Jump to content
punu

Trenn rasva põletamiseks ja alakeha kuju muutmiseks

Recommended Posts

Tahaks, et keegi ütleks oma arvamuse minu trenni kohta.

Teen 3x nädalas.

Kava mõningaste varieeruvustega umbes selline:

-15 min ratast nii kõrgel pulsil, kui suudan (ikka üle 170, vahel 190)

-Tuharalihas (abduktsioon) 25x25kg ettekallutatud kerega (ülemised tuharalihased) ja sama seljatoele toetudes, kohe järgi sama 15 kg raskusega

-Reie sisemised 15 kg umbes 100 kordust (ei saa raskemat panna, sest imelik valu lööb alaselga)

-Kõht kaldpingil (jalgade tõsted ja keretõsted ja kerepöörded tav 30x igat)

-Rinnalihas masinal 10 kg raskusega 30 kordust (ei jõua millegipärast suurema raskusega, kaelas on mingi närvivalu)

-Hantlitega biitseps (15x5kg) ja delta (20x2,5kg) ja triitseps (ühe hantliga pea kohal 20x5kg)

-2x veel sama skeem

-20 min sõudeergomeetril max raskusega (selja lailihas), alaseljalihased (ja selgroosirgestajad) kõhuli matil 30x.

-korralik venitus

Puhkepause ma ei tee.

Reie eesmisi ja tagumisi (masinal) ning kükke ja väljaasteid ei tee põlvede säästmiseks. Reie eesmised, puusapainutajad ja reie tagumised on jooksmisest niigi toonuses.

Sääred on samuti niigi lihases suurest jooksmisest.

Trapets ja alaselg on pigem ületoonuses, alaselga siiski veidi treenin.

Tahaks just arvamust aeroobse osa kohta (või nohh, mul ta nagu pole aeroobne, masina pealt skeemi vaadates hoopis red line zone või midagi sellist). Kuulan vihast muusikat ja kütan täiega, nii et higi voolab. HIIT treeningu põhimõte järgi peaks pingutuse intervall ikka lühem olema? Samas ma ei viitsiks keskenduda sellisele hakkimisele pidevalt...

Trenn venib mul ikka üsna pikaks, nii 2,5h. Samas on see fenomen, et just teises pooles saan hoo sisse. Tüüpiline eestlane- algul ei saa vedama, hiljem ei saa pidama.. seeriad lähevad igatahes lõpupoole lihtsamaks teha, samuti aeroobne pingutus.

Probleemiks on naiselik alakeha- pirn mis pirn. Kusjuures ka kõht ei ole lame, naba all on eenduv koht. Samas kõhu ülemine pool nagu ok. Kas see on siiski kortisoolist? Või võib "naiselik" alakõht ikkagi östrogeenist olla? Tahaks kõhulihaseid täitsa välja saada suveks... Kas pillid võivad mõjutada keha eelistusi rasva kogumiseks? Äkki sellega ei saagi võidelda? St keha arvab, et olen rase ja seega peab vajalikuks alakõhule rasva koguda? Mul on ainult 2,5 kg alakaalust puudu ja kuna olen ka kergem olnud, siis tean, et ilmselt kaalus alla võttes ei läheks see kaal maha sealt kust vaja, vaid just õlgadelt ja ribidelt, mis niigi kondised. Taljest on ümbermõõt 63, aga naba alt 73, edasi puusad 92 - see on päris hirmus vahe. Eriti kui arvestada, et rinnakorvi ümbermõõt on ainult 70 ja rinnaümbermõõt 81, seega ei tasakaalusta visuaalselt kuidagi ära ka.. Kintsuümbermõõdu vähendamisest ma ei unistagi, see on ikka sama, ükskõik kas BMI on 22 või 19 (ehk siis 55 cm).

Tuharalihaste kuju olen natuke suutnud korrigeerida jõutreeninguga, aga tundub, et reie siseküljel oleva rasva ja nabaaluse rasva vastu aitab ainult kirurg.. Söömise osas niipalju, et enamasti (kui tubli olen) toitun valgurikastest toitudest, samas vaadates, et 30-40g rasva tuleks. Lisaks palju juurikaid ja trennipäevadel süsivesikud õuntest. Kaloreid on vähe küll, u 1000, aga kuidagi ei julge rohkem süüa.. raha ka tglt pole, et normaalset toitu rohkem osta, makarone ja kardulat saaks lubada ainult :D

Samas nädalavahetustel on oluliselt rohkem kaloreid, sest saan ligipääsu tasuta toidule (kuid siis ka enamus kaloreid süsikatest).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleemiks on naiselik alakeha- pirn mis pirn. Kusjuures ka kõht ei ole lame, naba all on eenduv koht. Samas kõhu ülemine pool nagu ok. Kas see on siiski kortisoolist? Või võib "naiselik" alakõht ikkagi östrogeenist olla? Tahaks kõhulihaseid täitsa välja saada suveks... Kas pillid võivad mõjutada keha eelistusi rasva kogumiseks? Äkki sellega ei saagi võidelda? St keha arvab, et olen rase ja seega peab vajalikuks alakõhule rasva koguda? Mul on ainult 2,5 kg alakaalust puudu ja kuna olen ka kergem olnud, siis tean, et ilmselt kaalus alla võttes ei läheks see kaal maha sealt kust vaja, vaid just õlgadelt ja ribidelt, mis niigi kondised. Taljest on ümbermõõt 63, aga naba alt 73, edasi puusad 92 - see on päris hirmus vahe. Eriti kui arvestada, et rinnakorvi ümbermõõt on ainult 70 ja rinnaümbermõõt 81, seega ei tasakaalusta visuaalselt kuidagi ära ka.. Kintsuümbermõõdu vähendamisest ma ei unistagi, see on ikka sama, ükskõik kas BMI on 22 või 19 (ehk siis 55 cm).

Tuharalihaste kuju olen natuke suutnud korrigeerida jõutreeninguga, aga tundub, et reie siseküljel oleva rasva ja nabaaluse rasva vastu aitab ainult kirurg.. Söömise osas niipalju, et enamasti (kui tubli olen) toitun valgurikastest toitudest, samas vaadates, et 30-40g rasva tuleks. Lisaks palju juurikaid ja trennipäevadel süsivesikud õuntest. Kaloreid on vähe küll, u 1000, aga kuidagi ei julge rohkem süüa.. raha ka tglt pole, et normaalset toitu rohkem osta, makarone ja kardulat saaks lubada ainult B)

Samas nädalavahetustel on oluliselt rohkem kaloreid, sest saan ligipääsu tasuta toidule (kuid siis ka enamus kaloreid süsikatest).

e-ee ...

ei saa mitte aru ,millega sa rahul ei ole.Mis sulle ei meeldi,et sa oled naine ja näed välja nagu naine,mitte nagu mingi kuivatatud zombie Fashion TV'st?

Ära nüüd väga pahanda,aga minu arust asub su välimusprobleem rohkem kõrvade vahel ..., :D

Ja 2,5 tunnine trenn on liig.Tunnist peaks vast piisama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarvates on pirnikujuline keha naisel mingisuguste pikaajaliste imedieetide tagajärg. Kiired kaalulangetused toimuvad enamasti lihaste arvelt ja sellepärast ongi õlad ja kõhu ülaosa rasva ja lihasevabad ja allpool vööd pekk, kuna see ei lähe ära süsivesikud+nälgimine dieetidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Masinad mida kasutad on jah kasulikud , aga nende suur pluss ja samas ka miinus on see , et tegemist on isoleeriva harjutusega, s.o. sa treenid alakeha küll aga vaid väikest isoleeritud osa sellest. Mingi baasharjutus , jalapress näiteks oleks abiks, koormab praktiliselt kõiki jalalihaseid.

Kas pillid võivad mõjutada keha eelistusi rasva kogumiseks? Jah, konsulteeri arstiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minuarvates on pirnikujuline keha naisel mingisuguste pikaajaliste imedieetide tagajärg. Kiired kaalulangetused toimuvad enamasti lihaste arvelt ja sellepärast ongi õlad ja kõhu ülaosa rasva ja lihasevabad ja allpool vööd pekk, kuna see ei lähe ära süsivesikud+nälgimine dieetidega.

Ma arvan, et ikkagi on olemas geneetiline kehakuju, ei saa öelda, et kõik pirnikujulised naised on lihtsalt vale dieeti pidanud. Nt Beyonce-l ja Lopez-il on ju küll raha, et endale tark toitumisnõustaja palgata, kes nende dieedi õigeks korrigeeriks ja neil oleks ammu siredad puusad ja peenikesed kintsud.

Meil on ikka pool suguvõsa sellised, kaasa arvatud eluaeg alakaalus olnud vanaema, kes pole kunagi ühtegi dieeti pidanud. Ma olin ka kohe puberteediea algusest peale selline, enne kui oskasin üldse mingitest dieetidest mõelda. Kiirelt pole kaalu langetanud ja rasvavaba dieeti ei ole pidanud (tean liiga hästi, mida tähendab ostoeporoos), ikka kogu aeg süsikaid pigem piiranud.

Ja ülakeha ei ole mul lihasevaba, lihtsalt rangluud ja ribid paistavad, samas kui puusakondid ei paista. St ebakõla. Õlad, käed ja selja ülen üpris kenaks treeninud, lihased arenevad naise kohta päris hästi. Ja kuna ülakehal rasvaprobleemi pole, siis on reljeefsus päris hea :P Aga rangluude ja ribide peale on naisterahval üsna raske lihast kasvatada :D (Samas ega vist ei tahaks ka) Kõhulihased on mul täitsa olemas, sest ülalt kumab kerge sixpack läbi ju <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pean tunnistama, et suht hirmus oli seda lugeda. Päevas kõigest 1000 kcal, mis on enese tapmine ja piinamine + see rets trenn, mida kirjeldasid. Oled ka alakaalule lähedal. Uskumatu lihtsalt. Kui aus olla, siis tahaks näha milline sa hetkel välja näed.

Kas sa ei tahagi endale naiselikke kumerusi?

Nagu siin eelnev mainis, midagi vist on sul kahe kõrva vahel valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Masinad mida kasutad on jah kasulikud , aga nende suur pluss ja samas ka miinus on see , et tegemist on isoleeriva harjutusega, s.o. sa treenid alakeha küll aga vaid väikest isoleeritud osa sellest. Mingi baasharjutus , jalapress näiteks oleks abiks, koormab praktiliselt kõiki jalalihaseid.

Kas pillid võivad mõjutada keha eelistusi rasva kogumiseks? Jah, konsulteeri arstiga.

Kas jalapress põlvi ei koorma? Üritan valida selliseid alternatiive, mis võimalikult vähe põlveliigeseid mõjutaks, siis äkki ei pea opile minema nendega..

Kuna olen suht algaja (mingi pool aastat teinud), siis on isoleerivad harjutused head, et ma kuskilt kompenseerima ei hakkaks või valesti ei hoiaks keha.

Pillide osas arstiga konsulteerimine on küll väga mõttetu tegevus <_< See on nimelt üks kõige tulusamaid ärisid ravimitööstuses. Kallutamata arvamust on üpris võimatu saada. Kõik arstid (ka perearstid, nahaarstid, endokrinoloogid) kaagutavad kui ühest suust, et mingeid kõrvalmõjusid pole, eriti kaalu osas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleemiks on naiselik alakeha- pirn mis pirn. Kusjuures ka kõht ei ole lame, naba all on eenduv koht. Samas kõhu ülemine pool nagu ok. Kas see on siiski kortisoolist? Või võib "naiselik" alakõht ikkagi östrogeenist olla? Tahaks kõhulihaseid täitsa välja saada suveks...

Huvitav sõna see "eenduv", pole ennem kuulnudki:

".eenduma <51> esile v ette ulatuma. ▪ Paepank eendub vee kohale. Müürist eenduv torn"

Keha vormimisel on üks fundamentaalne viga, mida tehakse, üritatakse mingiks hetkeks midagi ajutiselt muuta (sinu puhul siis suveks), see mingil määral õnnestubki ja seejärel enamasti pöördutakse vanade eluviiside juurde tagasi ja saavutatu kaotatakse kiirelt. Et siis soovitaks pigem elustiili muuta kogu eluks, mitte aga mõneks kuuks, ja siis ühel hetkel märkad rutiinselt, et selline rutiinne järjepidavus annab tulemusi, suveks-saledaks võiks vaid olla väike miilikivi, misjärel veel kompetentsemalt head vormi soosivat elustiili jätkata. Aga see lihtsalt niisama uitmõte tausta-kommentaariks.

Lisaks lohutavalt seda, et ka need, kes pole pirnid vm juurviljad, et ka neil on probleeme, mida ei saagi lahendada, näiteks vasak õlg on füüsiliselt tugevam kuid väikseim, rinnalihas kasvab, kuid vaid välismistelt külgedelt suures osas, kõhulihased paiknevad ebasümmeetriliselt jne, neid asju ei saagi enamasti korrigeerida. Too pirnikuju on minuarust tõenäoselt sama teema, ei oska küll seda seletada, aga ilmselt seda muuta ei saa, asi seletub geneetikaga, või millegi muu fundamentaalsega, mida pea võimatu on korrigeerida ( ala, et ntx ongi selline sisetalitlus organismis, et tekitab pirni, et selline individuaalne eripära organismi talitlusel, mille tulemusena kukub kurgust alla lastud pala kohe puusa-rasvadesse, no ja mida siin ikka teha annab ). Ma arvan et suurt miskit seal teha ei anna, ja tuleks leppida sellega, see pirnisus pole midagi erilist ega halba.

Mida aga võiks teha on see, mida mainisin juba, et katsuda tervislikum toitumine ja kehaline aktiivsus elustiiliks võtta, eks pirn muutub siis väiksemaks ikka ju, ning kõht pole ka midagi erilist mida eesmärgiks seada, pigem vaata aasta lõpus peeglist ja näed midagi palju rohkemat ku isee kõht, et õige elustiil tagab üldse hea reipa ja hea rühiga enesetunde, ja pead vähem tablette pensionipõlves ostma.

Okk, suurt miskit polnudki öelda, v-b ühtteist siiski tekitas miskit mõtlemist:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kükke ja väljaasteid ei tee põlvede säästmiseks.

Ma olen nende abil põlvejamadest üsna lahti saanud

Probleemiks on naiselik alakeha- pirn mis pirn. Kusjuures ka kõht ei ole lame, naba all on eenduv koht. Samas kõhu ülemine pool nagu ok. Kas see on siiski kortisoolist? Või võib "naiselik" alakõht ikkagi östrogeenist olla?

Kortisool peaks siseelundite vahele sadestama rohkem, mitte otse naha alla...

Ja ma ei usu et su kehaehitus kellelegi probleemiks on peale su enda <_<

Kas pillid võivad mõjutada keha eelistusi rasva kogumiseks?

Jah

Äkki sellega ei saagi võidelda?

Saab, aga lihtne see ei ole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

HAHA, seal oli ju kirjas ma esitasin küsimusena selle XD

Aga pole hullu.::P

Kuskilt vähe odavamalt ei saa toitumiskava?Mul vanemad ei taha kohe kuidagi 500 välja käia :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama problem just jalgadega nagu sul. Ülakeha on väga korralik ja kõht lame. Olen jalgadele teinud igasugu treeningud ja hiljutu sain uue trennikava mis ehk peaks muutma jalgade kuju, kuid see pole absoluutselt kindel. Asi võib olla kinni täitsa geneetikas ja on täitsa suur võimalus, et ilma noa sekkumiseta ei muutugi eriti mitte midagi.

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×