Jump to content
Angelo

KOhvi

Recommended Posts

Te räägite siin osad et kohv mingi 1h enne trenni vms, aga proovige enne head korraliku aeroobset trenni yks kohv ära lajatada ja ma usun et siis küll enam keegi sellist lolli ideed välja ei paku...

Kui ei tea, ära lahmi. Väga paljud triatleedid joovad kohvi enne pikemaid võistlusi. Ise olen samuti avastanud, et mulle kohvi mõjub pigem stimuleerivalt ja annab energiat kui et pärsib mu sooritust. (Trenni pikkus näiteks 3-4h).

Samuti on paljudes barides ning geelides, mis mõeldud muuseas tarbimiseks just mingi kestvusala tegijale, üheks koostisosaks kofeiin. Mõnele sobib, mõnele mitte, seega sa ei saa nii pinnapealne olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väljavõte http://www.horisont.ee/node/118 :

Kofeiin laguneb maksas kolmeks peamiseks metaboliidiks: paraksantiin (84%), teobromiin (12%) ja teofülliin (4%), millest igaühel on organismile oma mõju. Üldiselt toetavad need metaboliidid kofeiini toimet. Teobromiin laiendab veresooni ning suurendab hapniku ja glükoosi transporti ajus ja lihastes. Paraksantiin suurendab rasvade lammutamist, mille tulemusena vereplasmas suureneb triglütseriidide ja vabade rasvhapete sisaldus.

Muudetud kasutaja teras poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas siis roheline tee annab kah samamoodi energiat nagu kohv?

Energiat ei anna kumbki. Kohv ergutab. Rohelise tee omadused aga s6ltuvad sellest, millise rohelise teega tegemist on. Mate tee sisaldab kofeiini...st ta ergutab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt kohviga ei tasu üle pingutada, täna panin 6 kulpi 2 tassi kohta (reedel käisin sünnipäeval) ja käed värisesid pärast. :rolleyes: Üldiselt kasutan kohvi vahest harva kerge "dopinguna", kui ikka vaja ei ole siis kohvi ei joo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea artikkel, paljud uuemad teemad ka sees.

Üldiselt on kohviga nii, et kahjulik-kasulik on vähemalt tasakaalus, kui mitte kasuliku poole kaldu. Liialdada pole mõtet aga loobuda ka ilmselt mitte. Horisont kirjutab et väikesed sutsud on paremad. Ja kahjuks on kohviõlid kahjulikud aga need on just need mis espressole ja americanale maitset annavad (filterkohvis jäävad nad filtrisse).

Roheline tee sisaldab ka kofeiini, aga ta mõju on aeglasem tänu lisanditele. Rohelises tees olev EGCG reguleerib kilpnäärmehormooni ja IGF-I kergelt alla, nii et ega seda ka väga massiliselt juua ei tasu. Ideaalseid asju maailmas kahjuks pole :rolleyes:

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt kohviga ei tasu üle pingutada, täna panin 6 kulpi 2 tassi kohta (reedel käisin sünnipäeval) ja käed värisesid pärast. :rolleyes: Üldiselt kasutan kohvi vahest harva kerge "dopinguna", kui ikka vaja ei ole siis kohvi ei joo.

Eks ta 6ige ole jah. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no see oldmani artikkel ajas nüüd mind küll tasakaalust välja, olin juba otsustanud et teen lõpparve aga nüüd 60:40 parema kasuks, nii et jään edaspidi jooma hommikuti tassi kohvi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×