Jump to content
dubster

kalaõli, kalamaksaõli, omega -3

Recommended Posts

Kaevasin vana teema üles, kuna tekkis küsimus, kas võib kalamaksaõli võtta koos kaltsiumiga (calcigran). Kuna kaltsiumitablettides on ka D vitamiini, siis kas ei teki selle üleküllust? Või peaks tarvitama sel juhul hoopis kalaõli, kus D vitamiini vähem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaevasin vana teema üles, kuna tekkis küsimus, kas võib kalamaksaõli võtta koos kaltsiumiga (calcigran). Kuna kaltsiumitablettides on ka D vitamiini, siis kas ei teki selle üleküllust? Või peaks tarvitama sel juhul hoopis kalaõli, kus D vitamiini vähem?

Loe siit:

https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artiklid/...mbutab-eestlasi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
D vitamiini, siis kas ei teki selle üleküllust?

Mart Kulli uuringu põhjal on kõik eestlased D-vitamiiniga alla optimaalse, isegi suvel ja isegi need kes D-vitamiini söövad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hakkasin umbes 2 nädalat tagasi kalaõli kapsleid tarvitama( hommikul ja õhtul peale sööki), alates sellest ajast on kuidagi kahtlaselt uimane ja nõrk olla. Vahepeal on selline tunne et viskab pildi tasku. Kas nendel kapslitel võib olla organismile ka negatiivne mõju?

Mul võttis 5 kapsli peale päevas kõhu lahti, vähendasin tarbimist 2-3 kapslile ja asi normaliseerus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul võttis 5 kapsli peale päevas kõhu lahti, vähendasin tarbimist 2-3 kapslile ja asi normaliseerus

5 kapslit pole ju midagi ;) , sisuliselt teelusikas kalaõli. Ma üldse ei saa aru miks nende kapslite peale raha raisata kui parem osta kalaõli, hinnavahe tuleb mingi 3 korda vist vähemalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 kapslit pole ju midagi ;) , sisuliselt teelusikas kalaõli. Ma üldse ei saa aru miks nende kapslite peale raha raisata kui parem osta kalaõli, hinnavahe tuleb mingi 3 korda vist vähemalt...

Ma ka mitte. Vbl oli tundlikkus mingi kapsli koostisosa suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alan B´Stard vana türann käskis mul iga päev veerand pudelit D-vitamiini sisse ajada. Hetkel on päevane rasvaannus suht ok+võtan Ultralife Fruit&Veg vitamiine, kus korralik annus vitamiine/mineraale+võtan õhtul lonksu kalamaksaõli+ siis 10 tilka seda laste D-vitamiini(soovitati 5 tilka).

Peaks ma ikka annust suurendama, sa va diktaator? Olen kuulnud, et D-vitamiinil peaks sportlikule saavutusvõimele tugev efekt olema...

post-3216-1300455887_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alan B´Stard vana türann käskis mul iga päev veerand pudelit D-vitamiini sisse ajada. Hetkel on päevane rasvaannus suht ok+võtan Ultralife Fruit&Veg vitamiine, kus korralik annus vitamiine/mineraale+võtan õhtul lonksu kalamaksaõli+ siis 10 tilka seda laste D-vitamiini(soovitati 5 tilka).

Peaks ma ikka annust suurendama, sa va diktaator? Olen kuulnud, et D-vitamiinil peaks sportlikule saavutusvõimele tugev efekt olema...

Teh Evil Bastard :)

10 tilka laste oma on 800 IU, käib kah, 1000-1200 saad ikka kokku kätte. Aga tee D-vitamiini vereanalüüs :D

Koos teiste huvi pakkuvate analüüsidega.

Vaatan jah et saavutusvõimega võib olla seos... noortel tüdrukutel ja vanadel naistel vähemalt ;)

http://jcem.endojournals.org/cgi/content/abstract/94/2/559

http://taj.sagepub.com/content/2/1/25.abstract

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on olimpi omega3 kapslite kohta selline küsimus, et ostsin just ühe karbi, võtan ühe kapsli päevas aga selgusetu on - millal? mis hetek loleks küige õigem kapsel sisse võtta? on mingit valikut ka (et kas ... või peale ... ?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on olimpi omega3 kapslite kohta selline küsimus, et ostsin just ühe karbi, võtan ühe kapsli päevas aga selgusetu on - millal? mis hetek loleks küige õigem kapsel sisse võtta? on mingit valikut ka (et kas ... või peale ... ?)

Miks ainult üks? :)

Muidugi oleneb palju finantse on. Võid võtta ühe kapsli iga eine kõrvale. ;)

Ei oska vastust anda, kas oleks targem see ainuke kapsel võtta hommikusöögiga või õhtusöögiga. Üks neist vast kuidagi kasulikum vbl. Alan vast annab targa vastuse kohe. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on olimpi omega3 kapslite kohta selline küsimus, et ostsin just ühe karbi, võtan ühe kapsli päevas aga selgusetu on - millal? mis hetek loleks küige õigem kapsel sisse võtta? on mingit valikut ka (et kas ... või peale ... ?)
Kui võtate 1 kord päevas, siis tehke seda õhtul - sel juhul on oomega-3 rasvhapete kulutamine energiaks välistatud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok...

seega kui üks kapsel päevas, siis õhtusöögiga - aga muidu oleks soovitatav pigem kaks kapslit päevas võtta? need siis... hommikusöögi ja õhtusöögiga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga muidu oleks soovitatav pigem kaks kapslit päevas võtta? need siis... hommikusöögi ja õhtusöögiga?
Tarbi kalaõli koos toiduga 2-6 grammi kaks korda päevas.

Kasuta nüüd natuke ise ka otsingusüsteemi. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ok...

seega kui üks kapsel päevas, siis õhtusöögiga - aga muidu oleks soovitatav pigem kaks kapslit päevas võtta? need siis... hommikusöögi ja õhtusöögiga?

Ka 2 kapslit päevas täiesti tühine kogus. Ostke Kalaõli ja hommik + õhtu 1 teelusikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu targemad inimesed on rääkinud, et omega-3 allikad polegi toidulisandid vaid tüüpiliselt toidusedelist välja jäävad väga vajalikud asjad ning näiteks kalaõligi võiks päevas kuskil 30-40ml tarbida. Mölleri 250ml pudelist jätkuks nii umbes nädalaks. Kisub mõnevõrra kulukaks. On ehk ka mingisuguseid mõistlikuma hinnaga alternatiive?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu targemad inimesed on rääkinud, et omega-3 allikad polegi toidulisandid vaid tüüpiliselt toidusedelist välja jäävad väga vajalikud asjad ning näiteks kalaõligi võiks päevas kuskil 30-40ml tarbida. Mölleri 250ml pudelist jätkuks nii umbes nädalaks. Kisub mõnevõrra kulukaks. On ehk ka mingisuguseid mõistlikuma hinnaga alternatiive?

Minumeelest on mölleril on kvaliteet ja hind paigas. Otsi soodukaid ja osta hulgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna hakkasin järgima toitumiskava, siis tekkis küsimus, kas kalamaksaõli tuleb ka sinna sisse arvutada, muidu läheb rasva paljuks?

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kunal hakkasin järgima toitumiskava, siis tekkis küsimus, kas kalamaksaõli tuleb ka sinna sisse arvutada, muidu läheb rasva paljuks?

Mida väiksem üldkaloraaz seda rohkem ta mõjutab. Üldiselt kui alla 10g päevas võtta siis küll erilist vahet ei ole...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna hakkasin järgima toitumiskava, siis tekkis küsimus, kas kalamaksaõli tuleb ka sinna sisse arvutada, muidu läheb rasva paljuks?

Rasva paljuks?

Mul on teist kahju...

Kas te ikka võid ja mune sööte? ...ja muid õlisid...ja pähkleid? Mida te veel oma kehale keelate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasva paljuks?

Mul on teist kahju...

Kas te ikka võid ja mune sööte? ...ja muid õlisid...ja pähkleid? Mida te veel oma kehale keelate?

Pole vaja mulle kaasa tunda, söön täitsa korralikult, lihtsalt hetkel hakkasin toitumiskava jälgima, kuna peale lapse sündi natuke üleliigset rasva veel. Tibidieete ei harrasta, ennast ei näljuta ka, söön "häid rasvu" piisavalt, ma usun, lihtsalt tahan jälgida, et ei ajaks päevast rasvavajadust lõhki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×