Jump to content
Matsalu

Seeriad

Recommended Posts

Tervist vendv.

Olen teiega suhelnud ka teistes internetiportaalides,kuid siia foorumisse kolides ja lugedes siin kõikke küsimusi ja vastuseid, olen ma näinud tõsiselt palju sääraseid asju,et näiteks 3*8 treenib massi ,3*15+ vastupidavust või mida iganes.Olen ka muidugi tähele pannud,et alati on öeldud ,et lihased EI loe korduseid.

Olen terve oma jõusaali ajaloo vältel teinud alati 3*12 iga harjutust(välja arvatud kõhulihaseid).

Sooviksingi siis küsida ,et kas soovitaksite mul teha rohkem/vähem kordusi/seeriaid.Kuna kogu se info mis siit olen saanud,on mind tõsiselt segadusse ajanud.

Ja veel,et kui nii ongi , nagu eespool mainitud 3*8(mass) jne,siis sooviks teada neid vahesi korduste vahel.

Jään ootama :)

Muudetud kasutaja Matsalu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole küll VendV, aga mina olen asjast aru saanud niimoodi:

Iga inimese jaoks on see massi ja jõu korduste arv erinev. Nt mõnel hakkab biitseps kasvama tehes 6 ja alla selle kordusi, teisel jällegi 10-12 kordust. Pead proovima ja vaatama , missugune korduste arv sulle kõige paremini sobib. Minul nt, tuleb massi kõige paremini juurde kuskil 5-7 kordusega seerias. Iseenesest peaks see jaotatud olema aga kuidagi nii:

Jõutrenn : Seerias 1-6 kordust

Massitrenn: Seerias 6-12 kordust

Reljeefitrenn : 12 + kordust

Ja soovitatav järjekord oleks : Massitrenn - Jõutrenn - Reljeefitrenn. Ja umbes 2 kuuliste tsüklite kaupa. (Tihti jätan reljeefi vahelt ära, kui just rannahooaeg tulekul pole) :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõud: 2 - 5 kordust

Jõud/Mass: 6 - 8 kordust

Mass (koos osalise jõu juurdekasvuga): 8 - 12 kordust

Jõuvastupidavus: 13 - 20 +

vaata lihased ei loe jah kordusi aga nad loevad sekundeid ... kui teed min 30 sec ühte seeriat siis on massi trenn kui alla selle siis kisub jõu poole

Muudetud kasutaja Ahha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

M küsiksin juurde, kuidas kordustega ümber käia, kui eesmärgiks on pigem keskmise aluspesumodelli keha (ehk siis jalgpallur vs. kulturist)? Avastasin, et mul endal on väga suur suundumus kõvasti massi kasvatada ja laieneda, kuid sellist suurust mul tarvis ei ole ja eelistaksin pigem saledamat raami. Baasharjutusi teen hetkel 3x5 ja isoleerivaid 3x8 ning seda intentsiivselt, kus pulss on enamvähem pidevalt 140-150 juures

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
M küsiksin juurde, kuidas kordustega ümber käia, kui eesmärgiks on pigem keskmise aluspesumodelli keha (ehk siis jalgpallur vs. kulturist)? Avastasin, et mul endal on väga suur suundumus kõvasti massi kasvatada ja laieneda, kuid sellist suurust mul tarvis ei ole ja eelistaksin pigem saledamat raami. Baasharjutusi teen hetkel 3x5 ja isoleerivaid 3x8 ning seda intentsiivselt, kus pulss on enamvähem pidevalt 140-150 juures

Puhka rohkem. Pingutus peaks olema selline, et seeria ajal võib pulss ikka julgelt sealt 150st üle ka minna, aga vahepeal peaks kenasti alla tulema.

See + toitumine + aeroobne = see vorm mida tahad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×