Jump to content
punu

Praetud maks

Recommended Posts

Kui tihti võib (praetud) maksa süüa? Vaatasin, et seal on osasid aineid ikka utoopilistes kogustes-

vit A 29228 µg-ekv/100g

Vask 9758 µg/100g

Vitamiin B12 142,9 µg/100g

Seleeni on ka üsna palju.

Kas mingi korra nädalas 100-200g süüa on ok?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tihti võib (praetud) maksa süüa? Vaatasin, et seal on osasid aineid ikka utoopilistes kogustes-

vit A 29228 µg-ekv/100g

Vask 9758 µg/100g

Vitamiin B12 142,9 µg/100g

Seleeni on ka üsna palju.

Kas mingi korra nädalas 100-200g süüa on ok?

:lol::lol:

ma söön ikka mitukorda nädalas ja no umbes pool kilo korraga sest lihast on ta 2-3 korda odavam ja hea valgu allikas lisaks vitamiinid...

õhtul mõne tunnijooksul siis läheb õllekõrvale poolkilo kuni kilo maksa ära 1-4 korda nädalas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:lol::lol:

ma söön ikka mitukorda nädalas ja no umbes pool kilo korraga sest lihast on ta 2-3 korda odavam ja hea valgu allikas lisaks vitamiinid...

õhtul mõne tunnijooksul siis läheb õllekõrvale poolkilo kuni kilo maksa ära 1-4 korda nädalas

No sellepärast ma küsingi, ma sööks ka muidu hea meelega kogu aeg seda, sest mulle maks maitseb. Aga ei taha mingit üledoosi saada. Nt seleeni üledoosist võib kiilaks jääda, nagu siin kuskil kirjas oli..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D:D

ma söön ikka mitukorda nädalas ja no umbes pool kilo korraga sest lihast on ta 2-3 korda odavam ja hea valgu allikas lisaks vitamiinid...

õhtul mõne tunnijooksul siis läheb õllekõrvale poolkilo kuni kilo maksa ära 1-4 korda nädalas

Kui vitamiin A on liiga palju, kahjustuvad maksa töö, tekib kaltsiumi ladestumine, luud muunduvad, nahk kahjustub. On oht väärarengute tekkeks :lol: Enne, kui midagi endale ulmelistes kogustes sisse hakkad lahmima, siis soovitaks ka ennem sellega tutvuda :lol:

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:lol: naturaalsest toiduainest mingit üledoosi kardate??? :lol:

söön juba 2-3 aastat nii 0-5-1 kilo maksa korraga 1-4 korda nädalas umbes keskmiselt, pole kiilaks jäänd ega miskit kõik ok

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D naturaalsest toiduainest mingit üledoosi kardate??? :lol:

söön juba 2-3 aastat nii 0-5-1 kilo maksa korraga 1-4 korda nädalas umbes keskmiselt, pole kiilaks jäänd ega miskit kõik ok

Aga naturaalsete toiduainetega peab ka ikka vast jälgima, et ühekülgseks ei muutuks. Ega igal inimesel ilmselt ei juhtugi nendest üledoosidest eriti midagi, aga mõni ei taha lihtsalt riskida :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole mingit vajadust süüa maksa 0,5-1kg päevas. Odav ok, aga sellsed kogused ei ole kindlasti head pikema aja jooksul. Ise söön maksa 100g päevas. Praen seda koos 100g loomahakkliha ja 100g kanafileega. See on ühe söögikorra valgu"koks" mul. 100g maksa päevas on igaljuhl kahjutu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole mingit vajadust süüa maksa 0,5-1kg päevas. Odav ok, aga sellsed kogused ei ole kindlasti head pikema aja jooksul. Ise söön maksa 100g päevas. Praen seda koos 100g loomahakkliha ja 100g kanafileega. See on ühe söögikorra valgu"koks" mul. 100g maksa päevas on igaljuhl kahjutu.

Hm, naistel on vitamiinivajadus ja seleenivajadus meestest u 25% väiksem ja mina olen omakorda väiksem kui keskmine naine, siis peaks ohutu olema 70 g päevas? Ja kui varuga võtan, siis 50 g päevas ehk 350 g nädalas :lol: Tore kui elu täppisteadus on :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:lol: naturaalsest toiduainest mingit üledoosi kardate??? :lol:

söön juba 2-3 aastat nii 0-5-1 kilo maksa korraga 1-4 korda nädalas umbes keskmiselt, pole kiilaks jäänd ega miskit kõik ok

Vaata vesi on kah naturaalne aine, aga ka liigsest vee joomisest võib otsad anda. Kõike tuleb võtta mõistuse piirides !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tihti võib (praetud) maksa süüa? Vaatasin, et seal on osasid aineid ikka utoopilistes kogustes-

vit A 29228 µg-ekv/100g

Vask 9758 µg/100g

Vitamiin B12 142,9 µg/100g

Seleeni on ka üsna palju.

Kas mingi korra nädalas 100-200g süüa on ok?

Mul on tunne et siin on arvestatud veesisalduse vähenemist praadimisel, aga ei ole arvestatud A-vitamiini kadusid.

Ja A-vitamiini variante kasutatakse suurte annustena nt akneravis. Kahtlustan et maksa söömist eriti piirama ei pea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on tunne et siin on arvestatud veesisalduse vähenemist praadimisel, aga ei ole arvestatud A-vitamiini kadusid.

Ja A-vitamiini variante kasutatakse suurte annustena nt akneravis. Kahtlustan et maksa söömist eriti piirama ei pea.

Kuna A-vitamiini parimad allikad on maks (eriti kalamaks ja kalamaksaõli), või, munad, piim, siis vast liiga palju maksa süüa ei ole siiski hea. :lol:

Igaüks võiks siiski välja arvutada mida ja kui palju sööb.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise armastan jubedalt maksa,ei ütle sellest kunagi ära. Söön vähemalt pool kilo nädalas,seni pole mingeid tervisekahjustusi olnud ja ei tule ka. :lol: Selleks et naturaalsest toiduaineks tuleks mingeid kahjustusi tuleb teda ikka jõua omale sisse ajada,sama asi on veega :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise armastan jubedalt maksa,ei ütle sellest kunagi ära. Söön vähemalt pool kilo nädalas,seni pole mingeid tervisekahjustusi olnud ja ei tule ka. :lol: Selleks et naturaalsest toiduaineks tuleks mingeid kahjustusi tuleb teda ikka jõua omale sisse ajada,sama asi on veega :lol:

just jõuga vastutahtmist söömine läheb kahjulikuks naturaalse puhul arvan. seni kui isuga sööd, söö palju isu on!

kuidas asi käib looduses? mõni loom arvutab või? koer või lõvi sööb näiteks maksa või liha siis nad söövad kuni isu täis ja niipalju kui võtta on juhtumata miskit tervisega...

vahest on mõne aine puudus siis isu teatud asja järgi eriti suur vast?

muidu kalmusel väga õige jutt aga see siuke peen kulturisti toitumine kes gramme loeb ja raha fileed jne osta. tavainimene seda ei tee ja rammumehed söövad üldse niipalju kui sisseläheb...

Muudetud kasutaja peugeot poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×