Jump to content
Guest tauno

Koormustest

Recommended Posts

Guest tauno

Tere.Kas keegi võiks seletada natuke lahti koormustesti positiivsed punktid ja selle vajalikkuse.Mõtlen just ise,et äkki endal oleks vaja ikka see läbi teha.Võibolla on sellest rohkem kasu kui praegu arvata oskan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus inimestele annan nõu välise vaatluse põhjal, see paraku ei pruugi ühtida sellega, mis toimub organismi sisemuses ja lõpptulemus võib seeläbi oluliselt kannatada. Kolesterool, hapniku tarbimise võime, vererõhk- kõik need näitajad on organismi jaoks olulised ja kui mõni neist peaks oluliselt erinema norm. tasemest, siis on viimane aeg midagi ette võtta. Kui aga näit. kolesterool on kõrge, üldjuhul inimene seda ei tunne, siis tõenäosus haigestuda südameveresoonkonna haigustesse on väga suur. Paraku visuaalsel vaatlemisel neid näitajaid ei ole võimalik hinnata. Samuti tekib tagasiside treeningust kui võrrelda seda bowlingu mänguga oleks huvitav teda palju kurikaid pikali visati, mitte et kuuleme et riide taga käib mingi kolin kuid kui palju pikali visati, seda ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest newbe

Lisaks Oti jutule veel seda, et koormustest näitab ära, kui suure koormusega indiviid üldse treenida võib, et enesele kasu asemel mitte kahju teha. Kui ikka tuleb välja, et inimese maksimaalne pulss on kõigest 170-180 (mis kahjuks pole tänapäevaste elustandardite juures üldse haruldane), siis pole mõtet hakat punnitama 160 pulsiga trenni teha jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kasu on treeningplaani suhtes siis kui seda regulaarselt teed. Mina näiteks teen seda iga 3 kuu tagant õismäe polikliinikus...+ ka EKG. Kui ise ei oska järeldusi teha, maksaks kasutada spordisaalide teenuseid selles osas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parema tulemuse saamiseks oleks soovitav tulla peale puhkust. Koormustest sisaldab järgnevaid mõõtmisi; pikkus, kaal, rasvaprotsent, vererõhk, kolesterool ja hapnikutarbimise testi. Samuti põhitõdesid toitumisest ja lahti seletamist millisel pulsivahemikul ja millist treeningut just Teie tegema peaksite, et jõuda enesele püstitatud eesmärgini kõige väiksema vaevaga. Põhiline probleem ongi selles, et inimesed keskenduvad liigselt treenimisele unustades ära kaks tähtsat komponenti toitumine ja puhkus. Tekkib tagasiside treeningutest, alati ei pruugi näha muutust visuaalselt, see võib toimuda organismi sisemuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen koormusteste igal esmaspäeval ja neljapäeval 16.45-19.45, kolme tunni sisse jääb neli testi aega, kus ma annan ka toitumisalast nõu. Ette registreerimine Planet Spordis tel.6610547, kohtumiseni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Jack

Kui palju koormustest maksab ja mida on sellega võimalik määrata - mida koormustest tegemine mulle annab? Kas testi tegemisest ühe korra piisab, või tuleb seda tulevikus veel teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pane otsingusse sõna koormustest ja saad piisavalt infot, ma olen koormustesti kasulikusest ja vajalikusest siin korduvalt rääkinud. NB! Kõik kes tahavad esitada küsimust, võiksid kasutada otsingut, sest paljud teemad kipuvad korduma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Mul on väike probleem vererõhuga ja mõtlesin et peaks minema arsti juurde koormustesti tegema et saaks pildi ette kuidas asja parandada aeroobse trenniga. Oskab keegi soovitada arsti või kliinikut kuhu pöörduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen koormusteste igal neljapäeva õhtul Planet Sport spordiklubis, helistage ette 6610547. Mõõdame nii rõhku kui rasvaprotsenti, annan nõu kuidas edasi peaks talitama, millistel koormustel jne. ühesõnaga räägin asja lahti kui neljapäev ei peaks sobima siis teistel päevadel teevad teste Jaanus Mumm, Andres Barabanov, Gea Simson, info admini tel. numbril.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kes teist on lähiajal koormustesti teinud (Tallinnas) ja oskab soovitada, võiks ka hinna öelda:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tartus pane ennast spordiarsti juurde kirja kontrolliks, seal saad teha oma koormustesti ja saad enda kohta nii mõndagi teada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Mul selline lugu, et läksin koormustesti tegema. Kõik oli OK kuni jõudsin kabinetti, kus pulsomeeter peale pandi. Tundsin kohe, et pulss tõusis. Tükk aega ei saanud testi alustadagi, sest pulss 120 ka istudes. Lõpuks kuidagi siis alustasime, aga ei tulnud asjast välja essugi. Süda ikka tagus nagu jänesel. Treener ütles, et selle südamega küll sa midagi teha ei saa. Ise olen selline paras pabistaja ja igasugused testid mulle ei istu. Pärast seda, kui olin testi toast väljunud, tundsin, et nüüd on jälle OK. Läksin jooksulindile, panin käed trenazöörile ... pulss 78. Tegin 80 minutit jooksu, tempol 8 km. tunnis ja pulss ei tõusnud kordagi üle 135. Peale jooksu taastus pulss mõne minutiga 100 le. Oskad öelada, mis jama on???

Tänan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ise esimest korda doonoriks läksin oli sama jama, pulss 110 rahulikult istudes, peale 3 korda on kõik ok, hirm on kadunud.

Muudetud kasutaja mort poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sama sündroom, läksin koormustesti tegema, laks vererõhk kõrgele ja pulss 114. Ma ei saa isegi apteegis selle aparaadiga vererõhku mõõta, lööb kohe üles.

Ma tean, lahendus on see, et tuleb neid tegevusi võimalikult tihti teha, mis hirmu tekitavad ning probleem laheneb.

Muudetud kasutaja trennineiu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on nn. "valge kitli" sündroom e. psühholoogiline probleem.

Huvitav kas "lühikese kitli" sündroomi ka tuntakse? Üks naisarst kord hoiatas et mul on vererõhk liiga kõrge aga ma miskipärast ei muretsenud väga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline_Janno_*

Tere,

Otsisin siin foorumis nats ringi ja leidsin teemasid, kus soovitati koormustest ette võtta, aga otseselt keegi mingit kohta ei soovitanud. Mul samuti kõrge pulsiga probleeme (vähemalt pulsikell seda näitab) ja plaanin koormustestile minna. Kas keegi oskab soovitada mõistliku hinnaga klubi või kohta, kus ma saaks minna ja selle testi ära teha. Kindlasti peaks juurde kuuluma ka spordiarsti konsultatsioon.

Olen 20. aastane tudeng ja seetõttu ei tahaks eriti üle 30-40 EUR-i maksta - võiks olla soodne, aga pigem olen nõus rohkem maksma, kui on korralik koht ja saan spordiarstiga oma võimalusi arutada.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×