Jump to content
Komodo

Yates ja müüt

Recommended Posts

Võiks ju küll aga olen kehva organiseerija. Laisk ka suhteliselt, et mulle jalgu alla saada peab olema hea stiimul. Mis see stiimul on sellest olen ka kunagi juttu teinud. :D Selle kohta on isegi vanasõna.

Hakkad koolides 45 min loenguid tegema. Alustad loomulikult Elvast. Saad jõusaali mudilasi juurde :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkad koolides 45 min loenguid tegema. Alustad loomulikult Elvast. Saad jõusaali mudilasi juurde :)

Elva jõusaal ei ole minu oma ja seal käivast rahva hulgast ei sõltu minu jaoks miskit. Elva spordiliit = esmalt sugulased tuttavad, siis vaatab edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seletas õla ehitust, mis on loomulik liigutus ja mis ei ole loomulik ja kuidas ei tohiks treenida nagu nt surumine kukla tagant, kuna see on ebaloomulik liigutus õlale ja vigastused on kerged tulema. Ei viitsi tervet seminari ümber jutustada.

Lõpuks üks konkreetsem näide ka siis. Tänud!

Muudetud kasutaja Komodo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ei proovi mitte teadmisi saada, vaid inimest miskipärast halvustada

Räägi parem, mida 11 klass sulle õpetas. Ja punktide kaupa, palun

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõpuks üks konkreetsem näide ka siis. Tänud! Kas selleks, et mõista, et kukla tagant surumine on - the second worst exercise ever - on vaja Dorian Yatesi? Ott mainis, et ta põhjendas ära, miks see nii on. Tärkas huvi, et kuidas hr. Yates seda põhjendas? Andke andeks mu uudishimu, natuke võite ju hr. Yatesi teadmisi edasi anda.

Suured lihased vähendavad õlaliigese liikuvust. Aga samas vaadates, mis harjutusi riistvõimlejad rõngastel teevad, siis ei tohiks see probleem nii tõsine olla. Võimlejatel siiski nii suuri lihaseid ei ole kui tipp-kulturistidel, see-eest on aga painduvust.

Tõde on alati kahe äärmuse vahel.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei proovi mitte teadmisi saada, vaid inimest miskipärast halvustada

Räägi parem, mida 11 klass sulle õpetas. Ja punktide kaupa, palun

word!

Tõesti, sul on vist mingi eriline vimm Doriani Yates'i vastu.

See teema hakkab rappa kiskuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei proovi mitte teadmisi saada, vaid inimest miskipärast halvustada

Räägi parem, mida 11 klass sulle õpetas. Ja punktide kaupa, palun

Ma ei halvusta kedagi. Raha paneb kõik liikuma ja nimi saab raha küsida, see on selge. Yates oli omal alal absoluutne tegija, ei vaidle vastu. Aga kas ta on ka tegija teiste õpetamises, et öelda ilma põhjendamata, miks üht või teist asja teha ei või? Ses mõttes on küsimus lihtne, kas ta seletas anatoomiliselt ära, et miks näiteks on äärmiselt riskante harjutus kukla tagant surumine? Iga vähegi asjaga kursis olev inimene, teab et see harjutus on BS - selleks pole vaja Yatesi või siiski on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei halvusta kedagi. Raha paneb kõik liikuma ja nimi saab raha küsida, see on selge. Yates oli omal alal absoluutne tegija, ei vaidle vastu. Aga kas ta on ka tegija teiste õpetamises, et öelda ilma põhjendamata, miks üht või teist asja teha ei või? Ses mõttes on küsimus lihtne, kas ta seletas anatoomiliselt ära, et miks näiteks on äärmiselt riskante harjutus kukla tagant surumine? Iga vähegi asjaga kursis olev inimene, teab et see harjutus on BS - selleks pole vaja Yatesi või siiski on?

Nagu on automaaditabamus rängem kui õhupüssi oma,nii on ka autoriteedi sõnal suurem kaal tavalise jõusaalihundi sõnal. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on muidugi väga raske mõista, kui sa ise kohal polnud ja endal klapid peas on, seega ei viitsi sinuga vaielda

Helista fitness.ee kontorisse ja küsi, kas näiteks otil oli sellest seminarist kasu. Mina kuulsin tema suust ainult kiidusõnu, tema tehnikat olevat korrigeeritud nii, et vahet oli kohe tunda.

P.S. Pealegi, Yates ei laitnud kükki ja klotsist polnud juttugi. Kükki ei tegevat ta ise lihtsalt sel põhjusel, et talle isiklikult sobis jalapress paremini.

P.S.P.S. võin ausalt tunnistada, et ka mina suhtusin alguses sellesse seminari skeptiliselt, kuid tõesti üllatusin ja pidin oma arvamust muutma

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praktilise poole pealt. Et teha harjutusi küll täis amplituudiga kui jätta lõpud ära, kus hakkab juba teine lihas tööle nt rinnalt hantlitega surumine, et ei pea küünarnukke sirgeks ajama, kuna siis kasutad juba triitsepsit. Seljatreeningul näis ka et ei pea laskma venitust kätesse vaid lased selja venima, muidu tõmbad jälle selle otsa kätega. Seletas õla ehitust, mis on loomulik liigutus ja mis ei ole loomulik ja kuidas ei tohiks treenida nagu nt surumine kukla tagant, kuna see on ebaloomulik liigutus õlale ja vigastused on kerged tulema. Ei viitsi tervet seminari ümber jutustada.

Täpselt samasugust juttu rääkis mulle üks jõusaali EOK litsentsiga jõusaali treener täiesti tasuta. Ei näe selleks põhjust sellist summat välja käia. Sorry, aga Ott ei saakski seda ju laita, arvestage, et kõik on marketing !

P.S oma postitusega ei tahtnud kedagi solvata, mul pole midagi D.Y või Kiivikase vastu, lihtsalt minu arvamus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt samasugust juttu rääkis mulle üks jõusaali EOK litsentsiga jõusaali treener täiesti tasuta. Ei näe selleks põhjust sellist summat välja käia. Sorry, aga Ott ei saakski seda ju laita, arvestage, et kõik on marketing !

P.S oma postitusega ei tahtnud kedagi solvata, mul pole midagi D.Y või Kiivikase vastu, lihtsalt minu arvamus

Kui mõni teadis seda asja ei teadnud ta võipolla teist asja. Paluti näide tuua, see on üks nendest asjadest, mis arvad, et ainult seda seal räägitigi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kahjuks ei saanud seminaril viibida, aga kogemuste põhjal võin öelda, et vahest on kinnitus sellele, et oled õigel teel palju olulisem. Ja kui kinnitajaks on 6x Mr.O - ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise sellest seminarist osa ei võtnud ja mul pole ka vähimatki aimu, mis see maksis, aga...

Pean ka tõenäoliseks, et Yates ei rääkinud midagi põrutavat ja osalejad ei saanud teada SALADUST - sest seda saladust lihtsalt ei ole. Tema esitatud info teeb iseenesestmõistetavalt väärtuslikuks tema suured kogemused. Selliste ürituste tegelik mõte(see, mis eristab seminari artikli või raamatu lugemisest) on aga võimaluses esitada küsimusi. Ja see on, või vähemalt peaks olema ka ülikoolides toimuvate loengute mõte. Kõigepealt tuleb iseseisvalt teemaga tutvuda, siis loengul õppejõu seletusi kuulata ja esitada küsimusi sind ennast huvitavate nüansside kohta. Kui agaralt seminaril osalenud seda võimalust kasutasid teavad nad ise kõige paremini.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei arva ka, et seminari mõte oli midagi suurt öelda vms, ikkagi kogemused ja tähelepanekud ja nii, mis tema puhul töötas ja nii. Ikkagi mees on 6x Olympia, palju treeninud, palju näinud, palju kogemusi. Kas ei oleks põnev kuulata, kuidas tema treenis ennast 6x O-ni? On küll :) Nõustun kasutajaga UmbIsik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niipalju, kui me oleme teinud Tegijate Treeninguid, on absoluutselt igalt tegijalt olnud õppida midagi uut. Igaüks on lisanud trennile oma nüansse, mille peale ise ei tihti vb tulegi. Oleme paljusid nippe kasutanud ka oma treeningutes. Teades, et üks või teine asi pärineb nt Yatesi, Mentula, Osladili teadmistest ja nähes, et asi toimib- miks siis ka mitte.

Loomulikult pole olemas seda ühte ja ainust õiget teooriat. AGA- mida laiem on treenija silmaring ja mida rohkem saab vahetada kogemusi oma ala tippudega, seda paremini edenevad ka isiklikud trennid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sportvõimlemist ehk ilusvõimlemist pole küll sobilik siin kohal näitena tuua, sest see mida teevad nemad ei ole anatoomiliselt normaalne. see kui palju liigub sportvõimleja õlaliiges ja kui palju tavainimese oma - see on ikka ääretu vahe. Sportvõimleja liigesed pole enam normaalsed, nad on ülevenitatud ja paljudel neist on vanemas eas suhteliselt tõsised probleemid oma kehaga.

Tegelikult kui palju on üldse selle spordi tagamaadest räägitud?? Tore on vaadata neid, kes võistlevad - ülipainduvad, ülitäpsed jne. Nagu oli näha antud youtube lingilt, siis õnnetusi juhtub ka. No kuidas muidu saada parimaks.. Aga kas te ka teate, kui palju väikesi lapsi on sportvõimlemis treenerid sõna otseses mõttes ära lõhkunud?? Seal ei ole seda, et kas läheb nüüd spagaat maha, äkki ikka proovid veel. Seal lihtsalt pead saama ja kui ei saa, siis surume, nii et saaks...

No antud juhul võib olla natuke teema väline asi, aga lihtsalt. Lähtuge keha loomulikest liikumisest. Nagu olevat ka Yates soovitanud. ([m]iQ postitusest lähtudes)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sportvõimlemist ehk ilusvõimlemist pole küll sobilik siin kohal näitena tuua, sest see mida teevad nemad ei ole anatoomiliselt normaalne. see kui palju liigub sportvõimleja õlaliiges ja kui palju tavainimese oma - see on ikka ääretu vahe. Sportvõimleja liigesed pole enam normaalsed, nad on ülevenitatud ja paljudel neist on vanemas eas suhteliselt tõsised probleemid oma kehaga.

Tegelikult kui palju on üldse selle spordi tagamaadest räägitud?? Tore on vaadata neid, kes võistlevad - ülipainduvad, ülitäpsed jne. Nagu oli näha antud youtube lingilt, siis õnnetusi juhtub ka. No kuidas muidu saada parimaks.. Aga kas te ka teate, kui palju väikesi lapsi on sportvõimlemis treenerid sõna otseses mõttes ära lõhkunud?? Seal ei ole seda, et kas läheb nüüd spagaat maha, äkki ikka proovid veel. Seal lihtsalt pead saama ja kui ei saa, siis surume, nii et saaks...

No antud juhul võib olla natuke teema väline asi, aga lihtsalt. Lähtuge keha loomulikest liikumisest. Nagu olevat ka Yates soovitanud. ([m]iQ postitusest lähtudes)

Iluvõimlemine ja sportvõimlemine on erinevad spordialad ja ka erinevate "probleemidega" spordialad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei arva ka, et seminari mõte oli midagi suurt öelda vms, ikkagi kogemused ja tähelepanekud ja nii, mis tema puhul töötas ja nii. Ikkagi mees on 6x Olympia, palju treeninud, palju näinud, palju kogemusi. Kas ei oleks põnev kuulata, kuidas tema treenis ennast 6x O-ni? On küll :rolleyes: Nõustun kasutajaga UmbIsik.

Teravdaks teemat veelgi ja küsiks mürgiselt:kuidas ta ikkagi TREENIS ennast 6xO-ni? Või hirmkalli pileti ostnud said selleski vallas valgustatuks?:-) !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teravdaks teemat veelgi ja küsiks mürgiselt:kuidas ta ikkagi TREENIS ennast 6xO-ni? Või hirmkalli pileti ostnud said selleski vallas valgustatuks?:-) !

Tutvu ennem seminaaride hindadega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tutvu ennem seminaaride hindadega?

Aitähh,olin kursis.Aga nendele kes ei teadnud,palun:Hind seminaril:

Registreerides end kohe saad soodustust!

16.01 - 17.02 on hinnaks 1495.-

18.02 - 02.03 on hinnaks 1795.-

03.03 - 13.03 on hinnaks 1995.-

Seminari maksumus on 1995.- EEK

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×