50g pähkleid,

1-2h enne magamaminekut 200g maitsestamata kohupiima (pole vaja, kui tunned ei mahu või ei taha)

ise vaata mida usud jne.Söögikordade vahe 4h umbes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×