Jump to content
Freshmeat

Närimiskumm

Recommended Posts

Nätsu närimine aitab ärkvel olla aga seos paistab olevat sellega, et nätsu närides töötab keel.

Vaatasin igavas loengus istudes, et mõned kogu aeg nätsutavad ja samas ei haiguta. Proovisin ka ise järgi ja tõesti aitas meele ärksana hoida.

Prantsuse suudlus kah muidugi väga hea ärataja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nätsu närimine peale söömist/joomist on kahtlemata hammastele kasulik. Nigu targad reklaamidki ütlevad - aitab peatada happerünnaku.

Alla neelata ja kogustega üle pingutada pole kindlasti tarvis, otstarbekas olevat mõni minut peale sööki.

Hambaharja soovitakakse kasutada mitte enne 30min peale söömist, kuna hambavaap on söömisest ja happest pehmem ja kahjustustele vastuvõtlikum kui muidu.

Hiljaaegu kuulsin kusagilt raadiost juttu mingist targast uuringust, et pidev nätsu närimine põhjustab sidekudede venimist, näonaha lõtvumist ja ebaloomulike kortsude teket.

Seega, igast müüte sel teemal ikka jagub...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hambaharja soovitakakse kasutada mitte enne 30min peale söömist, kuna hambavaap on söömisest ja happest pehmem ja kahjustustele vastuvõtlikum kui muidu.

Hambahari sul nüüd küll midagi ära ei kuluta.... hambapasta äkki hoopis.

Hiljaaegu kuulsin kusagilt raadiost juttu mingist targast uuringust, et pidev nätsu närimine põhjustab sidekudede venimist, näonaha lõtvumist ja ebaloomulike kortsude teket.

Seega, igast müüte sel teemal ikka jagub...

Äkki annab hoopis lõualuudele ja lihastele natuke tagasi seda koormust, millest ta ürgsest toidust loobumise tõttu ilma on jäänud on ? Ürginimestel ortodontilisi probleeme ei olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nätsu närimine peale söömist/joomist on kahtlemata hammastele kasulik. Nigu targad reklaamidki ütlevad - aitab peatada happerünnaku.

Alla neelata ja kogustega üle pingutada pole kindlasti tarvis, otstarbekas olevat mõni minut peale sööki.

Hambaharja soovitakakse kasutada mitte enne 30min peale söömist, kuna hambavaap on söömisest ja happest pehmem ja kahjustustele vastuvõtlikum kui muidu.

Hiljaaegu kuulsin kusagilt raadiost juttu mingist targast uuringust, et pidev nätsu närimine põhjustab sidekudede venimist, näonaha lõtvumist ja ebaloomulike kortsude teket.

Seega, igast müüte sel teemal ikka jagub...

Jaa, olen kuulnud sedagi et sarnaselt nätsunärimisliigutusele, ka pidev söömine põhjustab kortse ja näonaha lõtvumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusagilt ju ka näiteks kulmukortsutajatel need vaod sinna otsaesisele tekkinud on... müüt või mitte :)

Kui te olete pidevalt nö kuri... ja käite kortsus kulmuga ringi, siis jääbki teile see näoilme...süvendatult. Naerdes töötab tunduvalt rohkem näolihaseid, st ka üldine näotoonus on parem.

Näolihased tahavad treenimist igakülgselt ja eelistatult dünaamiliselt. Näidake keelt...naerge, viige suud ühele ja teisele poole...imiteerige kedagi jne. Silmade ringid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tean seda, et liiga palju nätsu tekitab laksatiivsed nähud... :) .

Ja dentistiga rääkides, soovitas ta närida pärast sööki mitte kauem kui 5 min nätsu (kauem hakkab hambumust jms mõjutama) ning sellist, milles palju ksülitooli.

Aga mine võta kinni, kus tõde..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dentist hoolitseb et tal ikka wörki jaguks.

Paluks täpsustada... :P Liiga vähe laseb mäletseda? ...või eelistad sorbitooli ksülitoolile? :D Mul kama, kuidas te endale hauda kaevate.

Pole hullemat kräppi, kui see vana nõme näts. Hammaste tervishoid käib väheke teistpidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paluks täpsustada... :P Liiga vähe laseb mäletseda? ...või eelistad sorbitooli ksülitoolile? :D Mul kama, kuidas te endale hauda kaevate.

Pole hullemat kräppi, kui see vana nõme näts. Hammaste tervishoid käib väheke teistpidi.

Hambumusprobleemid on tingitud sellest, et inimene tänapäeval liiga vähe närib. Nojah, töödeldud ja teraviljarikas toit ka.

Ja siis tuleb dentist soovitama et ära liiga palju näri, hakkab hambumust mõjutama. Võimalik et tõesti hakkab... ja ortodondid lähevad pankrotti. Ürginimesel hambumusprobleeme praktiliselt ei olnud.

(Ma ei tea kas näts asendab loodusliku toidu närimist).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hambumusprobleemid on tingitud sellest, et inimene tänapäeval liiga vähe närib. Nojah, töödeldud ja teraviljarikas toit ka.

Ja siis tuleb dentist soovitama et ära liiga palju näri, hakkab hambumust mõjutama. Võimalik et tõesti hakkab... ja ortodondid lähevad pankrotti. Ürginimesel hambumusprobleeme praktiliselt ei olnud.

(Ma ei tea kas näts asendab loodusliku toidu närimist).

Ma ei ole ka kindel... Inimene lehvitab ikka ja jälle loosungiga "Me ei palu looduselt armuandi...jne"

Inimene ei oska interpreteerida päris tõeselt nö paleodieeti, on minu arvamus. Looma kinnipüüdmine oli suursündmus, esiteks. Teiseks söödi loom ära tervikuna... Täiesti asendamatud toitained on põhiliselt mujal...mitte sisefilees. Kolmandaks, põhitoidus oli ikkagi see, mis kasvab ümberingi so seemned, terad, juured, lehed, puuviljad, marjad jms. Arvestades klimaatilisi tingimusi oli nö roheline toidulaud igati rikkalik.

Kui palju teie seast toitub nö otse mullast ja otse põõsa küljest võetud kraamist?

Te räägite paleost täpselt sellises võtmes, mis tundub teie arusaamade kohaselt maitsev ja mõnus. ...ja siis leiutate mingi nätsu, et tekitada pehmet imalavõitu närimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No igas nätsureklaamis ju läbiv teema , et "hambaarstide liit soovitab" või midagi sellist. Ja mis tast ikka kauem kui 5 minti närida? Maitse kaob ju ära :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole ka kindel... Inimene lehvitab ikka ja jälle loosungiga "Me ei palu looduselt armuandi...jne"

Inimene ei oska interpreteerida päris tõeselt nö paleodieeti, on minu arvamus. Looma kinnipüüdmine oli suursündmus, esiteks. Teiseks söödi loom ära tervikuna... Täiesti asendamatud toitained on põhiliselt mujal...mitte sisefilees. Kolmandaks, põhitoidus oli ikkagi see, mis kasvab ümberingi so seemned, terad, juured, lehed, puuviljad, marjad jms. Arvestades klimaatilisi tingimusi oli nö roheline toidulaud igati rikkalik.

Kui palju teie seast toitub nö otse mullast ja otse põõsa küljest võetud kraamist?

Te räägite paleost täpselt sellises võtmes, mis tundub teie arusaamade kohaselt maitsev ja mõnus. ...ja siis leiutate mingi nätsu, et tekitada pehmet imalavõitu närimist.

Kuna paljud suguharud on "ürgselt dieedilt" jahutoidule üle läinud hiljuti ja muutused söögis ja hammastes on neil lihtsalt vaadeldavad, siis ei ole interpreteerimine põhimõtteliselt keeruline.

Kuidas maitsemeel ära rääkida on juba teine jutt. Väike lootus ikkagi jääb et näts natuke loomulikku närimist asendab. Kahjuks lähevad isegi nätsud järjest pehmemaks, kunagised vintsked lemmikud on kõik pehmetega asendatud, sama nime all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna paljud suguharud on "ürgselt dieedilt" jahutoidule üle läinud hiljuti ja muutused söögis ja hammastes on neil lihtsalt vaadeldavad, siis ei ole interpreteerimine põhimõtteliselt keeruline.

Kuidas maitsemeel ära rääkida on juba teine jutt. Väike lootus ikkagi jääb et näts natuke loomulikku närimist asendab. Kahjuks lähevad isegi nätsud järjest pehmemaks, kunagised vintsked lemmikud on kõik pehmetega asendatud, sama nime all.

Jahutoidu (gooey and soft...) ja lihtkoriluse vahel on kuristik.

Ei tea, n2tsu n2rimine ei mulle kunagi meeldinud. Nyydse toitumise puhul tundub t2iesti m6eldamatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Müüt järgmine: Närimiskummi närimisel hakkab seedimisprotsess kiiremini tööle.

Ootan kinnitamist või ümberlükkamist.

Paki peal on kirjas juu, et üle söömine põhjustab kõhulahtisust! Ja ma arvan, et kui seda natuke vähem võtta ja stabiilselt igapäev eks siis ikka seedimine kiiremini toimib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paki peal on kirjas juu, et üle söömine põhjustab kõhulahtisust! Ja ma arvan, et kui seda natuke vähem võtta ja stabiilselt igapäev eks siis ikka seedimine kiiremini toimib.

Kõhulahtisus ja seedimine on küll omavahel seotud, aga mitte sedapidi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×