Jump to content
sinkvink

Taimetoitumine

Recommended Posts

Mind huvitab väga, mida te arvate taimetoidust ja treenimisest, kehamassi suurendamise võimalikkusest taimetoiduga, taimetoidust üldiselt. Küsimärki ei tule, sest jutustav lause peaks olema.

Kas taimetoitumine ja kehakulturism välistavad teineteist? Kas teie arust on võimalik loobuda lihast, ilma et inimene kokku kuivaks? Olete kunagi taimetoitumise plussidele ja miinustele mõtelnud?

PS! Pean silmas piimatooteid tarbivaid taimetoitlasi, mitte veganeid.

PS2! Ma tean, ma tean, päris mehed söövad liha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind huvitab väga, mida te arvate taimetoidust ja treenimisest, kehamassi suurendamise võimalikkusest taimetoiduga, taimetoidust üldiselt. Küsimärki ei tule, sest jutustav lause peaks olema.

Kas taimetoitumine ja kehakulturism välistavad teineteist? Kas teie arust on võimalik loobuda lihast, ilma et inimene kokku kuivaks? Olete kunagi taimetoitumise plussidele ja miinustele mõtelnud?

PS! Pean silmas piimatooteid tarbivaid taimetoitlasi, mitte veganeid.

PS2! Ma tean, ma tean, päris mehed söövad liha.

seda teemat on juba lahatud, kasuta otsingut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei näe asjal mingit mõtet lihtsalt, loomne valk on hea ju kehaehitamisel. aga kui piimatooteid ikka sööd siis pole ju probleemi samas ja siis pole ka taimetoitlane. kas aint lihast loobumist mõtled vä? siis võib ju ka mune ja kala süüa vä? kui piimakaid võib aga siis pole ju taimetoitlane. samas peaks olema võimalik kasvada ka ilma kunagi oli ajakirjas "ATLEET" vastav artikel ja näiteks oli toodud et gorillad on saavutanud hea füüsise taimetoiduga miks mitte siis inimene ja pullid ju ka .

No viimati kui telekat nägin, siis seal oli neil küll moll mingi paku all ja kõik mis seal liikus läks söögiks. Nii et vaevalt, et nad aint spinatist kasvasid <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean näiteks seda öelda,et pullid närivad küll heina aga nende soolestikus söövad selle heina ära bakterid ja bakterid on need mida pull siis seedib. Ei oska öelda, mida nad sisaldavad, aga äkki gorilladel sama värk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ega teiste liikide toitumist ei saa siis seetõttu üle võtta, et nad tugevad tunduvad. <_< Kui mõni kala tundub tugev, siis üritate jõkke elama minna või? Või kaevate jalad mulda, et tamme tugevust omandada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei näe asjal mingit mõtet lihtsalt, loomne valk on hea ju kehaehitamisel. aga kui piimatooteid ikka sööd siis pole ju probleemi samas ja siis pole ka taimetoitlane. kas aint lihast loobumist mõtled vä? siis võib ju ka mune ja kala süüa vä? kui piimakaid võib aga siis pole ju taimetoitlane. samas peaks olema võimalik kasvada ka ilma kunagi oli ajakirjas "ATLEET" vastav artikel ja näiteks oli toodud et gorillad on saavutanud hea füüsise taimetoiduga miks mitte siis inimene ja pullid ju ka .

tuli välja, et taimetoitlasi on väga mitut liiki:

veganid (söövad ainult taimelist toitu)

ovo-vegetarian (söövad mune, aga mitte liha)

lacto-ovo vegetarian (söövad mune, piimtooteid, ei söö liha)

alajaotusi oli veel vist (kala ja muu meretoidu sööjad), aga need olid põhilised.

Üks küsimus, millele vastust ei leidnud, oligi, et kui loobud ainult lihast, aga tarbid piimatooteid ja ka mune, siis mis ainest puudus tekib? Ehk mis on siis lihatoidu ainulaadne aine vms

Ma arvan, et pole paha, kui taimetoidust on rohkem kui kaks teemat, eelnevad teemad ei vastanud päris kõikidele küsimustele ja huvitav on inimeste arvamusest teada saada (v.a. mingid paralleelid homoseksuaalse ja muu jamaga, mida ennist lugesin). Äkki leidub teisigi uudishimulikke. Enda uudishimu leidsin ühest Gunnar Aarma raamatust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks küsimus, millele vastust ei leidnud, oligi, et kui loobud ainult lihast, aga tarbid piimatooteid ja ka mune, siis mis ainest puudus tekib? Ehk mis on siis lihatoidu ainulaadne aine vms

Kreatiin on üks asi.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see artikkel on täielik demagoogia, kuidas saab selliseid väiteid üldse tõsiselt võtta:

1) If vegetarianism really caught on and everybody on the planet stopped eating fish, the two-thirds of the population who are not starving at present would soon join the third who are.

1/3 maailmast nälgib, sest neil pole toitu, 2/3 ei saa nälgima saada, sest toiduvarud on küllaldased

2) No: if we all became vegetarians, make no mistake, we would starve.

pole mõtet kommenteeridagi

3)For many lacto-ovo-vegetarians, the killing of animals is a problem. On moral grounds some are tending to change to eating fish – although the logic whereby the killing of fish is considered correct if the killing of land animals is not, escapes me. They are encouraged in this change by the belief that the eating of fish is what has allowed the Japanese to live longer and that it is good for them.

see artikkel ei puudutanud sõrmeotsagagi seda teemat, miks inimesed üldse taimetoitlaseks hakkavad. Ja kalade söömist ei õigustata KÕRGEMA ELUEAGA Jaapanis, vaid nende madalama arengutasemega, mistõttu on nad väga vähe valutundlikud. nagu wtf.

4)We need fish, but we will only exacerbate the problem of over-fishing if we switch from meat to fish – from efficient animal farming to inefficient and wasteful fishing.

kala ei ole liha alternatiiv, taimetoit on

5)Many people become vegetarians because they believe that such a lifestyle is healthier, particularly in terms of heart disease and cancer. They believe that an intake of meat, and particularly animal fat, will shorten their lives. As evidence of this, a study of largely vegetarian Seventh-Day Adventists is usually quoted (32) despite the fact that its authors conclude: ' We hope that no-one will take data from this report and use it to say "Food A lowers or food B raises mortality risk". ' It is certainly true that this religious sect suffers less from heart disease than the general population. However, the use of this argument to show that vegetarianism is healthier is flawed.

Taimetoidu tarbija eluiga on 15 aastat pikem lihatoidulise omast. Piimtooteid tarbivate taimetoitlaste keskmine eluiga on lihatoiduliste omast 7 aastat pikem. Keskmine eesti mees elab 65 aastaseks, kui mitte vähemgi. Aarma elas 85 aastaseks. See elustiil ongi tervislikum, lugege mõnda raamatut. Katseid sportlastega, kelle võimeid testiti Yale ülikoolis, tehti taimetoidule üle minnes, minimaalse valgusisaldusega. Nende sportlikud tulemused ei kannatanud, nende enesetunne oli suurepärane.

Neid näiteid, millele vastu vaielda on tohhuija. Ja mitte peast, aga uuringute põhjal. Mina ei viitsi seda siia ümber kirjutama hakata, sest kedagi pole vaja veenda. Igaüks teebki nii nagu ise tahab. Aga pole vaja lugeda materjali lehekülgedelt nagu second-opinions.co.uk. Ma arvan, et asja pärast pole see materjal kuskil lehel, mille nimi oleks first opinion.co.uk. Küllap selle artikli autor ei suuda lihtsalt liha maitsest loobuda. Liha ei ole nii puhas, kui inimesed arvavad, et ta on. Lugege, proovige, kui enesetunne ei muutu ja haigused ei kao, siis pöörduge tagasi. igasugune toit, mida me kasutame, tekitab muutusi meie kehas kui vaimses sfääris. Ideaalkeha peaks olema arenenud intellekti absoluutselt kuulekas tööriist. Kõik teame ju, et oleme see, mida sööme.

Aa, ja muide, lugesin veel, et II maailmasõja vältel vähenes vähkihaigestumiste arv nii Saksamaal kui ka okupeeritud maades tunduvalt - toitu polnud. Võta näpust siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi ta on,poes müüdav liha pole viimasel ajal enam nii puhas,loomade kehadesse on hormoonide jääke jäänud.Selle vastu on aga väga hea,aga kahjuks mitte väga lihtne lahendus:tuleb hakata jahimeheks ja toita end metsloomalihaga.Kes looma tappa ei suuda,see ei peaks ka liha sööma,see on minu arvamus.

ja siin tekkis küsimus eluea kohta,aga ma küsin teilt selle peale-kas peab siis inimene võimalikult kaua elama?Kui ikka inimesel pole enam jõudu endaga täielikult hakkama saada,kas pole mitte aeg lahkuda?

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi ta on,poes müüdav liha pole viimasel ajal enam nii puhas,loomade kehadesse on hormoonide jääke jäänud.Selle vastu on aga väga hea,aga kahjuks mitte väga lihtne lahendus:tuleb hakata jahimeheks ja toita end metsloomalihaga.Kes looma tappa ei suuda,see ei peaks ka liha sööma,see on minu arvamus.

ja siin tekkis küsimus eluea kohta,aga ma küsin teilt selle peale-kas peab siis inimene võimalikult kaua elama?Kui ikka inimesel pole enam jõudu endaga täielikult hakkama saada,kas pole mitte aeg lahkuda?

Paku umbes kauaks meil metsas loomi jätkuks, kui kõik võtaks püssid kaenlasse ja põrutaks metsa. Kas võtan kohe punast värvi raamatu välja ja hakkan kirjutama <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paku umbes kauaks meil metsas loomi jätkuks, kui kõik võtaks püssid kaenlasse ja põrutaks metsa. Kas võtan kohe punast värvi raamatu välja ja hakkan kirjutama <_<

Ütle mulle parem mulle selle peale,kui suur osa meie rahvast üldse metsloomale pihta saaks?Ega see pole sul õhupysssist plekkpurke lasta,metsloom on ikkagi elus objekt,selleks,et metslooma endale laskekaugusesse saada,peab talle üsnagi ligi hiilima,samuti väga kiirelt tegutsema,kuna metsloomal on väga teravalt arenunud meeled,oluliselt tervamad kui inimesel.Ei ,jaht on väga peen ja keerukas asi,(jätame ajujahid praegu välja),sellega ei tule toime teps mitte igaüks.

Pealegi,mis keelab praegu inimestel jahti pidada?Miski.Aga ikka ei peeta,metskitsi on metsades,nii ,et kubiseb(osaliselt on selles syydi muidugi ka kiskjate väike arvukus)

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütle mulle parem mulle selle peale,kui suur osa meie rahvast üldse metsloomale pihta saaks?Ega see pole sul õhupysssist plekkpurke lasta,metsloom on ikkagi elus objekt,selleks,et metslooma endale laskekaugusesse saada,peab talle üsnagi ligi hiilima,samuti väga kiirelt tegutsema,kuna metsloomal on väga teravalt arenunud meeled,oluliselt tervamad kui inimesel.Ei ,jaht on väga peen ja keerukas asi,(jätame ajujahid praegu välja),sellega ei tule toime teps mitte igaüks.

Pealegi,mis keelab praegu inimestel jahti pidada?Miski.Aga ikka ei peeta,metskitsi on metsades,nii ,et kubiseb(osaliselt on selles syydi muidugi ka kiskjate väike arvukus)

Isegi karu on võimalik tantsima õpetada..........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütle mulle parem mulle selle peale,kui suur osa meie rahvast üldse metsloomale pihta saaks?Ega see pole sul õhupysssist plekkpurke lasta,metsloom on ikkagi elus objekt,selleks,et metslooma endale laskekaugusesse saada,peab talle üsnagi ligi hiilima,samuti väga kiirelt tegutsema,kuna metsloomal on väga teravalt arenunud meeled,oluliselt tervamad kui inimesel.Ei ,jaht on väga peen ja keerukas asi,(jätame ajujahid praegu välja),sellega ei tule toime teps mitte igaüks.

Pealegi,mis keelab praegu inimestel jahti pidada?Miski.Aga ikka ei peeta,metskitsi on metsades,nii ,et kubiseb(osaliselt on selles syydi muidugi ka kiskjate väike arvukus)

Jah täiesti mõttetu teema väline jutt, seda et sa jahil käia oskad seda kirjuta kuskil jahimeeste foorumis, muidu olen undisputediga nõus.(IMO!)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aa, ja muide, lugesin veel, et II maailmasõja vältel vähenes vähkihaigestumiste arv nii Saksamaal kui ka okupeeritud maades tunduvalt - toitu polnud. Võta näpust siis.

Eee... vähk on üldiselt vanade inimeste haigus. II ilmasõja aegsel Saksamaal ei kannatanud inimesed kuigi pika eluea all <_<

Taimetoidust ei saa kõike vajalikku kätte, palju peab lisaaineid tarvitama. Saasta on taimedes loomulikult vähem kui toiduahela kõrgemates lülides.

Ei usu nii suurt elukestuse vahet (15 a) puhtalt taimetoidust... aga... taimetoit muudab inimesed flegmaatilisemaks, nad riskivad vähem... kui inimene juba taimetoitlane on, siis näeb ta ilmselt hirmsat vaeva tervise eest hoolitsemisega... jne. Tegureid on, mis sinna suunda võivad viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
taimetoit muudab inimesed flegmaatilisemaks

Kust sa seda võtad?!?

Aga jah, seda 15 aasta vahet ei saa omistada taimetoidule. Taimetoitlased selles valimis kindlasti ka tarbisid alkoholi vähem jne jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
taimetoit muudab inimesed flegmaatilisemaks

Kust sa seda võtad?!?

Vähem testosterooni, lihast saadavaid hormoone ja nendega seotud/nendesarnaseid ühendeid, nt dijodotüroniin, mitmete energiatoodangus osalevate ainete puudus kui neid juurde ei sööda (B12, Q10, karnitiin) jne. Taimetoitlased ise ütlevad ju ka, et on vähem agressiivsed, rahulikumad <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Taimetoitlased ise ütlevad ju ka, et on vähem agressiivsed, rahulikumad :)

Ma tunnen ühte taimetoitlast, kes on ühtlasi ka kõige närvilisem meesterahvas minu tutvusringkonnas <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis taimetoitlane see on kes loomset kraami sööb nagu munad ja piimatooted? pealegi mis selles lihas siis halba on et ainult sellest peaks loobuma?

Munade ja piima kättesaamiseks ei pea kedagi maha lööma.

Kui just nt väga agressiivne ja tugeva omandiinstinktiga kana pole <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tunnen ühte taimetoitlast, kes on ühtlasi ka kõige närvilisem meesterahvas minu tutvusringkonnas :)

Äkki ei saaa ta toidust piisavas koguses rasvaineid lihtsalt? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Munade ja piima kättesaamiseks ei pea kedagi maha lööma.

No aga kui kanalt muna ära võtta, ei saa ta seda ju tibuks haududa. Üldse on minu arust naeruväärne nende taimetoitlaste jutt, kes väidavad, et nad ei söö liha sellepärast, et ei taha tappa. Ega taimed sellepärast veel elutud ei ole, et nende murdmisel verd ei pritsi. Lilli vaasidesse topivad ju küll, samahästi võiks siis surnud sea toanurka panna, et nii ilus.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×