Jump to content
Mansel

Jõutõmme

Recommended Posts

Tavaliselt teen jõutõmmet siis seljapäeval esimese harjutusena. Peale harjutuse sooritamist on mul käed täiesti läbi, käed ei jaksa teistes harjutustes suuremaid raskusi hoida ja siis ei saa korraliku trenni seljale tehtud. Millal oleks siis hea jõutõmmet teha? Kas päeval kui teen biitsepsi ja triitsepsi, siis esimese harjutusena või mingil muul päeval, et ei väsitaks teisi lihaseid nii palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavaliselt teen jõutõmmet siis seljapäeval esimese harjutusena. Peale harjutuse sooritamist on mul käed täiesti läbi, käed ei jaksa teistes harjutustes suuremaid raskusi hoida ja siis ei saa korraliku trenni seljale tehtud. Millal oleks siis hea jõutõmmet teha? Kas päeval kui teen biitsepsi ja triitsepsi, siis esimese harjutusena või mingil muul päeval, et ei väsitaks teisi lihaseid nii palju?

no kui sul esimese harjutusena käpad läbi on ja raskusi hoida ei jõua, siis äkki oleks vastuseks, et ära tee esimesena vaid näiteks viimasena?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kui sul esimese harjutusena käpad läbi on ja raskusi hoida ei jõua, siis äkki oleks vastuseks, et ära tee esimesena vaid näiteks viimasena?

Täpselt. Katseta jõutõmmet siis trenni lõppu panna. Kui raskused liiga väikeseks jäävad , siis vii teisele päevale B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seniks kui haare nõrk võid teiste harjutuste sooritamisel kasutada rihmasid. Ja siis mõnel teisel päeval haaret eraldi treenida seni kuni jõuad kõikides harjutustes suuri raskusi kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh,sellisel juhul on ehk vajalik,et sa kasutaksid sidemaid haarde tugevdamiseks,seda just jõutõmbes.

Aga jõutõmme kui kõige tähtsam harjutus olgu ikka ja alati esimene,pigem mingu need teised harjutused kus see ja teine,aga jõutõmme peab olema esimene.

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh,sellisel juhul on ehk vajalik,et sa kasutaksid sidemaid haarde tugevdamiseks,seda just jõutõmbes.

Aga jõutõmme kui kõige tähtsam harjutus olgu ikka ja alati esimene,pigem mingu need teised harjutused kus see ja teine,aga jõutõmme peab olema esimene.

Selline algeline küsimus et mis see jõutõmme endas täpselt sisaldab ja kuidas käib.

Aiteh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline algeline küsimus et mis see jõutõmme endas täpselt sisaldab ja kuidas käib.

Aiteh.

"jõutõmme", "deadlift", ...

www.google.com

www.youtube.com

täpsema info saamiseks lase mõnel asjatundjal harjutus koos vajalike juhtnööridega ette näidata.

Muudetud kasutaja sweals poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täpsema info saamiseks lase mõnel asjatundjal harjutus koos vajalike juhtnööridega ette näidata.

Ja põhjalikult sest mul on selg opereeritud ja suures osas oli ilmselt just vale tehnikaga kükk ja jõutõmme asjas süüdi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"jõutõmme", "deadlift", ...

www.google.com

www.youtube.com

täpsema info saamiseks lase mõnel asjatundjal harjutus koos vajalike juhtnööridega ette näidata.

Vigastused on küll viimased asjad mida ma trennist tahan.

Aitäh nõu eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehmatate teise päris ära, soovitan sul mõne treeneriga tehnika paika panna, siis ei ole need vigastused nii kerged tulema midagi.

Tere, nüüd selline küsimus ka otsa et mille jaoks see jõutõmme hea on ja mida teeb,annab.

Aiteh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, nüüd selline küsimus ka otsa et mille jaoks see jõutõmme hea on ja mida teeb,annab.

Aiteh

see on tähtis baasharjutus, mis hõlmab põhimõtteliselt terve keha korraga mängu,(jalad laialt on rohkem rõhku jalgadel ja kitsalt seljal), üks kolmest(kükk, surumine, jõutõmme) "kohustulikust" harjutusest! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treeni haaret ja tee esimese harjutusena edasi. Küll varsti jõuad ka teisi harjutusi teha.

Räägi nüüd sellest,et lugesin kusagilt treeneri(mitte eesti) artiklist et polegi tähtis et sa jõutõmmet suure raskusega yeed vaid ,et natuke väiksem raskus ja aeglasemalt ja õige tehnikaga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägi nüüd sellest,et lugesin kusagilt treeneri(mitte eesti) artiklist et polegi tähtis et sa jõutõmmet suure raskusega yeed vaid ,et natuke väiksem raskus ja aeglasemalt ja õige tehnikaga!

No ma lugesin just et jõutõmmet tasub teha suurte raskustega , kordused alla 5 seerias, mis tundub täiesti loogiline, põhjendus selles , et kui raskus on liiga kerge siis kaob vorm ära !!! olen seda ka ise täheldanud...kui teed mingi 70% vastupanuga, siis tehnika laguneb totaalselt ära. Jõutõmmet peab tegema suurte raskustega, siis lähevad lihased automaatselt (refleksist) korralikult pingesse ja ei esine mingeid väärakaid nähtusi tehnikas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägi nüüd sellest,et lugesin kusagilt treeneri(mitte eesti) artiklist et polegi tähtis et sa jõutõmmet suure raskusega yeed vaid ,et natuke väiksem raskus ja aeglasemalt ja õige tehnikaga!

Mille jaoks tähtis? Kui aeglaselt teha, siis kogu selle pika aja, mis kang üles tuleb on su alaselg pinge all. Ma kardan see võib ohtlikuks muutuda, kui vähegi pingutust nõudva raskuse valid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma lugesin just et jõutõmmet tasub teha suurte raskustega , kordused alla 5 seerias, mis tundub täiesti loogiline, põhjendus selles , et kui raskus on liiga kerge siis kaob vorm ära !!! olen seda ka ise täheldanud...kui teed mingi 70% vastupanuga, siis tehnika laguneb totaalselt ära. Jõutõmmet peab tegema suurte raskustega, siis lähevad lihased automaatselt (refleksist) korralikult pingesse ja ei esine mingeid väärakaid nähtusi tehnikas!

Seeria viimastel kordustel võib muidugi tehnika paigast ära minna. Järelikult tuleks seeria enne lõpetada, kui sinnamaani jõuad.

Isiklik kogemus küll seda ei kinnita, et väikse raskusega tegemisel tehnika kuidagi olemuslikult vale oleks - see juhtub ikka maksimumi lähedasi raskuseid kasutades... kui juhtub. Pigem on asi selles, et nt pisikese raskusega soojenduseeriat tehes on mõnes mõttes ükskõik kuidas teda tõsta. Üles tuleb ta igal juhul ja ka vigastusoht on väike. Sellist lodevust aga pole mõistlik endale lubada, sest halvad harjumused võivad tööseeria ajal "meelde tulla". Kuskilt lugesin mõttetera, et väikest raskust tuleks tõsta nagu suurt raskust, sest siis tuleb suur raskus üles, nagu ta oleks väike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seeria viimastel kordustel võib muidugi tehnika paigast ära minna. Järelikult tuleks seeria enne lõpetada, kui sinnamaani jõuad.

Isiklik kogemus küll seda ei kinnita, et väikse raskusega tegemisel tehnika kuidagi olemuslikult vale oleks - see juhtub ikka maksimumi lähedasi raskuseid kasutades... kui juhtub. Pigem on asi selles, et nt pisikese raskusega soojenduseeriat tehes on mõnes mõttes ükskõik kuidas teda tõsta. Üles tuleb ta igal juhul ja ka vigastusoht on väike. Sellist lodevust aga pole mõistlik endale lubada, sest halvad harjumused võivad tööseeria ajal "meelde tulla". Kuskilt lugesin mõttetera, et väikest raskust tuleks tõsta nagu suurt raskust, sest siis tuleb suur raskus üles, nagu ta oleks väike.

No mina üritan nii väikese, kui suure raskusega tehnikat korras hoida.Valesti teha pole mõttet ja õnneks väga ei oska ka enam.

Tehnika unepealt selge. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägi nüüd sellest,et lugesin kusagilt treeneri(mitte eesti) artiklist et polegi tähtis et sa jõutõmmet suure raskusega yeed vaid ,et natuke väiksem raskus ja aeglasemalt ja õige tehnikaga!

No oleneb, mis su eesmärk on. Kulturismis võib-olla tõesti töötavad need aeglased kordused massi kasvatamiseks. Aga jõutõstmises nüüd küll keegi meelega aeglaselt tegema ei hakka. Pigem üritatakse järsult tõmmata. Loomulikult peab jälgima, et tehnika oleks õige. Seega tuleb teha nii suure raskusega, mille juures sul veel säilib õige tehnika. Kui tehnika käest ära minema hakkab, siis tuleb võtta väiksem raskus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii massi kui ka jõua arendamise koha pealt on põhiliseks teguriks vaheldus, st et miski aeg teed lühikesi, intensiivseid kordusi, miski aeg piki ja madalama intensiivsusega kordusi. Mõlemal jõutõmbe viisil on omad eelised ning puudused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavaliselt teen jõutõmmet siis seljapäeval esimese harjutusena. Peale harjutuse sooritamist on mul käed täiesti läbi, käed ei jaksa teistes harjutustes suuremaid raskusi hoida ja siis ei saa korraliku trenni seljale tehtud. Millal oleks siis hea jõutõmmet teha? Kas päeval kui teen biitsepsi ja triitsepsi, siis esimese harjutusena või mingil muul päeval, et ei väsitaks teisi lihaseid nii palju?

Vaata selle asajga on nüüd nii, et kui mina teen jõutõmmet, siis üldjuhul eraldan selleks eraldi päeva, millal teen siis tõmmet ja alaselga. Kuna tõmme on hatjutus, mis koormab enamusi olemasolevaid lihaseid, siis pole vajadust veel teha muid harjutusi peale. Kui teha trenni nii, et sellest oleks ka mingit kasu, siis sa ei jõuagi peale tõmbe suurt midagi teha. See selleks. Tee tõmmet ja peale tee kallutusi ja neid vaheldumisi, st., et üks ndl teed istudes ja teine ndl seistes. Peale nende kahe asja ära suurt midagi tee, vast venitusi ja kõik.Raskused vali nii, et nn "tööseeriad" tulevad ikka pingutades, niisama pole lolli mõtet mängida ja puusi keerutada.EDU SIIS TREENINGUL

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles suhtes olen eelnevaga nõus, et pärast jõutõmmet ( nagu ka kükki ) ei jõua ma enam suurt midagi teha, hea kui riietusruumi saab <_< , aga nii palju aega ka ei ole, et alaseljale ainult üks päev pühendada ja teen alati kükki ja jõutõmmet päeva viimaste harjutustena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles suhtes olen eelnevaga nõus, et pärast jõutõmmet ( nagu ka kükki ) ei jõua ma enam suurt midagi teha, hea kui riietusruumi saab <_< , aga nii palju aega ka ei ole, et alaseljale ainult üks päev pühendada ja teen alati kükki ja jõutõmmet päeva viimaste harjutustena.

Kui sa käid ndl 3 korda trennis saad ilusti ühe päeva jätta ainult seljale. Kui muidugi on eesmärk saada selga tugevaks, siis ikka soovitus, TERVE PÄEV. Aga kui teha fitnessi, siis jah, aga sellel on üks AGA, egas siis selg ka kasvama ei hakka. Selg peab olema "paks". Kui see on olemas tulevad ülejäänud asjad ka järgi. Hakkad jõudma kükki teha ja rüht muutub ka sirgemaks. Muidu tekib olukord, kus keegi jookseb sulle peaga kõhtu ja sina käid keskelt kokku nagu taskunuga. Kui selg on "paks", siis seda muret ei ole.

EDU

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei hakka nüüd uut teemat tegema, aga küsin jõutõmbe kohta seda, et kumb nagu parem on, kas sirgete jalgadega või kükist jõutõmme? Olen nii ja naa näinud, rohkem sirgete jalgadega. Mulle meeldib kükist rohkem, töötavad jalad ka päris võimsalt, nii peaks nagu rohkem lihased hõlmama? Oleks kellelgil tarku teadmisi mulle jagada? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×