Jump to content
Kristel5

rinnalihas

Recommended Posts

Ennem räägi, kuidas sa teed....

Kindlasti, lamades surumist teed kitsa haardega. Lendamisel lased käed sirgu, kasutad jälle triitsepsit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rinnalihasele mõeldud harjutuse ajal väsivad mul pigem käed .Mida teen valesti?

Ma arvan et sa "varastad kätelihaste arvelt" oma rinnalihase harjutusi.See on üsna tavaline algajatel,et konkreetse lihase treenimisel varastatakse/kaasatakse teisi lihaseid.Minul võttis 0,5 aastat aega et ma enamvähem puhtalt konkreetset treenitavat lihast koormaksin,on vaja tunnetada ja väga puhtalt harjutus sooritada.

Kui teed rinnale,siis tunneta ja tee rinnalihasega,mitte õla või muu lihasega.Edu sulle

Muidugi kui sa algaja oled,siis on sul lihtsalt käed ja jalad nõrgad,mis väsivad.Varsti saad tugevaks ja ei väsi nii kiiresti.

Muudetud kasutaja punnitaja poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla on sul suhtes rinnalihasega lihtsalt käed nõrgad = see et käed väsivad on täitsa okei;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rinnalihasele mõeldud harjutuse ajal väsivad mul pigem käed .Mida teen valesti?

Halb tunnetus. Ajapikku läheb paremaks, siis hakkavad ka tulemused tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul kipuvad ka käed valusaks minema. Loodan, et see varsti kaob. Üritan küll rinnalihast tõste ajal kokku suruda ja languse ajal lõdvestada, et õige lihas rohkem koormust saaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imestasin isegi kunagi ammu miks rind ei arenenud eriti kuni ükskord asjalikum tegija tuli ja ütles, et haare on liiga kitsas. Kohe teine asi oli :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma teen triitsepsits, siis on tunda seda suurepäraselt kui lasen käed küünarnukist sirgu (kui randmed kindlasti otse on). Kui rinnalihast, siis jäävad käed kergelt veel kõverdatuks, treener on alati öelnud, millisel lihasel lõpuni välja minna. Rinnalihase puhul ei ole läinud. Mina sain sellest õla väsimisest väga kergelt üle - märksõnadeks oli: kõrvad õlgadest eemale, abaluud kokku allatulemisel, tähelepanu rinnalihasele. Kuna mul õlad siiski nõrgemad kui rinnalihas, siis on teinekord lõpus raske - õlg ei jõua kuidagi järele. Aga tunnetus tuli päris ruttu kui asjale pihta sain. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MUl oli Kah sama lugu et algul ei tunnetanud korralikult lihast ja siis ei olnud tulemusi eriti n2h,aga nyydseks olen juba lihase tunnetamise kätte saanud ja l2ks kah umbes paar kuud,enne kui tundam õpppisin.Tegin väikeste raskustega et saaks tunnetuse korralikult k2tte. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma teen triitsepsits, siis on tunda seda suurepäraselt kui lasen käed küünarnukist sirgu (kui randmed kindlasti otse on). Kui rinnalihast, siis jäävad käed kergelt veel kõverdatuks, treener on alati öelnud, millisel lihasel lõpuni välja minna. Rinnalihase puhul ei ole läinud. Mina sain sellest õla väsimisest väga kergelt üle - märksõnadeks oli: kõrvad õlgadest eemale, abaluud kokku allatulemisel, tähelepanu rinnalihasele. Kuna mul õlad siiski nõrgemad kui rinnalihas, siis on teinekord lõpus raske - õlg ei jõua kuidagi järele. Aga tunnetus tuli päris ruttu kui asjale pihta sain. :D

Kas siis käed sirgelt rinnalt surumist ja hantlitega surumist igasugustel pinkidel tuleks teha nii et käed ei läheks täiesti nö "lukku" vaid alati kõverdatuks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lendamisel lased käed sirgu, kasutad jälle triitsepsit.

Proovisin sellele lausele tegelikult tõlgendust leida.

Minu meelest see ei olnud nii määrav rinnalihase juures. Pigem ikka see, et kõrvad õlgadest eemale, allatulemisel abaluud kokku, ülesminemisel kasutada tervet rinnalihast.. Ja ma surun nii, et jõud tuleb rinnalihasest ja õlg ei väsi. Kui ma rinnalihasele natuke raskust lisasin, siis väsis alguses väga triitseps ära... vb oligi põhjus selles, et tahtsin vahepeal puhata ning lükkasin käed lõpuni sirgeks?! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, Les Mills Body Pump`i trennis on selili pingilt surumine. :D Ma sain aru, et konkreetne teema puudutabki Les Mills BodyPumpi, ning kavas 72 on just selline surumine.

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõrvad õlgadest eemale, abaluud kokku allatulemisel, tähelepanu rinnalihasele.

Ei taha norida , lihtsalt aru saada . Mida tähendab "kõrvad õlgadest eemale" ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul treener kasutab seda väljendit. Ehk siis nagu kätekõverduste puhulgi, ei tõmba pead õlgade vahele.. vaid sirutab kaela välja ja rinnalihas saab suurema koormuse, muidu töötab rohkem õlg. Nii olen ma aru saanud - minu puhul peab paika ka :D

Või ma eksin? Räägin siis teemas küll, aga ega mina ka ju asjatundja pole :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×