Jump to content
anduke88

Treening ja kaalu langetamine

Recommended Posts

Tere

Milline viis oleks kõige mõistlikum kaalu langetamiseks? Ma olen proovinud väga ranget dieeti, olen ka proovinud kaalujälgijate dieete. Samas ikka midagi tuleb maha, aga hiljem tuleb palju rohkem tagasi kui sai ennem maha võetud. Samas on ka probleem, et paljudest menüüdest erinevad asjad ei sobi, näiteks enamus juurvilju.

Kuidas peaks ma ka jõusaalis treenima sel juhul? Eesmärgiks on mul kaalu langetamine, mitte lihaste vastupidavuse ja suuruse kasvatamine.

Samas ei oska ma tegelikult jõusaalis õigeid harjutusi teha, kuna võin valede harjutustega oma seljale kahju teha. Nimelt on mul diagnoositud spondüliitartriit. Arstide poolt nagu keelatud hüppe ja põrutusharjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Milline viis oleks kõige mõistlikum kaalu langetamiseks? Ma olen proovinud väga ranget dieeti, olen ka proovinud kaalujälgijate dieete. Samas ikka midagi tuleb maha, aga hiljem tuleb palju rohkem tagasi kui sai ennem maha võetud. Samas on ka probleem, et paljudest menüüdest erinevad asjad ei sobi, näiteks enamus juurvilju.

Kuidas peaks ma ka jõusaalis treenima sel juhul? Eesmärgiks on mul kaalu langetamine, mitte lihaste vastupidavuse ja suuruse kasvatamine.

Samas ei oska ma tegelikult jõusaalis õigeid harjutusi teha, kuna võin valede harjutustega oma seljale kahju teha. Nimelt on mul diagnoositud spondüliitartriit. Arstide poolt nagu keelatud hüppe ja põrutusharjutused.

Kuna hiljem ta sul tagasi tuleb. Kas sama menüüd kasutades või ennast lõdvaks lastes. Kui teed endale põhiteadmised toitumisest selgeks, siis pakun, et sul enam selliseid probleeme tule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Milline viis oleks kõige mõistlikum kaalu langetamiseks? Ma olen proovinud väga ranget dieeti, olen ka proovinud kaalujälgijate dieete. Samas ikka midagi tuleb maha, aga hiljem tuleb palju rohkem tagasi kui sai ennem maha võetud. Samas on ka probleem, et paljudest menüüdest erinevad asjad ei sobi, näiteks enamus juurvilju.

Kuidas peaks ma ka jõusaalis treenima sel juhul? Eesmärgiks on mul kaalu langetamine, mitte lihaste vastupidavuse ja suuruse kasvatamine.

Samas ei oska ma tegelikult jõusaalis õigeid harjutusi teha, kuna võin valede harjutustega oma seljale kahju teha. Nimelt on mul diagnoositud spondüliitartriit. Arstide poolt nagu keelatud hüppe ja põrutusharjutused.

Pane kirja kuidas toitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Milline viis oleks kõige mõistlikum kaalu langetamiseks? Ma olen proovinud väga ranget dieeti, olen ka proovinud kaalujälgijate dieete. Samas ikka midagi tuleb maha, aga hiljem tuleb palju rohkem tagasi kui sai ennem maha võetud. Samas on ka probleem, et paljudest menüüdest erinevad asjad ei sobi, näiteks enamus juurvilju.

Kuidas peaks ma ka jõusaalis treenima sel juhul? Eesmärgiks on mul kaalu langetamine, mitte lihaste vastupidavuse ja suuruse kasvatamine.

Samas ei oska ma tegelikult jõusaalis õigeid harjutusi teha, kuna võin valede harjutustega oma seljale kahju teha. Nimelt on mul diagnoositud spondüliitartriit. Arstide poolt nagu keelatud hüppe ja põrutusharjutused.

Dieedid unusta ära.Dieedi peamine viga ongi selles,et ta saab otsa ja siis ...

Sinu puhul on vajalik endlösung, ;)

ehk siis,toitumisrezhiimi täielik ja lõplik muutumine.

Aga jah,tee nagu Oldman ütles ja too ära oma näidismenüü.

Või pöördu otse spetsialisti poole ja telli endale nii toitumis- ja treeningkava.Saad talle oma asjad lahti seletada,et su probleeme arvestades kõik sobiv oleks.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei jah, tagasi hakkab kaal tulema siis, kui lased ennast juba veidikenegi lõdvemaks.

Praegu on kaal langenud 4-5 päeva jooksul 2,1Kg. Seda natukene vähe. Oleks vaja kiiremini, nt kilo kanti päevas. Kuigi praeguse toitumisega pole näljas. Praegu teen ka nii, et pärast 6te ei söö õhtul, kui kõht tühjaks läheb, porgand näiteks kätte või puuviljad. Samas proovin liigutada iga päev. 2-3x ka olenevalt nädalas jõusaalis lisaks.

Ma siin veel kirjutan oma toitumist üles. Eks ma lähiajal katsun siia postitada.

Samas ma annaks ka oma selle ''ülirange dieedi''. Äkki oskate natukene parandada ning juurviljad millegi teise vastu vahetada.

Aga millised harjutusi võiksin jõusaalis selle haiguse korral teha ning mida mitte ??

Äkki võiks selle teema hoopis liigutada küsi spetsjalistidelt teemasse? Seal nagu suurem lugejate arv, tuleb äkki rohkem erinevaid arvamusi, kommentaare, soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei jah, tagasi hakkab kaal tulema siis, kui lased ennast juba veidikenegi lõdvemaks.

Praegu on kaal langenud 4-5 päeva jooksul 2,1Kg. Seda natukene vähe. Oleks vaja kiiremini, nt kilo kanti päevas. Kuigi praeguse toitumisega pole näljas. Praegu teen ka nii, et pärast 6te ei söö õhtul, kui kõht tühjaks läheb, porgand näiteks kätte või puuviljad. Samas proovin liigutada iga päev. 2-3x ka olenevalt nädalas jõusaalis lisaks.

Ma siin veel kirjutan oma toitumist üles. Eks ma lähiajal katsun siia postitada.

Samas ma annaks ka oma selle ''ülirange dieedi''. Äkki oskate natukene parandada ning juurviljad millegi teise vastu vahetada.

Aga millised harjutusi võiksin jõusaalis selle haiguse korral teha ning mida mitte ??

Äkki võiks selle teema hoopis liigutada küsi spetsjalistidelt teemasse? Seal nagu suurem lugejate arv, tuleb äkki rohkem erinevaid arvamusi, kommentaare, soovitusi.

4-5 päevaga 2,1kg ning tahad et oleks 1kg päevas. mis kiire sul taga on selle kaalu langetmiasega? sellise tempoga kaotad üsna tõebäoliselt veel palju muudki peale kaalu ning arvatavasti tuleb see ka sama kiirelt tagasi kui on maha saadud.

kas on mingi konkreetne põhjus ka miks sa pärast 6-te ei söö?

ootan huviga seda dieeti võrdluses reaalsete toidukordadega. siiski arvata võib, et kõiki juurvilju millegi muu vastu vahetada pole võimalik kuna nendest saab elutegevuseks mitmeid olulisi komponente.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kilo päevas on ulme (võimatu) ! Ei maksa lolliks minna peast. Nii kiire kaalulangus oleks organismile väga kurnav ja teeks pigem halba minu arust..pluss ega jõusaalis rauda rebides kergemaks ei saa ju :huh: see on kah valearusaam. Käi jooksmas või ujumas, tee aeroobset ja telli toitumiskava :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, ma nüüd panen mõne oma toidukava siia:

Pole nüüd küll igapäevaselt identne. Söögid vahelduvad ja soojad söögid tehakse kodus kaalujälgijate raamatutest.

Mõnikord kui meeles seisab joon ka rohelist teed.

(EILE, pühapäeval)

Päris kaalunud ei ole koguseid, aga:

• Hommik:

0,1% kodujuust, 1/3-1/4 topsist; supilusikatäis 10% hapukoort; koos tomati, värske kurgi ja rohelise sibulaga; 2 käärdu leiba; natuke peale määrida Rama kohupiimajuustu maitserohelisega; 160ml(1 klaas) piima(2,5%); + säästu glasuuritud kakao kohuke 38g.

• Vahepeal 1 õund, 1 pirn

• Lõuna:

100g hautatud seakarbonaadi, 4 keskmist kartult, 10% hapukoor, toorsalat (kapsas, apelsin, õun jne), klaas piima, 1 leib.

• Vahepeal jogurt(maasikamaitseline Selveri) ja müsli; apelsin

• Õhtu:

Tatrapuder(3spl kuvi tatrahelbeid valmistamisel) veega, 1 spl 10% hapukoort, 1 klaas piima, leib lumekrabiga

• Õhtusnack porgand ja õun

Lisaks pool tundi väljas kõndimist parajas tempos

Täna:

• Hommikul:

Tavaliselt nii igapäev: tatrapuder veega, 1 spl hapukoort, 1 klaas piima, + täna veel 2 leiba lumekrabiga + kohuke

• Vahepeal 1 õun ja müsli jogurtiga

• Lõuna:

Tavaliselt koolipäevadel tuleb selle asemele soe koolitoit.

4 kartult, 1 leib, klaas piima, kaalujälgijate põhiroast magushapu kanapada, tehtud raamatu koguse järgi: 120g tükeldatud kanafileed + ananass

• Õhtul (6-7 vahel):

Tavaliselt kas siis kodujuustu tomatitega, leib/sepik, piim jne või leib/sepik mingisuguse singiga + piim või õhtuti kaalujälgijate kartulisibulavorm.

Kui kõht hakkab tühjaks minema, kasutan ka pool pakki lahjat magusat kohupiima vahelduseks.

Tuleb ka kõndimine

Siin siis koostatud see ülirange dieet, mida enam otseselt järgida ei saa, kuna ei söö juurvilju. Äkki leiate sinna mingeid asendusi. 2 a tagasi võttis ülihästi kuu ajaga maha(~10kg) ning hiljem tuli tagasi. Kaalujälgimisega tuli samuti topelt tagasi kui enam kogustest täpselt kinni ei pidanud ning tavatoidule üle minnes.

H: 100g tatrapudru + maitsestamata jogurt; 100g lahjat kohupiima (sibulat, tilli, kurki, tomatit, soola 10% hapukoort); 1 tass kohvi

L: 200g hautatud juurvilju; 115g kanaliha; 100g toorsalatit; 2 viilu sepikut meega; 1kl mineraalvett

Õ I : 125g lahjat magusat kohupiima, 2 viilu sepikut meega, 1 tass kohvi

Õ II: 150g tuunikala vees; 225g hautatud aedvilja (va kartul), 1 viil sepikut, 1 kl mineraalvett.

Söögid olid kellaajaliselt ning viimane oli kell 9 õhtul. Koos pideva treeningu ja jõusaaliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaldun arvama, et nendest juurikatest ei saa üle ega ümber - olgu siis toored, keedetud, aurutatud või millised iganes.

selliselt jupi kaupa siin toidukava kohendama hakates on tulemuseks rohkem segadust kui selgust.

telli pigem toitumiskava või toitumisalast nõustamist siinsetelt webtreeneritelt või minult - rahaline kulutus küll, aga usun, et tasub end kuhjaga ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kaldun arvama, et nendest juurikatest ei saa üle ega ümber - olgu siis toored, keedetud, aurutatud või millised iganes.

selliselt jupi kaupa siin toidukava kohendama hakates on tulemuseks rohkem segadust kui selgust.

telli pigem toitumiskava või toitumisalast nõustamist siinsetelt webtreeneritelt või minult - rahaline kulutus küll, aga usun, et tasub end kuhjaga ära.

Ja miks mina ei või seda teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja miks mina ei või seda teha?

vabandust - ei üritanud konkreetset piiri sellele nimistule tõmmata.

täiuslikum versioon: telli pigem toitumiskava või toitumisalast nõustamist NÄITEKS siinsetelt... :rolleyes:

Muudetud kasutaja sweals poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei jah, tagasi hakkab kaal tulema siis, kui lased ennast juba veidikenegi lõdvemaks.

Praegu on kaal langenud 4-5 päeva jooksul 2,1Kg. Seda natukene vähe. Oleks vaja kiiremini, nt kilo kanti päevas. Kuigi praeguse toitumisega pole näljas. Praegu teen ka nii, et pärast 6te ei söö õhtul, kui kõht tühjaks läheb, porgand näiteks kätte või puuviljad. Samas proovin liigutada iga päev. 2-3x ka olenevalt nädalas jõusaalis lisaks.

Ma siin veel kirjutan oma toitumist üles. Eks ma lähiajal katsun siia postitada.

Samas ma annaks ka oma selle ''ülirange dieedi''. Äkki oskate natukene parandada ning juurviljad millegi teise vastu vahetada.

Aga millised harjutusi võiksin jõusaalis selle haiguse korral teha ning mida mitte ??

Äkki võiks selle teema hoopis liigutada küsi spetsjalistidelt teemasse? Seal nagu suurem lugejate arv, tuleb äkki rohkem erinevaid arvamusi, kommentaare, soovitusi.

Mida pikem protsess, seda püsivam tulemus!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, ma nüüd panen mõne oma toidukava siia:

Pole nüüd küll igapäevaselt identne. Söögid vahelduvad ja soojad söögid tehakse kodus kaalujälgijate raamatutest.

Mõnikord kui meeles seisab joon ka rohelist teed.

(EILE, pühapäeval)

Päris kaalunud ei ole koguseid, aga:

• Hommik:

0,1% kodujuust, 1/3-1/4 topsist; supilusikatäis 10% hapukoort; koos tomati, värske kurgi ja rohelise sibulaga; 2 käärdu leiba; natuke peale määrida Rama kohupiimajuustu maitserohelisega; 160ml(1 klaas) piima(2,5%); + säästu glasuuritud kakao kohuke 38g.

• Vahepeal 1 õund, 1 pirn

• Lõuna:

100g hautatud seakarbonaadi, 4 keskmist kartult, 10% hapukoor, toorsalat (kapsas, apelsin, õun jne), klaas piima, 1 leib.

• Vahepeal jogurt(maasikamaitseline Selveri) ja müsli; apelsin

• Õhtu:

Tatrapuder(3spl kuvi tatrahelbeid valmistamisel) veega, 1 spl 10% hapukoort, 1 klaas piima, leib lumekrabiga

• Õhtusnack porgand ja õun

Lisaks pool tundi väljas kõndimist parajas tempos

Täna:

• Hommikul:

Tavaliselt nii igapäev: tatrapuder veega, 1 spl hapukoort, 1 klaas piima, + täna veel 2 leiba lumekrabiga + kohuke

• Vahepeal 1 õun ja müsli jogurtiga

• Lõuna:

Tavaliselt koolipäevadel tuleb selle asemele soe koolitoit.

4 kartult, 1 leib, klaas piima, kaalujälgijate põhiroast magushapu kanapada, tehtud raamatu koguse järgi: 120g tükeldatud kanafileed + ananass

• Õhtul (6-7 vahel):

Tavaliselt kas siis kodujuustu tomatitega, leib/sepik, piim jne või leib/sepik mingisuguse singiga + piim või õhtuti kaalujälgijate kartulisibulavorm.

Kui kõht hakkab tühjaks minema, kasutan ka pool pakki lahjat magusat kohupiima vahelduseks.

Tuleb ka kõndimine

Siin siis koostatud see ülirange dieet, mida enam otseselt järgida ei saa, kuna ei söö juurvilju. Äkki leiate sinna mingeid asendusi. 2 a tagasi võttis ülihästi kuu ajaga maha(~10kg) ning hiljem tuli tagasi. Kaalujälgimisega tuli samuti topelt tagasi kui enam kogustest täpselt kinni ei pidanud ning tavatoidule üle minnes.

H: 100g tatrapudru + maitsestamata jogurt; 100g lahjat kohupiima (sibulat, tilli, kurki, tomatit, soola 10% hapukoort); 1 tass kohvi

L: 200g hautatud juurvilju; 115g kanaliha; 100g toorsalatit; 2 viilu sepikut meega; 1kl mineraalvett

Õ I : 125g lahjat magusat kohupiima, 2 viilu sepikut meega, 1 tass kohvi

Õ II: 150g tuunikala vees; 225g hautatud aedvilja (va kartul), 1 viil sepikut, 1 kl mineraalvett.

Söögid olid kellaajaliselt ning viimane oli kell 9 õhtul. Koos pideva treeningu ja jõusaaliga.

Esmapilgul süsivesikuid palju ja rasvu vähe.

Jäta menüüst välja glasuurkohukesed, magus kohupiim, müsli, jogurt, sepik, vähenda kartuli koguseid.

Lisa menüüsse 5% kodujuust, munad, 80% või, avokaado, lõhe, heeringas, heik, oliivi- ja kalaõli, kookoshelbed.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×